Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 28.03.2024 18:32

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema See teema on suletud, sa ei saa muuta postitusi või postitada rohkem vastuseid.  [ 28 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Audi S2 - ranz
PostitusPostitatud: 13.06.2009 02:18 
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.04.2003 17:47
Postitusi: 57
Asukoht: Pärnu/Tallinn
Auto algusaastad minu omanduses viivad ca 3a tagasi, sai leitud hea pakkumine ning masin ka pealinnast Pärnusse ära toodud. Nagu iga teinegi S2, omas ka minu oma 162KW, 309NM ning nelivedu, väikse jõulisa andis J.K Motorsport chip ajus.
Masin nägi alguses väja selline:

Pilt

Pilt

Pilt

Eks nagu iga piisavalt vana masinaga sai ka sellega tiba siit sealt mässatud, kuniks:

Pilt

Pilt

Kindlustus masina remonti kinni maksma nõus ei olnud ja pikkade vaidluste järel sain kindlustusest papi peo peale ja otsustasin kogu masina üle värvida.
Masin sai ülepeakaela uue värvi ning ette sai istutatud oluliselt suurem cooler kui seda oli originaal:

Pilt

"Taliriietus" oli selline:

Pilt

Mitmed korrad sai külastatud audru ringrada ning tänava rehviga saavutatud parim aeg suurel ringil ilma shikaanita 1:07 ning šlikkidega too aeg alla toodud 1:04le :D Mõni pilt ka rinkal toimunust:

Pilt

Pilt

Vahepeal sai käidud ka AC dragil ning sõidetud välja parim aeg 12:82

Pilt

Siis sai "tuunitud" väheke salongi. Heledad piilarid said omale nahast katted eesimestest kuni tagaluugini välja:

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Nii müra kui ka lihtsalt vibratsioonide vähendamiseks said omale 4mm pigimati nii esiuksed:

Pilt

Kui ka tagumised tiivad koos vilt matiga:

Pilt

Pilt

Siis tuli "kallale" tahtmine ehitada masinale samasugune võti nagu on minu teisel ökoliikuril, VW passatil.

Pilt

Vasakul on siis minu eelnev kombinatsioon, oli eraldi võti ja oli eraldi pult... paremal on siis tulem "väiksest" tuuningust, ning tulemus on juba pildidl ka näha. Ehk siis sai istutatud toorik võtme sisse nii pult kui ka võti ise :D

Seejärel sai kaugelt ameerikamaalt tellitud käikude paremaks lülitamiseks short shifter:

Pilt

Ai krt kus see muutis käiguvahetuse kiirust :O

Samuti tuli koos temaga korralik kütuserõhu regulaator, nüüd ei ole kütuselatis läbivool, vaid on seal pidev surve mõlemist otsast :D

Pilt

Kuna vahepeal oli võimalused, siis sai ka nood teostatud... originaal VL kolle asendus RS2 VL kollega:

Pilt

Ju saab igaüks ise aru milleks selline vahetus vajalik oli :D

Kuna sattus kätte mega odavalt üks iste, siis autost väljus originaal ja asemele istus see:

Pilt

Pilt

Istmel oli originaalis tagaotsa elektriline tõstmine/langetamine ja kahe seljatoe padja liigutamine... mina aga muutsin istme funtsioone niipalju, et nüüd omab ta nii soendust kui ka ventilatsiooni :D nüüd siis kuumade ilmadega mu**d kenasti jahedas :P ja külmadega nood ilusti küpsemas :)

Kui nüüd aga minnes tagasi auto ostu algusaegadesse, siis tegelt on nende kolme aasta jooksul muutunud kardinaalselt kogu heli süsteem. Masinat ostes lendas sealt suure kaarega välja nii sees olnud makk kui ka originaal kõlarid. Kogu selle 3 omatud aasta jooksul on siin masinas olnud vägagi erinevaid heli süsteemi lahendusi... kuid ükski ei osutunud minule meeldivaks. Selletõttu sai meelde tuletatud eelmiste masinate kogemusi ning tulemus oli selline: Armatuuri istutasin originaal kõlarikatete asemele hoopis tweetrid. Sai võetud originaal kõlari kate, lõigatud sellesse tweetri kopsiku ava ning toda viimast sinna sisse istutades kaetud kogu asi carboniga:

Pilt

Edasi tuli kätte võtta ukse kõlarid, uksepolstrite külge istutasin sellised kõlarite kinnitused:

Pilt

Pilt

Kuna suht ülesse haibitud beckeri makk viskas kopa täielikult ette, asendus too sellise isendiga:

Pilt

Kuna tegelt kogu selle masina tehnika vajab tegelt pidevat monitoorimist, (1000HP sellest mootorist võtta ei paista olevat probleem) on siiski motronic ajuga asi suht piiratud ja edasi minek paistab olevat vaid elektron süüde ja proge aju... on mul siiski veetud väike toru mootori plokist salongi:

Pilt

Ja selle toru otsa istuvad klapid:

