Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 28.04.2024 05:20

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 29 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Abi vaja - Milline kast midbassidele + kogu süsteem juba
PostitusPostitatud: 27.11.2012 16:39 

Liitunud: 22.09.2008 17:28
Postitusi: 699
Asukoht: Oslo
liiga lähedale ei maksa tuua, siis ei lähe helipilti kuidagi kõlarist välja. ehk siis tundub nagu tuleb muusika kõlarist, mitte ümbritsevast õhust, nagu peaks. ma arvan et 70 cm või käepikkus on minimaalne kaugus.

kui sa võtad ette selle ropu raja, et tahad midbassi tahad armatuurile tuua, siis.... palju õnne... mingi imenipiga tuleb lapiti pandud kõlarist see keskriba siiski kuulajani. ma ei ole proovinud mingi nurga alla panna. võibolla on nii isegi parem.

_________________
peaasi, et ei süsti


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Abi vaja - Milline kast midbassidele + kogu süsteem juba
PostitusPostitatud: 27.11.2012 16:51 
Kasutaja avatar

Liitunud: 27.09.2004 20:15
Postitusi: 217
Asukoht: Siit ei ole näha kah...
Internetitarkusega jõudsin õhtuks nii kaugele, et sooviatakse hoopis midrange kickpanelisse panna minu valikute puhul ehk jalgade juurde :? Peab midbassid sisse saama siis saab hakata kõlaritega mööda autot ringi jooksma ilmselt :D

_________________
Müüa palju erinevaid juppe 88-92 Civic / CRX / Concerto / Shuttle - Küsi julgelt...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Abi vaja - Milline kast midbassidele + kogu süsteem juba
PostitusPostitatud: 28.11.2012 11:43 
Kasutaja avatar

Liitunud: 25.04.2003 11:01
Postitusi: 592
Asukoht: Tallinn
See kickpanelite teema on rohkem ameerika (vanakooli) stiil. Ma eelistaks ikkagi armatuuri / piilarit.

_________________
We live in a poor neighbourhood - we can only afford to drive old cars.
'93 GMC Typhoon 4.3V6 Turbo
'70 Plymouth Supercharged Hemi 'cuda
'68 Ford Thunderbird 429cid BB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Abi vaja - Milline kast midbassidele + kogu süsteem juba
PostitusPostitatud: 06.12.2012 12:32 
Kasutaja avatar

Liitunud: 27.09.2004 20:15
Postitusi: 217
Asukoht: Siit ei ole näha kah...
Ok see kick on vanakool aga kuidas siiski parem oleks? Armatuurile panekuga olen juba pikemat aega maadelnud ja no ei mahu kuidagi nagu normaalselt :uhoh A piilarite külge teha siis ei kujuta ette kuhu ma selle 0,5 liitrise kasti teen kuna mul piilar mingi 5 cm lai vast kõigest seega peaks kasvatama siis suht kõvasti... No pole nagu ruumi kuhugi panna normaalselt :( Kas ustesse panna ülesse ette on väga suur jumalateotus? Hetkel tundub ainuke koht olevat kuhu ideeliselt mahuks ja jääks normaalsed välja ka paistma. Juhe juba jumala koos :D

_________________
Müüa palju erinevaid juppe 88-92 Civic / CRX / Concerto / Shuttle - Küsi julgelt...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Abi vaja - Milline kast midbassidele + kogu süsteem juba
PostitusPostitatud: 07.12.2012 16:05 

Liitunud: 22.09.2008 17:28
Postitusi: 699
Asukoht: Oslo
ukse ülaserva pannes jääb kuulajale liiga ligidale. ja sellega ongi kõik miinused öeldud.

_________________
peaasi, et ei süsti


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Abi vaja - Milline kast midbassidele + kogu süsteem juba
PostitusPostitatud: 17.12.2012 23:24 
Kasutaja avatar

Liitunud: 27.09.2004 20:15
Postitusi: 217
Asukoht: Siit ei ole näha kah...
Nonii :D Midrange on nüüd ikka kickis ja tweeter a piilaris kus ennegi ja midbass ukseküljes(või noh hetkel veel uks kuna teine kast pole veel valmis) aga nüüd siis seal maal, et vaja sagedusi hakata jagama... Kas aktiiv crossover või uus makk millel on lõikamise võimalused? Aktiiv oleks ilmselt odavam aga maki puhul saaks ilmselt juba ka aegviited jne jällegi aga kallima raha eest... Ja siis veel see küsimus kas selliste makkide sageduse lõikamisel saab lõigata mõlemast otsast nt alates 800HZ-5000HZ või on et kuni 5kz ja alumine ots on nagu on? Eeldaks ikka et mõlemalt poolt saab piirata. Olemasolevale makile protsessori lisamine suht kulukas seega uus kasutatud makk oleks vist odavam jällegi...

