Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 28.04.2024 14:43

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Foorumi reeglid


Palume kõikidel kellel on Lugejate autode all oma topic teha pealkiri selliseks:
Auto tootja, mark, aasta, omaniku foorumi nimi.
Näiteks: Audi S4 96a Audimees
Teema ei tohi sisaldada automüüki! Selle jaoks on eraldi alafoorum.

Auto teema peab olema sisukas, ning rangelt soovitatav on lisada ka pildid autost!
Ei ole põnev lugeda teemat -> Mul on audi S4, sinine. Lahe pill on.



Tee uus teema Vasta teemale  [ 106 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Subaru XV 2012 Blacku
PostitusPostitatud: 08.09.2012 13:53 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: 29.06.2004 12:37
Postitusi: 2077
Asukoht: Tallinn, Tartu
Nõme on see, et XV'le ei panna Euroopas müües katusereelinguid peale. Need annavad tglt päris palju juurde.

Teine miinus mida Männikul mürades selgeks tegin on see, et stabiilsuskontrolli ei ole võimalik 100% maha saada. Talvel vähem fun'i :(


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Subaru XV 2012 Blacku
PostitusPostitatud: 08.09.2012 14:41 
Kasutaja avatar

Liitunud: 24.11.2008 17:04
Postitusi: 394
Asukoht: Tallinn
Sellega harjub ära, et ta natuke "abistab". Kui libiseda tahad siis tuleb lihtsalt kiirema hooga sõita, et ta täitsa seisma ei pidurdaks, ja lapatsit tuleb peal hoida. Ei kujuta ette ainult kui mugav selle variaatorkastiga üldse mingit funni on teha. Manuaaliga on võimalik igatahes. Foresteriga jäärajal oli täitsa fun.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Subaru XV 2012 Blacku
PostitusPostitatud: 08.09.2012 14:42 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: 29.06.2004 12:37
Postitusi: 2077
Asukoht: Tallinn, Tartu
2.0 variandil saab roolilt labadega "käike" vahetada. Maastikul on sellest küll abi.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Subaru XV 2012 Blacku
PostitusPostitatud: 25.12.2012 20:41 

Liitunud: 27.12.2003 00:36
Postitusi: 123
Räägi kuidas talvel tundub? Kuna plaan endale sama masin võtta(küll diisel ja manuaal vist), siis huvitab kuidas rahul oled?`
Tehnilisi vigu on ilmnenud?

_________________
1/4 mile - 10.4(zx6r)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Subaru XV 2012 Blacku
PostitusPostitatud: 26.12.2012 01:41 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: 29.06.2004 12:37
Postitusi: 2077
Asukoht: Tallinn, Tartu
Mis ma oskan kosta...
1) VDC ei saa täielikult välja lülitada. Stabiilsuskontroll, mis külglibisemisega võitleb, jääb vastu vägistama. Funida saab aga hakkab suht ruttu ikkagi piirama.
2) Maastikuvõime on endiselt super.
3) 2.0 bensukas ja CVT saavad vabalt igast asendis hakkama (Neile kes suvel rääkisid, et talvel on mootor ikka väga jõuetu).
4) Esiakna peale puhub sooja õhku liiga kitsalt. Paremale alla nurka kojamehe alla hakkab mingite ilmastikutingimustega jääd kogunema. (Pisike disainiviga, mis tglt midagi ei muuda)
5) Üldse võib öelda, et ei ole kõige "palavam" auto. Max võimsusega kulub auto palavaks kütmisele törts rohkem aega kui näiteks mitme erineva Toyota mudeliga.
6) Arvesta, et salongi tekivad mõningad kriginad/naginad aga ei midagi ulmet. Üldmulje on siiski vaikne.
7) Kütusekulu tõuseb talvel 1L/100km vähemalt. Hetkel on mul enamasti lühikeste linnasõitudega ~10L/100km ees.

