Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 25.04.2024 17:40

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 253 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 17  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Ford Taunus `73 Cosworth-Marco505
PostitusPostitatud: 13.08.2014 10:09 
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.12.2009 14:20
Postitusi: 576
Asukoht: Virus hängimas...
oko


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Ford Taunus `73 Cosworth-Marco505
PostitusPostitatud: 19.08.2014 23:05 
Kasutaja avatar

Liitunud: 15.01.2009 20:07
Postitusi: 32
Asukoht: Tallinn/Muuga
marco505 kirjutas:
marko178 kirjutas:
Tore vaadata kohe, endal käsil 76 aasta taunuse taastamine ja hetkel sillad täpselt samamoodi pritsis käinud ja värvitud. Järgmine nädal ehk saab ka kokku ja alla. Taunuse originaal suurusega mootoripadjad saad näiteks muidu ebayst.
http://www.ebay.co.uk/itm/HD-Engine-Mou ... 233e3022c4

Edu!

et teed taunust,aga kas kuskil teemat ka vms,hea oleks lugeda/vaadata...




Tere!

Saadan sõnumitesse oma auto kohta sullle


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Ford Taunus `73 Cosworth-Marco505
PostitusPostitatud: 28.08.2014 01:15 
Kasutaja avatar

Liitunud: 15.10.2006 13:07
Postitusi: 255
Asukoht: harjumaa,eesti
Vahepeal siis sai kapotialust puhtaks lapatud ja mõned keevitused tehtud jälle...
kapoti all siis roostemuundur ka peale visatud juba
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

paar keevituskohta,nendele panin ka epokrunti peale
Pilt
Pilt
Pilt

Pilt
Pilt
Pilt

kapoti alusele ja esiotsale ka epokrunt ja täitekrunt
Pilt

...................................................
Ja kuna esitiivad on ikka tõsiselt mädad ja rasked,siis mõtlesin teha klaasfiibrist uued
Seega need vanad on vaja normaalsesse konditsiooni saada,et nendest vorm võtta,siis pidin natuke pahtli ja alumiinium võrguga lappima neid
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

Vahepeal kui tiibadel pahtel kuivas,tõmmasin ka kerele mõne koha peale pahtlit juba
Pilt

Pilt
Pilt
Pilt

Homme lihvin krundi ära ja karestan tiivad üleni ära,siis tõmman sinna odavat lakki peale,et asi sile oleks ja vorm võimalikult hea jääks,siis saab ehk vormieemaldus vahaga selle jama kuivanud vormi seest kätte ka :D

Seniks aga :rokib

_________________
Erinevad keretööd ja värvimine hobikorras,autod ja mootorrattad,ka klaasfiiber tööd ja parandused!!Huvi korral PS!!!
Chevy Van 5,7 V8 93a,Pontiac Firebird Trans Am 93a


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Ford Taunus `73 Cosworth-Marco505
PostitusPostitatud: 28.08.2014 22:07 

Liitunud: 17.11.2009 00:18
Postitusi: 263
Asukoht: Tartu
Unusta lakk ära ja osta odavat musta akrüüli !!!
Vormi tehes kasutatakse soovitatavalt tumedat pinda, et õhumulle vaigu ja klaasriide sees hästi näha oleks. Võid tiiva ka basega mustaks värvida ja siis laki peale panna. Ja ennem, kui vormi võtad poleeri kindlasti tiib ära, Kui seda ennem juba teadsid siis on hästi.
EDU EHITAMISEL !


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Ford Taunus `73 Cosworth-Marco505
PostitusPostitatud: 28.08.2014 23:30 
Kasutaja avatar

Liitunud: 15.10.2006 13:07
Postitusi: 255
Asukoht: harjumaa,eesti
Lakk mul olemas ja teen nii nagu algselt plaanisin,ei hakka sellepärast veel värvi ostma...

Täna tõin vajalikku varustust juurde
Pilt

Lasin kapotialuse ka üle ja tõmmasin tiibadele ka mingi solgi selga :D
Pilt
Pilt

Ei tea kas ongi vaja poleerida,eks paistab,varem ikka ilma poleerimata kätte saanud...

