Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 16.06.2024 11:02

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Foorumi reeglid


Palume kõikidel kellel on Lugejate autode all oma topic teha pealkiri selliseks:
Auto tootja, mark, aasta, omaniku foorumi nimi.
Näiteks: Audi S4 96a Audimees
Teema ei tohi sisaldada automüüki! Selle jaoks on eraldi alafoorum.

Auto teema peab olema sisukas, ning rangelt soovitatav on lisada ka pildid autost!
Ei ole põnev lugeda teemat -> Mul on audi S4, sinine. Lahe pill on.



Tee uus teema Vasta teemale  [ 47 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Bmw 530d e39 - Germo1989
PostitusPostitatud: 14.03.2014 23:50 

Liitunud: 23.12.2010 09:59
Postitusi: 55
Asukoht: Soome
Hei Hei. Pikk jutt sitt jutt :D Teeme siis lühidalt.... Oli vaja Nelik v tagaveolist.. Universaal, Must, Sakslane, Navi, Nahktuba, Automaat, samas peaks ta liikuma ja et saaks ka ökonoomselt hakkama, Pinnale Jäigi siis ainult E39. Vaatamisväljas oli muidugi ka e61. kuid... mõtlesin siiski tulevikule ja soetud hooopis e39. tunduvalt vastupidavam... ei ole hetkel raha taguda auto alla millega lihtsalt vaja sihtotstarbeliselt sõita. Eks hiljem toob uuema. ega vast rohkem ei olnudki mis panid asjad paika auto ostmisel... millega ise sõitma jäääda mõneks ajaks...

Autost siis
2002 aasta. Märts.
Mootoriks on siis 3.0 liitrit Diislit millel 142kW, ja edasliikumise jõuks siis automaat kast. kaarti saab ehk tulevikuks siis auto isiklikust Navist vaadatud :) (Hetkel puudub siis plaat ja inglise keelne soft)
Vaadake siis listi saate parema ülevaate :)

Pilt


Mis seal ikka... Auto ostes oli siis selline

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Suhteliselt esimeseks asjaks kiskusin ära tagumise Kleeepsu...

Pilt

Siis hakkas järgmiseks riivama silma spidoplokk.... otsustasin natukene parandada... Peab veel üle tegema aga noo otsustage ise kas sai nati paremaks v mitte.

Algus
Pilt

Vahepeal
Pilt

Lõpp
Pilt

Siis oli käes hetk kui tegin veel midagi auto heaks.

Diamond kujuga võti said korda tehtud. Nimelt ennem ei töötanud Puldi nupud. Sai siis pult lahti kistud ja vähe seal tinutatud ja hakkas jälle tööle. Seega säästsin mina praegu 185€ mida küsis minult UM uue võtme eest.Kahjuks pilte ei teinud kuna oli nii väike ettevõtmine.

Siis sai veel näpitud Juhi Rooli miks mingil põhjusel ei tahtnud edasi ja tagasi liikuda ning üles ja alla.... seega kui süüte välja keerasin siis rooliga ei juhtunud midagi... sai seal natukene liikuma pidavad asjad liikuma pannna ja nüüd rool toimetab ise.... Süüde sisse.. ja Rool tuleb minu poolt mälus olevasse asendisse. ja kui süüte välja keeran lheb ilusti üles ära :)

Kõrvalistuja peegel ei klappinud ennast kokku. sai siis seegi lahti kistud ja kalagi üles leitud... Juhi oma tuli ilusti omale kohale aga kõrvalistuja mootor tegi ainult häält ja kardetud asi saigi tõeks.. Hambad olid kulunud... peab uurima romulast ehk saab kusagilt uue..

Pilt



Jälle mingi päev sai vähe auto kallal nokitseda ja ette võtsin siis selleks korraks Esimese stange mis on eelmise omaniku poolt vigastada saanud. Pm jube vaatepilt avanes sealt alt kui stange eest sain.... Nurk mis siis oli sisse sõidetud seal pm vedelesid veel mõned juhtmed üle.. siis rippusid Signaali juhtmed, ning ka üks parkimisandru oli juhtmetest ilma jääänud... Kipsikruvidega koonerdatud ei oldud... udu tuli oli ikka korralikult igatipidi risti ja rästi kinni lastud.. ja ka juhtmega ei oldud sina peal.. nimelt on siis jagu saadud originaal Juhtme pistikust mis läks udutule külge... ja udutuled olid Isoleeriga täielikult tagant üle kaetud et nad kuidagi koos püsiks.... ning ka juhtmed olid lihtsalt kuidagi lahtiselt uduka küljes.. aga nii et nad ühendust andsid... Mul hakkas kohe pea valutama..

