Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 19.03.2024 06:11

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Foorumi reeglid


Palume kõikidel kellel on Lugejate autode all oma topic teha pealkiri selliseks:
Auto tootja, mark, aasta, omaniku foorumi nimi.
Näiteks: Audi S4 96a Audimees
Teema ei tohi sisaldada automüüki! Selle jaoks on eraldi alafoorum.

Auto teema peab olema sisukas, ning rangelt soovitatav on lisada ka pildid autost!
Ei ole põnev lugeda teemat -> Mul on audi S4, sinine. Lahe pill on.



Tee uus teema Vasta teemale  [ 65 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Opel Astra F 1.6 74 kw ´97 - Alpha
PostitusPostitatud: 31.07.2015 03:06 
Kasutaja avatar

Liitunud: 08.10.2012 17:51
Postitusi: 540
Asukoht: Lääne-Virumaa
Alpha kirjutas:
Panin siis tähele, et ühe poldi vindid oli natuke katki läinud.


Vint on metsas puu otsas.
Poldil on keere. :o
Päris ränka vaeva näed selle Opljäädiga.

_________________
Pohhui nahhui.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Opel Astra F 1.6 74 kw ´97 - Alpha
PostitusPostitatud: 31.07.2015 08:41 
Kasutaja avatar

Liitunud: 15.04.2015 14:44
Postitusi: 227
Päriselt värvisid airbrushiga? :hail

_________________
Arvutite remont, graafiline disain, videovalve.
http://www.datawire.ee FB: Datawire OÜ


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Opel Astra F 1.6 74 kw ´97 - Alpha
PostitusPostitatud: 31.07.2015 09:07 

Liitunud: 28.04.2015 09:57
Postitusi: 112
Ikke brushiga jah. Hea meelega oleks arsenalist suure püssiga kere rünnanud aga see oleks garaazi kompleksi nii ära aurutanud, et esimene siseneja oleks autoga alla ajanud... Viimati värvisin ühe kere mingis maa aluse ehitise viimaste seas olevas boksis ära ja see oli kohutav mis pilv ennast läbi ukse välja pressis ja läbi koridori üks kilomeeter tunnis välisukse poole liikus.

Aerogfraafil on düüse nii kolm tükki lausa kaasa antud ja mõistagi panin sisse kõige suurema - 0.5 mm. Debeeri tooted lähevad sealt ka natiivis läbi aga tegin värvi/krunti akrüüli lahustiga veidi vedelamaks. Selliselt panin tähele, et kas see vähene overspray muutus kerel värviks ja hajutada oli tunduvalt lihtsam. Punast värvi panen ma alati kokku 8 kihti peale. See kiiks jäi mul sellest ajast sisse, kui Globo tooteid kasutasin. Punane värv katab niigi kehvalt ja see Globo sodi kattis kohe eriliselt halvasti. Ehk siis 4 kihti ja 30 minutit@55°C või 16h@20°C, lihv 800 klotsiga ja veel 4 kihti. Selliselt võib 1500 veega julgelt lihvida ja pole ohtu, et poleerides läbi värvi peaks sattuma.

Pilt


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Opel Astra F 1.6 74 kw ´97 - Alpha
PostitusPostitatud: 13.08.2015 08:08 

Liitunud: 28.04.2015 09:57
Postitusi: 112
Uurisin vana rihma päris vahetust. Pole nagu eriti vana või kasutatud rihm ja juba kahe hamba vahel korralik pragu. Nii need odavad rihmad snäpivadki.

Pilt

Ausaltöeldes vetrub see auto nagu laev. Esimese sõiduga lähenesin tühjale ringteele nagu MR2 juhtides seda olin harjunud tegema. Tõsine hirm tuli, et nüüd läheb ära katuse pääle. Arvasin, et amordid ehk on enda elu ära elanud aga eile sai kasutatud peeneid masinaid ja selgus, et amortide efektiivsus üli hea... Mis noss see on nüüd?

Igatahes üritan aega leida ja susata alla Evostopi amordid. Ma ei tea neist suurt midagi ja eks näha ole kas läheb paremaks või hoopis hullemaks. Need sindrid muidugi kollased ja oleksid nagu plönnid punase auto küljes. Sai siis kukutud lihvima, kruntima ja värvima.

