Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 16.04.2024 17:45

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 60 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Autoorienteerumise Tallinna I etapp. 13.01.2009
PostitusPostitatud: 15.01.2009 14:00 

Liitunud: 11.08.2004 19:50
Postitusi: 52
Asukoht: Tallinn
AndY86 kirjutas:
ok, kui keegi ei ruiku midagi, miks nad lähvad siis lihtsalt kallale dokumente kontrollima ja autosid üle vaatama, hm? nad ju ainult jälgivad sinu sõnul...


Mulle tundub et see on pigem juba norimine, ettekavatsetud kontroll. Ju siis teadaolevalt pandud kahtluse alla antud ürituse usaldusväärsus rikkumiste ennetamisel.

_________________
www.brandfactory.ee - autode kleepimine


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Autoorienteerumise Tallinna I etapp. 13.01.2009
PostitusPostitatud: 15.01.2009 15:57 
Kasutaja avatar

Liitunud: 04.04.2003 17:46
Postitusi: 39
Asukoht: Tallinn
Riimak sa oled kas äärmiselt naiivne või töötad politseis.
Neid operatsioone, mis puudutavad AO-d, viib läbi Heldna isiklikult.
Otse on välja öeldud, et kui toimuvad AO etapid siis teeb samal ajal politsei sellega seoses operatsiooni.
Ma sõidan õhtuti suht palju ringi ja mind küll ei peeta lambist kinni ja ei hakata dokumente küsima ja muid asju mis peavad autos olema.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Autoorienteerumise Tallinna I etapp. 13.01.2009
PostitusPostitatud: 15.01.2009 16:33 
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.04.2003 15:40
Postitusi: 92
Asukoht: Tln
Rallymees kirjutas:
Riimak sa oled kas äärmiselt naiivne või töötad politseis.
Neid operatsioone, mis puudutavad AO-d, viib läbi Heldna isiklikult.
Otse on välja öeldud, et kui toimuvad AO etapid siis teeb samal ajal politsei sellega seoses operatsiooni.
Ma sõidan õhtuti suht palju ringi ja mind küll ei peeta lambist kinni ja ei hakata dokumente küsima ja muid asju mis peavad autos olema.

Milles asi on? Kellelgi ei ole kohustust osaleda, igaühe vaba valik ju. Samamoodi ei saa ju korraldajad politsei tegevust peatada. See, et üritust jälgitakse on paratamatus. Selleasemel, et siin foorumis s***a ventilaatorisse loopida ja halada, et politsei teeb liiga, võiks LE-d järgida (nagu reeglites ka kirjas)!
Meie tiim sõitis läbi ca 20 punkti, nägime samamoodi patrulle, kuid mitte ühtegi korda ei tulnud politseiga kokku puutuda - huvitav küll miks :?

Tore, et keegi üldse viitsib korraldada midagi.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Autoorienteerumise Tallinna I etapp. 13.01.2009
PostitusPostitatud: 15.01.2009 20:24 

Liitunud: 25.12.2008 12:15
Postitusi: 74
ma ei saa aru mille üle siin osad virisevad? ei pea ju osalema. või on sunduslik? kes tahavad, kes saavad need osalevad. kes ei taha, need ei osale. simple.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Autoorienteerumise Tallinna I etapp. 13.01.2009
PostitusPostitatud: 15.01.2009 21:09 
Kasutaja avatar

Liitunud: 04.04.2003 17:46
Postitusi: 39
Asukoht: Tallinn
Osalege ja võistelge terve aasta. Saate omad vitsad kätte, siis saate aru millest ma räägin.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Autoorienteerumise Tallinna I etapp. 13.01.2009
PostitusPostitatud: 15.01.2009 22:13 
Kasutaja avatar

Liitunud: 31.07.2006 12:48
Postitusi: 432
Juba sinu pärast võtan osa igast üritusest ja kinnitan sulle, et mul ei tule ühegi konstaabliga probleeme - kui kontrollib siis kontrollib, hoia ise ka oma auto tehniliselt& paberimajanduselt korras ja kinnitan sulle, et pole probleeme.
Nüüd hakake pihta, et me sõidame Chevrolet Sparkiga, saame hakkama ja tõkiskingad jms on olemas, pole ju raske neid autos hoida, või teie gigawatine suppar ei mahu ära siis ?
Kui ise oled normaalne ja natukenegi suhtud konstaablisse inimlikud, esitad oma asjad ja näitad, et kõik olemas, siis ei tohiks probleeme ju tulla.

Ja see 20 minutit mis see konstaabel sind kinni hoiab, sõidad ilusti tasa, võit ei ole tähtis, vaid osavõtt ja see fiiling mis sellelaadsete üritusega kaasneb, sõpradega koos millegi tegemine ja värk.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Autoorienteerumise Tallinna I etapp. 13.01.2009
PostitusPostitatud: 15.01.2009 23:17 
Kasutaja avatar

Liitunud: 04.04.2003 17:46
Postitusi: 39
Asukoht: Tallinn
Kulla mees, asi on kaugel auto tehnilisest korrast ja tõkiskingades.
Asi on suhtumises. Kui inimesed tahavad midagi teha, et pakkuda noortele tegevust. Peab politsei ikka oma nina vahele toppima ja korraldama reide, et äkki joppab.

