Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 02.05.2024 04:58

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 56 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Kõvem pähkel audiomeestele
PostitusPostitatud: 04.06.2012 23:23 

Liitunud: 22.09.2008 17:28
Postitusi: 699
Asukoht: Oslo
ma saan aru et võimendipoolne ots ei ole ligipääsetav? ainult makipoolne kaabliots? hakatuseks kontrolli siis testriga ära see väide, et kaabli varjestus ei ole võimendisse ühendatud.
maki tagant võtad ainult ühe rca (sest bassisagedus on miksitud keskele tüüpiliselt) ja sellest paned siis kaks soont sinna kaabli signaaliks. see juures soonte vahetamine vahetab bassi polaarsust. (pane nii, et kostuks valjem, sest sel juhul on sub-bassi kõlar sama polaarsusega mis mid-bass, ja nad ei "söö" ära üksteist)

kui sa hirmsasti kardad, et sinu plaatidele võib olla keegi jorss stereobassi salvestanud, siis pead ostma eraldi filtrikarbi, mis su kaks rca kokku liidab ja ühe bassisignaali välja annab.

miks ma küll arvasin, et su makist tuleb eraldi sub-rca? miks sa seda ei taha supakasse saata, nende kahe soone kaudu?

_________________
peaasi, et ei süsti


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kõvem pähkel audiomeestele
PostitusPostitatud: 05.06.2012 09:49 

Liitunud: 08.04.2003 02:55
Postitusi: 1101
tsimpa kirjutas:
ma saan aru et võimendipoolne ots ei ole ligipääsetav? ainult makipoolne kaabliots? hakatuseks kontrolli siis testriga ära see väide, et kaabli varjestus ei ole võimendisse ühendatud.
maki tagant võtad ainult ühe rca (sest bassisagedus on miksitud keskele tüüpiliselt) ja sellest paned siis kaks soont sinna kaabli signaaliks. see juures soonte vahetamine vahetab bassi polaarsust. (pane nii, et kostuks valjem, sest sel juhul on sub-bassi kõlar sama polaarsusega mis mid-bass, ja nad ei "söö" ära üksteist)

kui sa hirmsasti kardad, et sinu plaatidele võib olla keegi jorss stereobassi salvestanud, siis pead ostma eraldi filtrikarbi, mis su kaks rca kokku liidab ja ühe bassisignaali välja annab.

miks ma küll arvasin, et su makist tuleb eraldi sub-rca? miks sa seda ei taha supakasse saata, nende kahe soone kaudu?



Kusagil pagassis saan kindlasti võimendi poolsele pistikule ka ligi aga praegu olen jah tegutsenud maki taga oleva pistikuga. Wooferi juhtmete varjestus ei tohi olla ühenduses võimendi (voolu)massiga või sain ma valesti aru?
Praegu on ka ainult üks RCA ühendatud aga polaarsust pole kontrollinud, hetkel veel keeruline kuna hetkel on kõlarid veel ülevõimendatud ja wooferit pole hästi kuulda. Auto skeemi pealt ei saa vist ka aru, kumb juhe + ja kumb - on. Kuidas saaks seda veel kindlaks teha, milline wooferisse minev liin on + ja milline -?
Stereobassist on ükskõik.
Mul tuleb makist kaks paari RCA'd, millest üht saab kasutada ka supaka omana kui menüüst vastav valik teha (mida ma ka tegin). Ja praegu ongi sellest paarist üks ühendatud supaka võimuga.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kõvem pähkel audiomeestele
PostitusPostitatud: 05.06.2012 12:10 

Liitunud: 22.09.2008 17:28
Postitusi: 699
Asukoht: Oslo
kaablivarjestust testid nii et mõõdad takistust auto kerega. see on niikuinii ühenduses toitejuhtmetega. joonise järgi peaks see siis olema võimendi poolsest otsast lahti, ja kui sa makipoolsest otsast ka lahti ühendad, siis peaks sul tester lõpmatult suurt takistust näitama. muidugi, hiljem ühendad selle varjestuse maki või auto kerega.
see ongi balansseeritud kaabli omapära et kumbki soon ei ole + ega -. sest + kaablis kõigub pinge + ja - vahel, ja "-" kaablis on täpselt vastupidine pinge. ehk siis samuti + ja -.
kui sa makist teed valiku et rca on sub, siis makk teebki sulle õige filtreeringu ära, võetakse mõlemast stereokanalist bassiriba ja liidetakse kokku.

