Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 29.04.2024 17:02

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 56 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Kõvem pähkel audiomeestele
PostitusPostitatud: 30.05.2012 12:38 
Kasutaja avatar

Liitunud: 02.08.2011 17:46
Postitusi: 127
Tegelt oleks ülimalt loogiline kui maki sub. levelit keerates midagi muutuks. Võibolla muutuks midagi kui võimendi pealt sätteid muuta (helivaljust jne) ning siis proovida makist reguleerida. Ei tea milline see tehase võimendi välja näeb kuid ma arvan, et kui tahad asja kindla peale toimima saada siis paigalda aftermarket võimendi subwoofrile. Äkki lihtsalt tehase värk pole mõeldud niimoodi manipuleerimiseks :D


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kõvem pähkel audiomeestele
PostitusPostitatud: 30.05.2012 12:44 

Liitunud: 08.04.2003 02:55
Postitusi: 1101
Muidugi see on suht keeruline makk ka, mul võib midagi seadetes veel valesti ka olla.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kõvem pähkel audiomeestele
PostitusPostitatud: 30.05.2012 12:44 

Liitunud: 22.09.2008 17:28
Postitusi: 699
Asukoht: Oslo
minumeelest niimoodi töötab sul ainult vasak kanal, ja kuna sul on signaali "-" ots lahti ühendatud, siis tuleb miinus läbi kere. seega peaks tulema veel geneka vilin ka sisse.
ja parempoolne võimendi kanal peaks üldse vait olema. (kui on sillatud, või kui valjukal on kaks mähist, siis poole väiksem võimsus)

_________________
peaasi, et ei süsti


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kõvem pähkel audiomeestele
PostitusPostitatud: 30.05.2012 12:49 

Liitunud: 08.04.2003 02:55
Postitusi: 1101
tsimpa kirjutas:
minumeelest niimoodi töötab sul ainult vasak kanal, ja kuna sul on signaali "-" ots lahti ühendatud, siis tuleb miinus läbi kere. seega peaks tulema veel geneka vilin ka sisse.
ja parempoolne võimendi kanal peaks üldse vait olema. (kui on sillatud, või kui valjukal on kaks mähist, siis poole väiksem võimsus)



Kusjuures supakas viliseb tõesti ja üldse ei imesta, kui üks element vait on. Aga kas võin mõlema kanali varjestuse hoopis auto massist võtta (elektriskeemi järgi peakski nii käima tegelikult)?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kõvem pähkel audiomeestele
PostitusPostitatud: 30.05.2012 13:20 

Liitunud: 22.09.2008 17:28
Postitusi: 699
Asukoht: Oslo
aga elektriskeemil ei ole ju V ja P, ega L, R. seal on ainult kaks juhet ja nende ümber keresse ühendatud varjestus, mis SW poolelt lahti. see on elektriliselt täiesti normaalne lahendus, aga makist üks SW kanal võimendisse, mis on ka normaalne. ja täpselt niimoodi sa pead ka oma aftermarket maki sinna võimu taha ühendama. kas joonise klemmi numbrite jaoks rohkem kirjeldust ei ole? siis tuleb kõrva järgi proovida, kumma klemmi alla (1 või 5) käib käib rca varjestus ja kumma alla rca +

_________________
peaasi, et ei süsti


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kõvem pähkel audiomeestele
PostitusPostitatud: 30.05.2012 13:33 

Liitunud: 09.12.2003 17:39
Postitusi: 418
Asukoht: Pärnumaa
Elektri skeemi järgi on varjestus võetud automakki kestast.

Ja lugedes makki manuaali, siis seal on kirjas, et kontrollida woofri valjudust, peab olema täidetud kolm tingimust.

1)You can control this item when <Switching preout> (page 36) is set to "SWPRE Sub-W". (KDC-W7031 only)

2)You can control this item when <Subwoofer Output> (page 13) is set to "SW ON".

3)You can control this item when "2 ZONE" of <Audio Setup> (page 12) is set to "OFF".

Annan sulle ka manuaali aadressi: http://www.kenwood.net-disp.com/i/05products/kdc_w8531/pdf/kdc_w8531_e_english.pdf

Aga loogiliselt võttes sa peaks seda juba teadma, kuna manuaali uurimine oleks pidanud ju esimene asi olema.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kõvem pähkel audiomeestele
PostitusPostitatud: 30.05.2012 13:48 

Liitunud: 08.04.2003 02:55
Postitusi: 1101
Vat vat, hakkab juba tulema :)

Mina saan skeemist niiviisi aru, et makist läheb ikkagi kaks kanalit võimu nende kahe juhtme näol ja varjestus on neil ühine auto massist. Ehk siis auto pistikusse lähevad RCAdest ainult + ja varjestused võtan kuskilt suvaliselt kerest.

