Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 11.05.2024 19:56

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 88 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Speedest Dunlop Racing 2009 arutelu, hala ja möla
PostitusPostitatud: 28.04.2009 21:11 

Liitunud: 27.12.2003 00:36
Postitusi: 123
Tõepoolest, vaadake, mida litsents sisaldab. Võttes arvesse oma viimast kukkumis, siis oleksin nõus ka ühe stardi eest maksma 5000 krooni, kui see tähendab seda, et rajal on meedikud ja tuletõrje, mis kokkuvõttes võib päästa minu elu ja tehnika, rääkimata muude kulude katmisest korraldajate seisukohast. Korraldamine pole niisama lihtne...
Ning nagu Korke ütles, see summa on niivõrd väike võrreldes korraliku tehnika ehituskuludega :)

Ning aegadest alates on enamus tegijaid siiski ise täiesti nullist oma rahadega ennast üles töödanud ehk vähem hala ja rohkem tegutsemist.

Iseenesest on parteli argument õige, et osalustasu peaks olema way kõrgem. Konkurentsi jäävad tõsised tipptegijad, mis tegelikult omakorda meelitab ligi rohkem sponsoreid. Ei soovi ükski suurem toetaja näha oma autot võidu sõitmas 10k krooni maksvate golfide või bemmidega. Väiksematele tegijatele on oma üritused ja neid on piisavalt. Lisaks on sealt ka võimalus välja kasvada, keegi ei pane kätt ette.

Ning tsiteerides väga tarka inimest, siis autod liiguvad raha jõul tõepoolest. Ole nii andekas kui tahes, siis teatud hetkel saabub hetk, kus rahakott lihtsalt sõidab sust mööda. Olgu selleks F1, WRC, Drag jne... Kui pole raha, et isegi litsents osta, siis ehk on valitud vale hobi. Sest olgem ausad, seljuhul tippu jõudmine on äärmiselt raske kui mitte võimatu.

Olen samas ka arvamusel, et BHRA ülesanne ei tohikski olla korraldada külavõistlusi. Selleks on meil pea igas rajoonis oma autoklubid, kes kenasti võiks sellega tegeleda ja kes tegelt ka seda teevad. Suured tänud neile! BHRA ülesanne on neid juhendada ja aidata korraldusest kuni tehniliste nõudmisteni. Minu silmis BHRA üritused peaksid olema täielik Eesti tegijate tipp ning mille eesmärk pikas perspektiivis oleks pakkuda konkurentsi ülelahe võistlustele. See on just see, mis arendab kohalikku sporti. Luues uusi ja paremaid radu ning süstides huvi uutele tegijatele.

_________________
1/4 mile - 10.4(zx6r)


Viimati muutis justcraizy, 28.04.2009 21:58, muudetud 2 korda kokku.

Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Speedest Dunlop Racing 2009
PostitusPostitatud: 28.04.2009 21:38 
Kasutaja avatar

Liitunud: 28.03.2005 05:12
Postitusi: 11
partel kirjutas:
Rallymees kirjutas:
Mina soovitan selle esimese võistluse ära oodata ja vaadata palju sõitjaid kohale tuleb üldse.

Kui kohalikke ei tule, siis on poodiumil soomlased ja lätlased, simpel! :)



Sellisel juhul on küll mannetu lugu :D .

Aga üldiselt oleks juba ammu BHRA'l liigutada ennast rahvaspori suunal samuti.
Las need dragsterid joristavad omaette. tehke oma top fuel eestikaid.
Mind huvitaks ikkagi autode võidusõit rohkem.
samamoodi ka rattad on huvitavad.....niikaua kuni asi näeb välja nagu ratas, millega saab ka linnavahel jöristada.

