Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 28.03.2024 23:53

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 253 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Ford Taunus `73 Cosworth-Marco505
PostitusPostitatud: 01.10.2013 09:42 
Kasutaja avatar

Liitunud: 01.02.2004 21:22
Postitusi: 841
Asukoht: Tallinn
C on piisav, sest kui see klapib siis üldiselt on nad sümmeetriliste aukude vahega ja ongi korras.Küll aga võid sa tahta teada ka augu läbimõõtu.

Edu projektiga!

_________________
Lameda maa klubi


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Ford Taunus `73 Cosworth-Marco505
PostitusPostitatud: 01.10.2013 16:00 
Kasutaja avatar

Liitunud: 01.07.2010 19:14
Postitusi: 376
Ka mulle endale tundub nii, isegi ütleks, et vajalik on ainult B, seni kuni on 6 poldiga ning sümmeetriline, kuid millegi pärast on antud vahest ka teisi mõõte selle iseloomustamiseks.

_________________
Voyager 99' → CR-V 01' → V70 D5 02' → A6 c4 Q 97' → Marella 75' →
→ daily driver 79' Corolla KE36 2door wagon! / projekt 74' Marella (:


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Ford Taunus `73 Cosworth-Marco505
PostitusPostitatud: 02.10.2013 00:12 
Kasutaja avatar

Liitunud: 15.10.2006 13:07
Postitusi: 255
Asukoht: harjumaa,eesti
argo7up kirjutas:
Ka mulle endale tundub nii, isegi ütleks, et vajalik on ainult B, seni kuni on 6 poldiga ning sümmeetriline, kuid millegi pärast on antud vahest ka teisi mõõte selle iseloomustamiseks.

mõõtsin ära centrist siis.
A 53mm,B 83mm ja C 101mm.Võtsin mudiugi silma järgi,et võivad ca milli võrra siia sinna olla .

_________________
Erinevad keretööd ja värvimine hobikorras,autod ja mootorrattad,ka klaasfiiber tööd ja parandused!!Huvi korral PS!!!
Chevy Van 5,7 V8 93a,Pontiac Firebird Trans Am 93a


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Ford Taunus `73 Cosworth-Marco505
PostitusPostitatud: 02.10.2013 00:25 
Kasutaja avatar

Liitunud: 15.10.2006 13:07
Postitusi: 255
Asukoht: harjumaa,eesti
Ja tänase seisuga siis sain kasti tala liivapritsist kätte ja sain 10 euriga kardaani mis peaks siis sobima enamvähem :D (2 liitrise dohci kardaan siis)
Kasti tala jaoks keevitasin igaks juhuks 2 polti veel põhja alla juurde,et asi ikka kindlalt kinni oleks,talale aga lasin happekrundi ja värvi peale juba.
Kardaaniga nüüd sellised lood,et pikkuselt sobib,sobib ka diffri flansi otsa kenasti,
kardaani pukk aga ei sobi,ei sobi puki kinnitused kere küljes ega ka pukk ise,õnneks istus sinna taunuse originaal pukk,kuid kere kinnitused vaja ca 3cm auto suhtes ette poole nihutada.
siin ka mõni pilt siis.
Pilt

Sai korra alla proovitud,et uute poltide kohad ära märkida
Pilt

Siin siis uued poldid juba juurde keevitatud
Pilt

Kuna uued augud tulid mitte just kõige sirgema koha peale,tuli augu ümbrus sobivate vahenditega ikkagi poldi pea suhtes sirgeks ajada,muidu asi ei jää ju kinni korralikult,seega lõikasin ühe mutri diagonaalis pooleks ja keevitasin külge,kuna 2 polti diagonaalis auto küljes ja teised 2 keeran ise sinna,siis need mis keeran,nendel poltidel pea ümmargune ja piisas sinna aukude juurde vaid poolikasest seibist.
Pilt

Siin siis see koht kus vaja puki kinnitused veidi teise koha peale panna
Pilt

_________________
Erinevad keretööd ja värvimine hobikorras,autod ja mootorrattad,ka klaasfiiber tööd ja parandused!!Huvi korral PS!!!
Chevy Van 5,7 V8 93a,Pontiac Firebird Trans Am 93a


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Ford Taunus `73 Cosworth-Marco505
PostitusPostitatud: 03.10.2013 00:32 
Kasutaja avatar