Pilt

Pilt


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Opel Astra F 1.6 74 kw ´97 - Alpha
PostitusPostitatud: 13.08.2015 11:08 
Kasutaja avatar

Liitunud: 15.04.2015 14:44
Postitusi: 227
Sitamajal kere juba nii pehme vast, et vajub kurvis läbi.

_________________
Arvutite remont, graafiline disain, videovalve.
http://www.datawire.ee FB: Datawire OÜ


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Opel Astra F 1.6 74 kw ´97 - Alpha
PostitusPostitatud: 13.08.2015 12:45 

Liitunud: 28.04.2015 09:57
Postitusi: 112
Irw, kahtlustaksin seda isegi. Paraku aga on see auto kerepoolest praktiliselt algusest saati enam-vähem viisakat hoolt saanud. Mul on küll põhjast üks kehvake pilt ja seegi ainult keskmisest pütist aga reaalselt ei ole see kere kusagilt läbivalt roostes ja ei leia ka mastiksi alt midagi erilist. Vastasel juhul näeksid mind suuri tahvleid kere külge keevitamas. Olen autodega mässand juba nii kaua, et enamus nokkasid olid sellel ajal algkoolis kui alustasin :D

Pilt

Ma ei viitsi mitut teemat tekitada aga kuna astra saab ainult hooldust siis tegelikult on mul ka alati midagi vähe põhjalikumas taastamises. Igatahes celicad ja mr2 on olnud ainsad autod millel viitsin isegi õli vahel vahetada. Vahepeal on muidugi olnud kõrvalt lisaks igast muid autosid (noh, ka sellist 0 kilomeetrit läbinud) aga ei need ole eriti mõnu pakkunud. Selline asi siis on hetkel nö projektikas.

Pilt

Oli täitsa õnnetus seisus enne. Ma ei viitsi pildistamisega jamada ja kõik on kiired mitte midagi ütlevad klõpsud aga äkki järgmine pilt annab paremini aimu. Jäin enam-vähem rahule.

Pilt


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Opel Astra F 1.6 74 kw ´97 - Alpha
PostitusPostitatud: 19.08.2015 16:38 

Liitunud: 28.04.2015 09:57
Postitusi: 112
Ega mul muud soovi polegi olnud, kui sõita iga päev ~500 meetrit garaazi ja tagasi, et seal kerega tegeleda. Paraku aga oli paar asja vaja ära teha mis sugugi sõita ei lasnud... näiteks tekkis 24 tunni jooksul üks õlitilk :kill

Nojah, hakkasin siis asju ära võtma mis nokitsemist vajasid. Rattalaagri kätte saamiseks oli vaja rooliots ära võtta. Igasugu poldi murdumiste tõttu ei jäänudki muud üle kui võtta teine lemmik tööriist pärast haamrit - relakas.

Pilt

Ratta laager tuli kahes osas välja.

Pilt

See oli juhtunud päris kummalisel põhjusel mida mul veel ette pole tulnud. Nimelt oli ratta rumm õhukeseks kulunud ja seda oli üritatud keevitusega parandada. Mõõtu oli saadud pool võlli. Mikromeeter näitas esimese ja tagumise otsa vahel 0,5 mm vahet. Ehk siis toetuspind oli ainult poolel laagril ja nii ta pooleks murdus. Kusjuures selliselt on see auto ringi sõitnud üle 10 aasta :?

Pilt

Õlitilgaga oli asi lihtsam. Mootorite nekroloog Alpha tuvastas, et karteri tihend ei pidanud.

Pilt

Eks tihendid ikka väsivad aga see tihend oli praktiliselt uus. Nimelt sõitis eelmine omanik järve äärt imetledes kivi otsa. Karter on alumiiniumist ja viskas selle nalja peale muidugi tüki välja :D Tegelane ostis kohalikust automaailma nimelisest kaubandusketist uue karteri koos tihendiga. Supleriga mõõtes selgus, et tihend oli pea 3 mm õhem, kui Reinzi oma. Tihendi soont mõõtes aga võis arvutada, et selline tihend ei olekski saanud pidama jääda. Ega tegelikult ma ei ole B osasid väga kasutanud ja iga kord on mingi jama olnud. Samas pädevad mehed on öelnud, et Reinzi võib kasutada küll. No eks ma siis proovin.