_________________
Müüa palju erinevaid juppe 88-92 Civic / CRX / Concerto / Shuttle - Küsi julgelt...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Abi vaja - Milline kast midbassidele + kogu süsteem juba
PostitusPostitatud: 18.12.2012 13:35 
Kasutaja avatar

Liitunud: 25.04.2003 11:01
Postitusi: 592
Asukoht: Tallinn
Peeter82 kirjutas:
Ja siis veel see küsimus kas selliste makkide sageduse lõikamisel saab lõigata mõlemast otsast nt alates 800HZ-5000HZ...

Jah parematel saab. Pioneer DEH-P88RS (ja DEH-P88RS-II), uus DEX-P99RS, DEH-80PRS, vanakooli DEX-P99 (või DEX-P1R), DEH-P90 + DEQ-P90 või DEH-P9 + DEQ-P9 võimaldavad seda. Alpine mudeleid millel saab, kirjutab keegi teine.
Uus P99 ja P90 / P9 combod on nendest 4-ribalised. Ülejäänud 3-ribalised. Aegviited on kõigil.

_________________
We live in a poor neighbourhood - we can only afford to drive old cars.
'93 GMC Typhoon 4.3V6 Turbo
'70 Plymouth Supercharged Hemi 'cuda
'68 Ford Thunderbird 429cid BB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Abi vaja - Milline kast midbassidele + kogu süsteem juba
PostitusPostitatud: 18.12.2012 17:29 

Liitunud: 11.04.2003 12:31
Postitusi: 178
anryo kirjutas:
Peeter82 kirjutas:
Ja siis veel see küsimus kas selliste makkide sageduse lõikamisel saab lõigata mõlemast otsast nt alates 800HZ-5000HZ...

Jah parematel saab. Pioneer DEH-P88RS (ja DEH-P88RS-II), uus DEX-P99RS, DEH-80PRS, vanakooli DEX-P99 (või DEX-P1R), DEH-P90 + DEQ-P90 või DEH-P9 + DEQ-P9 võimaldavad seda. Alpine mudeleid millel saab, kirjutab keegi teine.
Uus P99 ja P90 / P9 combod on nendest 4-ribalised. Ülejäänud 3-ribalised. Aegviited on kõigil.


Alpinega on hetkel lood vist kehvasti, F1-te nad enam vist ei tooda (selle hind oleks vist tiba liiast ka :)) ainus variant on mingi kangem makk osta ja sellele siis see 800 miski seeria prose juurde osta. Pioneeri P88 ei sobi siia süsteemi tänu midrange olemasolule, muidu kannataks veel passivcrossiga midrange ja tweetri eraldada, aga kuna nad niivõrd erinevates kohtades asuvad (mille headuses ma väga kindel pole) siis sobiks ainult 4 riba süsteemid. Julgeksin soojalt soovitada sama asja mis ma kasutan, ehk Clarion HX-D2, mille peaks soodsamalt kätte saama kui need pioneeri combod, heli poolest on selle raha eest tõesti super asjaga tegemist.

_________________
Ess-Kuu ra*sk


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Abi vaja - Milline kast midbassidele + kogu süsteem juba
PostitusPostitatud: 18.12.2012 19:21 
Kasutaja avatar

Liitunud: 27.09.2004 20:15
Postitusi: 217
Asukoht: Siit ei ole näha kah...
Oli mulgi kunagi Clarion DXZ-928r igasugu heade seadistamisvõimalustega ja olen Clarioni headust kogenud aga siis otsustas mingi trstunud narkar tln linnas, et talle seda rohkem vaja kui mulle seega jah.. Ma ise ka kardan, et ega ma uue maki ostust ei pääse :(

_________________
Müüa palju erinevaid juppe 88-92 Civic / CRX / Concerto / Shuttle - Küsi julgelt...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Abi vaja - Milline kast midbassidele + kogu süsteem juba
PostitusPostitatud: 18.12.2012 21:03 
Kasutaja avatar

Liitunud: 25.04.2003 11:01
Postitusi: 592
Asukoht: Tallinn
AndreasA kirjutas:
Pioneeri P88 ei sobi siia süsteemi tänu midrange olemasolule, muidu kannataks veel passivcrossiga midrange ja tweetri eraldada, aga kuna nad niivõrd erinevates kohtades asuvad (mille headuses ma väga kindel pole) siis sobiks ainult 4 riba süsteemid.