Liitunud: 15.10.2006 13:07
Postitusi: 255
Asukoht: harjumaa,eesti
Niisiis täna palju ei jõudnud teha,kuna tööd oli palju...sain vaid kardaanile ja teistele pulikatele värskema ilme.
Pilt
Pilt

_________________
Erinevad keretööd ja värvimine hobikorras,autod ja mootorrattad,ka klaasfiiber tööd ja parandused!!Huvi korral PS!!!
Chevy Van 5,7 V8 93a,Pontiac Firebird Trans Am 93a


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Ford Taunus `73 Cosworth-Marco505
PostitusPostitatud: 04.10.2013 00:31 
Kasutaja avatar

Liitunud: 15.10.2006 13:07
Postitusi: 255
Asukoht: harjumaa,eesti
Niisiis tänasega...
Ostsin uusi polte-mutreid,hea taunusele külge kruvida...
Pilt

Siin siis kardaani puki kinnitused kere küljes lahti võetud ja uuele kohale keevitamiseks valmis...
Pilt

Kui neid keevitama hakkasin,mõtlesin et siiski peaks ka seest istme välja võtma ja mati alla kiikama,seal ju pigimatti ja muud nodi mis põlema võib minna ja nii läkski,iga punktiga oli leek üleval,seega lahendasin asja märja kaltsuga,siis sai keevitatud rahulikult...
Pilt

Siin siis kardaani tugipuki kinnitused kere küljes juba ja happekrunt+põhja bituumen peal,ei saa nagu arugi et midagi tehtud oleks :D
Pilt

Käigukasti tala sai ka alla keeratud...
Pilt

Kuid nüüd õhtul tekkis probleem,arvasin et saan õhtul juba hääle sisse aga võta näpust,kardaani panin alla,kui aga summutit tagasi hakkasin panema siis see enam ei istu,kuna kasti tala jääb summuti sukkadele ette...Nii et sukk on tugevalt vastu tala ja samas on summuti pükste ja kollektori vahel veel millimeeter vahet,seega homme üritan summuti veidi teise nurga alla lõigata ja kinni keevitada.
Pilt

Samas tahan nagunii summuti viimase püti sealt ära võtta,kuna minu arust see kolakas pütt ei sobi sinna,eriti see suur solgitoru ots seal :D
Pilt

Pole nagu selle auto jaoks,seega panen sinna vähe väiksemad pütid,2tk,või siis ültse vaid torud,kuna põhja all no umbes meetri pikkune resonaator.
See viimane pütt seal tundub mingi firmakas muidu,see kellelt sain auto,tema väitis et see seal mingi lanceri originaal spordikas pütt vms...et kellel huvi siis vb saame kaubale.

_________________
Erinevad keretööd ja värvimine hobikorras,autod ja mootorrattad,ka klaasfiiber tööd ja parandused!!Huvi korral PS!!!
Chevy Van 5,7 V8 93a,Pontiac Firebird Trans Am 93a


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Ford Taunus `73 Cosworth-Marco505
PostitusPostitatud: 05.10.2013 03:15 
Kasutaja avatar

Liitunud: 15.10.2006 13:07
Postitusi: 255
Asukoht: harjumaa,eesti
Niisiis tänasega tegin summuti veidi ringi,natuke lõikamist ja keevitamist oli...
siin siis proovisin,punktisin kinni et proovida...
Pilt

siis võtsin uuesti alt ära ja lasin täitsa kinni...
Pilt

Auto sain liikuma,kuid sidur oli kinni,kui kast maas oli ei tahtnud sidurit lahti ka võtta,kuna siis poleks vb enam eriti kerge olnud kasti paika saada...natuke pusimist oli,proovisin käiguga kohalt starteriga käivitada,alguses ei toimund midagi,kinni mis kinni,aga siis lasin sinna universaalõli pihustist sealt siduri käpa vahelt sisse ja proovisin uuesti,siis lasin teise käiguga käima ja andsin veidi minna,tõmmaski lahti.Siduriketas pole ka seal mingi tavaline kärakas,näha oli et mingi labadega ketas sees(kui kast maas oli).Nüüd masin täitsa liigub,ainult esipidurid veidi peal,homme kui jõuan vaatan need üle.Keerasin uued küünlad peale,kuid ikka puterdab,vist ikka õiged küünlad peale panema,võimalik et bensiini ka vähe paagis,väikse törtsu kallasin peale.

