Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 29.03.2024 00:17

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Foorumi reeglid


Palume kõikidel kellel on Lugejate autode all oma topic teha pealkiri selliseks:
Auto tootja, mark, aasta, omaniku foorumi nimi.
Näiteks: Audi S4 96a Audimees
Teema ei tohi sisaldada automüüki! Selle jaoks on eraldi alafoorum.

Auto teema peab olema sisukas, ning rangelt soovitatav on lisada ka pildid autost!
Ei ole põnev lugeda teemat -> Mul on audi S4, sinine. Lahe pill on.



Tee uus teema Vasta teemale  [ 44 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Fiat Croma 1.9JTD Emotion - Scorpio Ghia
PostitusPostitatud: 07.02.2016 22:44 
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.04.2003 10:25
Postitusi: 1641
Asukoht: Maardu
No nii, eelmine auto viewtopic.php?f=48&t=95916&hilit=lancia+lybra sai maha müüdud, peale seda, kui juhtus selline asi.
Pilt
Pilt
Kui keegi mäletab, siis üleelmine auto - Lancia Thesis oli mul maha kantud. See kord aga, autot ei kantud maha, aga avariilise autoga ma ise ei tahtnud sõita.

Kuna olen meie maal haruldaste autode austaja, siis hakkasin mõtlema mida osta endale, sellist mida siin väga levinud pole. Aastal 2014 äiale oli ostetud 2008vla Fiat Croma 2.2 Dynamic, mis on ehitatud Saab 9-3/Opel Vectra C põhil, mootoriks tal Opeli 2.2L bensukas. Ise otsisin endale diisel mootoriga isendit.

Mul on üks hea tuttav Leedus, Vilniusis, läksin tema juurde, ta ise on diagnostik, ja koos läksime autosi otsima. Ühe sõnaga Leedu pealinnas oli anult saast, läksime Mariampole-sse, seal turul oli ka ainult saast, kuna kaasas oli mingi 5k euri, siis oli mõtte osta E39 530D Touring täislaks, aga maksta üle 10a vana auto eest 4000 euri ei olnud minu jaoks mõistlik. Seega loobisin sellest mõttest. Hakkasime liiguma kodu poole, auto juht oli vihane minu peale, et vastik eesti elanik, kellele ei meelgi ükski leedu pann. Juhuslikult vaatasin autopliusesse, et äkki midagi on tekkinud huvitavat. Vaatan, et äkki on ilmunud mingi punane Croma 1.9TD 110kW ja automaatkastiga (just ATM kastiga, otsisingi endale panni). Helistasin ja küsisin kus sõiduk asub, öeldi et Kaunasses, ja pull oli see, et sellel hetkel me lendasime ca 160km/t vasakus reas mööda sildi, kus oli kirjas KAUNAS 12KM.

Tulin kohale, viskasin pilgu peale, tegime diagnostikat, ei leidnud ühtegi vead, aga müüjale sõber ütles, et auto on saast, kõik on läbi: pihustis, kliima jne. .et lase alla, ühe sõnaga hea hinnaga sain korraliku panni. Auto oli tootud Saksast, hooldusramat oli täidetud lõppuni, väidetavalt mingi 500km tagasi autol oli tehtud suur hooldus, ja mis oli huvitav õliks oli märgitud Motul 5W40 X-Cess.
Kuna kell oli juba mingi 17.00, siis leedu ark juba ei töötanud, aga autol polnud numbreid, sai leitud mingi lätti numbrid ja need autole peale pandud. Kui jõudsime Vilniusisse, siis Dima pakkus mulle kirjutada ümber "aju", tegi mu autole Chip tuuningu, ja lülitas välja AGR klappi, see võttis mingi 1.5 tundi, peale seda hakkasime liiguma kodu poole.

Koju sõites, sai proovitud kuidas auto liigub uue softiga.
Pilt
Liigub täitsa OK :) Lancia Lybral selline kiirus oli tippuks, üle 180km/t Lybraga sõita ei saanud, vaatamata, et mootor oli 0,5L suurem. See pilt on tehtud paar kuud hiljem peale ostu, ostu puhul ls oli 180 000 km.

Nii nägi auto kuskil Lättis, punane on minu oma, sinine on äia oma, käisime tema autoga autot ostmas.
Pilt
Pildil on näha, milles on Dynamic ja Emotion vahe, kes ei näe, siis vaadage iluvõre ja stange võru peale.