_________________
peaasi, et ei süsti


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kõvem pähkel audiomeestele
PostitusPostitatud: 05.06.2012 12:16 

Liitunud: 08.04.2003 02:55
Postitusi: 1101
Aga ikkagi miks sa arvad, et mu autol see balansseeritud kaabel on?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kõvem pähkel audiomeestele
PostitusPostitatud: 05.06.2012 12:36 

Liitunud: 22.09.2008 17:28
Postitusi: 699
Asukoht: Oslo
Fluid kirjutas:
Aga ikkagi miks sa arvad, et mu autol see balansseeritud kaabel on?


sest balansseeritud kaabel on mürakindlam. kui tootja kontrolli all on nii makk kui ka võimendi, siis võib kasutada selliseid standardeid mis meeldib. RCA on 1930ndatel välja mõeldud standard vinüülimängijate signaali ühendamiseks. müstika kuidas see siiani veel ei ole kadunud, eriti auto tingimustes. ainus eelis mis on signaal-0 süsteemil, on see, et kui on palju kanaleid (autos tavaliselt 4) siis piisab ühest nullist nelja signaali kohta, ja sellegi saab kaablivarjestusena teha. samasugune kaabel balansseerituna tähendab ühte varjestust (keresse ühendatud ja nelja balansseeritud soonepaari. tänapäeval kõik arvutikaablid kus on tundlikud signaalid, on kõik balansseritud. samuti profihelitehnika on kõik balansseeritud signaaliga ja vastava xlr pistikuga.

teine põhjus miks ma seda arvan, on elektriskeem. ehk sisi see et kaabli varjestus ei olnud võimendisse ühendatud, ja see et kahel soonel ei olnud märgitud kumb on null ja kumb on signaal.

_________________
peaasi, et ei süsti


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kõvem pähkel audiomeestele
PostitusPostitatud: 05.06.2012 16:16 

Liitunud: 08.04.2003 02:55
Postitusi: 1101
Äge! Aga kui mul on praegu RCA wooferi faasid valesti, kas ta siis annab sama tugevalt tunda kui tavalised kõlarid omavahel valesti faasi panna (et bass kaob ikka üsna ära)?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kõvem pähkel audiomeestele
PostitusPostitatud: 05.06.2012 18:50 

Liitunud: 22.09.2008 17:28
Postitusi: 699
Asukoht: Oslo
ei tea ju mis filtrid sinna vahele on tehtud. kui uksed mängivad kõrgemaid basse ja supakas madalamaid, siis see kattumisala mis "ära süüakse" sõltub sellest kui palju need sagedused on kattuma pandud. kaks uksekõlarit omavahel kattuvad täies sagedusvahemikus, seega uste vastasfaasi panek võib tõesti olla suurema efektiga kui ukse-supaka vastasfaasi panek.

_________________
peaasi, et ei süsti


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kõvem pähkel audiomeestele
PostitusPostitatud: 08.06.2012 17:08 
Kasutaja avatar

Liitunud: 02.12.2006 21:44
Postitusi: 296
Asukoht: tallinn
Ei hakka uut teemat tegema ja küsiks siinkohal,kas see on normaalne,kui Pioneeri maki subwoofri väliundi kahest rca-st tuleb ühest normaalne tugev signaal ja teisest imevaikne ehk pea olematu? :?

_________________
If everything seems under control, you're just not going fast enough


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kõvem pähkel audiomeestele
PostitusPostitatud: 08.06.2012 18:30 

Liitunud: 22.09.2008 17:28
Postitusi: 699
Asukoht: Oslo
unis kirjutas:
Ei hakka uut teemat tegema ja küsiks siinkohal,kas see on normaalne,kui Pioneeri maki subwoofri väliundi kahest rca-st tuleb ühest normaalne tugev signaal ja teisest imevaikne ehk pea olematu? :?

miks peaks üldse olema kaks subwoofri väljundit? võibolla on nagu ülaltoodud teemast, kus saab menüüst sättida, kas tegu on tagakõlarite paariga või subwoofriga. loe manuaali

_________________
peaasi, et ei süsti


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kõvem pähkel audiomeestele
PostitusPostitatud: 08.06.2012 22:30 
Kasutaja avatar

Liitunud: 02.12.2006 21:44
Postitusi: 296
Asukoht: tallinn
Mul kolm paari rca väljundeid (front- rear-sub)ja makiks pioneer deh-p88rsII. Miks neid siis üldse kaks panna sinna, kui ainult ühes signaal. Ühe kanali bass jääb kuulmata? :?

_________________
If everything seems under control, you're just not going fast enough


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kõvem pähkel audiomeestele
PostitusPostitatud: 09.06.2012 00:18 

Liitunud: 22.09.2008 17:28
Postitusi: 699
Asukoht: Oslo
kui menüüst ega dokumendist vastust ei leia, siis vii makk remonti. kui sul on supakal monovõimendi, siis sellel on mõnikord stereosisend, aga mõnikord monosisend. seega oleks ju tore kui sa saaksid makist väljjutada vahel mono-signaali, vahel stereo-signaali supakale. seega võiks olla konfitav.

_________________
peaasi, et ei süsti


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 56 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 21 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7