Kuna aga välja tuli uus Forester siis soovitan suurema pagasiruumi pärast ka seda kiigata :)


24. hommikul oli aga selline tore üllatus:

Pere kolmel autol keerati luugid pekki, kütust kätte ei saadud. Sõrmed maha värdjatel...
Pilt
Pilt
Pilt


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Subaru XV 2012 Blacku
PostitusPostitatud: 26.12.2012 13:47 
Kasutaja avatar

Liitunud: 14.09.2005 15:33
Postitusi: 196
Asukoht: Tartu
Kas tal esiklaasil kojameeste all soojendust ei ole? Enamus foresteridel on(tehase klaasil)
käivitub tagaklaasi soojenduse nupu alt (vist oli sealt)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Subaru XV 2012 Blacku
PostitusPostitatud: 26.12.2012 13:49 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: 29.06.2004 12:37
Postitusi: 2077
Asukoht: Tallinn, Tartu
Ei ole tähele pannud et seal soendusribad oleks. Vaatan hiljem lähemalt järgi.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Subaru XV 2012 Blacku
PostitusPostitatud: 27.12.2012 00:28 

Liitunud: 31.01.2005 19:03
Postitusi: 2
Asukoht: Tallinn
Blacku kirjutas:
Mis ma oskan kosta...
1) VDC ei saa täielikult välja lülitada. Stabiilsuskontroll, mis külglibisemisega võitleb, jääb vastu vägistama. Funida saab aga hakkab suht ruttu ikkagi piirama.
2) Maastikuvõime on endiselt super.
3) 2.0 bensukas ja CVT saavad vabalt igast asendis hakkama (Neile kes suvel rääkisid, et talvel on mootor ikka väga jõuetu).
4) Esiakna peale puhub sooja õhku liiga kitsalt. Paremale alla nurka kojamehe alla hakkab mingite ilmastikutingimustega jääd kogunema. (Pisike disainiviga, mis tglt midagi ei muuda)
5) Üldse võib öelda, et ei ole kõige "palavam" auto. Max võimsusega kulub auto palavaks kütmisele törts rohkem aega kui näiteks mitme erineva Toyota mudeliga.
6) Arvesta, et salongi tekivad mõningad kriginad/naginad aga ei midagi ulmet. Üldmulje on siiski vaikne.
7) Kütusekulu tõuseb talvel 1L/100km vähemalt. Hetkel on mul enamasti lühikeste linnasõitudega ~10L/100km ees.



Põhilised puudused on juba välja toodud. Ise olen nati kriitilisem:
5) Soojaks läheb ikka väga aeglaselt
6) Naginaid on rohkem kui tahaks
7) Selleks et kiiremini soojaks läheks, hoiab CVT mootori pöördeid kõrgemal, sellest hoolimata ei taha mootor/jahutusvedelik kuidagi soojaks minna. Minul on ka kütusekulu tublisti tõusnud: suvel/sügisel 7,4-7,6(sisse sõitmata mootoriga), praegu 9,2 ja tõusvas trendis.

Ühe puuduse lisaks:
Aknad või vähemalt juhi aken jäätub kinni, et kellel on vaja kaadriga tõkkepuud avada, siis tuleb uksest välja ronida. Ja kui aken tulebki lahti, siis korraliku pauguga, ilmselt varem või hiljam seal midagi katki läheb. Praegugi on sinna mingi plärin tekkinud. Loodan, et kõigest jää.

Kojameeste soojendusribad on täitsa olemas, aga ikkagi on ribade ja puhuri poolt soojendavate alade vahel ala, mis ära ei sula ja sinna see jääkamakas tekibki. Natuke kojameest retsib, muud häda pole.


Viimati muutis uss, 04.03.2013 13:01, muudetud 2 korda kokku.

Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Subaru XV 2012 Blacku
PostitusPostitatud: 27.12.2012 00:31 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: 29.06.2004 12:37
Postitusi: 2077
Asukoht: Tallinn, Tartu
Hmm. Aknad pole mul kinni jäätunud, kui just pesulas käinud pole.
Aeglane soenemine võib olla äki bokseri eripära? Silindrid rohkem üksteisest eemal, saavad talvel "paremat jahutust"? Sul 1.6 või 2.0?
Sellesmõttes, et mul hakkab igast august päris ruttu sooja tulema aga akende sulamine jms võtab kuidagi palju aega. Maksimaalne kuumus jääb nagu väheks.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Subaru XV 2012 Blacku
PostitusPostitatud: 27.12.2012 01:09 

Liitunud: 31.01.2005 19:03
Postitusi: 2
Asukoht: Tallinn
Mul 2.0.
Minu puhul jääb aken ikka regulaarselt kinni.
Sooja hakkab tõesti piisavalt ruttu tulema ja esiklaasi sõidetavaks saamisega ka liiga kaua ei lähe. Aga salongi kuigi soojaks ei saa. Mul on MFD seadistatu mootori temperatuuri näitama ja seda jälgides on näha, et soojenemisega läheb omajagu aega.
Boksermootori välispindala on tõesti suurem.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Subaru XV 2012 Blacku
PostitusPostitatud: 27.12.2012 04:26 

Liitunud: 02.11.2009 19:25
Postitusi: 74
Mina liigun vahetevahel 1.6 automaatkastiga ringi. Hoolimata sellest on sümptomid samad. Juhiklaas jäätub kinni, sooja (õigemini kuuma) ei puhu piisavalt, veojõukontroll jääb ikkagi mingilmääral sisse ja kütusekulu on umbkaudu 10 sajale, isegi peale. Kast on ka vähe uimane aga eks see selle variaatori eripära on. Jalgu ei jää, kuid istmesse ka ei võta. Minu puhul võib veel suureks miinuseks lugeda tehasepoolt halvasti reguleeritud lähituled.. no ei näe lihtsalt piisavalt, jube madalal on (tulede regulatsioon salongist 0 peal). Kuna tegemist on mul nö firmaautoga, siis tegelikult nuriseda ei saa - täitsa OK. Oranz värv on vähemalt teemas :D

E: Kojameeste soendus on olemas. Kusjuures täna sai proovitud vähe pikemalt ja ajas asja ära küll, tavaliselt olen lasknud vaid niikaua töödata kuni tagaklaas selge on.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Subaru XV 2012 Blacku
PostitusPostitatud: 29.01.2013 02:23 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: 29.06.2004 12:37
Postitusi: 2077
Asukoht: Tallinn, Tartu
Käis eelmine nädal korralises 15 000km hoolduses.
Elu on lill.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Subaru XV 2012 Blacku
PostitusPostitatud: 29.01.2013 21:57 
Kasutaja avatar

Liitunud: 24.11.2008 17:04
Postitusi: 394
Asukoht: Tallinn
Mul see juhiaken vist polegi talve jooksul lahti käinud, nii harjunud juba et peab ukse lahti tegema.(Autos suitsetajatele suht kehva, maru ebamugav uks lahti konitseda sõidu ajal) Esimest korda kui selle avastasin siis tekitas parajalt piinliku olukorra. Heltermaa sadamas hakkasin putkast piletit ostma ja ajasin nii lähedale kui võimalik, et oleks mugav maksta, aken siis muidugi lahti ei tulnud, aga samal ajal oli terve rivi mulle täiesti tagumikku sõitnud ja pidi hakkama tagasi tagurdama, et ma auto putkast eemale saaks ajada ja ukse lahti teha... Vahest mõtlen küll, et kuradi käkk on see auto, aga samas piisavalt praktiline ja öko.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Subaru XV 2012 Blacku
PostitusPostitatud: 30.01.2013 10:42 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: 29.06.2004 12:37
Postitusi: 2077
Asukoht: Tallinn, Tartu
Krt mul pole endiselt kordagi jäänud aken avamata. Auto seisab 99,9999% ajast õues. Muud aknad peale juhiakna avanevad siis? Esindusse ei tasu pöörduda?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Subaru XV 2012 Blacku
PostitusPostitatud: 01.03.2015 19:07 

Liitunud: 13.02.2007 00:46
Postitusi: 308
Asukoht: Tallinn
On veel alles see auto? Kuidas vahepeal veerenud on?


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 106 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 119 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7