Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 02.05.2024 14:39

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 10 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Tweeterid originaalsüsteemile lisaks
PostitusPostitatud: 01.12.2011 15:41 

Liitunud: 07.01.2005 18:23
Postitusi: 34
Asukoht: Tallinn
Sooviks paigaldada originaal süsteemile lisaks tweeterid esiustele. Autoks Mazda 3 ja hetkel pandud autosse lisaks subwoofer+võim madala otsa jaoks, aga tahaks kõrgeid juurde ja üldist helipilti ka kõrgemale tõsta(hetkel ainukesed kõlarid uksepolstrites jalgade juures). Originaal kõlarid mängivad keskmist osa minu jaoks täiesti piisavalt ning ei näe nende välja vahetamiseks põhjust(uksed seest korralikult pigimatitatud ka, mis tegi asja ka paremaks). Mingeid suuri auke kuskile puurima eriti ei tahaks hakata, ehk siis oli mõte liimida või väikeste kruvidega panna ukse küljes olevatele kolmnurkade külge. Olen kuulnud head Signat T5 kohta, aga olen muudele pakkumistele ka avatud. Eriti huvitaks just see ühenduse pool, praegu tulevad signaali juhtmed otse raadiost kõlaritesse. Ilmselt peaks siis tegema mingi nn Y liite ukse sees või mingi filtri vahele panema?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Tweeterid originaalsüsteemile lisaks
PostitusPostitatud: 01.12.2011 16:35 

Liitunud: 09.04.2005 21:51
Postitusi: 253
Asukoht: Tallinn
Vaja oleks tweetreid koos komponentkõlarite filtritega. Ühendad uksekõlari lahti, selle asemele kompode filter ja sealt siis väljundid üks midbassile ja teine tweetrile.

Selle lahenduse juures lõigatakse tweetrisse minev signaal midbassist maha ja tonaalsus saab parem. Iseasi kas olemasolev midbassi tundlkkus on see mille jaoks tweeter mõeldud on, tavaliselt on OEM asjad väga suure tundlikkusega. Teinekord on seal filtri peal ka mingid lülitid millega emba-kumba elementi veidi maha summutada saab.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Tweeterid originaalsüsteemile lisaks
PostitusPostitatud: 01.12.2011 17:01 
Kasutaja avatar

Liitunud: 23.11.2005 15:12
Postitusi: 1109
Signat T5 tweeteritega saad häda pärast hakkama ka ilma korralikumate filtriteta kuna neil on kaasas juhtmed millel on väike kondekas vahel mis lõikab madalad sagedused ära. Kindlasti oleks muidugi parem kasutada korralikumaid eraldiseisvaid crossovereid, seda just heli kvaliteedi mõttes.
Muidu on Signat T5 tweeterid suhteliselt asjalikud selle vähese raha eest mis nad maksavad, ei kriibi eriti kõrva kah kuna on siidist kuplitega.

_________________
Street B 148.4dB......Street C 150,9dB......Extreme 162,5dB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Tweeterid originaalsüsteemile lisaks
PostitusPostitatud: 01.12.2011 23:32 

Liitunud: 07.01.2005 18:23
Postitusi: 34
Asukoht: Tallinn
Ostsin T5-ed ära. Kus kohast võiks leida mõistliku hinnaga filtreid/crossovereid, mis mulle sobiks? Mõtlen, et kui nädalavahetusel paigaldama hakkan siis oleks hea ühe hooga need ka külge saada.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Tweeterid originaalsüsteemile lisaks
PostitusPostitatud: 01.12.2011 23:58 
Kasutaja avatar

Liitunud: 23.11.2005 15:12
Postitusi: 1109
frequency kirjutas:
Ostsin T5-ed ära. Kus kohast võiks leida mõistliku hinnaga filtreid/crossovereid, mis mulle sobiks? Mõtlen, et kui nädalavahetusel paigaldama hakkan siis oleks hea ühe hooga need ka külge saada.

Kõige sobivamad oleks vast siis Signat C2 crossoverid ja neid müüakse paljudes helitehnika poodides, hind ei tohika kah väga hull olla.

_________________
Street B 148.4dB......Street C 150,9dB......Extreme 162,5dB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Tweeterid originaalsüsteemile lisaks
PostitusPostitatud: 02.12.2011 10:32 

Liitunud: 07.01.2005 18:23
Postitusi: 34
Asukoht: Tallinn
Vaatan, et näiteks noores tehnikus C2 maksab 39,-(ilmselt tegemist siis ühega). See jääb minu jaoks natuke liiga paljuks. Kas mingit odavamat moodust on ka olemas? Kas neid on mõtet otsida kasutatud peast? Kui jah siis kust, siin foorumis silma küll ei hakanud müügikuulutust.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Tweeterid originaalsüsteemile lisaks
PostitusPostitatud: 02.12.2011 10:36 
Kasutaja avatar

Liitunud: 20.05.2005 13:54
Postitusi: 2931
Asukoht: Tallinn
SIIT saad kasutatud crossid. valikus mitmed ja hind mõistlik. Just endale soetasin ühed.

_________________
Miata
LS400


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Tweeterid originaalsüsteemile lisaks
PostitusPostitatud: 02.12.2011 14:36 
Kasutaja avatar

Liitunud: 23.11.2005 15:12
Postitusi: 1109
frequency kirjutas:
Vaatan, et näiteks noores tehnikus C2 maksab 39,-(ilmselt tegemist siis ühega). See jääb minu jaoks natuke liiga paljuks. Kas mingit odavamat moodust on ka olemas? Kas neid on mõtet otsida kasutatud peast? Kui jah siis kust, siin foorumis silma küll ei hakanud müügikuulutust.

See 39 eurot peaks ikka paari hind olema. Muidugi võid ka kasutatult otsida kui leiad.

_________________
Street B 148.4dB......Street C 150,9dB......Extreme 162,5dB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Tweeterid originaalsüsteemile lisaks
PostitusPostitatud: 02.12.2011 20:34 
Kasutaja avatar

Liitunud: 22.05.2004 15:46
Postitusi: 338
Asukoht: tartumaa
Ise võib ka teha ongi ehk parem. kui valmis lahendused, ukse sees on nagunii lairiba ja siis lihtsalt pookida tweeter juurde lõige hädapärast 1 järku või siis parem oleks 2 järku.

_________________
SQ see pole ikka mingi õige tümpsu värk.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Tweeterid originaalsüsteemile lisaks
PostitusPostitatud: 03.12.2011 20:56 

Liitunud: 07.01.2005 18:23
Postitusi: 34
Asukoht: Tallinn
Kõlarid paigaldatud koos filtritega. Olen tulemusega täitsa rahul. :rokib


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 10 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7