Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 23.05.2024 08:24

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 88 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Speedest Dunlop Racing 2009
PostitusPostitatud: 28.04.2009 06:54 

Liitunud: 07.06.2005 16:44
Postitusi: 21
trummar kirjutas:
To partel: Tubli mees oled, partel :rokib
Aga ma ei saanudki aru, kas sa võistled rangelt vabatahtlikult või vaatad pealt rangelt ja vabatahtlikult või korraldad ja ikka rangelt ning loomulikult vabatahtlikult.. :wink:

Ma olen ainult korra ise sõitnud, samuti ei ole pealtvaataja olnud, korralduses osalenud ka ühe korra.

Aga näiteks eelmine aasta oleks võinud võistlejaid poole vähem olla, et ülejäänud oleksid rohkem sõita saanud.

Mina pooldan kõrget osalustasu, et suvalisi külalisesinejaid vähem oleks. Kasvõi 5000 EEK osalustasu on ikkagi vaid üsna väike murdosa kogu võistlusel osalemise kulust. Samuti ei korva rahalised auhinnad suurt midagi, oluline on hoopis võistluse meediakajastus, et sponsoritele oleks midagi ette näidata.

Vingutakse, mis vingutakse, lõpuks tullakse ikkagi kohale...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Speedest Dunlop Racing 2009
PostitusPostitatud: 28.04.2009 08:46 
Kasutaja avatar

Liitunud: 25.01.2005 16:34
Postitusi: 6334
partel kirjutas:
trummar kirjutas:
To partel: Tubli mees oled, partel :rokib
Aga ma ei saanudki aru, kas sa võistled rangelt vabatahtlikult või vaatad pealt rangelt ja vabatahtlikult või korraldad ja ikka rangelt ning loomulikult vabatahtlikult.. :wink:

Ma olen ainult korra ise sõitnud, samuti ei ole pealtvaataja olnud, korralduses osalenud ka ühe korra.

Aga näiteks eelmine aasta oleks võinud võistlejaid poole vähem olla, et ülejäänud oleksid rohkem sõita saanud.

Mina pooldan kõrget osalustasu, et suvalisi külalisesinejaid vähem oleks. Kasvõi 5000 EEK osalustasu on ikkagi vaid üsna väike murdosa kogu võistlusel osalemise kulust. Samuti ei korva rahalised auhinnad suurt midagi, oluline on hoopis võistluse meediakajastus, et sponsoritele oleks midagi ette näidata.

Vingutakse, mis vingutakse, lõpuks tullakse ikkagi kohale...


Trummar vast ei tea, et partel näeb asja lähemalt, kui ükski pealtvaataja

_________________
4WD igapäevasõiduks, FWD töötegemiseks, RWD pühapäevasõiduks


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Speedest Dunlop Racing 2009
PostitusPostitatud: 28.04.2009 09:30 

Liitunud: 01.05.2007 22:06
Postitusi: 172
Asukoht: hps
Mul tekib paratamatult küsimus, et kellele Eestikad suunatud on? Mis on selle võistlussarja sihtgrupp? Omal käel kodugaraazis toidupoolise kõrvalt raha näpistavatele noortele tehnikahuvilistele see sari suunatud ei ole. Praegusel ajahetkel on mul mulje jäänud, et ala populariseerimise ja jätkusuutliku arengu tagamisega tegelevad erinevad auto- ja margiklubid, mitte BHRA, see viimane kas annab või ei anna luba ürituse korraldamiseks. Kui pärtel ütleb, et see 1500.- 2-5 starti on köömes muude kulude kõrval, siis mina sellega nõus ei ole (see on muidugi mu isiklik arvamus). Tiimide ja sponsoritega osalejatele ehk tõesti on see olematu summa, aga kui noor kiirendushuviline valib, et kas 6k + litsents aastas ainult osalemise peale panna, või selle raha eest osta jooks tutikaid rehve, siis enamus valib selle viimase, eriti veel praeguses majanduslamatises. Võtame näiteks kasvõi Henri Puhmas-e, kui palju maksis tema auto ja selle ümberehitus? Vajutas ta ju 11 sekundi aegu, seega ei ole just keskmine emme liisinggolfiga täristaja.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Speedest Dunlop Racing 2009
PostitusPostitatud: 28.04.2009 09:33 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: 16.11.2006 19:27
Postitusi: 2230
tonny kirjutas:
Võtame näiteks kasvõi Henri Puhmas-e, kui palju maksis tema auto ja selle ümberehitus? Vajutas ta ju 11 sekundi aegu, seega ei ole just keskmine emme liisinggolfiga täristaja.


