Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 27.04.2024 22:28

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 29 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Abi vaja - Milline kast midbassidele + kogu süsteem juba
PostitusPostitatud: 09.11.2012 12:20 
Kasutaja avatar

Liitunud: 27.09.2004 20:15
Postitusi: 217
Asukoht: Siit ei ole näha kah...
Tere,

Kuna olude sunnil on ilmselt vaja välja vahetada Alpine SPR 176A midbassi elemendid esiustes milledest üks seniseletamatutel põhjustel puruks otsustas minna siis mõtlesin teha uue süsteemi tervenesti ja valida sinna uuteks midbassideks Hertz HV165XL elemendid. Tahaks siis seekord teha mitte uste sisse mängivalt nagu hetkel vaid klaasplastist kastidesse mängivalt. Siinkohal tekkis küsimus milline ja kui suur kast neile teha ukse sisse? WinISD väidab, et kinnine peaks olema 11,2 liitrit ja pordiga 22 liitrit kui port on 8,2cm läbimõõduga ja 22,3 cm pikk (siis peaks kast mängima 50hz peal nagu aru saan sealt aga kas see liiga madal pole uksekõlari jaoks?) Hetkel on küsimärk kui suure litraasiga kastid teha ja kas mingi pordi tegemine sinna veel oleks mõttekas... Ruumalalt kannataks mu uksele teha maksimaalselt mingi 23-25 liitrit vb isegi seega sobiks mõlemad variandid nagu aga milline oleks mõistlikum valik? Või kas oleks vb mõni parem element sinna? Filtrid ja twiitrid jätaks hea meelega Alpine omad ja vahetaks vaid midid välja. Istuvad DLS CA21 taga hetkel ja madalat otsa toetab umbes 1K rms... Kuulamisharjumus selline rohkem klubimuusika pool ja auto üldjoontes suhteliselt väike luukpära kui see info peaks asjasse puutuv olema aga ei aja meeletut kerevärinat taga vaid tahaks ikka sõnu ka kuulda.... Igasugune info ja soovitused teretulnud kuna hetkel on kõik alles lahtine ja lõplikud valikud tegemata.

Peeter

_________________
Müüa palju erinevaid juppe 88-92 Civic / CRX / Concerto / Shuttle - Küsi julgelt...


Viimati muutis Peeter82, 12.11.2012 12:17, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Abi vaja - Kas ja milline kast Hertz HV165XL midbassidel
PostitusPostitatud: 09.11.2012 12:59 

Liitunud: 22.09.2008 17:28
Postitusi: 699
Asukoht: Oslo
kas sul on eraldi supakas? kas sa oled supaka asukoha optimeerinud, ehk siis kas sa saad sealt auto resonantsidest hoolimata kõik helid kätte?
kui JAH, siis ma teeksin kinnised uksekastid.
kui EI, siis teeksin pordiga. siis on efektiivselt nagu kolm supakat, ja hiljem rohkem võimalusi makist häälestada.

_________________
peaasi, et ei süsti


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Abi vaja - Kas ja milline kast Hertz HV165XL midbassidel
PostitusPostitatud: 09.11.2012 17:34 
Kasutaja avatar

Liitunud: 27.09.2004 20:15
Postitusi: 217
Asukoht: Siit ei ole näha kah...
No supaka teema on hetkel ka veel alles lahtine kuna eelmine kast läheb ka manalateed st ütleme nii, et see ei ole kindlasti hetkel kuhugi poole optimeeritud vms... Plaani kohaselt läheb pagassi lapiti maha ja hakkab mängima ülesse vastu tagaakent ja sealt salongi. Ma ise näen oma vaimusilmas, et kõvema volüümi juures bassist naguinii puudu pole aga vaiksemalt kuulates tahaks ka ikkagi, et kõik nagu paigas oleks või nii. Et noh ei taoks aint bassi üle igast asendist vaid normaalselt kuulates oleks normaalne ja kui hulluks tahaks minna siis oleks tunda vms. Samas kui makist suppakas maha või päris off siis ka ikka oleks mingi alumine osa olemas mitte ainult twiitri piiks :) Kas muidu midbassi elemendile endale on erilist vahet selles osas kas ta käib kinnises kastis või avatud kastis? Ma mõtlen kummas ta ise parema meelega oleks või nii. Kinnises peaks täpsem käik olema avatus rohkem liikumisruumi ja veidi kõvem? Xmax antud asjal 8 mm seega nagu koonusepinna liikumisruumi peaks jaguma ka avatud kasti puhul kui nüüd valesti pole asjadest arusaanud? SQ võistlustele asja pole ja SPL poleks ka teemaks aga tahaks sellise keskmisest parema süsteemi kuidagi kokku nikerdada päeva lõpuks ikkagi...

