Streetrace.Org
http://www.streetrace.org/foorum/

K: Equaliser Clarion makile
http://www.streetrace.org/foorum/viewtopic.php?f=32&t=61858
1. leht 1-st

Autor:  siim789 [ 06.03.2011 21:53 ]
Teema pealkiri:  K: Equaliser Clarion makile

Sattus minu kätte üks Clarion autoraadio. Mudeliks peaks arvatavasti olema Clarion ARX7370R. Täpses mudelis ei ole kindel, kuna kõik kirjad makilt ja originaalpaneelilt on maha kulunud. Külge panin talle praegu DRX7375RW paneeli, mis on originaaliga identne ning kõik funktsioonid töötavad. Ainuke vahe on selles, et makk ise on kassetikas, aga uus paneel CD mängija oma. Makil on küljes nupp EQ, mis peaks siis minu arusaamist mööda olema välise equaliseri juhtimiseks. Samuti on makil taga juhtme otsas 8-pin ümmargune pistik, mis peaks olema välise equaliseri jaoks (olemas on ka teine ümmargune pinnidega pistik, aga sinna läheb CD-boks).

Siit siis ka küsimus. Mis equaliseri mudelid võiksid sobida sellele makile järgi? On neid võimalik Eestist kuskilt mõistliku hinnaga leida? Kellelgi äkki pakkuda?

Makikomplekt ise siis selline:
Pilt

Siin RCA-de kõrval näha ka see ümmargune pistik, mis peaks equaliseri jaoks olema, parandage mind, kui ma eksin:
Pilt

Autor:  MantaOwner [ 06.03.2011 23:28 ]
Teema pealkiri:  Re: K: Equaliser Clarion makile

Mul sobiv prose täitsa alles veel:
http://www.streetrace.org/arhiiv/viewto ... it=clarion
60 euroga võin ära müüa.

Tõnu

Autor:  siim789 [ 07.03.2011 00:27 ]
Teema pealkiri:  Re: K: Equaliser Clarion makile

Jätan sinu pakkumise meelde. Praegu kahjuks jääb kalliks, makikomplekt ise oli tükkmaad odavam :). Ausaltöeldes ei ole helitehnikaga nii kursis, et teada, mis head kasu protsessorist üldse on.

Autor:  basssoundman [ 09.03.2011 09:36 ]
Teema pealkiri:  Re: K: Equaliser Clarion makile

Korralik prose onngi asja uba 8)

Autor:  tomcraft [ 20.03.2011 11:06 ]
Teema pealkiri:  Re: K: Equaliser Clarion makile

Makk ongi tihtipeale odavam, kui selle otsas rippuv prose. Ja kui sa lootsid sellist vanaaegset ekvalaiserit sinna taha ühendada, siis ilmselt on makil endal piisavalt helisättimisvõimalusi ehk siis mõttetu. Prose oleks ehk point panna, kui korralikku süsteemi ehitada plaanid

Autor:  MantaOwner [ 20.03.2011 18:09 ]
Teema pealkiri:  Re: K: Equaliser Clarion makile

Tsiteeri:
Makk ongi tihtipeale odavam, kui selle otsas rippuv prose.

Sellega ei tahaks hästi nõustuda, huvi pärast too 3 näidet.
Tsiteeri:
Ja kui sa lootsid sellist vanaaegset ekvalaiserit sinna taha ühendada

Antud makk on ka vanaaegne, 90-ndate teisel poolel toodetud. Uuemad Clarioni makid nt enam ei tööta koos mainitud prosega, ehkki kirjade järgi on täpselt sama ühendus (CeNet).

Tõnu

Autor:  siim789 [ 21.03.2011 00:37 ]
Teema pealkiri:  Re: K: Equaliser Clarion makile

tomcraft kirjutas:
Makk ongi tihtipeale odavam, kui selle otsas rippuv prose. Ja kui sa lootsid sellist vanaaegset ekvalaiserit sinna taha ühendada, siis ilmselt on makil endal piisavalt helisättimisvõimalusi ehk siis mõttetu. Prose oleks ehk point panna, kui korralikku süsteemi ehitada plaanid


Eelkõige sai see makk autosse paigaldatud välimuse pärast, kuna sobib Scorpa keskkonsooliga hästi kokku :) Mingit erilist SQ süsteemi ehitada ei plaani, ei tea, kas see nii vanade aparaatidega hästi õnnestukski. Heli reguleerimise võimalusi on makis treble, bass, loudness ning balance ja fader, ehk siis nagu enamustes makkides. Natuke lisavõimalusi heli reguleerimiseks ei tee paha ja seepärast mõtlesingi uurida, et mida sinna veel selleks otstarbeks järgi annab ühendada.
Hetkel mul makil järgi 4 kanaliga võimendi, kus küljes esimesed komponentkõlarid ning taga bassikõlar. Maki järgi on ka universaalkerega masina pagasnikus olevad kõlarid, et ka tagaistujatele peale bassihelide natuke kõrgemaid tämbreid kostuks. Kogu see kompott tundub päris meeldiv kuulata :). Samas, kuna puudub võrdlusmoment heliprotsessoriga süsteemiga, siis ei oska nagu proset taga igatsedagi. Kui kunagi ehk õnnestuks kusagil kuulata sellist süsteemi, siis hakkaks võibolla isegi mõtlema selle lisavidina peale :)

Autor:  MantaOwner [ 21.03.2011 09:54 ]
Teema pealkiri:  Re: K: Equaliser Clarion makile

Tsiteeri:
Mingit erilist SQ süsteemi ehitada ei plaani, ei tea, kas see nii vanade aparaatidega hästi õnnestukski.

Need vanad Clarioni 7. ja 9. seeria makid peaks ikka väga hea heliga olema kõik, niiet seda küll karta pole põhjust.

Tõnu

1. leht 1-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/