Noh, variant on ka parem midbass ja subwoofer sama kanali otsa panna ja passiivkrossiga jagada (kaugus enamvähem sama kuulajast), kuid see on ka pigem selle p..sse kaudu hammaste parandamine. Parem on muidugi kohe 4-riba makk osta - kuid hinnaskaala on võrreldes 3-ribalisega kohe x2 umbes.

_________________
We live in a poor neighbourhood - we can only afford to drive old cars.
'93 GMC Typhoon 4.3V6 Turbo
'70 Plymouth Supercharged Hemi 'cuda
'68 Ford Thunderbird 429cid BB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Abi vaja - Milline kast midbassidele + kogu süsteem juba
PostitusPostitatud: 21.12.2012 18:21 
Kasutaja avatar

Liitunud: 27.09.2004 20:15
Postitusi: 217
Asukoht: Siit ei ole näha kah...
Hinnad tunduvad üldiselt neil 4 riba asjadel suht koledad ilusal jõuluajal aga olemasolevale makile selle h800 prose juurde pookimine teeks sama välja rahaliselt seega meeldiks mulle 4 riba makki mõte rohkem igatahes... Ega midagi peab siis vaikselt nokitsema muude asjade kallal ja raha koguma hakkama ning senikaua mingit cräppi kuulama :D

_________________
Müüa palju erinevaid juppe 88-92 Civic / CRX / Concerto / Shuttle - Küsi julgelt...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Abi vaja - Milline kast midbassidele + kogu süsteem juba
PostitusPostitatud: 22.12.2012 12:42 
Kasutaja avatar

Liitunud: 13.10.2005 09:52
Postitusi: 182
Asukoht: Harjumaa
Esialgu võid h800 asemel vaadata ka hoopis h701.
Samamoodi teeb 4 kanalit ära, müra peaks rohkem olema ja hind on oluliselt ilusam.

_________________
kasutatud äriklassi läpakad - küsi, leiame õige


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Abi vaja - Milline kast midbassidele + kogu süsteem juba
PostitusPostitatud: 22.12.2012 13:55 
Kasutaja avatar

Liitunud: 27.09.2004 20:15
Postitusi: 217
Asukoht: Siit ei ole näha kah...
See H701/700 teeb front, rear, center, and subwoofer preamp outputs aga kas need on kõik võrdselt reguleeritavad seal või on center teistest erinev? Ja siis vaatan, et 2 rca audio input seal ainult :? Kas need on nagu aux sisend siis ja maki signaal käib läbi AiNeti või kuidas.. Juhtimiseks vaja see RUX-C701 ka juurde soetada siis vist? Pole väga kokku puutund nende prosede ühendamisega seega vb mingeid elementaarseid asju ei tea hetkel... Vahepeale siis lollide küsimuste rubriik ka jälle, et kas ma esialgu võiksin jagada nt woofri väljundi signaali woofri võimule ja midbasside võimule? Siis jääks esimeste signaal tweetritele ja tagumiste signaal midrangele või on see väga loll mõte...

_________________
Müüa palju erinevaid juppe 88-92 Civic / CRX / Concerto / Shuttle - Küsi julgelt...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Abi vaja - Milline kast midbassidele + kogu süsteem juba
PostitusPostitatud: 25.12.2012 12:30 
Kasutaja avatar

Liitunud: 13.10.2005 09:52
Postitusi: 182
Asukoht: Harjumaa
Saad kasutada rahulikult neljaribalisena.
Väljundite nimetusi võib ignoda :)
Front 1- tweeter
Front2 - midbass
Rear - midrange
Sub - nagu nimetus ütleb

Saad iga kõlarielemendi jaoks eraldi lõike sättida (või siis paarikaupa), aegviited, igale kõlarile eraldi ekvalaiseri jne.
Tegelikult saad veel ka kasutada suvalise makiga koos aga siis läheb prosele eraldi kontrollerit juurde vaja.

_________________
kasutatud äriklassi läpakad - küsi, leiame õige


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 29 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7