Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 19.04.2024 19:11

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Foorumi reeglid


Palume kõikidel kellel on Lugejate autode all oma topic teha pealkiri selliseks:
Auto tootja, mark, aasta, omaniku foorumi nimi.
Näiteks: Audi S4 96a Audimees
Teema ei tohi sisaldada automüüki! Selle jaoks on eraldi alafoorum.

Auto teema peab olema sisukas, ning rangelt soovitatav on lisada ka pildid autost!
Ei ole põnev lugeda teemat -> Mul on audi S4, sinine. Lahe pill on.



Tee uus teema Vasta teemale  [ 70 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: BMW 325i cabrio, 1995 -raintuul-
PostitusPostitatud: 01.04.2012 18:40 
Kasutaja avatar

Liitunud: 11.09.2005 17:55
Postitusi: 919
Asukoht: Miami, FL
Omanikuga suhtlen siiamaani ja mingit jama pole :)

_________________
www.soolobuss.ee


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: BMW 325i cabrio, 1995 -raintuul-
PostitusPostitatud: 03.04.2012 11:23 
Kasutaja avatar

Liitunud: 11.09.2005 17:55
Postitusi: 919
Asukoht: Miami, FL
NIIIIII.

Nüüd läheb asi huvitavaks :)
Ühte asja ma ennem ei maininud, nimelt seda, et auto on tehasest tulnud parempoolse rooliga, ehk UK variant.
Ümberehitus on tehtud ilmselt leedukate endi poolt.

Valga ARK keeldus mu autot arvele võtmast ja otsus oli, et masin ei vasta nõuetele.
Euroopa liidu seadused räägivad aga teist juttu :)'

Eesti ARK keeldub tunnistamast Euroopa Komisjoni "Tõlgendusteatis teisest liikmesriigist pärit mootorsõidukite registreerimise korra kohta" punkti 3.3.2. mis ütleb, et:
/.../
Asjaolu, et mootorsõiduk on teises liikmesriigis juba registreeritud, tähendab, et selle liikmesriigi pädevate asutuste hinnangul vastab mootorsõiduk kõnealuses riigis kohaldatavatele nõuetele. Pädev asutus võib teises liikmesriigis juba kinnitatud, registreeritud või registreerimata mootorsõidukile kinnituse andmisest seega keelduda ainult juhul, kui mootorsõiduk kujutab tõsist ohtu rahvatervisele.
/.../
Pelga asjaolu põhjal, et sõiduk on saanud kinnituse teise liikmesriigi reeglitele vastavalt ja et selle teatud tehnilised omadused ilmselt (kuid mitte tingimata) erinevad vastuvõtvas liikmesriigis sätestatud omadustest või selle riigi samaväärse tüübikinnituse omadustest, ei ole põhjust väita, et inimeste tervis ja elu või keskkond oleks tõsiselt ohustatud."

Minuga käituti aga natukene ülbelt Valgas ja nõuti, et ma tooks siis Leedust ka vastavad paberid mis tõestavad auto kompleksust.
Selle peale ma ütlesin, et see pole üldse minu rida ja maanteeamet peaks ise sellega tegelema (hea, et kallale ei tuldud selle lause peale).
Seadus arvab aga teisiti:

/.../
Kõnealune kord ei tohi dubleerida kontrollimeetmeid, mida on muude menetluste käigus kas samas riigis või teises liikmesriigis juba võetud. Järelikult ei ole riigiasutustel õigust nõuda tehnilisi katseid, kui need katsed on teises liikmesriigis juba tehtud ning nende tulemused on riiklikele asutustele kättesaadavad või antakse vastava soovi korral nende käsutusse. See nõuab aktiivset lähenemist riigiasutuselt, millele esitati mootorsõiduki kinnitamise taotlus või — sellega seoses — teise liikmesriigi kinnitusasutuse väljastatud kinnitustunnistuse vastavuse tunnustamise taotlus. Lisaks nõutakse asjakohasel juhul aktiivset lähenemist ka viimatinimetatud asutuselt ning seda silmas pidades on liikmesriikide ülesanne tagada, et pädevad kinnitusasutused teeksid omavahel koostööd eesmärgiga hõlbustada importiva liikmesriigi turule juurdepääsu saamise korda.

