Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 06.05.2024 16:37

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 612 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 41  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Mercedes Benz W123 200 [77'-] canyondrift
PostitusPostitatud: 03.04.2010 18:01 

Liitunud: 27.07.2009 23:48
Postitusi: 423
Lõpuks sain ka kerele näidata keevitustraati ja kõva kuuma mis tõrva põhja alt põlema pani. Suits on hirmus, ei soovita seda tööd teha umbses keskkonnas, tapab tervist nii mis hirmus. Plekitahvlile on ka esimesed käärilõiked tehtud, maru hea on. Võtad mõõdad joonlauaga jupid valmis, märgid üles ja läed teise ruumi kus lõikad vajaliku jupi välja, painutad ära ja sobitad omale kohale. Keevituskohad sai kõik üle käiatud, et saavutada enamvähem tasapinda. Kui kõrvalistuja poolne külg ära saab, siis tuleb autol külg üles keerata ja seal mässama hakata, põhja alt mõned punktid ja traageldus teha ning poolraami ots uuesti tagasi ehitada, mis oli kõver ja mullaks kõdunenud roostet täis.
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

Veel pildimaterjali: http://fotoalbum.ee/photos/canyondrift/67116091/


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mercedes Benz W123 200 [77'-] canyondrift
PostitusPostitatud: 03.04.2010 18:43 
Kasutaja avatar

Liitunud: 07.07.2006 23:32
Postitusi: 1289
Asukoht: Roolis
päris vahva projekt. Elan täiega kaasa. Pole varem küll mersudest eriti midagi arvanud, kuid tehnika on neil sitke ja keret natuke järgi aidata, siis peaks hea küll saama ehk. :D
Kas värv jääb kokkuvõtteks ikka samasugune helesinine või muudad ka tooni?

_________________
I'm here mostly for the chicks!!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mercedes Benz W123 200 [77'-] canyondrift
PostitusPostitatud: 03.04.2010 18:57 
Kasutaja avatar

Liitunud: 27.07.2008 15:50
Postitusi: 294
Asukoht: Tallinn
Süda läheb soojaks kui on näha, et armastatud autoga areng toimub.
Salong oli tal ikka parajalt vaikne ja ei nagisenud nagu paljudel teistel.. v.a tagumise ukse polster, mille suusabaasi supakast väljuvad lained vähe häälitsema panid. Tümmi oli seal sama palju kui autol kilowatte.

Kunagi kui miljonärid oleme ostame sult selle sõpruskonda tagasi.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mercedes Benz W123 200 [77'-] canyondrift
PostitusPostitatud: 03.04.2010 19:03 
Eliit
Kasutaja avatar

Liitunud: 10.01.2005 22:02
Postitusi: 2505
Asukoht: Pärnu/Tallinn
Minu esimene auto ikkagi :)

Edu igaljuhul!!!

_________________
MB 200 W123 ´77 -> Saab 9000 2.0T ´93 -> Rover Mini 1.0 ´92 -> VW Passat Variant Syncro 2.8 ´99 -> BMW M535i '86 / Chrysler '05 -> Audi A4 3.0Q '05


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mercedes Benz W123 200 [77'-] canyondrift
PostitusPostitatud: 03.04.2010 20:04 

Liitunud: 27.07.2009 23:48
Postitusi: 423
VallatuTorpeedo kirjutas:
Kunagi kui miljonärid oleme ostame sult selle sõpruskonda tagasi.


Aga kui ma ei müü? :D
Salongi vaikuse poole pealt läeb ta peale minu käest läbi käimist ilmselt veel vaiksemaks. Katusematerjali, millega tehase heliisolatsiooni immiteerida on täiesti olemas. Vaikus oli ilmselt ka tingitud makrofleksikogusest mis sealt välja tuli.
Homme võtan ette ja keeran vist rohelise masina täiesti pilbasteks. Raua hind on praegu hea ja miks seda aega raisku lasta. Saab ehk selle värviraha kätte ära.

