Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 02.05.2024 15:54

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 56 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Kõvem pähkel audiomeestele
PostitusPostitatud: 11.05.2012 16:34 

Liitunud: 08.04.2003 02:55
Postitusi: 1101
Autoks Range Rover '96 Harman/Kardon helisüsteemiga
Makiks Kenwood KDC-W7031
Originaalkõlaritel igaühel oma võimendi kõlari juures + pagassis originaal aktiivwoofer

Ühendasin maki RCA kus peale oli märgitud SUBWOOFER auto wooferijuhtmega aga kui ma muudan maki menüüst SubW level, siis mitte midagi ei muutu. Kui supakas on välja lülitatud makist, siis ei tekiks üldse sellist kohta audio settingutesse.

Teine küsimus mis võib olla aga võib mitte olla asjaga seotud, on see, et elektriskeemi järgi tundub nagu oleks auto juhtmestikul wooferile 2 signaali ja varjestus võetakse kusagilt auto kerest. Aga ma ühendasin nii ära, et ühte juhtmesse läks signaal ja teise varjestus ja minumeelest mängib mõlemat moodi. Kumb see parem on ja kas see võib tekitada seda et ei saa wooferi valjudust reguleerida?
Panen skeemi ka kaasa:
http://www.hot.ee/sigaelmar69/RRraadio.JPG


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kõvem pähkel audiomeestele
PostitusPostitatud: 12.05.2012 13:21 

Liitunud: 08.04.2003 02:55
Postitusi: 1101
Kammoon, ehk on siin keegi kes oskab aidata ka veidi keerulisema küsimusega, kui et mitme tollised kõlarid ma aknalauale panema pean :help


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kõvem pähkel audiomeestele
PostitusPostitatud: 12.05.2012 22:30 

Liitunud: 09.12.2003 17:39
Postitusi: 418
Asukoht: Pärnumaa
äkki on vana süsteemi juhtmed olnud hi-input otsad, mida mööda sa nüüd proovid RCA signaali saata? Siis ei pruugi woofer tõesti häält teha...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kõvem pähkel audiomeestele
PostitusPostitatud: 13.05.2012 22:29 

Liitunud: 08.04.2003 02:55
Postitusi: 1101
Ma ei usu eriti, mis mõte sellel eraldi võimendil siis wooferi jaoks enam oleks. Ja minumeelest woofer töötab küll aga mingil põhjusel ei allu leveli reguleerimisele.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kõvem pähkel audiomeestele
PostitusPostitatud: 13.05.2012 22:40 
Kasutaja avatar

Liitunud: 11.12.2005 19:55
Postitusi: 5322
Asukoht: Rae
Tglt ei saa jutust midagi aru :D Kas sa panid sinna ise lisa supaka või ? Või mängib sul seal tehase supakas ? Maki taga on siis RCA subwoofer out jah ? Kui on siis sinna ühendad oma isepandud supaka ntks ja supaka sätteid muudad siis võimendi pealt


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kõvem pähkel audiomeestele
PostitusPostitatud: 18.05.2012 10:13 

Liitunud: 08.04.2003 02:55
Postitusi: 1101
Ei ole, tehase supakas on eraldi võimuga nagu elektriskeemilt näha. Ja ühendasin wooferi maki tagant RCA'ga mille küljes oli kleeps SUBW. Aga nüüd kui ma makis reguleerin Subwoofer level -14 kuni + 14 või mis tal see vahemik on, siis ei muutu mitte midagi bassiga.
Ja teine küsimus oli et skeemi pealt tundub nagu oleks woofer originaalis nii ühendatud, et P ja V signaali juhe ja varjestus võetakse auto kerest eraldi. Aga ma proovisin mõlemat moodi ja jätsin lõpuks nii, et üks juhe signaal ja teine juhe varjestus. Kas see muudab midagi helikvaliteedis?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kõvem pähkel audiomeestele
PostitusPostitatud: 23.05.2012 10:11 

Liitunud: 09.12.2003 17:39
Postitusi: 418
Asukoht: Pärnumaa
üks pilt ütleb rohkem kui 1000 sõna...

tee oma ühendustest pilte ja siis äkki me oskame midagi soovitada, hetkel ei saa üldse aru mis ja kus sul on...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kõvem pähkel audiomeestele
PostitusPostitatud: 23.05.2012 11:57 

Liitunud: 08.04.2003 02:55
Postitusi: 1101
Ma ei usu, et pildist kasu on, hunnik juhtmeid jooksevad ühte suurde originaalpistikusse, ega sealt ei loe välja nagunii mis kuhu edasi läheb. Ühe skeemi ma esimesse postitusse panin, seda vaadates peaks küll aru saama kuidas käima peab.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kõvem pähkel audiomeestele
PostitusPostitatud: 25.05.2012 12:30 

Liitunud: 08.04.2003 02:55
Postitusi: 1101
OK aga jätame siis keerulise jutu kõrvale ja küsin võimalikult lihtsalt kaks küsimust :)
1) Kui ma ühendan aktiivwooferi maki RCAga ära niiviisi, et ei pane signaale omavahel ja varjestusi omavahel kokku, vaid maki üks signaal läheb nagu peab wooferi signaaliga kokku aga selle poole varjestus läheb aktiivwooferi teise poole signaaliga kokku, siis mis juhtub? (maki tagant jääb siis teine RCA täitsa vabaks). Woofer ise hakkas nii tööle küll muidu.
2) Miks eelpool mainitud ühendust kasutades ei saa makis reguleerida Subwoofer Levelit? Woofer ise töötab.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kõvem pähkel audiomeestele
PostitusPostitatud: 25.05.2012 13:45 
Kasutaja avatar

Liitunud: 01.08.2008 10:40
Postitusi: 424
Asukoht: Tallinn, Muuga
Fluid kirjutas:
2) Miks eelpool mainitud ühendust kasutades ei saa makis reguleerida Subwoofer Levelit? Woofer ise töötab.