Ja kuna tekkis viimase püti vastu oodatust rohkem huvilisi siis panen siia püti pildid ka.
pütt on jasma toode,Silent Hipower peal kirjas.
Midagi sellsit siis
http://www.hks-power.co.jp/en/product/exhaust/muffler/silent/

Pildid:
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Ja kuna huvilisi palju ja müügiga kiiret pole siis panen püti hinnaks esialgu 100 euri,kuna asi seda väärt.Sisse minev toru on 83mm,see pole seal küll originaal,kuid see otse püti külge keevitatud.

_________________
Erinevad keretööd ja värvimine hobikorras,autod ja mootorrattad,ka klaasfiiber tööd ja parandused!!Huvi korral PS!!!
Chevy Van 5,7 V8 93a,Pontiac Firebird Trans Am 93a


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Ford Taunus `73 Cosworth-Marco505
PostitusPostitatud: 06.10.2013 01:05 
Kasutaja avatar

Liitunud: 15.10.2006 13:07
Postitusi: 255
Asukoht: harjumaa,eesti
Täna siis ei jõudnudki eriti midagi teha autoga,natuke sain sõita ja siis hakkas bensiini eest lahinal jooksma,oli vaja jupp bensiini voolikut välja vahetada...
Pilt siis ennem tehtud kui asja sleppi panin
Pilt
Samas oli vaja igapäeva liikuri pidureid näppida,need said veidi värskema ilme...
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

_________________
Erinevad keretööd ja värvimine hobikorras,autod ja mootorrattad,ka klaasfiiber tööd ja parandused!!Huvi korral PS!!!
Chevy Van 5,7 V8 93a,Pontiac Firebird Trans Am 93a


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Ford Taunus `73 Cosworth-Marco505
PostitusPostitatud: 06.10.2013 02:26 

Liitunud: 10.01.2009 20:39
Postitusi: 2333
Ratas oleks mõistlik auto alla visata. Need odavad tungrauad võivad suhteliselt ootamatult lõppeda.

_________________
BMW diagnostika 10€ (Ka E34/E32/E36), võimalus kohale tulla kokkuleppel. Seadmeks esinduse GT1.
Laua/Sülearvutite remont ja hooldus. GPS/Navi kaardi ning softi uuendused soodsalt.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Ford Taunus `73 Cosworth-Marco505
PostitusPostitatud: 06.10.2013 03:46 

Liitunud: 13.04.2009 20:47
Postitusi: 5048
igapäeva liikuril vahetas ju


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Ford Taunus `73 Cosworth-Marco505
PostitusPostitatud: 06.10.2013 05:03 

Liitunud: 10.01.2009 20:39
Postitusi: 2333
remain kirjutas:
igapäeva liikuril vahetas ju

See kukub kuidagi kergemini peale või? :D

_________________
BMW diagnostika 10€ (Ka E34/E32/E36), võimalus kohale tulla kokkuleppel. Seadmeks esinduse GT1.
Laua/Sülearvutite remont ja hooldus. GPS/Navi kaardi ning softi uuendused soodsalt.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Ford Taunus `73 Cosworth-Marco505
PostitusPostitatud: 06.10.2013 09:09 
Kasutaja avatar

Liitunud: 29.01.2005 21:43
Postitusi: 160
Asukoht: tartu
Ragnar74 kirjutas:
Ratas oleks mõistlik auto alla visata. Need odavad tungrauad võivad suhteliselt ootamatult lõppeda.

mitu sul ära lõppenud on? ma enda odavat olen palju ja suht ebastandartsetes asendites kasutanud ja pole ta veel ära lõppenud. ja teadmiseks et ka kalli tungraua puhul on juhendis arvestatud et võib ära lõppeda.
ja kui ma müün sulle 20 eurise tungi 300 euriga, ei tähenda veel et ta nüüd paremini vastu peab


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Ford Taunus `73 Cosworth-Marco505
PostitusPostitatud: 06.10.2013 09:33 
Kasutaja avatar

Liitunud: 31.07.2011 18:52
Postitusi: 644
Asukoht: Pärnu
No ratastel garaazi omad on siiski kõvasti võimsamad ja vastupidavamad kui mingi originaalne tung ja laiali ta naljalt ei vaju, sel juhul pead juba ülekaalu tõstma ilmselt.