Nii nägi auto välja Tallinnas, peale pesu.
Pilt
Pilt
VIN koodi järgi mu sõidukil oli 17" valuveljed, kuid alles oli jäänud ainult 16" plekk veljed koos värskedega Nokian RW3D rehvidega (DOT 3014). Ilukilbe kaasas aga polnud.
Pilt
Pilt
Lisadest on: kahetsooniline kliima, panoraam kattus, toppelt põrand pagassi ruumis, tehase toonklaas pluss kardinad. Esimene kaassõitja iste allaklappitav jne. Kuna mul on enda varuosade pood, siis oli tähtis just ruumikus, summutid ja stanged olen selle autoga juba vedanud, kõik on ilusti sisse mahtunud. Mis on huvitav, et FIAT kohta enamus rahvast suhtub negatiivselt, kuid juba kolm korda poole aasta jooksul oli pakkutud välja osta mu auto peale seda, kui inimesed on saanud sellega proovida sõita. Ainuke mis oli tehtud "ilu" pärast - ostetud ilukilbid 10 eur eest :D
Pilt

Mis sai tehtud, peale osta sai soetatud uus Contitechi hammasrihma komplekt, kui kõik oli lahti võetud selgus välja, et leedukad ei valetanud, ja saksa raamat polnud võlts, hammakas oli värske (ls oli 180 000 km kui ostsin), filtrid ja õli olid ka täitsa uued ja puhtad, ja igaksjuhuks vahetasime kõik ära. Minu jaoks varuosade hinnad on odavad :) Hetkeks juuli kuust sai sõidetud 16000 km, 10 000 peal oli tehtud hooldus, selle läbisõiduga pole ühtegi grammi õli lisatud.

Eile sai ostetud suveks uued jalatsid autole
Pilt
Ei hakkanud ma ostma 17" valukad, kuna Opeli/Saabi/Fiat õõtsad on suht kirved, vaadates palju ma sõidan ringi, ei vitsi iga aasta neid vahetada, rehve pole veel soetanud, aga arvan, et tellin uued Nokian rehvid. Aga see alles järgmine nädal. .

Ja veel, mul käivad mõtted tagasi tulla SQ-sse, liiga kehv on Cromal tümps sees :)

_________________
http://www.maarduauto.ee - sõidukite hooldus ja remont, värvimistööd, uute varuosade müük Maardus. Uued originaal varuosad aasia autodele.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Fiat Croma 1.9JTD Emotion - Scorpio Ghia
PostitusPostitatud: 07.02.2016 22:59 
Kasutaja avatar

Liitunud: 05.11.2006 23:59
Postitusi: 985
Asukoht: Tartu
Mingil põhjusel.ostis sõber sellise ja sõitis kunagi paar aastat. Täpselt sama kombo. Välimus ikka meganilbe, aga mis mind häiris oli ülinõme isteasend, mina ei saanudki istet nö. paika et mugav sõita oleks.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Fiat Croma 1.9JTD Emotion - Scorpio Ghia
PostitusPostitatud: 07.02.2016 23:32 

Liitunud: 16.12.2004 21:59
Postitusi: 327
Asukoht: lõuna-osariigid
Thesis, Lybra ja nüüd Croma, mis järgmiseks - esimese põlve Dacia Logan.
Võiks liikuda ju ikka järjest ilusamate autode suunas aga mitte nii :)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Fiat Croma 1.9JTD Emotion - Scorpio Ghia
PostitusPostitatud: 07.02.2016 23:35 
Kasutaja avatar

Liitunud: 08.01.2016 19:04
Postitusi: 98
Tean ühte inimest kellel on 2 fiat multiplad.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Fiat Croma 1.9JTD Emotion - Scorpio Ghia
PostitusPostitatud: 07.02.2016 23:46 
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.04.2003 10:25
Postitusi: 1641
Asukoht: Maardu
rio kirjutas:
Thesis, Lybra ja nüüd Croma, mis järgmiseks - esimese põlve Dacia Logan.
Võiks liikuda ju ikka järjest ilusamate autode suunas aga mitte nii :)


järgmiseks Thesis 2008vla, vb olla see suvi ostan, kui õnnestub koguda piisavalt raha. Ja lisaks arvan, et Doblot veel ostan, aga pole otsustanud kas nõks pruugitud, või tuttika

_________________
http://www.maarduauto.ee - sõidukite hooldus ja remont, värvimistööd, uute varuosade müük Maardus. Uued originaal varuosad aasia autodele.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Fiat Croma 1.9JTD Emotion - Scorpio Ghia
PostitusPostitatud: 07.02.2016 23:49 
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.04.2003 10:25
Postitusi: 1641
Asukoht: Maardu
Borat kirjutas:
Mingil põhjusel.ostis sõber sellise ja sõitis kunagi paar aastat. Täpselt sama kombo. Välimus ikka meganilbe, aga mis mind häiris oli ülinõme isteasend, mina ei saanudki istet nö. paika et mugav sõita oleks.

mu äial on väga vähe reguleerimis asteit, aga minu variandis saab reguleerida suht mitmes asendis, et kõik on OK, aga mis ei meeldi - liiga lai iste, tahaks midagi nagu VAGil, või Lybral. Croma meenutab mulle mu esimest Scorpat.

