Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 02.05.2024 03:56

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 56 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Kõvem pähkel audiomeestele
PostitusPostitatud: 30.05.2012 20:23 

Liitunud: 08.04.2003 02:55
Postitusi: 1101
Läksin autosse ja vaatasin seda asja ja katsetasin ja sain pihta miks ma wooferi valjudust ei saa reguleerida. Tegelikult saan aga originaalwoofer lihtsalt ei kosta kõlarite taustalt. Meenus ka miks - kuna originaalstereo on ilma lõppvõimendita ja igal kõlaril on oma võimendi, siis peaks kasutama RCA sisendeid aga nendega oli metsik pinin sees isegi kui auto pole töötanud. Ja ma siis ühendasin maki kõlarijuhtmed auto pistikuga mille tulemusel tekkis muidugi kõlaritele kahekordne võimendus aga woofer jäi RCA taha ja sellepärast see poole vaiksem kui kõlarid ja sellepärast ma ei saanudki aru, kui wooferi levelit reguleerida :(
Te oskate mulle kindlasti nõu anda, mida ma valesti tegin, et RCA signaale kasutades jube pinin sees oli? Kas sellest üldse lahti saab? Imelik oli ka muidugi see et pinises isegi seisva mootoriga, mitte vastavalt geneka põõretele.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kõvem pähkel audiomeestele
PostitusPostitatud: 31.05.2012 10:17 

Liitunud: 08.04.2003 02:55
Postitusi: 1101
Tegelikult ma ise ei usu, et ma nendest pininatest lahti saan ja ma arvan, et ma teen nii, et võtan wooferi jaoks ka signaali kõlarijuhtmetest. Mismoodi ma seda ühendama peaks et probleeme ei teki? Jada või rööpühendusega? Kas see kõlar jääb siis vaiksemaks millest ma wooferi jaoks signaali varastan? Või mis see muutuv takistus teeb?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kõvem pähkel audiomeestele
PostitusPostitatud: 31.05.2012 11:05 

Liitunud: 22.09.2008 17:28
Postitusi: 699
Asukoht: Oslo
ikka rööpühendusest ja enne filtrit.

_________________
peaasi, et ei süsti


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kõvem pähkel audiomeestele
PostitusPostitatud: 31.05.2012 12:28 

Liitunud: 08.04.2003 02:55
Postitusi: 1101
tsimpa kirjutas:
ikka rööpühendusest ja enne filtrit.


Ma eeldan, et originaalis on filter wooferi võimendi sees?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kõvem pähkel audiomeestele
PostitusPostitatud: 31.05.2012 13:17 

Liitunud: 22.09.2008 17:28
Postitusi: 699
Asukoht: Oslo
võib ka makis olla, mis väga loogiline, juhul kui sul makis on olemas võimalus filtri sagedust muuta (sest sinu joonistel ei paistnud mingit kommunikatsiooni olevat maki ja võimendi vahel, mis võimaldaks filtri sagedust edastada)
kui juba makist lõigatakse sul midbassi kõlarile heli parajaks, siis sa sealt kaablist enam sub-bassi signaali kätte ei saa. kui lõikesagedusi konfida makist ei saa, siis on tõesti lootus et filter on võimendis, ja enne võimendit signaali võttes sealt saad sub-bassi signaali.

_________________
peaasi, et ei süsti


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kõvem pähkel audiomeestele
PostitusPostitatud: 31.05.2012 22:05 

Liitunud: 09.12.2003 17:39
Postitusi: 418
Asukoht: Pärnumaa
http://www.rangerovers.net/rrupgrades/entertainment/headunitadapt.html

Loe läbi ja uuri edasi, sest ma arvan, et selle pärast su ukse kõlarid korralikult ei mänginudgi ning selle pärast võib sul subwoofer ka liiga vaikne olla.

ja palun kasuta seda letmegooglethatforyou linki ning palun teosta osa otsingut ise ka...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kõvem pähkel audiomeestele
PostitusPostitatud: 31.05.2012 23:21 

Liitunud: 08.04.2003 02:55
Postitusi: 1101
Suured tänud sulle ja kõikidele kes vastasid. Ma hakkan adapteriga tegelema ja uurin seda nexxia lehte k veidi.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kõvem pähkel audiomeestele
PostitusPostitatud: 01.06.2012 11:55 

