Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 29.04.2024 22:24

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 132 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Kahekohaline hobibagi 2009 hawker
PostitusPostitatud: 11.01.2010 00:10 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: 14.03.2008 19:23
Postitusi: 3190
Asukoht: Kuressaare
Ilmselt sellest masinast minugi sõber rääkinud..(et löputööna üks vägev bagi tehtud)

Vägev värk :)

_________________
Ostan 1. gen Civicu vöi varuosi. BMW E21 varuosi. Vjatka varuosi.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kahekohaline hobibagi 2009 hawker
PostitusPostitatud: 11.01.2010 09:04 
Kasutaja avatar

Liitunud: 04.04.2003 17:00
Postitusi: 676
Asukoht: tln
Kindlalt projektide alla!

Muidu väga ilus töö ja rohkelt pildimaterjali kogu protsessist. Thumbs up!
:hail

_________________
30/36


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kahekohaline hobibagi 2009 hawker
PostitusPostitatud: 11.01.2010 16:17 

Liitunud: 13.11.2008 14:36
Postitusi: 53
Kui ma õigesti mäletan siis oli sul algul probleem, et esitattad tahtsid õhku tõusta kiirendamise ajal, said sellest probleemist jagu?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kahekohaline hobibagi 2009 hawker
PostitusPostitatud: 11.01.2010 16:57 
Kasutaja avatar

Liitunud: 27.04.2006 00:48
Postitusi: 911
ma siin kritiseeriks ka sõbralikult.

kuna olen selles istund, ja seda pikalt igalpool ka takseerinud, siis ülekanded pead raudpolt ära muutma. Ideaalne on põllul sõita, aga rada, metsa, muda ta suht kardab, kuna liiga raske. Sees on väga vähe ruumi, ja minul oli sees istudes põlv sellises asendis, et kui oleks kuhugi otsa sõitnud, olek mingi toru vmsasjaga minu mälu mööda põlveketra saanud. Tahtsid vist kaitseväele ka kasutamiseks, aga minu meelest neil pole sellega midagi teha. 4wd ja nii et tüübid rakmetega sisse mahuks, siis teine asi... Ülemised tuled sõidad ka võsas maha ma arvan.
Muidu, roolisüsteem on andekas, kuna sellist pole mina enne näinud. r5 mootor on veits raske. vedrustussüsteem oli hea, ja muidu oli hea töö.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kahekohaline hobibagi 2009 hawker
PostitusPostitatud: 11.01.2010 17:07 

Liitunud: 14.09.2006 18:20
Postitusi: 506
kalle kirjutas:
ma siin kritiseeriks ka sõbralikult.

kuna olen selles istund, ja seda pikalt igalpool ka takseerinud, siis ülekanded pead raudpolt ära muutma. Ideaalne on põllul sõita, aga rada, metsa, muda ta suht kardab, kuna liiga raske. Sees on väga vähe ruumi, ja minul oli sees istudes põlv sellises asendis, et kui oleks kuhugi otsa sõitnud, olek mingi toru vmsasjaga minu mälu mööda põlveketra saanud. Tahtsid vist kaitseväele ka kasutamiseks, aga minu meelest neil pole sellega midagi teha. 4wd ja nii et tüübid rakmetega sisse mahuks, siis teine asi... Ülemised tuled sõidad ka võsas maha ma arvan.
Muidu, roolisüsteem on andekas, kuna sellist pole mina enne näinud. r5 mootor on veits raske. vedrustussüsteem oli hea, ja muidu oli hea töö.

Kus kohast see mootor R5 on?

aga ehk omanik oskab öelda umbkaudset eelarvet millega sellise projekti valmis saaks?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kahekohaline hobibagi 2009 hawker
PostitusPostitatud: 11.01.2010 17:08 

Liitunud: 06.01.2009 18:48
Postitusi: 1450
Asukoht: Saaremaa
jazz kirjutas:
kalle kirjutas:
ma siin kritiseeriks ka sõbralikult.

kuna olen selles istund, ja seda pikalt igalpool ka takseerinud, siis ülekanded pead raudpolt ära muutma. Ideaalne on põllul sõita, aga rada, metsa, muda ta suht kardab, kuna liiga raske. Sees on väga vähe ruumi, ja minul oli sees istudes põlv sellises asendis, et kui oleks kuhugi otsa sõitnud, olek mingi toru vmsasjaga minu mälu mööda põlveketra saanud. Tahtsid vist kaitseväele ka kasutamiseks, aga minu meelest neil pole sellega midagi teha. 4wd ja nii et tüübid rakmetega sisse mahuks, siis teine asi... Ülemised tuled sõidad ka võsas maha ma arvan.
Muidu, roolisüsteem on andekas, kuna sellist pole mina enne näinud. r5 mootor on veits raske. vedrustussüsteem oli hea, ja muidu oli hea töö.