Pilt

Milled ise valmis "tuunisin", ning loomulikult kuulatakse nendega detonatsiooni :P mida mina õnneks veel kuulnud ei ole :D

Nüüd lisaks väike pilt minu auto vasakpoolselt roolisambast:

Pilt

Sealt siis ülemine nupp aktiveerib ca 7ks minutiks pumba mis ajab ringi jahutus vedelikku ning ventilaatorit mis kogu seda kremplit jahutama peaks.
Alumised nupud... too nupp sinisega aktiveerib veakoodi lugemise tulukese... ning tema kõrval olev punane lühistab teatud otsasid, et hakataks näitama vilgukoode :D

Vot sellesama all vasakul oleva tulukesega ma neid veakoode loengi:

Pilt

Lisan juurde ka väikse pildi EGT anduri asukohast:

Pilt

Ning ka WG alla viimise torust:

Pilt

Selline on siis minu masina ajalugu ca 3a jooksul, eks jäi ka osa asju välja... kuid kõike ei suuda kah kirja panna :P

Rando

_________________
Jumal lõi turbo lag-i, et ka V8 meestel oleks võimalus


Viimati muutis ranz, 13.06.2009 02:46, muudetud 4 korda kokku.

Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Audi S2 - ranz
PostitusPostitatud: 13.06.2009 02:36 
Kasutaja avatar

Liitunud: 05.09.2007 15:31
Postitusi: 107
Asukoht: Tallinn
Hea omaniku otsa sattunud audi :), väga mõnusalt "tagasihoidlik" pill 8)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Audi S2 - ranz
PostitusPostitatud: 13.06.2009 02:51 
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.04.2003 17:47
Postitusi: 57
Asukoht: Pärnu/Tallinn
m2ger2 kirjutas:
Hea omaniku otsa sattunud audi :), väga mõnusalt "tagasihoidlik" pill 8)

Eks ma olen teda püüdnud hoida jah, see on masin mida ma olen alati tahtnud... ja ega paremat ei oskagi nagu tahta :D

_________________
Jumal lõi turbo lag-i, et ka V8 meestel oleks võimalus


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Audi S2 - ranz
PostitusPostitatud: 13.06.2009 03:38 
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.04.2003 17:47
Postitusi: 57
Asukoht: Pärnu/Tallinn
C4V6 kirjutas:
No mulle see audi maitseb :D kohati müstika asjad aga eii... vägeeev :auto

No mis siin ikka müstilist ole :)

_________________
Jumal lõi turbo lag-i, et ka V8 meestel oleks võimalus


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Audi S2 - ranz
PostitusPostitatud: 13.06.2009 03:58 
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.04.2003 17:47
Postitusi: 57
Asukoht: Pärnu/Tallinn
C4V6 kirjutas:
ma ei viitsi seletama hakata, teen puhta lolliks ennast :wink:

Mismõttes nagu?
Eks ole kaks võimalust vast, kas laidad või kiidad :P

_________________
Jumal lõi turbo lag-i, et ka V8 meestel oleks võimalus


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Audi S2 - ranz
PostitusPostitatud: 13.06.2009 04:25 
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.04.2003 17:47
Postitusi: 57
Asukoht: Pärnu/Tallinn
C4V6 kirjutas:
Mu esimesest kommentaarist juba loeks ämbriga respetsi välja :smokin Lihtsalt, sul on seal mingid vigurid ja süsteemid millest ma muffigi aru ei saa ja ei hakka küsima kaa, sest minu mõistus ei võta selliseid asju :D


Ei ole mul miskeid vigureid ja asju :P
Täiesti tavaline motronic aju ja natuke kergem kere kui teistel S2 omanikel :D

_________________
Jumal lõi turbo lag-i, et ka V8 meestel oleks võimalus


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Audi S2 - ranz
PostitusPostitatud: 13.06.2009 08:44 

Liitunud: 19.02.2006 21:27
Postitusi: 3581
Pigimatid tegid salongi vist päris vaikseks? :) plaanis endal ka panna, aga kas matid tulebki ukse "sisemisele" servale panna? Ise oleksin vastu plekki pannud :P mootor pole veel kepsu välja visanud? :D 12 millegagi ikka väga kõva tulemus, kas mitte RS6 sama aega ei sõida? RS6 kaalub tsipa rohkem ka vist :P aga edu tegemistes ja paksu rahakotti (swedpanga kaardi jaoks :P ):D


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Audi S2 - ranz
PostitusPostitatud: 13.06.2009 10:03 
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.04.2003 17:47
Postitusi: 57
Asukoht: Pärnu/Tallinn
ananass kirjutas:
Pigimatid tegid salongi vist päris vaikseks? :) plaanis endal ka panna, aga kas matid tulebki ukse "sisemisele" servale panna? Ise oleksin vastu plekki pannud :P