Tuleb välja, et Eesti riik ei tunnista Euroopa Liidu seaduseid.

Advokaat ütles, et süveneb asja, aga ilmselt peavad nad selle arvele võtma ikkagi.
Rikutakse ju selgelt kaupade vaba liikumise põhimõtteid Euroopa liidu siseselt ja eiratakse Euroopa ühenduste komisjoni teatist.

Valgas öeldi mulle, et meil kehtivad Eesti seadused, aga minu arust liitus ka Eesti Euroopa liiduga or what!?
Tõlgendusteatis: http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/Lex ... 01:ET:HTML

_________________
www.soolobuss.ee


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: BMW 325i cabrio, 1995 -raintuul-
PostitusPostitatud: 03.04.2012 11:29 
Kasutaja avatar

Liitunud: 18.06.2011 19:58
Postitusi: 52
Mhm käisid Valga niiöelda arkis, kuid miks sa Tartu oma ei ole proovinud. Sageli on viga juhmides inimestes.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: BMW 325i cabrio, 1995 -raintuul-
PostitusPostitatud: 03.04.2012 11:34 
Kasutaja avatar

Liitunud: 11.09.2005 17:55
Postitusi: 919
Asukoht: Miami, FL
henno87 kirjutas:
Mhm käisid Valga niiöelda arkis, kuid miks sa Tartu oma ei ole proovinud. Sageli on viga juhmides inimestes.


Mul oli juba teada, et Tartu omad ei taha seda juttu kuulda kah.
Samas ma juba aimasin, et pean hakkama Tallinna spetsialistidega asja arutama.
Nüüd ma pean neid informeerima tõlgendusteatisest ja küsima ametlikku akti. Las nad kirjutavad mulle juriidiliselt, kuidas nad keelduvad Euroopa seaduste mitte järgimist. Siis oleks kohtu case eiriti lihtne, kui nad end süüdi on tunnistanud.

Aga kindlasti peab üle arutama seda advokaadiga. Järgmiseks nädalaks on meil käigud olemas :)

_________________
www.soolobuss.ee


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: BMW 325i cabrio, 1995 -raintuul-
PostitusPostitatud: 03.04.2012 12:52 

Liitunud: 16.12.2004 21:59
Postitusi: 327
Asukoht: lõuna-osariigid
Kuna Eesti seadustes ja EU eeskirjades on tihtipeale vasturääkivusi siis tihti tekkivad sarnased situatsioonid, kuna ei suudeta ära jagada seaduste/eeskirjade/direktiivide ülimuslikkus.
See on puhas advokaatide mängumaa, ilma juriidilse hariduseta ei suuda tavainimene ennast neist asjust läbi närida.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: BMW 325i cabrio, 1995 -raintuul-
PostitusPostitatud: 03.04.2012 13:04 
Kasutaja avatar

Liitunud: 11.09.2005 17:55
Postitusi: 919
Asukoht: Miami, FL
rio kirjutas:
Kuna Eesti seadustes ja EU eeskirjades on tihtipeale vasturääkivusi siis tihti tekkivad sarnased situatsioonid, kuna ei suudeta ära jagada seaduste/eeskirjade/direktiivide ülimuslikkus.
See on puhas advokaatide mängumaa, ilma juriidilse hariduseta ei suuda tavainimene ennast neist asjust läbi närida.



Ei vaidle vastu!
Aga kuna advokaat toetas mind sel teemal, siis loodame parimat :)
Eks järgmiseks nädalaks ole sõjaplaan valmis ja targem neis asjades.

_________________
www.soolobuss.ee


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: BMW 325i cabrio, 1995 -raintuul-
PostitusPostitatud: 03.04.2012 13:39 

Liitunud: 17.01.2005 14:04
Postitusi: 397
Asukoht: Tallinn
Sõber tõi ka paar aastat tagasi Leedust 2000 alguse 3. seeria BMW ning sai ka hiljem teada/aru, et on ümber ehitatud paremalt- vasakule. Vahetas ära tuled, võttis UM- ist tüübikinnitused ja midagi vist möllas seal veel, täpselt ei ole meeles enam. Aga sai ilusti arvele ja asi lahenes positiivselt peale mõningast pusimist.