Kus kohast see mootor R5 on?

aga ehk omanik oskab öelda umbkaudset eelarvet millega sellise projekti valmis saaks?

esimesel lehel kirjas ju et 5 aasta jooksul 50kilo kanti...

_________________
http://www.remondiweb.ee


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kahekohaline hobibagi 2009 hawker
PostitusPostitatud: 11.01.2010 17:13 

Liitunud: 14.09.2006 18:20
Postitusi: 506
My bad...

Omanikule igatahes edu ja viitsimist edasi ehitada


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kahekohaline hobibagi 2009 hawker
PostitusPostitatud: 11.01.2010 17:42 

Liitunud: 10.07.2008 12:09
Postitusi: 118
r6ss kirjutas:
Kui ma õigesti mäletan siis oli sul algul probleem, et esitattad tahtsid õhku tõusta kiirendamise ajal, said sellest probleemist jagu?


Sellist probleemi pole kunagi olnud. See on keskmootoriga, seega esiratastele jaguneb piisavalt raskust.

_________________
3D modeleerimine.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kahekohaline hobibagi 2009 hawker
PostitusPostitatud: 11.01.2010 17:55 

Liitunud: 13.11.2008 14:36
Postitusi: 53
Siis ma mäletan valesti, sest minumeelest lõputöös oli sul ju püstitatud mingi probleem mida sa üritasid lahendada selle bagiga.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kahekohaline hobibagi 2009 hawker
PostitusPostitatud: 11.01.2010 18:02 

Liitunud: 10.07.2008 12:09
Postitusi: 118
kalle kirjutas:
ma siin kritiseeriks ka sõbralikult.

kuna olen selles istund, ja seda pikalt igalpool ka takseerinud, siis ülekanded pead raudpolt ära muutma. Ideaalne on põllul sõita, aga rada, metsa, muda ta suht kardab, kuna liiga raske. Sees on väga vähe ruumi, ja minul oli sees istudes põlv sellises asendis, et kui oleks kuhugi otsa sõitnud, olek mingi toru vmsasjaga minu mälu mööda põlveketra saanud. Tahtsid vist kaitseväele ka kasutamiseks, aga minu meelest neil pole sellega midagi teha. 4wd ja nii et tüübid rakmetega sisse mahuks, siis teine asi... Ülemised tuled sõidad ka võsas maha ma arvan.
Muidu, roolisüsteem on andekas, kuna sellist pole mina enne näinud. r5 mootor on veits raske. vedrustussüsteem oli hea, ja muidu oli hea töö.


Konstruktiivne kriitika on igati teretulnud.

Mida sa täpsemalt selle ülekande muutmise all mõtled?

Kaalu on sel umbes 600 kg, eriti kergemaks pole võimalik saada. Läbitavust veel ei tea, sest taga on slikid. Kui kellelgi on mõistliku hinnaga traktori vms. mustriga 15" vähemalt 325 laiusega rehve pakkuda, siis võiks teada anda. Eelmine ronis küll igasugusest mülkast läbi.

Seest on kitsas jah, alusatsin ehitamist, kui olin 20 kg kergem ja sedavõrra ka väiksem :) Aga lahendus on olemas - panen madalad korvistmed, siis istub sõitja u. 15 cm madalamale ja 10 cm tahapoole. Hetkel asi raha taga kinni, ei kasva teine just puu otsas :)

See, et esialgne roolisüsteemi lahendus nõnda omapärane tuli, oli sellest, et esialgu oli plaanis 4wd ehitada ja tõin amordid küljepeale ära. Kui oleks Audi latti kasutades rooliotsad tahapoole jätnud, siis oleks rooli vasakule keerates bagi paremale läinud :D Seega olin sunnitud rooliotsad ettepoole jätma ja sellised kõverikud roolivardad tegema. Olin juba algusest peale esivedrustuse ja roolisüsteemi suhtes skeptiline, aga suur isu oli pill juba sõitma saada ja seega mõtlesin, et hiljem aega küll ringi teha. Nüüdseks on esivedrustus, ülemine õõts, käändmiku ülemine kinnitus ja roolisüsteem uus ning siiani on väga hästi toiminud. Pildimaterjali sellest eriti ei ole (Instruteci fotod ainult), sest pole mahti saanud pildistada. Eks kunagi panen need fotod ka üles.