See kulgur oli isegi üllatavalt best bang for buck. :P


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Speedest Dunlop Racing 2009
PostitusPostitatud: 28.04.2009 09:44 

Liitunud: 07.06.2005 16:44
Postitusi: 21
Jah, võistlusautod ei liigu mitte kütuse, vaid raha jõul.

EMV ei olegi "inimesele tänavalt", temale on Streetman või paremal juhul Bracket (kuni spetsiaal Bracket autode levimiseni). Kes tahab mõnes klassis edukas olla, peab selleks ka vastavad vahendid leidma, spetsiaalauto ehitama, tiimi koostama jne.

Kas mõni väiksema rinkasarja võistkond läheb FIA ukse taha halama, et F1 reeglid on jamad, kuna tal ei ole raha seal edukaks osalemiseks?

Kui seda raha ei suuda leida, siis jääb lihtsalt sõitmata, sorry! Egas kiirendusvõistlused seepärast seisma ei jää, lähevad edasi, aga ilma sinuta...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Speedest Dunlop Racing 2009
PostitusPostitatud: 28.04.2009 09:56 
Kasutaja avatar

Liitunud: 04.04.2003 17:46
Postitusi: 39
Asukoht: Tallinn
Kuda sa saad võrrelda F1-te Eesti Kiirendusvõistlustega :?
Mina soovitan selle esimese võistluse ära oodata ja vaadata palju sõitjaid kohale tuleb üldse.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Speedest Dunlop Racing 2009
PostitusPostitatud: 28.04.2009 10:21 

Liitunud: 07.06.2005 16:44
Postitusi: 21
Rallymees kirjutas:
Mina soovitan selle esimese võistluse ära oodata ja vaadata palju sõitjaid kohale tuleb üldse.

Kui kohalikke ei tule, siis on poodiumil soomlased ja lätlased, simpel! :)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Speedest Dunlop Racing 2009
PostitusPostitatud: 28.04.2009 10:23 

Liitunud: 01.05.2007 22:06
Postitusi: 172
Asukoht: hps
tonny kirjutas:
Mul tekib paratamatult küsimus, et kellele Eestikad suunatud on? Mis on selle võistlussarja sihtgrupp?

Sellele ma ikka vastust ei saanud...

Ühest teisest teemast:
T-Bass kirjutas:
...Kõikide eelnimetatud meeste käest sai küsitud ,kas nad tulevad eestisse võistlema. konkreetne vastus on saamata. 100 euri per võistlus arvestades kõiki kulusid on natuke palju küsitud...



BHRA kodukalt:

Tsiteeri:
BHRA VISIOON
BHRA visiooniks on olla suurim ja tuntuim tehnikahuvilisi koondav ühing kogu Baltikumis, mis pakub pealtvaatajatele tipptasemel tehnikanäitusi ning autospordi üritusi.

Ehk siis BHRA tegevus on suunatud pealtvaatajatele mitte osalejatele?


Tsiteeri:
BHRA missioon

julgustada, edendada ja parendada oma liikmete kiirendusvõidusõidu võistlustest osavõtmist, täiendada ja edasi viia kiirendusvõidusõidu spordiala ning tavasid;

Ainult liikmetele? BHRA mitteliikmete kiirendusvõidusõidu osavõtmist see organisatsioon ei julgusta?


Kui ma kuskil osas eksisin, siis parandage mind.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Speedest Dunlop Racing 2009
PostitusPostitatud: 28.04.2009 11:20 

Liitunud: 07.06.2005 16:44
Postitusi: 21
tonny kirjutas:
tonny kirjutas:
Mul tekib paratamatult küsimus, et kellele Eestikad suunatud on? Mis on selle võistlussarja sihtgrupp?

Sellele ma ikka vastust ei saanud...

EMV võiks ikka olla pigem edasijõudnutele, tõsisematele huvilistele, s.h. välisvõistlejatele. See peab olema prestiizhne, korraliku meediakajastusega, et sponsoritele väljundit pakkuda.

Minu arvates on korraldajad isegi vastu tulnud "väikevendadele". Kui näiteks vihmapausi tõttu ajakava uppi läheb, siis väiksemad klassid võiks lihtsalt pikalt saata, tulemused kvalifikatsiooni järgi vms. Tähtis on ikka, et publik näeks ära kiiremad klassid õigel ajal.

