Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 16.06.2024 05:03

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 25 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Nõuandeid tarvis (auto) tagumise otsa komplekteerimiseks
PostitusPostitatud: 26.10.2011 00:24 
Kasutaja avatar

Liitunud: 20.05.2005 13:54
Postitusi: 2931
Asukoht: Tallinn
Proloog:
Sedaani pagassi veetud 20-ne voollujuhe, see jaoturisse ja sealt 4x65 RMS võimendisse (Ning vooluvalmidus ka bassika võimule). Armatuurist veetud 6 kanalit RCA-d, 4 neist võimu ja 2 ootavad bassikõlarit. Võimust korralik kõlarikaabel esiustesse, kus pesitsevad tehase 2 riba kompod. Taga hetkel tehaseovaalid mida aftermarket võimendiga kasutada ei saa (ovaalid koosnevad kahest kõlarist. 2 oomine woofer ja 4 oomine midrange). Esiuksed on pigitatud ja avad suletud.

Plaan:
Ette panna vähe kobedamad 6.5 kompod, taha aga tahaks vaid kesk ja madalsagedust. Ehk et ovaalide aukudesse 5.5 midbass + ~4" midrange ning suusaluugist sisse mängima 10" bassika. Midbass ja midrange ühe kanali taha ja filtritega sagedused ära jagada.

Kas mu plaanis on loogika? Kas selline lähenemine on mõistlik? kas on efektiivsem/lihtsam lahendus?

_________________
Miata
LS400


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Nõuandeid tarvis (auto) tagumise otsa komplekteerimiseks
PostitusPostitatud: 26.10.2011 08:49 
Kasutaja avatar

Liitunud: 29.10.2003 12:45
Postitusi: 956
Asukoht: Haapsalu-Martna-Tallinn
Kirjuta ka seda,et mida sa soovid oma paigaldusega saavutada.
Helikvaliteeti vms.
Mis muusikat sa enamjaolt kuulad
Mis suurusega on need taga olevad tehase kõlarid

_________________
56211069
Soodsad uued ja kasutatud suverehvid


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Nõuandeid tarvis (auto) tagumise otsa komplekteerimiseks
PostitusPostitatud: 26.10.2011 08:58 
Kasutaja avatar

Liitunud: 23.11.2005 15:12
Postitusi: 1109
Ma kaldun arvama, et see 5.5 midbass seal taga suudaks selle 4" midrange töö vabalt ise ära teha ja mina ei näe erilist mõtet nendel 4" mid-idel seal taga. Jääb ka eraldi filtrite vajadus ära, sest sulle oleks siis sinna vaja mingeid custom filtreid või siis 3-way filtreid ilma kõrgeteta, 2-way filtritega ei jääks asi eriti hea, olen ise proovinud 8" midwoofreid ja 4" kuppel mid-e 2-way filtritega, mängis küll aga kõrged sagedused läksid päris koledaks.

_________________
Street B 148.4dB......Street C 150,9dB......Extreme 162,5dB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Nõuandeid tarvis (auto) tagumise otsa komplekteerimiseks
PostitusPostitatud: 26.10.2011 09:30 
Kasutaja avatar

Liitunud: 22.05.2004 15:46
Postitusi: 338
Asukoht: tartumaa
Miks OM valjukaid võimu taha panna ei saa ?

_________________
SQ see pole ikka mingi õige tümpsu värk.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Nõuandeid tarvis (auto) tagumise otsa komplekteerimiseks
PostitusPostitatud: 26.10.2011 10:31 
Kasutaja avatar

Liitunud: 20.05.2005 13:54
Postitusi: 2931
Asukoht: Tallinn
Mossemeez kirjutas:
Kirjuta ka seda,et mida sa soovid oma paigaldusega saavutada.
Helikvaliteeti vms.
Mis muusikat sa enamjaolt kuulad
Mis suurusega on need taga olevad tehase kõlarid


Soovin, et oleks hea heli tervist mittekahjustaval valjususel. Kuulan väga erinevat muusikat, klassikat mitte. Taga on 6x9-st pisut suuremad, sest tavalise 6x9 installiks tuleb adapter teha.

jarxz kirjutas:
Ma kaldun arvama, et see 5.5 midbass seal taga suudaks selle 4" midrange töö vabalt ise ära teha ja mina ei näe erilist mõtet nendel 4" mid-idel seal taga. Jääb ka eraldi filtrite vajadus ära, sest sulle oleks siis sinna vaja mingeid custom filtreid või siis 3-way filtreid ilma kõrgeteta, 2-way filtritega ei jääks asi eriti hea, olen ise proovinud 8" midwoofreid ja 4" kuppel mid-e 2-way filtritega, mängis küll aga kõrged sagedused läksid päris koledaks.