_________________
Müüa palju erinevaid juppe 88-92 Civic / CRX / Concerto / Shuttle - Küsi julgelt...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Abi vaja - Kas ja milline kast Hertz HV165XL midbassidel
PostitusPostitatud: 09.11.2012 22:38 

Liitunud: 22.09.2008 17:28
Postitusi: 699
Asukoht: Oslo
suht jabur nõue on see et "kui makist off keerata, siis ikka midagi mängiks".

minu arvates on kinnise ja porditud kasti heli erinevus selles, et kas sa saad pordi hästi kokku mängima kõlari endaga. kinnises kastis seda muret ei ole üldse. nii et kui suppari plaan on, siis igal juhul parem teha kinnised kastid. kui sa just tahad, et tuleks madalat otsa (<50Hz bassi) ilma supakata, siis hädalahendus on jah pordid teha.
ausalt ma ei kujuta hästi 20 liitrist kasti ukse küljes ette.. tavaliselt ukse peale ehitatud kolakad ikka 5-10 liitrit.

parem osta 8 või 10 tollised elemendid ja tee neile 15-20 liitrine kinnine kast...

_________________
peaasi, et ei süsti


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Abi vaja - Kas ja milline kast Hertz HV165XL midbassidel
PostitusPostitatud: 09.11.2012 22:55 
Kasutaja avatar

Liitunud: 27.09.2004 20:15
Postitusi: 217
Asukoht: Siit ei ole näha kah...
Sry see off käis subaka kohta,et siis kui subakas off panna nt siis eest veidi ikka tuleks ka bassi... 8 tollised käisid kusjuures korraks omalgi peast läbi aga tundusid kuidagi suured esiuksele nagu...

_________________
Müüa palju erinevaid juppe 88-92 Civic / CRX / Concerto / Shuttle - Küsi julgelt...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Abi vaja - Kas ja milline kast Hertz HV165XL midbassidel
PostitusPostitatud: 10.11.2012 19:40 

Liitunud: 22.09.2008 17:28
Postitusi: 699
Asukoht: Oslo
ma usun et 8 tolline 20 liitrises kastis mängib paremini kui kui 6 tolline pordiga 20ses. ega see 6 tolline kinnine kast nüüd ka väga jube ei ole. kui sul on mingi hädaolukord, et konkus on korraks ruumi vaja, siis oled ju nõus paar päeva sõitma nats lahjema bassiosaga, niikaua kuni suppar välja tõstetud on...

_________________
peaasi, et ei süsti


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Abi vaja - Kas ja milline kast Hertz HV165XL midbassidel
PostitusPostitatud: 12.11.2012 12:15 
Kasutaja avatar

Liitunud: 27.09.2004 20:15
Postitusi: 217
Asukoht: Siit ei ole näha kah...
Vaatan, et Fosgate 8 tollisel sagedusala 40-250 seega eeldaks siis ju veel kolmanda riba juurdetekitamist kuna ainult tweetritega läbi ei aja enam? See omakorda eeldaks ilmselt ka esiuste kõlarite võimu väljavahetamist 4 kanalise vastu millest 2 toidaks 8 tolliseid ning lõikaks mingi 250-300 pealt ülejäänu ära ja teised 2 kanalit toidaks läbi 3 riba filtrite ülejäänud esiust? Või kas ehk võiks kasutada neile olemasolevate 2 ribaliste filtreid? Pigem mitte vist? Sellises mastaabis ümberehitamist hetkel juba enam rahaliselt korraga teha ei suuda seega teeks enne tormamist süsteemi selgeks omale korralikult... Mida sellisel juhul siis kasutada keskmise osa jaoks? 10 cm midagi? Armatuuri nurkadesse mahutamisega juba on suurem teema kuna seal ruumi väga pole nagu uksekasti tegemisel on...