Pilt
Pilt
Pilt
Jah vahepeal sai pandud Veljed alla :D


Pilt

Pilt

Pilt

Pilt



Ega midagi ei olegi.. aegajalt nokitsen ja naudid sõitmist... Salost-Helsinki ehk siis Kodunt-Helsinki asju ajama minnes märkasin ka et nullisin maja ees ära Keskmise kütusekulu...... ja Helsinkis sihtkohta jõudes Ilutses seal ees 5,8 Liitrit.. Gps järgi lasin 110Kmh püsikaga..... Olen rahul... Mõnusalt tiksub ja käivitub hästi... Tuttaval on e91 3.5 disla... no temal läheb halvemini käima ja käib kohapeal tunduvalt kõvemini ka...

Muidugi sai vahetatud Xenonid välja.. olid vähe erinevad :D tooni vahe sees ...
ja siis tagumine ots oli üks hommik täiesti kikkis kui sõitma hakkasin.. ja ühesõnaga vedrustust ei tundnud :D .. sai siis lahti kisutud too õhkvedrusutuse kompressor ja asju puhastatud ja kuivatatud ka kraanulid.. ja probleem kadus kui imevääl.. kahju et unustasin Pilti teha kui kompressor lahti oli ühendatud :D noo sihuke LowLifer oli :)



Aga Eks andke Kuuuma..

:bs Kannatan ka kriitikat

_________________
E39


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Bmw 530d e39 - Germo1989
PostitusPostitatud: 15.03.2014 01:07 
Kasutaja avatar

Liitunud: 11.12.2005 19:55
Postitusi: 5322
Asukoht: Rae
5.8 ju maanteel :D Ma saan bensukaga 90kmh maanteel sõites alla 5.8 isegi


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Bmw 530d e39 - Germo1989
PostitusPostitatud: 15.03.2014 01:37 

Liitunud: 23.12.2010 09:59
Postitusi: 55
Asukoht: Soome
vokipann kirjutas:
Veljed võtaks omalegi ja ehk muud pudi ka :D
Auto paistab aus ja ega ei jäägi muud üle, kui edu soovida. See kütusekulu jutt on muidugi väheusutav 5,8....



Mhh Reimerz :D
Ütlesin et Gps näitas 110 ;)...mitte 90... muidugi tahaks ka selle testi teha.. aga jah.. tujuRikkuja kippus jääma sinna 4-5 liitri vahele... möödasõitu tegema ei pidanud... selleks olemas kaks rida kiiirteel :)

ja test sai Kodu tanklas panna paak täis ja siis Sihtkohta jõudes.. seal lähimas tanklas uuuesti :)
No Pm 90% oli maanteed :)
ma tegin piltigi :)


Kompu tegi aga niimoodi
Pilt

_________________
E39


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Bmw 530d e39 - Germo1989
PostitusPostitatud: 15.03.2014 01:47 
Kasutaja avatar

Liitunud: 11.12.2005 19:55
Postitusi: 5322
Asukoht: Rae
Ma räägin et ma peaks 90kmh tunnis sõitma et 5.8 kanti saada kulu :D 110kmh võtab juba tunduvalt rohkem kütust.

Aga ma ei saa aru mida seal mitte uskuda on et 530D maanteel 5.8 võtab või palju siis võtma peaks


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Bmw 530d e39 - Germo1989
PostitusPostitatud: 15.03.2014 10:04 
Kasutaja avatar

Liitunud: 11.02.2012 11:11
Postitusi: 1256
Asukoht: Tartu-Rakvere
Rool, veljed, compu ja värv on küll 5+. Auto ka muidugi :)

_________________
A.Ansip-"Mis tasuta, see kasuta"


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Bmw 530d e39 - Germo1989
PostitusPostitatud: 15.03.2014 11:48 
Kasutaja avatar

Liitunud: 14.03.2004 21:04
Postitusi: 3142
Asukoht: Tartu
Reimers kirjutas:
Ma räägin et ma peaks 90kmh tunnis sõitma et 5.8 kanti saada kulu :D 110kmh võtab juba tunduvalt rohkem kütust.