Ma ei taha tagant kõrgeid kuulda. Kõrgeid tahaks vaid eest. Võib-olla olen valesti seadistatud autos istunud, kuid kõrged tagant teevad muusika....kummaliseks.

MK kirjutas:
Miks OM valjukaid võimu taha panna ei saa ?


Ilmselt kuidagi saab,kuid nad pole suurem asi anyway. Siin jutt väljamaa keeles:
First of all, to my knowledge, the rear speakers are actually two different speakers mounted on each other (fact) and actually share different connections. This means that there is a + and - for each of them meaning 4 wires total. Obviously, that's a problem for your little 4 channel internal amp that comes in your new headunit.

However, the problem is further complicated when you throw into the mix that the woofer portion of the rear 6x9 is actually a 2ohm speaker.

The diagram and summary are much better on my own website but the jest of it is that most amplifiers wont handle a 2ohm load because it requires the amp to make more power than it's capable of making. Thus, the amp overheats and dies.

So if there is any confusion over the topic let me bottom line it...

STOCK 6x9's WILL NOT WORK ON AN AFTERMARKET UNIT WHEN YOU BYPASS THE STOCK AMP!

Pilt

_________________
Miata
LS400


Viimati muutis charly, 26.10.2011 10:43, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Nõuandeid tarvis (auto) tagumise otsa komplekteerimiseks
PostitusPostitatud: 26.10.2011 10:39 
Kasutaja avatar

Liitunud: 20.05.2005 13:54
Postitusi: 2931
Asukoht: Tallinn
OEM diagram
Pilt

_________________
Miata
LS400


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Nõuandeid tarvis (auto) tagumise otsa komplekteerimiseks
PostitusPostitatud: 26.10.2011 10:48 
Kasutaja avatar

Liitunud: 23.11.2005 15:12
Postitusi: 1109
charly kirjutas:
Ma ei taha tagant kõrgeid kuulda. Kõrgeid tahaks vaid eest. Võib-olla olen valesti seadistatud autos istunud, kuid kõrged tagant teevad muusika....kummaliseks.

Siis jäta tagu kõlarid üldse mängust välja ja keskendu esikõlaritele ja nende paigutusele, korralike 6.5 kompodega saaks helipildi juba täitsa ilusaks, ise enda Mondeos kasutasin kah ainult 6.5 komposid korraliku võimu taga ja oli väga normaalne.

_________________
Street B 148.4dB......Street C 150,9dB......Extreme 162,5dB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Nõuandeid tarvis (auto) tagumise otsa komplekteerimiseks
PostitusPostitatud: 26.10.2011 10:51 
Kasutaja avatar

Liitunud: 20.05.2005 13:54
Postitusi: 2931
Asukoht: Tallinn
Ma tahan paigutada kõlareid vaid OEM aukudesse, et kogu süsteem stock tunduks vaatlusel. See aga ei lase esikõlaritega eriti mängida. Seepärast arvangi, et kui taha saaks keskmised ja madalad viia, jääks päris OK. See on vaid puhtalt minu arvamus, targemaid arvamusi üritan siit leida.

_________________
Miata
LS400


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Nõuandeid tarvis (auto) tagumise otsa komplekteerimiseks
PostitusPostitatud: 26.10.2011 11:38 
Kasutaja avatar

Liitunud: 23.11.2005 15:12
Postitusi: 1109
Kui sa taha ikkagi midagi panna tahad siis mina paneks nii suured midbassid kui mahuvad ja midrange-id jätaks välja. Pane näites 6x9 või 6.5" või isegi 8" midbassid. Oleneb muidugi kus kohas sul ees stockis kõlarid asuvad aga vahel saab ka stock kohtadesse paigutades normaalse tulemuse. Kõige tähtsam on tweeteri paigutus, sest selle asukoht on kõrvale kõige kergemini eristatav.

Kui sa enamus aega üksi või kahekesi sõidad siis piisaks esikõlaritest täiesti, ostad need tagukõlarite arvelt natuke kallimad ja paremad, korralik võim taha, natuke pigimatti, tweeterid enamvähem normaalsetesse kohtadesse ja kärab väga hästi. Neid esikõlareid on ka väga hästi tagumisele istmele kuulda, et sellepärast ei tasu muretseda, et tagaistujad ainult bassi kuulevad.

_________________
Street B 148.4dB......Street C 150,9dB......Extreme 162,5dB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Nõuandeid tarvis (auto) tagumise otsa komplekteerimiseks
PostitusPostitatud: 26.10.2011 11:44 
Kasutaja avatar

Liitunud: 20.05.2005 13:54
Postitusi: 2931
Asukoht: Tallinn
jarxz kirjutas:
Oleneb muidugi kus kohas sul ees stockis kõlarid asuvad aga vahel saab ka stock kohtadesse paigutades normaalse tulemuse. Kõige tähtsam on tweeteri paigutus, sest selle asukoht on kõrvale kõige kergemini eristatav.