_________________
Müüa palju erinevaid juppe 88-92 Civic / CRX / Concerto / Shuttle - Küsi julgelt...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Abi vaja - Milline kast midbassidele + kogu süsteem juba
PostitusPostitatud: 12.11.2012 14:00 

Liitunud: 22.09.2008 17:28
Postitusi: 699
Asukoht: Oslo
jah 6 tolline mängib küll veidi kõrgemale, aga ega ukse alt nurgast üle 250 Hz niikuinii välja ei tule. millegipärast. eks siis jääbki auk sinna vahele. kui kaste ehitad, siis ürita elemente niipalju näkku pöörata endale kui võimalik. minul endal on ka 6 tollistel kinnised kastid ja kui supakat taga ei olnud, võtsin lihtsalt alumise filtri ära ja mängisid nii madalale kui mängisid. umbes 50 Hz võibolla, sealt edasi jäid vaiksemaks. kui supaka juurde panin, sättisin omavahelise lõikesageduse 80-125 kanti.
nii et kui korralik võimendus on, siis mängivad need 6 tollised üsna madalale.

ja LOOMULIKULT tuleb kõik kõlarid korralikult võimendada!
kolme riba ja supakaga läheb juba liiga keeruliseks. seda ei saa küll soovitada.

_________________
peaasi, et ei süsti


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Abi vaja - Milline kast midbassidele + kogu süsteem juba
PostitusPostitatud: 12.11.2012 15:13 
Kasutaja avatar

Liitunud: 27.09.2004 20:15
Postitusi: 217
Asukoht: Siit ei ole näha kah...
Aga sellisel juhul siis jätangi ikkagi ainult 8 tollise ja tweetri nagu 2 ribalises süsteemis ennemuiste? Mismoodi siis 250 ja edasi sagedus ennast väljendama hakkab :D See väike tweetri junn seda ju mängida ei suuda? Oma aruga eeldaks ikkagi, et mingi asi mängib siis 250 - 2000 vms ja siis edasise eest hoolitseb tweeter aga sellisel juhul ikkagi juba ju 3 riba? Võimendatud on korralikult jah aga hetkel esiustele on 2 kanaliga võim aga kui 3 riba siis peaksin välja vahetama selle 4 kanalise vastu oma vaimusilmas lihtsalt ja ühendama eelpool mainitud moel. Või olen millegist valesti aru saanud hetkel?

_________________
Müüa palju erinevaid juppe 88-92 Civic / CRX / Concerto / Shuttle - Küsi julgelt...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Abi vaja - Milline kast midbassidele + kogu süsteem juba
PostitusPostitatud: 12.11.2012 15:48 
Kasutaja avatar

Liitunud: 25.04.2003 11:01
Postitusi: 592
Asukoht: Tallinn
Kui sul armatuuril ruumi on, siis ära pane tviitrit vaid üks nö "fullrange" element. Vastavalt siis ruumi olemasolule 1-4" näiteks.
8" ja tviiter ei mahu kuidagi kokku - jube auk jääb vahele....

_________________
We live in a poor neighbourhood - we can only afford to drive old cars.
'93 GMC Typhoon 4.3V6 Turbo
'70 Plymouth Supercharged Hemi 'cuda
'68 Ford Thunderbird 429cid BB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Abi vaja - Milline kast midbassidele + kogu süsteem juba
PostitusPostitatud: 12.11.2012 16:32 
Kasutaja avatar