_________________
Mercedes Benz s320
Uaazik
Audi A6 2,5 132kw tdi


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Ford Taunus `73 Cosworth-Marco505
PostitusPostitatud: 06.10.2013 09:43 

Liitunud: 10.01.2009 20:39
Postitusi: 2333
tarmok kirjutas:
Ragnar74 kirjutas:
Ratas oleks mõistlik auto alla visata. Need odavad tungrauad võivad suhteliselt ootamatult lõppeda.

mitu sul ära lõppenud on? ma enda odavat olen palju ja suht ebastandartsetes asendites kasutanud ja pole ta veel ära lõppenud. ja teadmiseks et ka kalli tungraua puhul on juhendis arvestatud et võib ära lõppeda.
ja kui ma müün sulle 20 eurise tungi 300 euriga, ei tähenda veel et ta nüüd paremini vastu peab

Täpselt üks, ja sellest piisas.

Ma olen kursis, et iga tungraua puhul peaks autole toe alla panema ja alles siis alla ronima. Ma räägin ju sama asja. Tuge ei viitsi iga kord otsida, aga ratas mis niikuinii ära võetud on, läheb karbi alla igaks-juhuks automaatselt.

_________________
BMW diagnostika 10€ (Ka E34/E32/E36), võimalus kohale tulla kokkuleppel. Seadmeks esinduse GT1.
Laua/Sülearvutite remont ja hooldus. GPS/Navi kaardi ning softi uuendused soodsalt.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Ford Taunus `73 Cosworth-Marco505
PostitusPostitatud: 06.10.2013 13:37 
Kasutaja avatar

Liitunud: 15.10.2006 13:07
Postitusi: 255
Asukoht: harjumaa,eesti
Ragnar74 kirjutas:
tarmok kirjutas:
Ragnar74 kirjutas:
Ratas oleks mõistlik auto alla visata. Need odavad tungrauad võivad suhteliselt ootamatult lõppeda.

mitu sul ära lõppenud on? ma enda odavat olen palju ja suht ebastandartsetes asendites kasutanud ja pole ta veel ära lõppenud. ja teadmiseks et ka kalli tungraua puhul on juhendis arvestatud et võib ära lõppeda.
ja kui ma müün sulle 20 eurise tungi 300 euriga, ei tähenda veel et ta nüüd paremini vastu peab

Täpselt üks, ja sellest piisas.

Ma olen kursis, et iga tungraua puhul peaks autole toe alla panema ja alles siis alla ronima. Ma räägin ju sama asja. Tuge ei viitsi iga kord otsida, aga ratas mis niikuinii ära võetud on, läheb karbi alla igaks-juhuks automaatselt.


Siiani see tung vastu pidand ja õpin vaid oma vigadest....ja ausalt öeldes on mul sellest veljest rohkem kahju kui see alla jääb kui iseendast :D
Oleks ma mersu originaal tungiga tõstnud siis oleks kindlasti tugi all olnud,kuid seda tungi ma usaldan,päris mitut autot tõstnud samuti igatepidi ja pole veel kordagi kuskile minema pannud.
sellise tungi kasutamise kogemust olnud pea 5 aastat,tööjuures 2 sellist tungi olnud,mõlemad lõpetanud oma töö nii et nad lihtsalt enam ei tõsta,aga kui ta juba tõstnud on siis iseenesest see laiali ei lähe.
Aga muidugi,kui tugi all siis kindlasti turvalisem...õnneks ma seal midagi eriti raiuma ei pidand,et selline pehme töö oli :D
Sigull küll kunagi vajus selga,kui nendega noores eas kärutatud sai ja summuti sõidu pealt minema pani,hakkasin seda alla tagasi panema siis vajus tungi pealt maha,see oli mudiugi see originaal sigulli käkats kah,õnneks sõbramehed jõudsid autot niipalju keritada et sain alt ära,seljas olid valud nädal aega.

_________________
Erinevad keretööd ja värvimine hobikorras,autod ja mootorrattad,ka klaasfiiber tööd ja parandused!!Huvi korral PS!!!
Chevy Van 5,7 V8 93a,Pontiac Firebird Trans Am 93a


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 253 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 19 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7