Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 29.03.2024 00:21

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 5 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Komponentkõlarite valik
PostitusPostitatud: 28.06.2014 00:30 
Kasutaja avatar

Liitunud: 07.08.2011 15:47
Postitusi: 99
Käsil on olude sunnil komponentkõlarite ost, kuna üks midbassi elemendil sai mähis laiali lastus. Kõlarid hakkavad mängima SPL dynamics S2604 võimendi järel, W124 mersus - ehk elemendid asuvad armatuuri peal.
Varem mängisid seal kohas Lanzar VX5C VX - minu arvates nende heli just kõige parem ei olnud. Siit ka küsimus, et kas on ehk siin foorumis mõni mees kes oskab soovitada kuhu poole uute kõlarite ostul tüürida, kas osta kogu uus kompode komplekt või valida ainult uued midbassi elemendid kuna jäävad ka järgnevalt välja toodud komplektid enda heli poolt umbes samasse auku.

Hetkel olen saanud pakkumised järgmistele komplektidele:
* Gladen RS 130
* Focal 130 A1

Ootaks antud firmade ning ehk ka komplektide kohta kommentaare ning soovitusi.

Indrek.

_________________
It´s not the car you drive, it´s the size of the arm hanging out of the window.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Komponentkõlarite valik
PostitusPostitatud: 04.07.2014 12:24 
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.04.2003 09:41
Postitusi: 2771
Asukoht: Tallinn
Kuidas sa midbassi elemendid armatuurlauale paigaldad? Originaalis sinna 13cm element ei mahu kuidagi. Lanzari elementide paigaldusest pilte on?
Kui tweetrid teevad normaalset heli, siis pole põhjust neid välja vahetada, vabalt võib kasutada eri firmade elemente koos.
Kas makil on bass/treble settingud keeratud põhja või on nullis, samuti igasugu boostid/loudnessid? Kui on mõnda neist juurde keeratud, siis sealt võidki otsida põhjust, miks üks midbass läbi läks.
Gladeni kohta ei tea midagi, Focal on suht kindla peale minek, DLS nt samuti.

Tõnu

_________________
Driven by goa ::: Caraudio.ee
Alla V8 mootoriga võite muru niita


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Komponentkõlarite valik
PostitusPostitatud: 04.07.2014 17:24 
Kasutaja avatar

Liitunud: 07.08.2011 15:47
Postitusi: 99
Originaalis ei mahugi W124 armatuuri 13 cm elemendid. Pisut dremlit tuli näidata armatuurlauale, samuti tuli ümber teha kõlarikatteid. Paigaldusest hetkel pilte pole. Nüüd lähiajal plaanis klaasriide ja vaiguga mängides kinnised kastid sinna alla teha - tulevad küll väiksed kuid kindlasti on see parem kui mitte midagi.

Elemendid läksid läbi liiga suure võimsuse pähe laskmise tagajärjel - see on vähemalt minu arvamus. Kõlarid olid niigi ära lõigatud 100 Hz pealt kuid lihtsalt rumalalt palju võimsust sai nende elementide kohta peale lastud. Mingeid booste vms ei ole põhja keeratud.

Valituks said DLS DUP5 midwoofrid, seega minu poolt võib antud teema lukku panna.

_________________
It´s not the car you drive, it´s the size of the arm hanging out of the window.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Komponentkõlarite valik
PostitusPostitatud: 04.07.2014 22:55 
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.04.2003 09:41
Postitusi: 2771
Asukoht: Tallinn
Kui sa esiklaasi eest ära ei võta, siis on üsna kehv armatuuri midagi paigaldada ja kui klaasriidega juba mässad, siis võiks pigem ukse külge ja 6,5" elemendi paigaldada. Ma nt tegin puidust kasti ukse külge, praktiliselt kogu vaba ruum sai ära kasutatud ja kasti mahuks tuli ~8L:
viewtopic.php?f=30&t=115434
Mul on need kastid tegelikult üle, kui huvi, siis võib kaupa teha. Päris valmis need pole, esiküljed käivad hetkel kruvidega, kuna seest oli plaanis kõiki seinu tugevdada, samuti pole need väljast viimistletud.

Tõnu

_________________
Driven by goa ::: Caraudio.ee
Alla V8 mootoriga võite muru niita


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Komponentkõlarite valik
PostitusPostitatud: 07.07.2014 23:53 
Kasutaja avatar

Liitunud: 07.08.2011 15:47
Postitusi: 99
Ei viitsi ja taha praegu ukse külge midagi ehitama hakata - tulemus võib olla küll parem aga hetkel liialt tegemist sellise ehituse jaoks, kui siis ehk valmis kasti näol. Ole hea ja pane kasti hinnad mulle näiteks PM-iga postkasti.

Ints.

_________________
It´s not the car you drive, it´s the size of the arm hanging out of the window.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 5 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7