Aga ma ei saa aru mida seal mitte uskuda on et 530D maanteel 5.8 võtab või palju siis võtma peaks

Kompuuterit annab ju seadistada , vastavalt vajadusele. :D

_________________
Audi C6 Quattro; Tighter than your girlfriend
Street.ee - Autoüritused


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Bmw 530d e39 - Germo1989
PostitusPostitatud: 15.03.2014 12:01 

Liitunud: 23.12.2010 09:59
Postitusi: 55
Asukoht: Soome
@almera kirjutas:
Rool, veljed, compu ja värv on küll 5+. Auto ka muidugi :)



Tänan Ilusate sõnade eest :)

Ega Pm olen nõus Reimersi küsimusega :D et palju too kolme liitrine Diisel trasssil võtma siis peaks? et Kõlaks normaalselt :D.... Kujutan et sõit käib teistel siis Kohvimasinatega. no ma võiks littida 140-150 km/h siis saaks kindlasti mingi 9-10 litra sajale mis teile nii norm tunduks...

nüüd kus tööle on mul igapäevaselt 20kilti... edasi tagasi 40 siis kahjuks ei oska kütuse kulu keskmist öelda... kuna panin tähele kui ma ootan Praami et saarele minna .. siis kohapeal tiksudes.. tõuseb ka kütusekulu... ja suht märgatavalt.... et pean vast ükspäev lihtsalt paagi äääreni panema.. ja siis vaatab mis saab... kuna sõit toimub enamjaolt Linna sees... jne ... ja praaami peal ka auto tiksub mul... No nii on vähemalt autos soe :P aga üle 10. liitri pole tõusnud kompu.... ja kui sõitma hakkan siis kukkub jällle 9.6 aga no tee mis tahad.. ma ei usu et ta tegelt nii palju võtab.... sest sõita saan kll Rohkem :) Mingit ravi ei ole sellele tyhikäigul käimise peale.. et Ta ei ajaks üles toda keskmist.





Ükspäev siis tuleb autost tõmmata välja mõlemad esimesed istmed.... nimelt.... Juhi istmel selline kala et kui peput kergitada tahan siis tõstab ainult Vasakult nurka... mootorid undavad ilusti aga parem ei tõuse.. ja tõstab Kreeni istme automaatselt.... siis vajutan ilusti Mälu Nupu nr 1... ja läheb sinna kus ma salvestanud olen xD... Lõbus mängimine... ja kui naine autoga sõitmas käinud on... sis on ikka mega .... tõmban ukse lahti... hoian number 1 all... kui iste end paika sättinud siis saan ma korralikult sisse istuda :D... teisel autol.(passatil) seda luksust pole :D ja oiraisk kus ma hakkan vanduma kui hyppan hooga sinna vahele :D vaevu mahtudes..... ja sisi alles sätin istet tahapooole :D

Pm probleemist lähemalt
Kõrvalistuja poolsel siis sellline asi et kui tõstad seljaTuge siis tõuseb jälle üks pool... ja sama pull on ka selle pepu tõstmisega.... :kill mingi omanik korrraliku kehaehitusega vast olnud :D

_________________
E39


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Bmw 530d e39 - Germo1989
PostitusPostitatud: 15.03.2014 15:54 
Kasutaja avatar

Liitunud: 11.02.2012 11:11
Postitusi: 1256
Asukoht: Tartu-Rakvere
Ära pane tähele, osadel on ikka veel arusaam, et suur mootor=suur küttekulu maanteel. Tegelikult see nii tingimata ei ole(loomulikult on ka erandid). Minu e39 touring 530d (manuaal kastiga) võtab näiteks 100.ga sõites(spido järgi) 4.8-5.2. Seega see 5.8 on täiesti reaalne kulu sul. Ise ju näed kui tihti paaki tangid ja kui täpne see näit on :).

_________________
A.Ansip-"Mis tasuta, see kasuta"


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Bmw 530d e39 - Germo1989
PostitusPostitatud: 15.03.2014 18:23 

Liitunud: 23.12.2010 09:59
Postitusi: 55
Asukoht: Soome
@almera kirjutas:
Ära pane tähele, osadel on ikka veel arusaam, et suur mootor=suur küttekulu maanteel. Tegelikult see nii tingimata ei ole(loomulikult on ka erandid). Minu e39 touring 530d (manuaal kastiga) võtab näiteks 100.ga sõites(spido järgi) 4.8-5.2. Seega see 5.8 on täiesti reaalne kulu sul. Ise ju näed kui tihti paaki tangid ja kui täpne see näit on :).