Liitunud: 08.04.2003 02:55
Postitusi: 1101
Wearder kirjutas:
http://www.rangerovers.net/rrupgrades/entertainment/headunitadapt.html

Loe läbi ja uuri edasi, sest ma arvan, et selle pärast su ukse kõlarid korralikult ei mänginudgi ning selle pärast võib sul subwoofer ka liiga vaikne olla.

ja palun kasuta seda letmegooglethatforyou linki ning palun teosta osa otsingut ise ka...



A ja ma pole õelnud ju et mu uksekõlarid korralikult ei tööta, nendel pole viga mitte midagi. Aga jah woofer ei kosta nende taustalt.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kõvem pähkel audiomeestele
PostitusPostitatud: 03.06.2012 23:58 

Liitunud: 09.12.2003 17:39
Postitusi: 418
Asukoht: Pärnumaa
uste kõlaritel pole enam viga midagi, sest neilt sa ju võtsid võimendid vahelt ära...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kõvem pähkel audiomeestele
PostitusPostitatud: 04.06.2012 09:30 

Liitunud: 08.04.2003 02:55
Postitusi: 1101
Ei ole võtnud. Ühendasin otse maki hi-output signaali kõlarite võimendiga. Probleem tuli välja, et oligi sellepärast - mu kõlarid on seetõttu ülevõimendatud ja sellepärast polegi wooferit nende taustal kuulda olnud. Kui ma muutsin wooferi levelit, siis tegelikult asi töötas aga kõlarid mängisid niipalju valjemini et ma pole lihtsalt kuulnud et midagi muutuks.
See leht mis sa andsid, seal ongi ju õpetus kuidas ülevõimendatud kõlarid normaalse valjudusega mängima panna või olen ma millestki valesti aru saanud?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kõvem pähkel audiomeestele
PostitusPostitatud: 04.06.2012 09:42 

Liitunud: 08.04.2003 02:55
Postitusi: 1101
tsimpa kirjutas:
joonise järgi tundub et tehasesüsteemil on üks varjestusega kaabel milles on kaks soont. kui sa tahad seda oma rca kaabliga ühendada, siis peadki rca ühendama nende kahe otsa külge, kas ühte või teistpidi. tegelikult ma ei saa aru, kas sa vedasid oma kaabli, või kasutad tehasekaablit ja teed ühenduse maki poolel?
kui ühendad maki poolelt, siis samamoodi, varjestus pane keresse, rca varjestus ühte soonde ja rca soon teise soonde.



Ma saan sinu jutust aru, et seal elektriskeemil on need kaks juhet mis lähevad makist võimendisse, üks varjestus ja teine signaal? Ja nende ümber lisavarjestus? Aga sel juhul peaks woofer töötama ainult siis kui on juhtmed õigesti omavahel? Minumeelest töötab mul woofer mõlemat pidi, ükskõik kumma maki RCA juhtme ma pistikusse panen. Seega ma arvan ikkagi, et need kaks juhet, mis elektriskeemi peal on, on mõlemad signaalid (üks ühe elemendi oma ja teine teise) ja mul töötab praegu ainult üks element ja teise elemendi signaal on varjestusega ühendatud. Kas see on üldse võimalik, et woofer teeb häält ka kui ainult signaal on ühendatud ja varjestus mitte?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kõvem pähkel audiomeestele
PostitusPostitatud: 04.06.2012 19:20 

Liitunud: 22.09.2008 17:28
Postitusi: 699
Asukoht: Oslo
Fluid kirjutas:
tsimpa kirjutas:
joonise järgi tundub et tehasesüsteemil on üks varjestusega kaabel milles on kaks soont. kui sa tahad seda oma rca kaabliga ühendada, siis peadki rca ühendama nende kahe otsa külge, kas ühte või teistpidi. tegelikult ma ei saa aru, kas sa vedasid oma kaabli, või kasutad tehasekaablit ja teed ühenduse maki poolel?
kui ühendad maki poolelt, siis samamoodi, varjestus pane keresse, rca varjestus ühte soonde ja rca soon teise soonde.