Liitunud: 27.09.2004 20:15
Postitusi: 217
Asukoht: Siit ei ole näha kah...
No seda mõtlen minagi, et auk jääb. Aga kui kasutaksin 8 tollist ja seda fullranget siis kuidas selle ühendamine välja näeks? Kas sellele fullrange elemendile on vaja mingit filtrit ikkagi vahele mis lõikab ära alumise otsa nt 300 pealt kus 8 tolline võiks lõpetada või kuidas? Mida rohkem ma vaatan ja uurin seda vähem ma hakkan teadma ja seda rohkem ma hakkan tahtma :uhoh Või peaks ikkagi olema 4 kanaliga võimendi mis lõikab sagedusi? Makk on Alpine CDA-9851R seega sealt väga suuri juhtimisvariante minumeelest pole (vähemalt võrreldes mu vana rotti lastud clarioniga :(), et enne võimu lõigata ja ilma filtriteta saada paika... Ma arvan, et mingi 4 tollise mahutaks vast ära küll veel kuidagi armatuuri servadesse... Need hakkaksid siis mängima nii kesmist kui kõrget osa nagu aru saan? Vahe sellise ja midrange + tweeter süsteemi vahel oleks siis milline? Ma mõtlen selles suhtes, et kui naguinii juba hakata armatuurile kaste tegema jne siis kumb mõttekam oleks ja parem? Vaatasin just, et kas nt selliste paigutamine sinna tekkivasse woofri ja tweetri vahelisse aukku võiks ka töötada? viewtopic.php?f=25&t=83970 Nagu öeldud siis ei ole hetkel veel midagi kindlat ja siinse soovituse põhjal olen jõudnud vaid sinnani, et kasutan ukses 8 tollist mingit aga selle mudel pole ka veel hetkel selgeks mõeldud aga ülejäänu osas olen esiustega ikka veel suht sama kaugel oma teadmistes :)

_________________
Müüa palju erinevaid juppe 88-92 Civic / CRX / Concerto / Shuttle - Küsi julgelt...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Abi vaja - Milline kast midbassidele + kogu süsteem juba
PostitusPostitatud: 12.11.2012 23:58 

Liitunud: 22.09.2008 17:28
Postitusi: 699
Asukoht: Oslo
kui selle lingitud valjuka graafikut vaadata, siis see ei ole fullrange, vaid ikkagi midrange, kuna kõrgetel sagedustel tekib metsik koonusemurdumine, mis ilmselt väljendub paha kriiskamisena. ehk siis tuleb umbes 3-5k juurest väga järsult ära lõigata, ja sealt edasi tviitriga panna.
midrange ja tviitri võid omavahel ka passiivfiltriga ühendada, kui sellise leiad, siis ei ole võimendile kanaleid juurde vaja. kui leiad sellise fullrange, mis ülemises otsas leebelt ära langeb, siis piisab filtriks ainult kondekast tviitri ette.

ma ei saa ikka aru mismoodi sul kahe kanaliga võimendi oli plaanis nelja kõlarit toitma panna. kas ka passiivfiltriga? minu arusaamist mööda on neli valjukat + sub kokku 5 võimendikanalit. ja kuus valjukat + sub on 7 kanalit...

ähhh, mul on hea nüüd öelda samamoodi nagu mulle on öeldud :) mõtle vähem ja tee ära. niikuinii vahet ei ole. autos.

_________________
peaasi, et ei süsti


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Abi vaja - Milline kast midbassidele + kogu süsteem juba
PostitusPostitatud: 13.11.2012 10:56 
Kasutaja avatar

Liitunud: 27.09.2004 20:15
Postitusi: 217
Asukoht: Siit ei ole näha kah...
See lingitud ongi midrange ja linkisingi selleks, et teada saada kas näiteks see 3 tolline midrange + olemasolev tweeter sobiks 8 tollisele juurde ehk paremini kui fullrange ja 8 tolline kuna naguinii tuleks armatuurile teha mingid kopsikud mõlemal juhul... Ja oma aruga vajangi 3 riba puhul kas 4 kanaliga võimu millel kahest kanalist võtan 8 tollised ja lõikan neil kõrged ära ja ülejäänud kahest kanalist võtan midrange ja tweetri läbi 3 riba passiiv filtrite või siis variant 2 on minu meelest kasutada 2 kanalist võimendit ja 3 ribalisi passiiv filtreid aga selleks jääb mul hetkel olemasolev 2 kanaline ilmselt juba nõrgaks ma usun seega mõistlikum oleks võimendi ikkagi välja vahetada. Fullrange kohta tekkis see ühendamise küsimus, et kas sellele on ka vaja mingit filtrit, et ei pääseks talle nt alla 300 hz sisse mida peaks mängima 8 tolline... Mõtlen rohkem kui kirja panen seega vb jäävad mõned mõtted vahest segaseks kuna ei oska ennast väga täpselt nendes terminites väljendada :) Ei tahaks lihtsalt mingi väga elementaarse asjaga oma lollusest puusse panna ja mõttetult raha kulutada asjadele mida vb polegi vaja lõpuks sellepärast ongi miljon mõtet ja küsimust ja olen väga tänulik kui keegi viitsib vastata ja arutada... :) Ütlesid, et suunaksin alumised 8 tollised võimalikult omale näkku kui kaste teen. Kas nii, et juhiukse oma on kõrvalistuja näos ja vastupidi või päris nii, et juhiukse oma on minu enda näos kohe ja kõrvalistuja oma kõrvalistujal näos? Või kõrvalistuja oma ka minu näkku ehk veidi väiksema nurga alla kui juhiukse oma? Siis pean päris jõhkralt neid keerama seal :D