Mis veel rahasse puutub, siis lihtsalt mõned kuluartiklid ühe sõidu kohta (ligikaudsed):

10 liitrit metanooli: 1000.-
8 süüteküünalt: 300.-
rehvide amort: 1000.- (miinimum)
alumiiniumkepsude amort: 500.-
mootoriõli vahetus: Valvoline sponsor

Juba nüüd on 3K koos. Kogukulu tuleb vabalt 10K per sõit. Küünlajuhtmed, jagajakaas, klapivedrud, saaled, kasti remont jne jne kulukaubad. Seda siis juhul kui midagi õhku ei lenda.

Tõsisemaid huvilisi ei takista "kuri BHRA", igasugused maksud ega miljonite puudumine. Kui BHRA's, EMV või Speedesti korralduses midagi vastukarva on, on ju kõigil võimalus neile appi minna ja näidata kuidas asja tuleb korda ajada!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Speedest Dunlop Racing 2009
PostitusPostitatud: 28.04.2009 11:25 

Liitunud: 01.05.2007 22:06
Postitusi: 172
Asukoht: hps
partel kirjutas:
tonny kirjutas:
Mul tekib paratamatult küsimus, et kellele Eestikad suunatud on? Mis on selle võistlussarja sihtgrupp?

EMV võiks ikka olla pigem edasijõudnutele, tõsisematele huvilistele, s.h. välisvõistlejatele. See peab olema prestiizhne, korraliku meediakajastusega, et sponsoritele väljundit pakkuda.

Minu arvates on korraldajad isegi vastu tulnud "väikevendadele". Kui näiteks vihmapausi tõttu ajakava uppi läheb, siis väiksemad klassid võiks lihtsalt pikalt saata, tulemused kvalifikatsiooni järgi vms. Tähtis on ikka, et publik näeks ära kiiremad klassid õigel ajal.


Aitäh, muud ma teada ei tahtnudki.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Speedest Dunlop Racing 2009
PostitusPostitatud: 28.04.2009 12:06 
Kasutaja avatar

Liitunud: 04.04.2003 17:46
Postitusi: 39
Asukoht: Tallinn
Sellest avaldusest võib välja lugeda, et EMV ongi mõeldud ainult kiiretele ja sponsorit omavatele sõitjatele.
Arvestades Eesti suurust siis on see väga vale lähenemine.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Speedest Dunlop Racing 2009
PostitusPostitatud: 28.04.2009 12:22 
Kasutaja avatar

Liitunud: 07.03.2006 13:23
Postitusi: 9
Asukoht: Tallinn/Kuressaare
partel kirjutas:
EMV võiks ikka olla pigem edasijõudnutele, tõsisematele huvilistele, s.h. välisvõistlejatele. See peab olema prestiizhne, korraliku meediakajastusega, et sponsoritele väljundit pakkuda.

Minu arvates on korraldajad isegi vastu tulnud "väikevendadele". Kui näiteks vihmapausi tõttu ajakava uppi läheb, siis väiksemad klassid võiks lihtsalt pikalt saata, tulemused kvalifikatsiooni järgi vms. Tähtis on ikka, et publik näeks ära kiiremad klassid õigel ajal.

Mis veel rahasse puutub, siis lihtsalt mõned kuluartiklid ühe sõidu kohta (ligikaudsed):

10 liitrit metanooli: 1000.-
8 süüteküünalt: 300.-
rehvide amort: 1000.- (miinimum)
alumiiniumkepsude amort: 500.-
mootoriõli vahetus: Valvoline sponsor

Juba nüüd on 3K koos. Kogukulu tuleb vabalt 10K per sõit. Küünlajuhtmed, jagajakaas, klapivedrud, saaled, kasti remont jne jne kulukaubad. Seda siis juhul kui midagi õhku ei lenda.

Tõsisemaid huvilisi ei takista "kuri BHRA", igasugused maksud ega miljonite puudumine. Kui BHRA's, EMV või Speedesti korralduses midagi vastukarva on, on ju kõigil võimalus neile appi minna ja näidata kuidas asja tuleb korda ajada!


Nu kui midagi laiali ei lenda ja kogu kulu etapi kohta on kusagil 10K siis Sinu välja hõigatud lause ("Kasvõi 5000 EEK osalustasu on ikkagi vaid üsna väike murdosa kogu võistlusel osalemise kulust.") kohe kuidagi paika ei pea ju?
Aga mida mina matemaatikast tean. 1/3 on ka ju murdosa :)

Tegelikult praegune osalustasu vast siiski nii valus ju ei ole. Hüpe oli lihtsalt suur ja kõige rohkem mõjutab see neid kes ilma sponsorluseta püüavad hakkama saada.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Speedest Dunlop Racing 2009
PostitusPostitatud: 28.04.2009 13:26 
Kasutaja avatar

Liitunud: 07.04.2003 09:43
Postitusi: 180
Asukoht: tallinn
partel kirjutas:
Juba nüüd on 3K koos. Kogukulu tuleb vabalt 10K per sõit.