Ma saan sinu jutust aru, et seal elektriskeemil on need kaks juhet mis lähevad makist võimendisse, üks varjestus ja teine signaal? Ja nende ümber lisavarjestus? Aga sel juhul peaks woofer töötama ainult siis kui on juhtmed õigesti omavahel? Minumeelest töötab mul woofer mõlemat pidi, ükskõik kumma maki RCA juhtme ma pistikusse panen. Seega ma arvan ikkagi, et need kaks juhet, mis elektriskeemi peal on, on mõlemad signaalid (üks ühe elemendi oma ja teine teise) ja mul töötab praegu ainult üks element ja teise elemendi signaal on varjestusega ühendatud. Kas see on üldse võimalik, et woofer teeb häält ka kui ainult signaal on ühendatud ja varjestus mitte?


kontrolli siis oma teooriat, kas üks element on vait...

suurema tõenäosusega ei ole need kaks sissetulevat juhet mitte "signaal ja varjestus", vaid hoopiski balansseeritud signaal, ehk siis soontes on võrdne vastasmärgilise pinge.
ja sellel juhul, kui sa ühendad ühe neist võimendiga ainult ühe soone võimendi sisemisse (teise võttad kaabli varjestusest) siis tulebki nii et reaalselt mõlemast soonest saab töötava signaali, aga mõlemad on mürased ja geneka vilinaga, sest see rca varjestus on kerega ühenduses...

_________________
peaasi, et ei süsti


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kõvem pähkel audiomeestele
PostitusPostitatud: 04.06.2012 20:00 

Liitunud: 08.04.2003 02:55
Postitusi: 1101
Ma vist pean siis wooferi lahti võtma, et näha kas mõlemad töötavad või on seal tõesti kahe mähisega element. Aga kui need kaks juhet on balanseeritud signaal, kas siis on ka nii, et woofer töötab ikka, vahet pole mispidi ma selle ühe RCA juhtmed pistikus ära ühendan?
Aga kuidas oleks õige ühendada nii, et woofer ikka töötaks ka nii nagu peab täisvõimsusel ja hea bassiga või kogu see lugu ikkagi wooferi helikvaliteeti ei mõjuta?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kõvem pähkel audiomeestele
PostitusPostitatud: 04.06.2012 20:09 

Liitunud: 22.09.2008 17:28
Postitusi: 699
Asukoht: Oslo
Fluid kirjutas:
Ma vist pean siis wooferi lahti võtma, et näha kas mõlemad töötavad või on seal tõesti kahe mähisega element. Aga kui need kaks juhet on balanseeritud signaal, kas siis on ka nii, et woofer töötab ikka, vahet pole mispidi ma selle ühe RCA juhtmed pistikus ära ühendan?
Aga kuidas oleks õige ühendada nii, et woofer ikka töötaks ka nii nagu peab täisvõimsusel ja hea bassiga või kogu see lugu ikkagi wooferi helikvaliteeti ei mõjuta?


mis kvaliteeti sa ikka otsid. kui praegu genekamüra kuuled, ja siis kui ühendad nii nagu mina soovitan, ei kuule, siis ongi aeg rahule jääda. mingit muud ühendusvarianti sul ju proovida rohkem pole.

_________________
peaasi, et ei süsti


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kõvem pähkel audiomeestele
PostitusPostitatud: 04.06.2012 21:51 

Liitunud: 08.04.2003 02:55
Postitusi: 1101
Aga kuidas ma tean kumba auto juhtmesse signaal lasta ja kumb varjestuseks jääb või pole sel vahet kumba pidi need on?

Või tegelikult äkki teeks algusest peale mulle selgeks puust ja punaseks?
1) mul on autopoolt kaks vaba klemmi pistikus, need lähevad wooferisse aga ma ei tea täpselt mis üks või teine juhe on
2) maki poolt on vaba mõlema kanali RCAd ehk siis põhimõtteliselt neli soont ühendamiseks aga kuhu?
3) mida peab millega ühendama, et saavutada elektriskeemi peal olev wooferi liine ümbritsev varjestus?

Ehk viitsid seletada :help


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 56 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 12 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7