:rokib

_________________
Erinevad keretööd ja värvimine hobikorras,autod ja mootorrattad,ka klaasfiiber tööd ja parandused!!Huvi korral PS!!!
Chevy Van 5,7 V8 93a,Pontiac Firebird Trans Am 93a


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Ford Taunus `73 Cosworth-Marco505
PostitusPostitatud: 29.08.2014 21:29 

Liitunud: 29.12.2009 21:32
Postitusi: 212
muidu on kõik ilus ja hea...aga keevitada sa nüüd küll ei oska...päris jube kohe vaadata...punkt hõikab punkti taga...kas sul karbi otsad on mitmest jupist tehasest tulles ve...lase ilusa pideva sulaga kinni....pole mõtet tulla jutuga,et tehases auto punktid kokku....seal ka vastav liim(tihendus mass) liidetel vahel ja elektri punkt keevitus pingis on midagi muud kui algaja oksendatud punkt plekil....kasuta 0,6-st traati ,et ei peaks vooluga üle pingutama ja metalli ära põletama...veits harjutamist ja ongi ilusad õmblused...saab veel sassuonu vanast taunusest äkki asja kuhu ta omal ajal sadu tuhandeid kroone sisse mattis.....jõudu ja jaksu muidu! Loodan,et asjakohane kriitika on edasiviiv jõud ja,et nüüd ei teki selle kohta miljonit ilkumist vastu nagu siin foorumis kombeks...:)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Ford Taunus `73 Cosworth-Marco505
PostitusPostitatud: 30.08.2014 00:49 
Kasutaja avatar

Liitunud: 15.10.2006 13:07
Postitusi: 255
Asukoht: harjumaa,eesti
anty28 kirjutas:
muidu on kõik ilus ja hea...aga keevitada sa nüüd küll ei oska...päris jube kohe vaadata...punkt hõikab punkti taga...kas sul karbi otsad on mitmest jupist tehasest tulles ve...lase ilusa pideva sulaga kinni....pole mõtet tulla jutuga,et tehases auto punktid kokku....seal ka vastav liim(tihendus mass) liidetel vahel ja elektri punkt keevitus pingis on midagi muud kui algaja oksendatud punkt plekil....kasuta 0,6-st traati ,et ei peaks vooluga üle pingutama ja metalli ära põletama...veits harjutamist ja ongi ilusad õmblused...saab veel sassuonu vanast taunusest äkki asja kuhu ta omal ajal sadu tuhandeid kroone sisse mattis.....jõudu ja jaksu muidu! Loodan,et asjakohane kriitika on edasiviiv jõud ja,et nüüd ei teki selle kohta miljonit ilkumist vastu nagu siin foorumis kombeks...:)


mul see keevitus ka ju suht algeline 1 faasiline,lasen selle isekaitsva traadiga,siiani saanud asjad "õmmeldud" ja niikaua pole viitsinud mõelda kangema keevituse peale...see asjandus ilgelt tundlik ka metalli suhtes et nagu vahel tuleb ilusti vahel situb täiega :D
minu niiöelda keevituse oskus pole mingi pro kuid ennem mind pole seal ka mingi oskaja keevitaja igaljuhul olnud...

enne mind on seal nobedalt juba karpe ja asju vahetatud,mina neid ei vahetand ja ütlen ausalt et see kes sinna niiöelda sadu tuhandeid kroone mattis..no tõesti tegelt ka w?
see keretöö mis seal tehtud on küll alla igasuguse nulli ju(kuidas selle eest keegi ültse maksta võis?)...
7 kihti värvi peal,esiteks mille jaoks,iga kihi vahelt on pm karestamata jäetud(no saan aru et vana auto ja ärvitud mitmeid kordi,kuid tundub nagu sama tont kogu aeg teinud :D)..

kraabid krt noaga suuri tükke ära ja värv läigib all...pluss igasse ukse ja luugivahesse on 3mm pritspahtlit v ma ei tea mis iganes see seal on otse läikele lastud ja igalt poolt koorub..seepärast peab nüüd nagu eriti palju vaeva nägema et see jama maha saada igalt poolt...
Nagu mul vist mõned lk-d tagasi öeldud et tagatiibasid puhtaks lasin siis arvasin et need vist mingi mega kõverad et seal ca 1,5cm pahtlit peal oli,kui metallini jõudsin siis tuli välja ei paar mõlki ja keevitused tiiva äärtes,muud ei midagi...ei saagi aru milleks sellist laus pahtlit vaja sinna...