Pilt

Põhimõtteliselt siis võib kokku võtta 1) ei saanud veepumpa kiirelt ja normaalselt tagasi rihma vahetuse ajal 2) osad karteri kinnituse poldi aukude vindid olid peffi läinud 3) õli punni tehase poolt ettenähtud nm pingutades ei pidanud pehme seguga B osa karter vastu ja viskas vindi maha 4) mootor on visuaalselt kole.

Kõik see viskas mul ikka täiega üle ja ausalt öeldes selline vana asja hooti juppide vahetamine pole ka mingi õige värk. Tuli võtta tee ette Fenderneti kus alati abivalmis Margus lasi hämaratest nurkadest mootori koukida ja tõi koju ära ka veel takka otsa. Samas eelmine mootor oli just alles remonditud :D Oi kuidas mulle mootorid meeldivad.

Pilt


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Opel Astra F 1.6 74 kw ´97 - Alpha
PostitusPostitatud: 20.08.2015 18:35 

Liitunud: 22.05.2009 21:42
Postitusi: 923
Asukoht: Tallinn
Täitsa mõnus ja muhe lugemine, jõudu! :D

_________________
Accord CB7 - 2.2l 110kw (Daily Drive)
Civic EG6 - 1.6l 118kw (Sunday Drive)

Fb.com/WROMD
Fb.com/EltonLauringMusic


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Opel Astra F 1.6 74 kw ´97 - Alpha
PostitusPostitatud: 20.08.2015 19:10 

Liitunud: 28.04.2015 09:57
Postitusi: 112
Mõtlesin, et lähen ütlen "Täräää" ja uurin siis mis elu see mootor seal garaazis siis ka elab. Nukkadeni sain asja lahti ja meeleolu oli sama ülev nagu nooremana oleks korraliku paari naisterahva udaraid paljaks koorinud. Sellega aga asi piirdus, täitsa hull lugu ikka. Ma arvasin, et mul ikka head ja vajalikud riistad olemas, aga tuleb välja, et pea iga polt on torxiga kinni kruvitud :? Nojah, eks siis homme jälle poodi.

Pilt

Huvitav on veel asjaolu, et Lotuse disaini tõttu voolavat see kaan ilma viilita lausa 150+ jõudu välja. Tundub, et kuna 1,6 liitrise mootori kohta olevat see sama kohatu, kui housi tantsida lõhkuv paavst siis kägistati hingamisteed obstruktiivseks. Kokku on sisselase pea 2 meetrit pikk ja teeb kokku viis 90 kraadist käänet. Isegi õhupuhastist leidsin tohutult kitsaks mineva osa. Ega sellel sital 100 hobujõul ikka mingit minekut ei ole küll. Linnavahel võid täristada aga mööda sõitudeks pead arvestama, et tee 47 kilomeetrit ees vaba oleks. Vahtige ise kus throttle body asub, all vasakus servas. Õhuvõtu kopsik aga ise auto paremas servas :kill Kui peale hoolduse tuunida viitsiks siis ehitaks nii mis hirmus.

Pilt

XE mootorid on aga ühed huvitavad junnid ja kellel selline mootor on või kes midagi sellest ehitab siis Hardcores oli üks hirmus põnev artikkel.

http://i293.photobucket.com/albums/mm53/mathon1990/001-10.jpg
http://i293.photobucket.com/albums/mm53/mathon1990/002-4.jpg
http://i293.photobucket.com/albums/mm53/mathon1990/003-4.jpg
http://i293.photobucket.com/albums/mm53/mathon1990/004-2.jpg
http://i293.photobucket.com/albums/mm53/mathon1990/005-2.jpg
http://i293.photobucket.com/albums/mm53/mathon1990/006-2.jpg
http://i293.photobucket.com/albums/mm53/mathon1990/007-1.jpg
http://i293.photobucket.com/albums/mm53/mathon1990/008-1.jpg


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Opel Astra F 1.6 74 kw ´97 - Alpha
PostitusPostitatud: 21.08.2015 10:51 
Kasutaja avatar

Liitunud: 28.11.2010 13:16
Postitusi: 1345
Äh mis sa selle legoteciga jändad ,vaata parem paari sotiga c20ne vectra doonoriks ,tõstad korraga mootori koos täie esisillaga ümber.Saad vähemalt natukenegi selle astmaga sõites rõõmu tunda.