Ahjaaa ma looda, et kiQ_o on ka sõnapidaja mees ja osaleb kõigil etappidel :D
Oi ma naeran, kui te tulete sellel aastal halama, et politsei kiusab :lol


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Autoorienteerumise Tallinna I etapp. 13.01.2009
PostitusPostitatud: 15.01.2009 23:22 

Liitunud: 28.09.2006 21:29
Postitusi: 171
Asukoht: Tartu
hm. kunagi oli eesti peale ~80 g4s ekipaazi autot ja neid oli rohkem kui politsei autosid. nüüd on politseisid juurde tekkinud ja g4si vähemaks läinud. arvutage ise palju tlnas neid võib olla.

ja miks politseid pahad on? seepärast, et liiklushuligaanid ei saa kihutada? pff. elus on palju huvitavamaid asju kui kihutamine ja reeglite rikkumine :)

aga vähemalt meie tiim pold viimane :D


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Autoorienteerumise Tallinna I etapp. 13.01.2009
PostitusPostitatud: 16.01.2009 00:45 
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.04.2003 15:40
Postitusi: 92
Asukoht: Tln
Rallymees kirjutas:
Osalege ja võistelge terve aasta. Saate omad vitsad kätte, siis saate aru millest ma räägin.


Osalesime ka 2007.a, ei olnud probleeme.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Autoorienteerumise Tallinna I etapp. 13.01.2009
PostitusPostitatud: 16.01.2009 01:07 
Kasutaja avatar

Liitunud: 25.04.2007 21:58
Postitusi: 1413
Asukoht: Grammilinn
Online1 kirjutas:
hm. kunagi oli eesti peale ~80 g4s ekipaazi autot ja neid oli rohkem kui politsei autosid. nüüd on politseisid juurde tekkinud ja g4si vähemaks läinud. arvutage ise palju tlnas neid võib olla.

ja miks politseid pahad on? seepärast, et liiklushuligaanid ei saa kihutada? pff. elus on palju huvitavamaid asju kui kihutamine ja reeglite rikkumine :)

aga vähemalt meie tiim pold viimane :D


politsei polegi paha,aga kui ta sulle näiteks sellise asja eest trahvi teeb nagu aegunud tulekustuti või nätieks saadab selle eest korduvale kui esiklaasis väike mõra on,ajab ikka vihale küll :twisted:

_________________
Audi A8 Q. Audi Cabrio, BMW E38


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Autoorienteerumise Tallinna I etapp. 13.01.2009
PostitusPostitatud: 16.01.2009 02:08 

Liitunud: 14.01.2009 13:42
Postitusi: 6
Asukoht: Tallin / lasna
pets1 kirjutas:
Riimak kirjutas:

Sa oled ka nii nunnult poliitiliselt korrektne

ah, mis sa nüüd, ootan sind järgmine kord osalema 8)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Autoorienteerumise Tallinna I etapp. 13.01.2009
PostitusPostitatud: 16.01.2009 02:50 

Liitunud: 14.01.2009 13:42
Postitusi: 6
Asukoht: Tallin / lasna
Rallymees kirjutas:
Riimak sa oled kas äärmiselt naiivne või töötad politseis.
Neid operatsioone, mis puudutavad AO-d, viib läbi Heldna isiklikult.
Otse on välja öeldud, et kui toimuvad AO etapid siis teeb samal ajal politsei sellega seoses operatsiooni.
Ma sõidan õhtuti suht palju ringi ja mind küll ei peeta lambist kinni ja ei hakata dokumente küsima ja muid asju mis peavad autos olema.

Jah, loomulikult, ma olen naiivne ja töötan mendis...

ofc, kui autoori ütleb, et toimub üritus ja siin on punktid, siis loomulikult pannakse sinna kõrgendatud tähelepanu peale... olgu selleks heldna või kestahes (väidetavalt mina, töötan ju mendis :P)

ja reide korraldatakse ka niisama, selleks ei pea mingi spets üritus olema.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Autoorienteerumise Tallinna I etapp. 13.01.2009
PostitusPostitatud: 16.01.2009 03:48 
Kasutaja avatar

Liitunud: 29.11.2003 16:48
Postitusi: 25
Asukoht: Tallinn
Ok, on vist aeg kommenteerida.