Pilt

midbass on 6.5 ja tweeter kolmnurgas

_________________
Miata
LS400


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Nõuandeid tarvis (auto) tagumise otsa komplekteerimiseks
PostitusPostitatud: 26.10.2011 11:48 
Kasutaja avatar

Liitunud: 20.05.2005 13:54
Postitusi: 2931
Asukoht: Tallinn
Mulle tunduvad need kõlarid väga sümpaatsed.

Pilt

Morel tempo 6
Suurus: 6,5"
Tweeter 0,8"
Sisendvõimsus(RMS/MAX): 120W/280W
Takistus: 4 Oom
Sagedusala: 40Hz-20kHZ
Filter: 3800Hz 6dB
Tundlikus: 90dB

Hind on sellises klassis, mida soovin kulutada (mul on korraliku alenusega kaart Noores tehnikus sammuti olemas)

_________________
Miata
LS400


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Nõuandeid tarvis (auto) tagumise otsa komplekteerimiseks
PostitusPostitatud: 26.10.2011 12:00 

Liitunud: 09.04.2005 21:51
Postitusi: 253
Asukoht: Tallinn
Charly,

Esiustes on täitsa normaalsed kõlarikohad Sul, summutada pigimatiga ja korralik kompode komplekt sinna.

See ei ole hea mõte, minu meelest, et panna tagaistujate juurde ainult keskriba või midbass. Eesistujatele mängivad ikkagi esikõlarid + subwoofer taga (kuskil umbes alla 100 hertsi kaob inimese kuulmise suunataju ära). Kui üldse tagakõlareid panna siis kas a) tagaistmel istujatele parema aheli jaoks või b) "rear fill" ehk ruumiefekti mõttes üsna vaikselt mängima. Samas kui on olemas 4-kan võimendi siis loodetavasti saab seal 2 kanalit subwoofri jaoks sillata ning teised kaks esikompodele, paigalda korralikult ära ja kuula ja siis mõtle edasi, kas tagad tagumiste ovaalidega midagi teha.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Nõuandeid tarvis (auto) tagumise otsa komplekteerimiseks
PostitusPostitatud: 26.10.2011 12:02 
Kasutaja avatar

Liitunud: 23.11.2005 15:12
Postitusi: 1109
Kohad tunduvad ju täitsa normaalsed, ei ole kuskil armatuuri all või jumal teab kus. Sinna saaks korraliku paari komposid panna küll.

Kõlarite kohta ma kahjuks midagi rääkida ei oska, seda peaks kommenteerima inimene kes on neid kasutanud ja paigaldanud. Morelid tunduvad muidugi ideepoolest head.

_________________
Street B 148.4dB......Street C 150,9dB......Extreme 162,5dB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Nõuandeid tarvis (auto) tagumise otsa komplekteerimiseks
PostitusPostitatud: 26.10.2011 12:30 
Kasutaja avatar

Liitunud: 20.05.2005 13:54
Postitusi: 2931
Asukoht: Tallinn
rustang kirjutas:
b) "rear fill" ehk ruumiefekti mõttes üsna vaikselt mängima.

just sedapsi. OEM süsteem mängib samamoodi. Eest tuleb kogu heli, ovaal-subwoofrid teevad madalat ja need midranged seal tagakõlari sees täidavad ruumi. Hea süsteem Stockis. ehitan ümber seepärast, et 6-ne cd-box andis saba ja raadio mängib vaid USA sagedusi.
Kapi otsas kogus tolmu Nakamichi makk ja mõtlesin selle siis ära kasutada. Soetasin võimendi, vedasin kaablid, pigitasin uksed. Nüüd on käes hetk, kus tahaks stock süsteemilt teisele üle minna.

Mis puudutab esi+sub lahendust siis ma kohe selle peale minna ei tahaks. See nõuab custom kasti ehitust ja elemendi ostmist. Novembriks ja detsembriks on arvestatud kulutused mujale, kui autosse. Seega mõtlesin esialgu lihtsalt asi normaalselt mängima panna. Second-hand kõlarid taha madalaid tegema

_________________
Miata
LS400


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Nõuandeid tarvis (auto) tagumise otsa komplekteerimiseks
PostitusPostitatud: 26.10.2011 12:54 

Liitunud: 09.04.2005 21:51
Postitusi: 253
Asukoht: Tallinn
Aga jäta OEM võimendi tagumistele vahele?


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 25 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7