Loodan, et laheneb olukord sama kenasti ja positiivselt.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: BMW 325i cabrio, 1995 -raintuul-
PostitusPostitatud: 03.04.2012 13:48 
Kasutaja avatar

Liitunud: 11.12.2005 19:55
Postitusi: 5322
Asukoht: Rae
No edu edu autoga


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: BMW 325i cabrio, 1995 -raintuul-
PostitusPostitatud: 03.04.2012 14:03 
Kasutaja avatar

Liitunud: 11.09.2005 17:55
Postitusi: 919
Asukoht: Miami, FL
Reimers kirjutas:
No edu edu autoga


Kui see iroonia polnud, siis tänud :)

UM'st ümberehituse paber on kah variant jah. Aga hetkel on minu "sõda" tasuta, aga paber maksab.
Loetlesime sõbraga kokku 6 erinevat varianti, kuidas arvele saada.

_________________
www.soolobuss.ee


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: BMW 325i cabrio, 1995 -raintuul-
PostitusPostitatud: 03.04.2012 14:06 
Kasutaja avatar

Liitunud: 11.12.2005 19:55
Postitusi: 5322
Asukoht: Rae
Ei ikka heasmõttes jah :D Aga kas sa alguses kohe teadsid et teisepoole rooliga ? Tglt on ju ülilihtne Vin koodi järgi vaadata


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: BMW 325i cabrio, 1995 -raintuul-
PostitusPostitatud: 03.04.2012 14:16 
Kasutaja avatar

Liitunud: 11.09.2005 17:55
Postitusi: 919
Asukoht: Miami, FL
Kui aus olla, siis ei teadnud.
Ma vaatasin küll tulesid ja need kõik ok. Isegi turvavööd on E tähisega.
Selles suhtes on ümberehitus hästi tehtud. Kapoti all on kah kõik kombes. Sõber ütles samamoodi, et ta poleks kindlasti aru saanud, et UK variant. Ainuke asi mis reetis oli lukuauk kõrvalistuja ukses. See pani kahtlustama.

VIN'i järgi ei osanud kohapeal kohe uurida. Nüüd ma muidugi tean :D
Noorus on lahe aeg! Rokid ringi ja maksad arveid! :)

_________________
www.soolobuss.ee


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: BMW 325i cabrio, 1995 -raintuul-
PostitusPostitatud: 03.04.2012 14:25 

Liitunud: 03.04.2012 13:47
Postitusi: 27
Lukuaugud ongi neil mõelmalpool ja E tähised on inglismaaautodel ka kuna inglismaa kuulub euroopaliidu alla.
Istmete järgi siis ei osanud vaadata ja ära tunda, et RHD sisuga tegemist?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: BMW 325i cabrio, 1995 -raintuul-
PostitusPostitatud: 03.04.2012 17:18 
Kasutaja avatar

Liitunud: 11.09.2005 17:55
Postitusi: 919
Asukoht: Miami, FL
Klutz kirjutas:
Lukuaugud ongi neil mõelmalpool ja E tähised on inglismaaautodel ka kuna inglismaa kuulub euroopaliidu alla.
Istmete järgi siis ei osanud vaadata ja ära tunda, et RHD sisuga tegemist?


Mismoodi sa istmete järgi veel vaatad?

_________________
www.soolobuss.ee


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: BMW 325i cabrio, 1995 -raintuul-
PostitusPostitatud: 03.04.2012 17:21 

Liitunud: 15.11.2009 13:40
Postitusi: 435
Asukoht: Tallinn
Et kumb rohkem kulunud on? Kui sisu suhteliselt värske, siis ei oska öelda.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: BMW 325i cabrio, 1995 -raintuul-
PostitusPostitatud: 03.04.2012 17:23 

Liitunud: 03.04.2012 13:47
Postitusi: 27
juhiistmel peaks olema vaid üks taha pääsemis kang külje peal ja kõrvalistuja omal peaks olema mõlemalpool, aga kui sul on juhi omal mõlemalpool ja kõrvalistujal üks siis on kohe näha, et inglismaa auto sisu sees.


Viimati muutis Klutz, 03.04.2012 17:29, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 70 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 34 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7