Team http://www.paap.ee on võistelnud samas koosseisus kokku umbes 15 etappi, olnud terve eelmise aasta esikümnes, saavutanud lausa 2 korda III koha ja ühe korra II koha.
Selle 15 etapi jooksul oleme me saanud 2 protokolli, millest ühe võib kirjutada oma hooletuse alla (tuled ei põlenud). Sellest oli siin foorumis pikalt juttu paar aastat tagasi, et tulede eest tehti 2100eek trahvi ning kohus otsustas, et see on loomulikult ebaõiglane ja määras uueks trahviks 360eek. Jäin rahule ja tasusin kiirelt.
Teist korda peeti meid kinni vist eelviimasel etapil kiiruseületamisega +6!!! Rõhk sõnal KUUS. Trahv tehti vist 300eek, kuna oli autojuhi esimene rikkumine. Siis ajas küll hinge täis, sest samal ajal sõitsid meie eest ja taga autod liiklusvooluga +15. Meil olid suured http://www.paap.ee maalriteibist tehtud kirjad lihtsalt. Peale selle, et see võttis meilt kindla ja raskelt teenitud poodiumikoha, ajas see ka tuju korralikult ära, sest see näitas, et tõesti tegeletakse vigade otsimisega, mitte liiklusohutuse tagamisega, sest igapäevane liiklusvool ei liigu reeglina mitte kunagi nii aeglaselt kui nt 56. Sellisel juhul saaksid 90% liiklejatest iga päev trahvi.

Ok nüüd aga positiivselt poolelt. Kui Ott rääkis mulle, et politsei on etapil esindatud ja et nad tagavad ohutust, siis esimesena lõid mulle ette kaadrid üleeelmisest aastast ja võistlemisisu kippus kaduma. Aga esimest korda AO ajaloos käitusid minuarust politseinikud nii nagu vaja, kui välja arvata asjadest valesti aru saanud Impreza. Mina nt jätsin sellepärast Tabasalu punkti võtmata, et teadsin mis seal toimub ja kuna mul juhtumisi käisid auto dokumendid eelmisel õhtul pesumasinas, siis ei oleks olnud hea mõte sealt läbi sõita.

Ülejäänud punktides kohtasin ma väga viisakaid politseinikke. Nt peeti mind Sauel kinni. Tervitati viisakalt ja paluti vaid dokumente ja juhilubasid, peale seda kui seletasin oma loo ära, tehti lihtsalt kiire kontroll arvutist ja kuna ma olen kasutaja ja autol kõik muu ka korras, siis sooviti head teed ja öeldi et ma läheks esimesel võimalusel ARK-i uute dokumentide järgi. Samuti kohtasin veel patrulli Viljandi maanteel kiirust mõõtmas, mida nad sellel üritusel tegema peavadki. Samuti kohtasin patrulli kesklinnas suure ankru kõrval seismas, kes kontrollis et inimesed ei sõidaks mööda kõnniteed. Samuti ok, sest see seab kõigile võrdsed tingimused, mitte ei too ettepoole seda kes kõige rohkem eeskirju rikub. Kusjuures antud politsei kõrval sai kenasti ankruga pilti teha, ilma mingite tõkiskingade näitamiseta.

Ja muide, ma ei mõtle politseinike normaalse käitumise all seda, et kõik minema lastakse, vaid just seda, et trahvitakse tõesti põhjusega.

Team http://www.paap.ee sõitis väga korralikult ja nagu näha, siis me vist oleme jõudnud punkti, kus kiiruseületamine enam võitu ei too, vaid tähendab pigem trahvi ja -10p. Mina isiklikult arvan, et see mõjub üritusele positiivselt.

Üleskutse politseinikele! Palun käituge ka edaspidi sama mõistvalt. Ärge otsige taskulambiga vigu meie autode pealt, vaid suhtuge meisse nagu tavalistesse tänavaliiklejatesse. Kui me näeme, et see nii on, siis ma olen täiesti kindel et tekkib vastastikune austus üksteise vastu. Meie ei tee lollusi ja liikleme rahulikult ning teie lihtsalt niiöelda "turvate" üritust. Ma tean et politseinikud käivad ka siin vahest lugemas ja see tekst kindlasti jõuab nendeni. Ma loodan, et te ei pea meile edaspidi massiliselt protokolle kirjutama ja et üritused laabuvad paremini!!!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Autoorienteerumise Tallinna I etapp. 13.01.2009
PostitusPostitatud: 16.01.2009 22:35 

Liitunud: 27.12.2004 00:41
Postitusi: 2489
Asukoht: Tallinn
Paistab et oli igati lahe ja mõnus ettevõtmine.
Kui järgmine kord töö ei sega ajaks ka sõbrad kokku ja üritaks selle asja ära teha. Nagu ma aru saan siis suur abi on siis, kui juhtub olema gps, mis sind juhendab kuhu-kus-kuidas?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Autoorienteerumise Tallinna I etapp. 13.01.2009
PostitusPostitatud: 16.01.2009 23:07 

Liitunud: 07.06.2005 15:13
Postitusi: 45
Asukoht: Tallinn/Nõmme
corbe kirjutas:
Paistab et oli igati lahe ja mõnus ettevõtmine.
Kui järgmine kord töö ei sega ajaks ka sõbrad kokku ja üritaks selle asja ära teha. Nagu ma aru saan siis suur abi on siis, kui juhtub olema gps, mis sind juhendab kuhu-kus-kuidas?


USB/Bluetooth GPS + sülearvuti + Regio CD-atlas tundub kõige levinum kombinatsioon olevat. Samas, kui ma ei eksi, siis selle etapi võitjad sõitsid paberkaardi abiga, mis on ka täiesti tehtav. Tuleb leida endale sobivaimad abivahendid. Uued osavõtjad on alati oodatud!


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 60 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7