Manuali lugesin aga ma ei saanud väga pihta asjast, see audiovõõra inimese jaoks pire liiga keeruline. Nüüd ma olen seda makki natuke aega juba kasutanud ja mõnest loogikast aru saanud, peaks uuesti proovima küll.
Seda switching preout ja 2 ZONE asju pean vaatama kas leian ja mille peal nad on, subwoofer output panin küll on (muidu pole seda subwoofer levelit menüüsse tekkinudki)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kõvem pähkel audiomeestele
PostitusPostitatud: 30.05.2012 14:18 

Liitunud: 22.09.2008 17:28
Postitusi: 699
Asukoht: Oslo
Fluid kirjutas:
Vat vat, hakkab juba tulema :)

Mina saan skeemist niiviisi aru, et makist läheb ikkagi kaks kanalit võimu nende kahe juhtme näol ja varjestus on neil ühine auto massist. Ehk siis auto pistikusse lähevad RCAdest ainult + ja varjestused võtan kuskilt suvaliselt kerest

valesti said aru, sest seda ei olnud seal nii kirjas. ja kui sul on üks woofer, siis on ka üks wooferisignaal, mis tulebki läbi kahe juhtme. see keres olev kaablivarjestus on lihtsalt lisaks. seda võimendisse ei ühendagi. vähemalt mitte signaaliklemmi alla.

_________________
peaasi, et ei süsti


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kõvem pähkel audiomeestele
PostitusPostitatud: 30.05.2012 16:11 

Liitunud: 08.04.2003 02:55
Postitusi: 1101
Aga elektriskeemi peal läheb ju võimendist wooferisse 4 juhet ja wooferil on 2 elementi. Miks ei võiks siis kaks signaali olla?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kõvem pähkel audiomeestele
PostitusPostitatud: 30.05.2012 16:12 
Kasutaja avatar

Liitunud: 21.06.2007 16:18
Postitusi: 5875
Asukoht: Ida-lääne-viru
Fluid kirjutas:
Aga elektriskeemi peal läheb ju võimendist wooferisse 4 juhet ja wooferil on 2 elementi. Miks ei võiks siis kaks signaali olla?


Kas on kahe elemendiga woofer v6i yhe elemendiga , millel on kaks mähist?

_________________
Kui minema hakkab, siis kaardilugeja külge ette ja "Las minna!!".


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kõvem pähkel audiomeestele
PostitusPostitatud: 30.05.2012 16:22 

Liitunud: 08.04.2003 02:55
Postitusi: 1101
http://www.hot.ee/sigaelmar69/RRraadio.JPG

Selle skeemi järgi pakuks, et kaks elementi...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kõvem pähkel audiomeestele
PostitusPostitatud: 30.05.2012 17:05 

Liitunud: 22.09.2008 17:28
Postitusi: 699
Asukoht: Oslo
see mis välja läheb polegi oluline. oluline on see mitu sisendit on. signaali "groundi" ei tohi kuskilt kerega kokku lasta, sest see on igasugu mürasid täis, mida ei tohi võimendisse sisse lasta. rca puhul on "groundiks" kaabli varje. sinu tehasesüsteemi puhul on kaabli varje on keres ja signaali ground on üks kahest soonest mis selle varje sees on, aga see ei puutu kerega kokku.

_________________
peaasi, et ei süsti


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kõvem pähkel audiomeestele
PostitusPostitatud: 30.05.2012 17:17 

Liitunud: 08.04.2003 02:55
Postitusi: 1101
Et siis nagu minu tehasesüsteemil on kaks erinevat varjestust?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kõvem pähkel audiomeestele
PostitusPostitatud: 30.05.2012 18:03 

Liitunud: 22.09.2008 17:28
Postitusi: 699
Asukoht: Oslo
joonise järgi tundub et tehasesüsteemil on üks varjestusega kaabel milles on kaks soont. kui sa tahad seda oma rca kaabliga ühendada, siis peadki rca ühendama nende kahe otsa külge, kas ühte või teistpidi. tegelikult ma ei saa aru, kas sa vedasid oma kaabli, või kasutad tehasekaablit ja teed ühenduse maki poolel?
kui ühendad maki poolelt, siis samamoodi, varjestus pane keresse, rca varjestus ühte soonde ja rca soon teise soonde.

_________________
peaasi, et ei süsti


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kõvem pähkel audiomeestele
PostitusPostitatud: 30.05.2012 18:40 

Liitunud: 08.04.2003 02:55
Postitusi: 1101
Auto juhtmestik on puutumata, ehitasin uue "pistiku" maki taha et ühilduks tehase omaga nii, et autol jääks kõik puutumata.
Ma ühendasin niiviisi, et maki tagant kasutasin ainult punast RCA otsa (seal küljes oli kleeps SUBW OUT) ja ühendasin siis need ära nende juhtmetega, mis on seal elektriskeemil makist võimendini. Ma arvasin, et need kaks auto juhet on P + ja V + signaalid ja selle teadmisega on nad siis niiviisi ühendatud, et maki punase RCA signaal läheb ühte juhtmesse ja maki punase RCA varjestus läheb teise juhtmesse. Proovisin ka nii, et maki valge RCA + ühte juhtmesse ja punase RCA + teise juhtmesse, minumeelest töötas nii ka ja ilma varjestust ühendamata.
Aga nüüd hakkasin mõtlema, et kas see muudab wooferile polaarsust vms kui ma vahetan selle praegu taha ühendatud punase RCA juhtmed auto pistikusse üksteisega ära?


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 56 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7