_________________
Müüa palju erinevaid juppe 88-92 Civic / CRX / Concerto / Shuttle - Küsi julgelt...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Abi vaja - Milline kast midbassidele + kogu süsteem juba
PostitusPostitatud: 14.11.2012 01:55 

Liitunud: 22.09.2008 17:28
Postitusi: 699
Asukoht: Oslo
osta kasutatud asju - saad väiksema kuluga maha müüa, kui ei peaks vaja minema.

ega suvaliste valjukate omavahel kokkupanemiseks sa poest filtreid ei leia. pead kas ise tegema filtrid või siis ostma valjukate-filtrite täiskomplektid. kui kasutad aktiivfiltrit enne võimendit, siis on veidi lihtsam kõlareid vahetada. ainult võimendikanaleid on rohkem tarvis.

näkku suunata soovitasin selle pärast, et kui lainepikkus on väiksem kui membraani laius, siis hakkavad nurga all kiirguvad lained üksteist ära sööma - ehk siis otse tuleb maksimum, aga nurga all nõrgem. seega 20 cm valjukas hakkab umbes 1000Hz sagedusest mängima rohkem otse kui nurga all, 10 cm keskriba valjukas hakkab umbes 2000 Hz-st mängima rohkem otse ja 20 mm tviiter siis vast umbes 10 KHz alates.
ehk siis kui sa tahad et rohkem keskriba välja kostaks, sinu 20 cm valjukast, siis pead kuulama seda rohkem teljel. ehk siis mõlemad pöörama juhile näkku. või kui sa eelistad kõrvalistujat, siis temale. või nii et vasaku keerad kõrvalistuja ja parema juhile. üks sitt kõik. tee valmis ja kuula. paremaks teha saad pärast.

_________________
peaasi, et ei süsti


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Abi vaja - Milline kast midbassidele + kogu süsteem juba
PostitusPostitatud: 26.11.2012 11:55 
Kasutaja avatar

Liitunud: 27.09.2004 20:15
Postitusi: 217
Asukoht: Siit ei ole näha kah...
Eile kuulasin prooviks ühte poolikut uksekasti ja mulle tundub, et võib saada vist päris hea :D Valisin midbassideks Alpine SWG-844 elemendid ja midrangeks sain ikkagi ühed Hertz HL70-d nagu need mis eelnevalt linkisin - minumeelest mängisid 0,5 liitrises kastis päris hästi. Siinkohal küsiks seda kas midrange peaks suunama omale näkku või panema lapiti armatuurile, et siis klaasilt peegelduks? St kumb variant oleks parem? Auto armatuuri arvestades mul väga kaugele ja laiali neid ajada ilmselt ei õnnestu enivei kuna ruumi pole. Ja juhi pool on spido ümbris ka suht kõrge, et sealt mööda midagi naguinii ei saa suunata ehk selle pean omale näkku suunama igat pidi aga kas kõrvalistuja oma suunan ka endale näkku või pean selle siis kõrvalistujale näkkusuunama kui juhipoolse omale suunan? Hertzidega kaasas olnud joonisel oli nagu diagonaalis aga mul väga ei ole võimalik juhipoolset kuhugi mujale suunata :? A piilarite külge tegemisel peaks siis juba nii kõrgele tõstma elemendid kui tahta diagonaalis suunata, et jääksid väga ligidale mulle endale...

Pmst selline sisu nagu siin piltidel näha, et väga ruumiga priisata pole kahjuks...
http://images.gtcarlot.com/pictures/67695213.jpg
http://www.tamparacing.com/photopost/da ... i_Dash.jpg

_________________
Müüa palju erinevaid juppe 88-92 Civic / CRX / Concerto / Shuttle - Küsi julgelt...


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 29 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7