keevitusel hetkel mul vist 8sane traat,usun et 6esega oleks vb parem tõesti...kuid pole kedagi tarka leidnud kes suudaks mulle selgeks teha kust normaalse hinnaga kaitsegaasi saada nii et ei peaks mingit kuradi ballooni rentima ei tea mis rahade eest...

mõned müüvad balloone,nii täis kui tühje,ühed ütlevad et kõik mida kasutatakse on AGA omad ja teisi ei täideta,
teised räägivad et saab igasuguse ballooni täita kuskil nurga taga...
seni olengi seepärast selle lincolni väikse keevitusega lasknud...parem kui mitte midagi,vähemalt rooste saab välja ja auku alles ei jää,ega kõike vist ei jõuagi pro tasemel teha...kahjuks.
:rokib

_________________
Erinevad keretööd ja värvimine hobikorras,autod ja mootorrattad,ka klaasfiiber tööd ja parandused!!Huvi korral PS!!!
Chevy Van 5,7 V8 93a,Pontiac Firebird Trans Am 93a


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Ford Taunus `73 Cosworth-Marco505
PostitusPostitatud: 30.08.2014 10:51 

Liitunud: 29.12.2009 21:32
Postitusi: 212
mul siin sama moodi 1 faasiline keevitus.....balloonidega tõesti kurb...aga surub uut ballooni peale nüüd,et vanad veneaegsed ei sobi enam,et kas ostad ära või rendid....sund seis,mis teha....ja ega keevitus ei pea maksma miljoneid....mul siin garage all olev keevitus maksis krooni ajal äkki labased 5500 eeku vist äkki....aga kui osata,siis toimetab väga eduliselt....:)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Ford Taunus `73 Cosworth-Marco505
PostitusPostitatud: 31.08.2014 00:03 
Kasutaja avatar

Liitunud: 15.10.2006 13:07
Postitusi: 255
Asukoht: harjumaa,eesti
anty28 kirjutas:
mul siin sama moodi 1 faasiline keevitus.....balloonidega tõesti kurb...aga surub uut ballooni peale nüüd,et vanad veneaegsed ei sobi enam,et kas ostad ära või rendid....sund seis,mis teha....ja ega keevitus ei pea maksma miljoneid....mul siin garage all olev keevitus maksis krooni ajal äkki labased 5500 eeku vist äkki....aga kui osata,siis toimetab väga eduliselt....:)


ei no teeb ikka oma asja kui vaja,ega ma muidu teda poleks ostnud...kuid see selleks...

ikkagi kummitab mind veidi su ütlus et kui ma punktin siis ei oska nagu keevitada w?
7 aastat tegin keretöid ja elupõlise keevitaja(ca 60 aastat vana mees)käest saime koguaeg autosid peale,milledel igast paneelid vahetatud,karbid,põhjad,tiivad,tiivaääred jne...kõik olid punktitud...et siis tema nagu ka ei oska keevitada w? :D
sa ei saagi mõnda kohta lasta ültse pidevalt,tõmmab sul selle nii kõveraks et 2 cm pahtlit panema ja siis pole ka sirge veel :D

_________________
Erinevad keretööd ja värvimine hobikorras,autod ja mootorrattad,ka klaasfiiber tööd ja parandused!!Huvi korral PS!!!
Chevy Van 5,7 V8 93a,Pontiac Firebird Trans Am 93a


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Ford Taunus `73 Cosworth-Marco505
PostitusPostitatud: 31.08.2014 16:09 
Eliit
Kasutaja avatar

Liitunud: 27.08.2008 13:25
Postitusi: 686
Asukoht: Tallinn
Enda s*tta tööd vabandad välja teiste soss-seppade s*ta tööga?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Ford Taunus `73 Cosworth-Marco505
PostitusPostitatud: 31.08.2014 21:18 

Liitunud: 07.06.2012 23:09
Postitusi: 103
Mida ,te ilgute selle paari koleda keevituse pärast! Mees on suure töö ära teinud! tehke järgi või makske kinni rsk!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Ford Taunus `73 Cosworth-Marco505
PostitusPostitatud: 01.09.2014 00:31 
Kasutaja avatar

Liitunud: 15.10.2006 13:07
Postitusi: 255
Asukoht: harjumaa,eesti
nojah mina vähemalt ei maksa selle "sita" töö eest kõva raha nagu siin mainiti...
mingi mõtetu pleki lapi pärast on kohe sitt töö?
paljud tüübid siin piltide vaatamisest edasi ei jõuagi,ise mingi asja tegemisest rääkimata...
ma vähemalt panen pilte siin mida teen..teised panevad vaid sellest mida nad hästi teevad...kõike ei peagi hästi oskama,kuid kõik on õpitav...
kui sellest aru ei saa siis pole vaja tulla ültse ilkumagi siia...