Värv tuleb siiski sama mis passis on. Kaalun firmat, millega värvida. Siiamaani on häid tulemusi ja rahulolu andnud Glasurit rekkavärvid, mida saan Valga autovärvipoest 600,- liiter
Aga kui ma õige ilusaks seda masinat teha tahan, siis variant oleks kindlasti pärlmuttervärv. Näiteks hall, kirsipunane, roheline. Musta olen näinud kahjuks ja ei sobi sellisele, see rohkem heledamate toonide masin, lustikummut.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mercedes Benz W123 200 [77'-] canyondrift
PostitusPostitatud: 03.04.2010 22:24 
Kasutaja avatar

Liitunud: 07.07.2006 23:32
Postitusi: 1289
Asukoht: Roolis
üks variant oleks Valge värv ja mingi teraga lakk peale..
sõber värvis oma E36 niiviisi... Punane värv ja lasi teraga laki peale ja siis oli päikese käes nagu audi - kergelt porgand, samas hämaras oli ilus korralik punane :D

_________________
I'm here mostly for the chicks!!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mercedes Benz W123 200 [77'-] canyondrift
PostitusPostitatud: 03.04.2010 22:56 

Liitunud: 27.07.2009 23:48
Postitusi: 423
mario. kirjutas:
üks variant oleks Valge värv ja mingi teraga lakk peale..
sõber värvis oma E36 niiviisi... Punane värv ja lasi teraga laki peale ja siis oli päikese käes nagu audi - kergelt porgand, samas hämaras oli ilus korralik punane :D

Valge pole ka just see õige teema selle pilli jaoks. Olen näinud küll neid valgetena. Kui läheks isegi valgeks, tuleb ehitamist veelgi.
Kui kunagi ma ise ka miljokaks peaks saama ja rahadega projektiotsa keevituse ja polsterduse poolest kinni löön ning pilli paberid taskusse topin millel oma nimi peal, siis tuleb alla kindlasti ka mõni silmale valusam velg ning ka vähene muusikasüsteem. Mina ilma muusikata sõita ei saa... Esiistmed tuleb ka korda teha ja.. No, tööd on veel, kõvasti.

No, värvivalik on suhteliselt juba tehtud. Tuleb sinine, originaalkoodis.
Aga seda siis kui asjad nii kaugel on et üldse püstoli kapist välja saab tõsta. Kõigepealt tuleb püstolit peale keevitust krundiga kõvasti määrida. Nagu ka piltidelt näha, siis see paljas plekk on maru agar rebaseks tõmbama niiet üks pool saab ära keevitatud, siis panen krundi selga, lasen eelnevalt muidugi traatharjaga üle ka (võibolla lisan ka vähest roostesurma)
suusabaas kirjutas:
Ära muretse, pead müüma

Kui kõik sujub ja plaanid ei muutu, siis olen ise ka ehk Tallinnas õppimas. Eriala ei oska hetkel veel päris valida, aga tehniline pool võib ikka jääda, seemendajat ega hambaarsti minust ei saa.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mercedes Benz W123 200 [77'-] canyondrift
PostitusPostitatud: 06.04.2010 22:55 

Liitunud: 27.07.2009 23:48
Postitusi: 423
Roheline rändab peagi vanarauahundi hellade kombitsate vahele. Pill on 5'ks jupiks et auto peale ära mahuks. Kere oli hullem kui alguses arvasin.
Tagasillaga, õigemini reduktoriga tekkis mul väike küsimus, et kuidas pooltelgi kätte saada. Kas tõmmates või poltidega keeratav nagu kaasaegsetel esiveolistel.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mercedes Benz W123 200 [77'-] canyondrift
PostitusPostitatud: 11.04.2010 21:06 

Liitunud: 27.07.2009 23:48
Postitusi: 423
Selle nädalavahetusega saab peaaegu et lõppenuks lugeda ühe poole keevitamise. Oleks ära lõpetanud, aga tekkis ootamatu takistus ja keevitustraat sai otsa. Mersu nägi ka vahepeal päiksevalgust, kuna pidi ta välja tõukama pereautolt eest ära, et mahla vahetada. Sellega saime hakkama ja pistsime pilli uuesti garaazi. Kui tavaliselt oli palju punnimist ja vaeva sellega, siis täna läks masin hooga üles. Peale keevitustraadi kadumist ei osanudki nagu midagi teha ja läksime ära metsa. Sinna see mersu jäi.