Nii et loodan endiselt edasi, et BHRA tegeleb temale püstitatud eesmärkidega ja arendab eestis kiirendussporti ka laiemas mõttes, mitte ei haibi ainult ameerika autosid, metanooli ja ameerika muusikat selle taustaks


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Speedest Dunlop Racing 2009 arutelu, hala ja möla
PostitusPostitatud: 29.04.2009 09:13 

Liitunud: 06.07.2004 23:11
Postitusi: 42
Asukoht: Tallinn
Mina kui keskmine autohuviline ei soovi isegi enam kohale minna sellise suhtumise ja suhtlemisviisi peale. PS! Ei olnud plaanis osaleda ega midagi, lihtsalt võistlust vaadata..


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Speedest Dunlop Racing 2009 arutelu, hala ja möla
PostitusPostitatud: 29.04.2009 09:37 
Kasutaja avatar

Liitunud: 05.04.2003 15:33
Postitusi: 1739
Asukoht: Viljandi
Kas te muidu olümpial sooviksite vaadata väga jurasid sportlaseid kes sinna lasti liiga madalate normide tõttu ? Preagu see 1500 eek panebki paika,et päris suvalised ei tule sõitma, vaid inimesed kes ehk on natuke oma autosse ka invensteerinud.

Minu , kui pealtvaataja jaoks on see küll hea igast küljest :)
Kui ma sõitma peaks siis ma peaks ka seda 1500 kalliks btw ja ilmselt juba puhtalt sellepärast ei saaks minna. Aga ma olen ka svauline inimene tänavalt.

_________________
Chevrolet Camaro SS 2011 6,2l MT 318kw, Volvo XC90


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Speedest Dunlop Racing 2009 arutelu, hala ja möla
PostitusPostitatud: 29.04.2009 09:40 

Liitunud: 06.07.2004 23:11
Postitusi: 42
Asukoht: Tallinn
See 1500 eeku vms summa ei ole üldse suur, pigem üldine suhtumine pealtvaatajasse ja sõitjatesse, vaid see kuidas asjad "paika" pannakse, aga noh eks elu näitab palju sinna üritusele külastajaid ja võistlejaid tuleb, arvestades tänast majandusliku seisu.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Speedest Dunlop Racing 2009 arutelu, hala ja möla
PostitusPostitatud: 29.04.2009 10:39 
Kasutaja avatar

Liitunud: 26.10.2004 21:48
Postitusi: 313
Asukoht: Viimsi Racers Country
see 1500 krooni võistlus+ litsents jumal temaga ,aga miks on asi aetud keeruliseks teist aastat järjest miskise registreerija litsentsiga. Seda ei pea olema. Mis on selle asja point. Kui keegi suudab mulle selle lahti seletada nii ,et ma jään uskuma ka ,et sellest on reaalselt kasu, siis I rest my case.

Ma toon lihtsa näite Lätimaalt. Et osaleda LMV on vaja LAF litsentsi mis maksab 81 lati ehk siis 1800 krooni. See sisaldab kõikvõimalike aasta makse ja muud jama. Miks meil ei või olla kogu see krempel ühe tasu all . Oletame 2000 eeki ja asi korras. Lähed EALi arstitõend ja pilt kaasas laod papi lauale saad litsentsi. Lihtne ju

võistlusmaksu tõstmine on loogiline jätk asjade käigule ,aga see tähendab korraldaja poolt ka korraliku auhinna lauda, Mida Aivo ja speedesti tiim siiani on suutnud pakkuda.

Mina soovin TEILE ainult edu ja nagu ikka olen kohal. Majandussurutis võib kiirendusvõistluste koha pealt seenele sõita

_________________
Team Ilms-Motorsport
8.48@270km/h


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Speedest Dunlop Racing 2009 arutelu, hala ja möla
PostitusPostitatud: 29.04.2009 10:44 
Kasutaja avatar

Liitunud: 25.03.2008 16:04
Postitusi: 125
asi selles et eelmisel aastal oli 500
nuud 1500 ?
yritused olid tip top, nuud mida ? kutsutakse madonna yritusele et parem olex ?
seletage mulle millex esi kolmikuse rahalised auhinnad ? nendel on rahaga probleeme ?

turvalisus ennem puudus ? praegu mis laks kallim ?

asi on ilm selge, et uritus peab rohkem kasu tuua.