Mul alpine makiga on sama asi kui menüüst pole pandud subW on/off. On'i peal saan 0-15 regullida ja off'iga töötab väljund lihtsalt tava väljundina.

_________________
Opel Astma 20SEH; Audi A6 3.2Q


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kõvem pähkel audiomeestele
PostitusPostitatud: 25.05.2012 16:30 

Liitunud: 08.04.2003 02:55
Postitusi: 1101
praanik kirjutas:
Fluid kirjutas:
2) Miks eelpool mainitud ühendust kasutades ei saa makis reguleerida Subwoofer Levelit? Woofer ise töötab.


Mul alpine makiga on sama asi kui menüüst pole pandud subW on/off. On'i peal saan 0-15 regullida ja off'iga töötab väljund lihtsalt tava väljundina.


Mul kui makist on subwoofer välja lülitatud, siis ei tekigi menüüsse subw level aga mul on ta sisselülitatud, sub level on menüüs täitsa olemas aga ei reageeri reguleerimisele.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kõvem pähkel audiomeestele
PostitusPostitatud: 28.05.2012 23:19 

Liitunud: 05.04.2003 12:39
Postitusi: 15
kiire googeldamine viis lehele, kus räägitakse mitmes teemas originaal woofri puhul hi-inputist

http://landroverforums.com/forum/tags/subwoofer/


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kõvem pähkel audiomeestele
PostitusPostitatud: 29.05.2012 13:22 

Liitunud: 08.04.2003 02:55
Postitusi: 1101
CaveFish kirjutas:
kiire googeldamine viis lehele, kus räägitakse mitmes teemas originaal woofri puhul hi-inputist

http://landroverforums.com/forum/tags/subwoofer/


Ma ei ole kõiki teemasid läbi vaadanud aga ei leidnud vastust.
Igatahes asi PEAKS olema ühendatud nii nagu siin joonistasin:
http://www.hot.ee/sigaelmar69/r1.JPG

Aga kui nüüd uskuda seda elektriskeemi mis mul esimeses postituses on, siis minul peaks olema praegu ühendatud nii:
http://www.hot.ee/sigaelmar69/r2.JPG

Ja minumeelest woofer töötab ja ma ei ole aru saanud, et oleks hullem või parem kui nii nagu esimesel joonisel. Kas ta võib nii jääda või peaks ikka ühendama nii nagu peab? Mis effekti see praegune ühendus mul tekitab? Või pole see üldse võimalik et ta niiviisi töötab ja see elektriskeem esimeses postituses pole ikka täpne?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kõvem pähkel audiomeestele
PostitusPostitatud: 29.05.2012 22:53 

Liitunud: 09.12.2003 17:39
Postitusi: 418
Asukoht: Pärnumaa
mina ikkagi soovitaks kas või kellegilt laenuks küsida hi-low converterit...

ja üks killuke, mille leidsin netist:

For owners with the DSP system (Amplifier by subwoofer, not in doors), it must be pointed out that the original head unit volume must be turned up to set high volume on the DSP amplifier prior to removal. Ignoring this easy step will result in poor volume from the aftermarket head unit.

Edit:
ei viitsinud lugeda täpsemalt aga vaata üle:http://www.rangerovers.net/forum/7-range-rover-mark-ii-p38/32592-stereo-wiring-aftermarket-head-unit.html

Edit2:
Tüütas otsimine, anna järje üle sealt, kus mul pooleli jäi.
http://lmgtfy.com/?q=range+rover+p38+aftermarket+head+%20unit+and+sub
Sellega sai kõige paremaid vasteid hetkel


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kõvem pähkel audiomeestele
PostitusPostitatud: 30.05.2012 10:17 

Liitunud: 08.04.2003 02:55
Postitusi: 1101
Nendes nad kurdavad, et kvaliteet kehv või liiga vaikne heli aga mul on kvaliteet hea ja pigem on volume liiga vali kui vaikne :) Seda siis ilmselt sellepärast, et on vahel maki lõppvõimendi ja iga kõlari oma võimendi ka veel ukse sees. Aga asi mängib hästi ja minumeelest kvaliteetselt ka.


Tegelikult mu probleem ei pea olema üldse Range Roveriga seotud ja unustame korraks eelneva jutu.
Ütleme näiteks et mul on hoopis Opel Vectra 93 aasta ja ostsin omale poest võimendi ja kahe elemendiga wooferikasti. Ja ühendasin mingil põhjusel võimendi wooferitega teistmoodi.
Asi peaks olema ühendatud nii nagu siin joonistasin:
http://www.hot.ee/sigaelmar69/r1.JPG

Aga mul praegu ühendatud nii:
http://www.hot.ee/sigaelmar69/r2.JPG

Ja minumeelest woofer töötab ja ma ei ole aru saanud, et oleks hullem või parem kui nii nagu esimesel joonisel. Kas ta võib nii jääda või peaks ikka ühendama nii nagu peab? Mis effekti see praegune ühendus mul tekitab? Või pole see üldse võimalik et ta niiviisi töötab ja see elektriskeem esimeses postituses pole ikka täpne?


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 56 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7