Roheline sai ka üle antud koos mingi koguse rauaga, saime natuke finantsi ka juurde. Lootust on ka värvieeltöö nüüd ära teha, selle eelarve sisse.
Pilte hetkel ei ole, seebikarp istub õe käes.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mercedes Benz W123 200 [77'-] canyondrift
PostitusPostitatud: 13.04.2010 01:23 

Liitunud: 06.11.2009 22:25
Postitusi: 59
Asukoht: põlva
canyondrift kirjutas:
Tagasillaga, õigemini reduktoriga tekkis mul väike küsimus, et kuidas pooltelgi kätte saada. Kas tõmmates või poltidega keeratav nagu kaasaegsetel esiveolistel.

tiffri kaan maha siis peaks olema stopper näha.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mercedes Benz W123 200 [77'-] canyondrift
PostitusPostitatud: 23.04.2010 21:43 

Liitunud: 27.07.2009 23:48
Postitusi: 423
Nii. Üks pool kinni, täiesti. Nüüd jääb üle ainult jätkata sama teemaga põhja alt ja sealt kõik lahtised otsad ja kaugele hoidev metall kinni lasta.
See mersu on maru hea põlema minema, tõrv mis kõhu all on, on maru hea süttimisvõimega, keevitad, nii põleb. Koguaeg on suruõhk juures, et kui juhuks peaks mingi leek jälle tekkima, siis kustutab selle kiiremas korras ära.
Sai alustatud ka teise poolega, paar plekki on juba omadel kohtadel, täiesti kinni ja käiatud on ka keevituskohad. Tagaklaasile, mida oleks pidanud juba enne tegema panin täna alles väikese kaitsme ette et sädemeid sinna ei lendaks, muidu sõidab varsti pruuni klaasiga ringi. Mersu peaks ka mingi aeg nüüd päevavalgust hakkama nägema, küll võibolla presendi all, aga tuleb garaaži teine auto sisse ja ei saa eriti palju priisata ka, et terve aja hoian enda masinat sees.
Homsega saab veel miskit tehtud, siis hakkame ühte Škodat tegema, millel esiots soomest natuke kõver.
Pilte ei ole ikka sheerida, aparaat on siiamaani tuuris, kui saan ja meelde jääb teen homme mingisuguse materjali telefoniga või ühe teise kaameraga.

Mul tekkis ka väike mõte. Armatuuril olevad nahast dekoratiivelement liistud tahaks ära vahetada millegi huvitava vastu. Kuna enamus mersudel on need ikkagi spoonist või millegist säärasest, siis mina otsustasin teha nad ise ja tammepuust. Tammepuu peaks saama endale ka väikese lisandi, mis peaks ta tegema üleni mustaks, väike vihje, ma ei hakka neid värvima. Tegu hakkab olema lihtsalt, kas poleeritud või lihtlihvitud materjaliga mis on tehtud üle kas linaõli või lakiga. Seda näeme töökäigus. Praegu on vaja küljest ära korrata ühed nahkliistud ja šabloone hakata joondama ja mõõtma.
Samas võtsin teiselt esiistmelt maha ka käetoe, mida äkki saab ka oma suva järgi üle käidud. Hetkel otsin osavate kätega inimest, kelle masin nahka võtaks, või on olemas ehk sellist materjali, mis meenutab nahka, on samat tooni, aga see on hästi töödeldav ja õmmeldav tavalise õmblusmasinaga, nt singer. Ema teeks mulle selle käetoe ära, aga väitis et meil ei ole vastavat masinat, ma proovin talle siis vastava materjali pigem otsida kui masina, mis toob endaga kaasa liiga palju lisakulutust. Mõte oli ka väike moodsus sinna sisse teha, aga seda ma veel vaatan, kas tasub ära.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mercedes Benz W123 200 [77'-] canyondrift
PostitusPostitatud: 24.04.2010 19:31 

Liitunud: 27.07.2009 23:48
Postitusi: 423
http://fotoalbum.ee/photos/canyondrift/68095159
Kes midagi aru saab, see näeb pilte ja kes mitte, see võtku arvesse, et kasutatud on halvakvaliteetset telefoni ja päevavalguslampi selle valgustamiseks.