_________________
ECI


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Speedest Dunlop Racing 2009 arutelu, hala ja möla
PostitusPostitatud: 29.04.2009 11:26 
Kasutaja avatar

Liitunud: 07.04.2003 09:43
Postitusi: 180
Asukoht: tallinn
topgear kirjutas:
yritused olid tip top, nuud mida ? kutsutakse madonna yritusele et parem olex ?
Korralda mõni üritus, vaata kui rikkaks sellega Eestis saab...

topgear kirjutas:
seletage mulle millex esi kolmikuse rahalised auhinnad ? nendel on rahaga probleeme ?
Kas sa arvad et esikolmikusse jõudnutel (olenemata sellest mis tingimustel) on ilmtingimata raha lihtsalt NII PALJU üle et neil pole sellega muud teha kui metanooli põletada vms? Peaks tagumist kolmikut rahaliselt toetama hakkama hoopis?

Vabandust, aga minu pea neid argumente ei võta nagu eriti...

_________________
rottrsk:P // •••design / prepress / production


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Speedest Dunlop Racing 2009 arutelu, hala ja möla
PostitusPostitatud: 29.04.2009 13:45 

Liitunud: 31.12.2007 14:06
Postitusi: 115
Mitte kasu saada vaid arenduskulusid katta:

- ajavõtusüsteem
- ajatablood
- meeskonna koolituskulud

Seda kõike tehakse ikkagi ala arendamiseks....

_________________
Autoabi, puksiiriabi, lukuabi - 24H üle Eesti - http://www.autoabi.com


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Speedest Dunlop Racing 2009 arutelu, hala ja möla
PostitusPostitatud: 29.04.2009 15:24 

Liitunud: 07.06.2005 16:44
Postitusi: 21
Eks muidugi jagunevad inimesed kaheks, neiks, kes saavad aru, et see on EMV etapp ja siis ülejäänud.

Mina ei tunne vähimatki muret osalejate arvu suhtes. Viimasel hetkel on nagunii kõik kohal, s.h. virisejad.

Ja näiteks eelmisel ja üleelmisel hooajal (Aivo võib-olla arvab teisiti :)) oleks võinud poole vähem sõitjaid olla. Ei olnud kuigi tore oodata seadistamiseks hädavajalikku aja/testsõitu, samas kui mitukümmend aeglaseid n.ö. lõbusõitu teevad, ilma, et oskaks timeslippigi analüüsida.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Speedest Dunlop Racing 2009 arutelu, hala ja möla
PostitusPostitatud: 29.04.2009 16:22 
Kasutaja avatar

Liitunud: 19.05.2008 18:22
Postitusi: 2840
Kas mitte nii poleks, et kui tasud oleks poole odavamad, siis ka sõitjaid 3 x rohkem ?
See ju kataks BHRA õlle ja muud kulud ja seda paa rtundi kauem aegasi mõõtes ?

Ega muud pole öelda, et kui tuult tiibadesse, Partel sa tead isegi kui mitu osalejat on alla andnud just BHRA poliitikale ja seda suures klassis, tänapäeval selles valdkonnas hindade tõstmine ei poluliseeri ala !
Korke, rikkurid ja muud sponsorite omanikud kilkavad muidugi rõõmust, et rohkem saab sõita, aga kas see rahvale ka meeldib vaadata 20 auto päevaseid pingutuisi ?
Ei meeldi ja seepärast ei viitsita ka kohale minna ...
Pole rahvast, pole läbi müüdud pileteid ja kokkuvõttes on see oma "külapoiste" üritus !

Minu nägemus lihtsalt asjast, mis hakkab kohe "tina" saama :P

Lõpuks on üsna inetu võrrelda US ja Soome hindasi eestiga !
Hinnad aftermarket juppidele on neil odavamad, kui eestis ja palka saadakse keskmiselt 5 x rohkem ! Miinimum palka pidasin silmas :D

_________________
161.9db official DB drag result, get louder !


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Speedest Dunlop Racing 2009 arutelu, hala ja möla
PostitusPostitatud: 29.04.2009 17:37 

Liitunud: 03.05.2005 15:37
Postitusi: 41
ViktorT kirjutas:
Kas mitte nii poleks, et kui tasud oleks poole odavamad, siis ka sõitjaid 3 x rohkem ?
See ju kataks BHRA õlle ja muud kulud ja seda paa rtundi kauem aegasi mõõtes ?