Dan kirjutas:
Nu kui midagi laiali ei lenda ja kogu kulu etapi kohta on kusagil 10K siis Sinu välja hõigatud lause ("Kasvõi 5000 EEK osalustasu on ikkagi vaid üsna väike murdosa kogu võistlusel osalemise kulust.") kohe kuidagi paika ei pea ju?
Aga mida mina matemaatikast tean. 1/3 on ka ju murdosa :)

:arrow:

_________________
rottrsk:P // •••design / prepress / production


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Speedest Dunlop Racing 2009 arutelu, hala ja möla
PostitusPostitatud: 28.04.2009 18:50 
Kasutaja avatar

Liitunud: 11.09.2005 17:55
Postitusi: 919
Asukoht: Miami, FL
Mida halamist.
Te ju sõidate anyway päevast päeva tööle 520 bemmidega mis ei liigu isegi kõige märjemas unenäos mitte.

Pmst kui suitsupakk maksis enne 30 eeki ja nüüd üle 40ne, ega ma sellepärast siis uitsetamist maha jäta kui mulle see meeldib.

Igatahes uus teema juba olemas ja selle võib heaga lukku panna IMO

_________________
www.soolobuss.ee


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Speedest Dunlop Racing 2009
PostitusPostitatud: 28.04.2009 19:38 

Liitunud: 25.09.2006 21:33
Postitusi: 64
Mõtle nüüd...

Kuidas siis see ala saab edasi areneda kui ei tule sponsoreid ...keda huvitav reklaam ...ehk siis meedia kajastus.
Mitte ühtegi sponsorit ei huvita sinu tulemus mingil küla vahel võistlusel vaid see mis reklaami sa suudad talle pakkuda !!! Kui võistlus ei ole korralik (ehk siis pole korralikult raha sinna tambitud) siis ei ole asjal meedia kajastust. Ei ole meedia kajastust....ei jaksa inimesed ehitada oma masinaid....Või kui ainult need suudavad ehitada kellel on suur rahakott. Aga need kes jälle oskavad sõita ning vajavad oma oskuste väljundiks head tehnikat. Jäävad raja äärde onama kuna ei ole sponsoreid....Keda huvitas reklaam. Reklaami jälle ei ole kuna mingid vennad halavad ja nuttavad ,et näe kallis rsk..Tõmmake koomale ,et ma saaksin oma ema ziguliiga tulla võistlema.

Soomes on osalus tasu 10k + Ja vaata kui vinged üritused need seal on !!!!

Maksku see osalus tasu 5k ...tuleks ikka kohale !!!
Sest see osalus tasu hind on nii mõttetu osa tehnika maksumusest.

Teie jaoks võibolla tundub tõesti ,et osalus tasu on kallis. Sest te tulete võistlusele nii ,et helistate sõbrad läbi ,et ''JUO ..lähme kiirendama'' ning võttate riiulist oma kiivri ja kõik. Ja nüüd äkki peate andma ära 2k osalus tasu eest. JUBE JU !


Tra....ma tahaks näha kuidas Te hakkate halama kui ringrajale EMV jõuate. Seal osalus tasud ju hoopis teised ning võistlemis kulu veel jõhkram !!!



PEALEGI ON ANTUD VÕIMALUS ET TASU KOHE KOLME VÕISTLUSE HIND JA SAAD NELJANDA VÕISTLUSE TASUTA.

Litsents kallis ?
Ma ütleks ,et väga rämedalt odav. Võttes arvesse mida kõike ta kattab !!!


Ja kas tõesti arvatte ,et võistluse korraladajad panevad JÕHKRA kasumi tasku ? Hea ,et peale maksma ei pea.

Rallymees kirjutas:
Sellest avaldusest võib välja lugeda, et EMV ongi mõeldud ainult kiiretele ja sponsorit omavatele sõitjatele.
Arvestades Eesti suurust siis on see väga vale lähenemine.

_________________
Kui suureks saan siis saadan oma isikliku elu pikkalt ja hakkan streetrace foorumi adminiks :help :kill


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 88 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7