Igatahes on juhipoolne tagapõhi peaaegu ka korras, üks suur plekijupp sai paigatud, jääb üle ainult üks auk veel kinni lasta ja lisada üks paras jupp plekki ning saab kõige suurema augu kallale suunduda, millega peaks olema ka kõik. Vahepeal loodan tartust kätte saada purgi tehnilist vaseliini ja peaks juurde tooma ühe ballooni propaani. Saab sisse krundi ära, hakkan matti põhja ja igasse uurdesse lisama kuhu ligi pääsen.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mercedes Benz W123 200 [77'-] canyondrift
PostitusPostitatud: 30.04.2010 21:46 

Liitunud: 27.07.2009 23:48
Postitusi: 423
Tänase seisuga võib lõppenuks lugeda ka teise poole, ehk juhi istmealuse. Kõik augud on sealt vähemalt kinni. Nüüd jääb üle ainult see kõige suurem ja hirmsam, siis masin külili ja põhja alt täristama. Vahepeal on nii palju kasu saanud, et õppisime tagaklaasi parandama, tõime Tartust 9kg purgi tehnilist vaseliini, vana nimetusega kahurimääret. Samas sai antud ka tuttavale puidutööga tegelevale inimesele ülesanne, lasta mulle välja paar klotsi ning mõni tammepuulipp.
Homsed talgupäevad veedan mina ikka mersu juures, kuigi vahepeal tuleb läbi hüpata koolimajast kus on käimas üldprojekt "Teeme ära" ja selle raames korda teha enda isiklik õppelaud.
Pilte jagada kahjuks ei ole, näis kas saab kunagi lähitulevikus oma pildikasti tagasi või mitte, endalgi hea salvestada ja mõelda.
Kui põhi valmis saab ja auto külili käinud on, siis saab ilmselt hakkama ka karpidega ning peale seda kui auto on taas ratastele lastud tuleb mootoriruumi saaga. Tahaks hirmsalt juba näha kuidas see aparaat siis tõesti liigub. Sai selle tarbeks ka soetatud mersuklubi kasutaja uru käest omale täiesti terve radiaator. Seda on ka natuke tegelikult parandatud, aga pole hullu. Mersul on vähemalt hea radikas ja kinnitused on normaalsed mitte nagu ühel autol mida vahelduseks parandama pidin.

Egas midagi, järgmise korrani.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mercedes Benz W123 200 [77'-] canyondrift
PostitusPostitatud: 09.05.2010 22:51 

Liitunud: 27.07.2009 23:48
Postitusi: 423
Paneme selle, emadepäevanädalavahetuse ka kirja, mis toimus ja mis sai.
Võib öelda, et tehtud, saab sisse istuda, aga oli ikka paras töö juhipoolse auguga. Plekk pidi painde saama mitmest kohast, küll ühtepidi ja teistpidi. Sai alguses välja lõigatud üks ruut ja sealt edasi, no ei painuta ära seda, tee mis tahad, lõikasime siis soone ette ja töö jälle hulka maad edasi läinud. Lapitekk küll sai, aga kõva ka sai, nagu öeldakse, illus es saa, aga kõva sai. Nüüd on ainult juhi istmetala vaja korda sättida ja paika keevitada, siis saab hakata juba mõtlema kuidas kruntvärv sisse kanda ja see katusematerjali matt sisse, põhjadesse ära väänata. Kasutan selle jaoks propaani, näis mis välja tuleb.

Järgmine nädalavahetus, mis kipub ka üürikeseks jääma tuleb auto külili ajada, oleks no mõni mats veel kes appi tuleks, saaks asja lihtsalt ära ajada, tuleb vist ikkagi tungraua ja pakkude meetodit kasutada, siis tekib probleem pärast alla saamisega. Põhja alt tuleb vana plekk uuele ilusti vastu koputada ja vastu tukistada ja kinni panna, siis haljaks jälle lüüa, altpoolt on nagunii roostekirme juba peal.

Pilte jälle ei ole, tahaks hirmsalt midagi üles jäädvustada...
Ära ärisin ka ühe tagaklaasi mida vahepeal parandama õppisime.

Siinmaal side lõpp, järgmise korrani.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mercedes Benz W123 200 [77'-] canyondrift
PostitusPostitatud: 09.05.2010 23:51 
Kasutaja avatar

Liitunud: 27.07.2008 15:50
Postitusi: 294
Asukoht: Tallinn
Pane pilte, mees! (enamik siin foorumis on kirjaoskamatud nagunii)


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 612 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 41  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 56 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7