Ega jah see oluline pole :) ma ise olen rahul... ja tean kuidas mu auto diislit tarbib.. :) Kes ei usu siis see sõitkugi oma 1,4 liitristega...

Senimaani olen ma ainult nautinud liiklemist...aga siin asulas ja niimoodi tiirutades tundub kll et vütab rohkem.. kui võrdlen nüüd teise autoga.. milleks on passat 2006 aasta... Oma 1.9 tdi mootoriga mil vaid 77kW... siis passatiga saab asulasisesel teedel väiksema kuluga.... aga siiski Bmwes on mugavam istuda... ja pigistan selle linnasõidu 2 liitrit kinni :) 3€ muutus mind ei morjenda :P ja vähemalt vajutades.. ei ole ma teistel jalus ka :D

PLaanis on tuua endale nüüd ABS plastikust Stanged M omad siis... ja küsimus et ehk keegi teab kus saaks nad Tallinnas ka kvaliteetselt värvida :) et siis kohe ette kruvida?!

_________________
E39


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Bmw 530d e39 - Germo1989
PostitusPostitatud: 15.03.2014 18:47 
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.12.2009 14:20
Postitusi: 576
Asukoht: Virus hängimas...
Õhtul sikupilli parklas tõmmad ise aerosoolidega üle.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Bmw 530d e39 - Germo1989
PostitusPostitatud: 15.03.2014 19:22 

Liitunud: 23.12.2010 09:59
Postitusi: 55
Asukoht: Soome
siimk kirjutas:
Õhtul sikupilli parklas tõmmad ise aerosoolidega üle.



Tsiteeri:
PLaanis on tuua endale nüüd ABS plastikust Stanged M omad siis... ja küsimus et ehk keegi teab kus saaks nad Tallinnas ka kvaliteetselt värvida


Panid tähele mis ma kirjutasin :D Tahtsin ju Kvaliteetset asja. ei tea mida sa kvaliteediks pead .. aa minu silmis see seda kohe kindlasti pole

To Vokipann- Jõudu alati vaja :) 8)

_________________
E39


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Bmw 530d e39 - Germo1989
PostitusPostitatud: 15.03.2014 20:57 
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.12.2009 14:20
Postitusi: 576
Asukoht: Virus hängimas...
Vana pemmi puhul pole nagu mõtet väga tõmmelda.
Bmw foorumis keegi tõnis on jumala staatuses, paraku kvaliteetne pole odav, seega ikkagi aerosoolid :D


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Bmw 530d e39 - Germo1989
PostitusPostitatud: 15.03.2014 22:27 

Liitunud: 23.12.2010 09:59
Postitusi: 55
Asukoht: Soome
Ega M pakett pole ise ka odav....


BMW E39 M-Pakett komplektsed stanged kvaliteetsest ABS plastikust + liistud ja võred.
Komplekti kuulub
esistange (1223250/1223350)
tagastange (1223255/1223355)
udutuled (1223388)

Touring tagastangega (1223855/1223856) - 560€

Ma vüin kyll sõita vana BemmiRondiga kuid see ei tähenda seda et ma ei hooliks oma autost. :) Tahan teda linnapildis ikkagist ilusana hoida... Suht stokkina hoides kuid siiski Silma paistva liikurina :)

ja Kui ma Küsin Kvaliteeti siis... pole ma nagu märkinud ära et töö võiks jääda nii 40 € Ligi... Kvaliteedi eest olen nõus maksma... :) Sama ka varuosadega.. ma ei pane ju mingit Racing kleepsudega Samsungi Pukse oma autole :D 8)

_________________
E39


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Bmw 530d e39 - Germo1989
PostitusPostitatud: 15.03.2014 23:41 
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.04.2003 12:59
Postitusi: 1207
Asukoht: Tln
Kas kohe polnud mõtet M-Paketiga osta? M-sisu samuti palju ilusam IMHO.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Bmw 530d e39 - Germo1989
PostitusPostitatud: 15.03.2014 23:42 
Kasutaja avatar

Liitunud: 17.01.2014 10:27
Postitusi: 208
Märk maha siis :)


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 47 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7