:D


Kui osalejate arvudest rääkida, siis kui eelmine aasta oli osalemistasu 500.- oli maksimum kohal ca 70 osalejat.
Kas sa tõesti arvad et praeguses majandusolukorras tuleks sama osalustasuga kohale rohkem osalejaid, kui mullu?
ilmselt ei ole sa korraldusega kunagi seotud olnud ja avaldad lihtsalt oma arvamust (mis ei pea mingi kohapealt paika) ja sellepärast pole ma isegi su jutu peale kuri. Aga palun ära oma pessimismi teistesse sisse süsti.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Speedest Dunlop Racing 2009 arutelu, hala ja möla
PostitusPostitatud: 29.04.2009 17:48 
Kasutaja avatar

Liitunud: 19.05.2008 18:22
Postitusi: 2840
aivoha kirjutas:
Kui osalejate arvudest rääkida, siis kui eelmine aasta oli osalemistasu 500.- oli maksimum kohal ca 70 osalejat.
Kas sa tõesti arvad et praeguses majandusolukorras tuleks sama osalustasuga kohale rohkem osalejaid, kui mullu?
ilmselt ei ole sa korraldusega kunagi seotud olnud ja avaldad lihtsalt oma arvamust (mis ei pea mingi kohapealt paika) ja sellepärast pole ma isegi su jutu peale kuri. Aga palun ära oma pessimismi teistesse sisse süsti.

Ei, ma ei ole seotud jah, aga loen tikutakut ja siinseid "oleks/poleks" vendasi, siis paraku selline mulje jääb kõrval seisjana ...
Eks paistab, palju see aasta siis tõelisi muskleid kohale veereb :beer
Aga loodan et said mu mõttekäigust aru, osalejate ruineerimise läbi te rikkamaks ei saa, rahvas tuleb kaasa elama omadele, kui neid pole, siis on oi oi kui mitu piletit läbi müümata ;)

Külastajate arvust sa ei tahaks kommenteerida 2005 vs 2008 ?
Sellise poliitikaga te arenendate nö sõitjaid, kes saavad rohkem "paugutada", ehk on testipäevad on selleks ! ?

Show elemendina selliselt ala tänapäeva surutises ei arenda ju ?

_________________
161.9db official DB drag result, get louder !


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Speedest Dunlop Racing 2009 arutelu, hala ja möla
PostitusPostitatud: 29.04.2009 18:07 
Kasutaja avatar

Liitunud: 12.02.2008 14:45
Postitusi: 1619
Asukoht: PTLN
Viktoril on Point sees..

500x70=35000 autod plus lisaks nende "omad" kes elavad kaasa...-korralik summa
35 000 jagatud 1500=23 autot u.? ja nende 50 puuduva auto omasi on tõesti palju keda ei tule.
Oleks vast huvitav vaadata terve päev 23 autot...:D oleks tõesti kopp ees ja läheks ära...
see tähendab ei kasutaks ka sealsel üritustel muid teenuseid pakkuvate isikute teenuseid(söök jook)
Mille peale järgmine kord ei vb ei tahagi paljud toitlustajad kohale tulla,. kuna üritus on suht Fail..
sel juhul ma kyll ei näe "ürituse arendamist"
see oli puhas lambivaatepilt.:d


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Speedest Dunlop Racing 2009 arutelu, hala ja möla
PostitusPostitatud: 29.04.2009 18:32 

Liitunud: 27.02.2009 10:21
Postitusi: 16
Asukoht: Republic of Banania
Väga huvitav jutt Roomsta...aga mis toidust sa siin jahud? Sul pole ju sentigi raha :lol


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 88 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 20 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7