_________________
http://www.maarduauto.ee - sõidukite hooldus ja remont, värvimistööd, uute varuosade müük Maardus. Uued originaal varuosad aasia autodele.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Fiat Croma 1.9JTD Emotion - Scorpio Ghia
PostitusPostitatud: 07.02.2016 23:50 
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.04.2003 10:25
Postitusi: 1641
Asukoht: Maardu
Harri.. kirjutas:
Tean ühte inimest kellel on 2 fiat multiplad.


ma oma ajal olen neid 3tk toonud Eestisse müüki :) Ühe ostis ära üks vend, kes räägis ei nõme auto ja tuli pulli pärast seda vaatama :) Et, never say never :)

_________________
http://www.maarduauto.ee - sõidukite hooldus ja remont, värvimistööd, uute varuosade müük Maardus. Uued originaal varuosad aasia autodele.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Fiat Croma 1.9JTD Emotion - Scorpio Ghia
PostitusPostitatud: 10.02.2016 00:50 

Liitunud: 10.05.2008 12:06
Postitusi: 142
Asukoht: Tartu
Pilt


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Fiat Croma 1.9JTD Emotion - Scorpio Ghia
PostitusPostitatud: 10.02.2016 00:58 

Liitunud: 27.12.2009 20:47
Postitusi: 2884
Asukoht: Põhja-Läti
Sa ikka suudad üllatada.
Äge vaadata kui mingit muud asja kah ilmub siia, mitte vw ja audi teemasi..

:rokib :rokib

_________________
BMW


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Fiat Croma 1.9JTD Emotion - Scorpio Ghia
PostitusPostitatud: 13.02.2016 22:47 

Liitunud: 27.10.2005 13:18
Postitusi: 70
Asukoht: Pärnu
Minu arust täitsa kena, sisu eriti. Fiati istmed üldiselt väga mugavad. Vähemalt tipol, mareal, coupel ja punto evol, milledega olen sõitnud.

_________________
Fiat Coupe 1.8; Peugeot 807 2.0


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Fiat Croma 1.9JTD Emotion - Scorpio Ghia
PostitusPostitatud: 14.02.2016 16:42 
Kasutaja avatar

Liitunud: 02.11.2007 20:11
Postitusi: 1769
Asukoht: vantaa
muidu on isegi suht norm, aga need kroomist liistud ja nr. märgi ümbrune võiks olemata olla. Muidugi akna alla igasugu pudipadi ka ei sobi, nagu mõnel kombeks on ripudada vms.

_________________
1 tekiila, 2 tekiila, 3 tekiila, 4 tekiila, 5 ketila, 6 kilate, ... , 10 telika


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Fiat Croma 1.9JTD Emotion - Scorpio Ghia
PostitusPostitatud: 15.02.2016 21:40 
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.04.2003 10:25
Postitusi: 1641
Asukoht: Maardu
analyzethis kirjutas:
muidu on isegi suht norm, aga need kroomist liistud ja nr. märgi ümbrune võiks olemata olla. Muidugi akna alla igasugu pudipadi ka ei sobi, nagu mõnel kombeks on ripudada vms.

kroom liistud on tehase poolt, numbrialused panin aga ise. Klaasi all on firma nimi RISOLTON :) et ladude juures töötajad teaks kelle auto segab, kui segab laadimise ajal :) Ei raatsi ma reklaami kleebida külgedele :)

_________________
http://www.maarduauto.ee - sõidukite hooldus ja remont, värvimistööd, uute varuosade müük Maardus. Uued originaal varuosad aasia autodele.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Fiat Croma 1.9JTD Emotion - Scorpio Ghia
PostitusPostitatud: 15.02.2016 21:42 
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.04.2003 10:25
Postitusi: 1641
Asukoht: Maardu
janl kirjutas:
Minu arust täitsa kena, sisu eriti. Fiati istmed üldiselt väga mugavad. Vähemalt tipol, mareal, coupel ja punto evol, milledega olen sõitnud.

istmed on õudsad tegelt, minu äiale sobivad küll, aga ma olen ainult 78kg, minu jaoks liiga suured. self väsib nendes :(

_________________
http://www.maarduauto.ee - sõidukite hooldus ja remont, värvimistööd, uute varuosade müük Maardus. Uued originaal varuosad aasia autodele.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Fiat Croma 1.9JTD Emotion - Scorpio Ghia
PostitusPostitatud: 15.02.2016 21:44 
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.04.2003 10:25
Postitusi: 1641
Asukoht: Maardu
nrgchris kirjutas:
Sa ikka suudad üllatada.
Äge vaadata kui mingit muud asja kah ilmub siia, mitte vw ja audi teemasi..

:rokib :rokib

noh mina pole mina, kui ma sõidaks hall massiga ringi :) Ma olen üks vähestest, kes julgeb igast sara katsetada enda peal :) Ja tegelt mul on savi mida räägivad ja mõtlevad naabrid, vähemalt auto ostetud enda raha eest ja pole liisingus/järelmaksus :) Ja savi, kas on ta ilus või mitte, minu jaoks on hetkel sõiduk samasugune töörist, nagu mehaanikul rattavõtti :)

_________________
http://www.maarduauto.ee - sõidukite hooldus ja remont, värvimistööd, uute varuosade müük Maardus. Uued originaal varuosad aasia autodele.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Fiat Croma 1.9JTD Emotion - Scorpio Ghia
PostitusPostitatud: 15.02.2016 22:08 
Kasutaja avatar

Liitunud: 25.02.2011 18:35
Postitusi: 2044
Asukoht: Middle-East
Miks teile see liising nii valus teema on? :D

_________________
..ja punaste supportitega Cayenne´i ..


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 44 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 17 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7