Pigimatt on mul pandud nii välis plekile kui ka seespool olevale raamile, et ikka selletõttu, et elmentide töö käigus miskit resoneerima ei hakkaks :D
Tsiteeri:
mootor pole veel kepsu välja visanud? :D 12 millegagi ikka väga kõva tulemus, kas mitte RS6 sama aega ei sõida? RS6 kaalub tsipa rohkem ka vist :P aga edu tegemistes ja paksu rahakotti (swedpanga kaardi jaoks :P ):D

12 aeg on jah suht ulmeline originaal tehnika kohta, minu masin on tõesti kergem kui teised S2-d, kuidagi on too masin tehasest välja veerenud ilma ühegi lisata :? ei ole el. aknaid, keskslukku, procon teni jne asju, sellevõrra on aga masin ka kergem kui teised S2-d :) manuaali järgi peaks olema 1420kg, minu oma on aga 1360 kg :D

_________________
Jumal lõi turbo lag-i, et ka V8 meestel oleks võimalus


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Audi S2 - ranz
PostitusPostitatud: 14.06.2009 18:19 
Kasutaja avatar

Liitunud: 27.12.2008 22:18
Postitusi: 1192
Asukoht: Pärnu
Oi oi oi

Paadunud audimehena ei saa kohe mööda vaadata sellisest masinast, ikka hirmus kena masin...vahest ikka trehvab nägema sind Pärnus sellega :)
Mis edasised plaanid audiga?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Audi S2 - ranz
PostitusPostitatud: 14.06.2009 18:29 
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.04.2003 17:47
Postitusi: 57
Asukoht: Pärnu/Tallinn
El Presidente kirjutas:
Oi oi oi

Paadunud audimehena ei saa kohe mööda vaadata sellisest masinast, ikka hirmus kena masin...vahest ikka trehvab nägema sind Pärnus sellega :)
Mis edasised plaanid audiga?

Eks neid plaane ole siin igasuguseid, kuid eks nad kipuvad ikka raha taha suuremaltjaolt jääma, eks vähehaaval ikka püüan nende edasiliikumis parendustega jätkata kuid iga asi omal ajal :)

_________________
Jumal lõi turbo lag-i, et ka V8 meestel oleks võimalus


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Audi S2 - ranz
PostitusPostitatud: 17.06.2009 00:06 
Kasutaja avatar

Liitunud: 12.03.2006 01:36
Postitusi: 394
Asukoht: sindi
kobe masin, olen näinud pärnus omitroni ees seisvat ikka.

_________________
tel:58 377 214


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Audi S2 - ranz
PostitusPostitatud: 17.06.2009 01:02 
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.04.2003 17:47
Postitusi: 57
Asukoht: Pärnu/Tallinn
piuneer kirjutas:
kobe masin, olen näinud pärnus omitroni ees seisvat ikka.


Eks ta seal ikka kipu vihmastema ilmadega rolleri asemel seisma jah :P

_________________
Jumal lõi turbo lag-i, et ka V8 meestel oleks võimalus


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Audi S2 - ranz
PostitusPostitatud: 19.06.2009 18:38 
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.04.2003 17:47
Postitusi: 57
Asukoht: Pärnu/Tallinn
Kuna ammu on olnud juba tahe omale saada "õigetpidi" sisselaske kolle, saigi selle valmistamisega algust tehtud.
Nagu ikka sai doonoriks võetud originaal sisselaske kollektor:

Pilt

Kogu kollelt sai siis "pea maha saetud" ning edasi töödeldud järelejäänud jalgade osa millede küljest eemaldasin ka kütuserõhu regulaatori kinnituse jalad ning ka valu jäljed saavad maha lihvitud:

Pilt

Peale seda sai lõigatud alumiinium plaadis esimene tükk jalgade peale ning ka too sinna kinni keevitatud:

Pilt

Edasi tuleb oodata kuniks finants lubab soetada 3" toru, et jätkata juba seinade ning pealejooksu osaga.

_________________
Jumal lõi turbo lag-i, et ka V8 meestel oleks võimalus


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Audi S2 - ranz
PostitusPostitatud: 29.06.2009 11:49 

Liitunud: 10.07.2007 18:22
Postitusi: 76
Asukoht: linn
on võimalik et täna seisis Tallinn-Väike peatuse juures?
(igatahes punane Audi.. BBS velgedel... paistis teine seisteski kiire.)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Audi S2 - ranz
PostitusPostitatud: 29.06.2009 23:02 
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.04.2003 17:47
Postitusi: 57
Asukoht: Pärnu/Tallinn
eyelids kirjutas:
on võimalik et täna seisis Tallinn-Väike peatuse juures?
(igatahes punane Audi.. BBS velgedel... paistis teine seisteski kiire.)

On küll võimalik jah :) seisab teine siin veel nädala lõpunigi kuna mul natuke pealinnas asju ajada.

_________________
Jumal lõi turbo lag-i, et ka V8 meestel oleks võimalus


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema See teema on suletud, sa ei saa muuta postitusi või postitada rohkem vastuseid.  [ 28 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 20 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7