_________________
3D modeleerimine.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kahekohaline hobibagi 2009 hawker
PostitusPostitatud: 11.01.2010 18:06 

Liitunud: 10.07.2008 12:09
Postitusi: 118
r6ss kirjutas:
Siis ma mäletan valesti, sest minumeelest lõputöös oli sul ju püstitatud mingi probleem mida sa üritasid lahendada selle bagiga.


Lõputöös on võetud USAs kasutusel olev Sandrail selle bagi baasmudeliks. Neil on aga mootor taga ja kiirendamisel tõstavad rattad õhku. Ma parandasin probleemi mootori ringi keeramisega.

_________________
3D modeleerimine.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kahekohaline hobibagi 2009 hawker
PostitusPostitatud: 11.01.2010 21:21 

Liitunud: 22.09.2009 10:16
Postitusi: 90
Karp lahti ,väga kõva töö ning respect piltide eest,see oleks just kui proffide tehtud :) Hämmastav mida annab kokku keevitada :) Tagumise pstlad MASSIVE :) Väga erutas su projektist igaljuhul :D


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kahekohaline hobibagi 2009 hawker
PostitusPostitatud: 11.01.2010 22:01 
Kasutaja avatar

Liitunud: 27.04.2006 00:48
Postitusi: 911
minu mälu mööda oli sul orignaal auto ülekanne, ja taga suured rattad, mis tegi sul selle sigakiireks. koha pealt raske ära minna ja nussib sidurit. Max kiirus oli sul vist ka hirmus suur. esimesega sul jalakäia kiirusel raske sõita, aga mida oleks vaja et kuskil sitemas kohas vaiksemalt läbi sõita...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kahekohaline hobibagi 2009 hawker
PostitusPostitatud: 11.01.2010 22:43 

Liitunud: 10.07.2008 12:09
Postitusi: 118
kalle kirjutas:
minu mälu mööda oli sul orignaal auto ülekanne, ja taga suured rattad, mis tegi sul selle sigakiireks. koha pealt raske ära minna ja nussib sidurit. Max kiirus oli sul vist ka hirmus suur. esimesega sul jalakäia kiirusel raske sõita, aga mida oleks vaja et kuskil sitemas kohas vaiksemalt läbi sõita...


Golfi kasti peaülekanne oli 3,89 vms. Ma panin Audi kasti, millel peaülekanne 4,11. Ilma suurte ratasteta oleks kole aeglane jäänud. Nendegagi kannatab juba 2. käiguga kohalt minna ja võtab veel rattagi ringi. Audi 5. käiguline kast on nii lühikeste käikudega, et esimene on praktiliselt ainult liikuma saamiseks. Alles 3.-ga saab juba pikemalt lasta. Ma pole proovinud, kui aeglaselt ma esimese käiguga sõita saan, aga nüüd hakkas ennastki huvitama. Arvan, et ehk on piisav. Kui mitte, siis Audil oli vist veel üks aste aeglasem ülekanne olemas.

Tegelikult ehitamise eesmärk oligi, et saaks kiirelt põllul sõita. Metsa minekuks on see vähe laiavõitu ka - 1950mm. Jääb puude taha kinni.

Metsa jaoks on mul üks teine projekt valmimas :D Sel kast ka taga, saab mõne notikesegi koju vedada.

_________________
3D modeleerimine.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kahekohaline hobibagi 2009 hawker
PostitusPostitatud: 12.01.2010 12:41 
Kasutaja avatar

Liitunud: 29.02.2004 11:58
Postitusi: 569
Raami keevitamisel rakise tegid puidust?

_________________
3D projekteerimine. Joonised & lõikefailid.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 132 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 77 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7