Täna tõmmasin sisselaske kolle ja klapikambri kaaned maha,kuna värskendada vaja neid väheke,
ehk siis sisselaske kolle tuleb hõbedane nagu ta on ja kaaned tulevad kere värvi...

Mootor oli seest üsna puhas,vähemalt pole "head" addinoli õli kasutatud :D
Pilt

Siin siis üks väga hästi tehtud toru,selle suure raha eest mis auto alla maeti vist :D
Pilt

Sisselaske kolle puhastamine siis
Pilt

Kolmapäeval tulevad uued tihendid,selleks ajaks plaaniks värvitud saada need ja kokku tagasi,saab mootori juhtmestiku kokku lapata ja hääle sisse et masinat liigutada vajadusel.

_________________
Erinevad keretööd ja värvimine hobikorras,autod ja mootorrattad,ka klaasfiiber tööd ja parandused!!Huvi korral PS!!!
Chevy Van 5,7 V8 93a,Pontiac Firebird Trans Am 93a


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Ford Taunus `73 Cosworth-Marco505
PostitusPostitatud: 01.09.2014 16:18 

Liitunud: 21.02.2013 17:24
Postitusi: 94
Kvaliteetsest plekitööst saab aimu siit ;
http://retrorides.proboards.com/thread/ ... m535i-gold
Ise vahetasin mazda premaci tagumised tiivakaared sellisel meetoodil välja .
Pahtel ei kuiva järgi ja ega seda eriti palju silumiseks ka vaja ei lähe .
Muidugi võiks 0,6 traati proovida jääb vähem maha lihvida .


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Ford Taunus `73 Cosworth-Marco505
PostitusPostitatud: 01.09.2014 23:28 
Kasutaja avatar

Liitunud: 15.10.2006 13:07
Postitusi: 255
Asukoht: harjumaa,eesti
ryan000 kirjutas:
Kvaliteetsest plekitööst saab aimu siit ;
http://retrorides.proboards.com/thread/ ... m535i-gold
Ise vahetasin mazda premaci tagumised tiivakaared sellisel meetoodil välja .
Pahtel ei kuiva järgi ja ega seda eriti palju silumiseks ka vaja ei lähe .
Muidugi võiks 0,6 traati proovida jääb vähem maha lihvida .

njah...tänud muidugi lingi eest,seda pole veel näind kuid ega ma siis pimesi ka ei tee,ses mõttes et siit sealt uurind vaatand ikka,päris loll pole :D

see konkreetne koht kust jura pihta hakkas,on nagunii koopas ja sealt ma midagi maha ei liffinudki,ei näe nagu mõtet,tuli lihtsalt epo peale ja sinna siis hiljem muud mögad...

Sellist tööd teevad eestis vist vähesed,olen päris mitme erineva plekksepa tööd vastu võtnud ja kõigil on ainult punktitud...

Võiks ka ju nii proovida,võtsin ligi ühe maasturi,millel vaja ka veits keevitada,eks saab kätt proovida...ilus oli vaadata küll...
sealt teemastki näha et saab kapotialust värvida küll nii et mootor jääb peale....
kuid 1 asi oli ka temal imelik..teeb ja teeb...aga siis nagu lasi koobastesse põhjamastiksit ja ei katnud amorti/vedrugi kinni,see oli kõik selle mögaga koos,see nüüd küll ilus seal ei jää...vahet pole et sinna ei vaadata kuid siiski??

_________________
Erinevad keretööd ja värvimine hobikorras,autod ja mootorrattad,ka klaasfiiber tööd ja parandused!!Huvi korral PS!!!
Chevy Van 5,7 V8 93a,Pontiac Firebird Trans Am 93a


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Ford Taunus `73 Cosworth-Marco505
PostitusPostitatud: 02.09.2014 00:16 
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.04.2003 17:32
Postitusi: 3200
Asukoht: Laagri
Ma küll vähe teinud pleki töid ja ei oska väga aga kunagi pole punktinud vaid alati ikkagi lõpuni kinni siristanud vähe haaval.

_________________
Saksa autode remont,


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 253 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 17  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 32 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7