_________________
Ma olin täna lepo all jälle ,täna pool päeva .


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Opel Astra F 1.6 74 kw ´97 - Alpha
PostitusPostitatud: 22.08.2015 10:42 
Kasutaja avatar

Liitunud: 28.06.2015 14:52
Postitusi: 163
soovitaks bmw osta, suure mootoriga


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Opel Astra F 1.6 74 kw ´97 - Alpha
PostitusPostitatud: 22.08.2015 23:20 

Liitunud: 28.04.2015 09:57
Postitusi: 112
Onnu, sa oled millestki täiesti valesti aru saanud. BMW´del ei ole suuri mootoreid.

Mustal astral mille paari vidina pärast ostsin oligi c20ne . Sõitsin sellega 30km ja piinasin igast asendist. Ainus eelis oli, et mootor hakkas suti madalamalt tööle aga see kaan oma kehva kanaliga on ikkagi 8v ja x16xeli kaas hingab ikka kõvasti mõnusamalt. Mõlema mootori vahe on väändes on 10% ja seega ei ole aretamisel mõtet. Tõstsin selle aia taha prügikasti.

Lisaks on muidugi asjaolu, et see astra pole ehitamise projekt vaid saab kerge hoolduse.See auto jäi lihtsalt üle ja pressi asemel otsustasin veidi nokitseda. Selle paari tuhande euro eest mis kokku hooldusesse läheb normaalset autot ei saa ja pole vajagi, neid on juba piisavalt. Sisse mahub palju kraami (tööriistad, analüsaatorid müügiks, hobiautode varuosad jne) ja konks on ka taga, kui kärutada vaja asju.

Igatahes, kui kanalitest rääkida siis Lotus on hakkama saanud suurepärase tööga. Kui muidu näed esimese 10 sekundiga kus liha rookima hakata siis see vist on esimene kord mul kus peab pikemalt juurdlema. Konkreetne sirge tee otse silindrisse, isegi klapi hülss ei jookse kanalisse. Selline pilt muutmata kujul.

Pilt

Võtsin mootori kaasa ja panin endale koju esikusse, mõnusam tööd teha. :kill Lõpuks jõudis aeg kutsuda sõbrad kolvile.

Pilt

Silindri seinas ei tundu väga hullu ranti olemas ja natuke on ka hoonimise jälge näha. Seda kui ellipsisse kolb silindri lõhkunud on ei oska veel öelda. Sise mikromeeter on muidugi jalutama läinud. Ostan uue või hüppan kusagilt läbi kuigi kindluse mõttes tuleb asju ise mõõta. Eks siis selgub kas läheb puurumiseks ja kolvi vahetuseks või tuleb lihtsalt uued rõngad osta.

Pilt


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Opel Astra F 1.6 74 kw ´97 - Alpha
PostitusPostitatud: 23.08.2015 00:46 

Liitunud: 19.02.2006 21:27
Postitusi: 3581
Alpha kirjutas:
Nukkadeni sain asja lahti ja meeleolu oli sama ülev nagu nooremana oleks korraliku paari naisterahva udaraid paljaks koorinud.


Tekkis väike küss, et kas vanemana koorid korraliku paari udaraid tühja pilguga lahti?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Opel Astra F 1.6 74 kw ´97 - Alpha
PostitusPostitatud: 23.08.2015 10:35 

Liitunud: 24.06.2014 01:44
Postitusi: 13
Väga huvitav lugemine :P, eriti meeldib sinu jutt xD.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Opel Astra F 1.6 74 kw ´97 - Alpha
PostitusPostitatud: 23.08.2015 11:01 
Kasutaja avatar

Liitunud: 30.05.2013 20:56
Postitusi: 739
mõni mees paneb varuosade vedamise Astrasse rohkem vaeva kui 10 reisserit oma "projekti".

_________________
Pakun foorumlastele kvaliteetset puukütet. Saag on olemas ja võin kõigile ning kõigele puid alla panna.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 65 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 18 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7