Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 28.03.2024 23:50

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 10 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Ford Mondeo MK1 2.0 100kw
PostitusPostitatud: 14.04.2009 21:01 

Liitunud: 28.10.2008 22:49
Postitusi: 21
Pole kunagi fordi omanud ja nüüd teekski väikest luuret.
Millised on kogemused? Millele tasuks tähelepanu pöörata ostu hetkel? ja hiljem

Huvitaks 2.0 100 kw mootoritega autode kohta kommentaarid.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mondeo mk1
PostitusPostitatud: 14.04.2009 21:33 
Kasutaja avatar

Liitunud: 20.05.2005 13:54
Postitusi: 2931
Asukoht: Tallinn
Nii vana fordi puhul vali lihtsalt kõige viisakam välja.

_________________
Miata
LS400


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mondeo mk1
PostitusPostitatud: 15.04.2009 21:06 

Liitunud: 28.10.2008 22:49
Postitusi: 21
aga siiski...mis võib peituda välise viisakuse all?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mondeo mk1
PostitusPostitatud: 15.04.2009 21:12 
Kasutaja avatar

Liitunud: 20.05.2005 13:54
Postitusi: 2931
Asukoht: Tallinn
tolle aja fordide kvaliteet on stabiilne - kõik on stabiislest keskpärane või pisut alla.

Nagu juba ütlesin, vali viisakaim välja

_________________
Miata
LS400


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mondeo mk1
PostitusPostitatud: 20.04.2009 22:03 

Liitunud: 28.10.2008 22:49
Postitusi: 21
keegi võiks midagi rehvi- ja mootorimüra kohta salongis rääkida.
kas on väga hull? või kuidas on selle aja fordide heliisolatsiooniga?
jaapanlastel vist eriti pole seda nagu olen aru saanud... aga kuidas siis fordil?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mondeo mk1
PostitusPostitatud: 20.04.2009 22:36 

Liitunud: 04.02.2007 21:08
Postitusi: 107
Mina olen kokku puutunud kahe 94.a Mondeoga ja negatiivne mulje jäänud. Salong väsib kiiresti ja plastik on odav, igasugu asjad jäävad katsudes pihku. Käigukang kipub aja jooksul väga tihkeks ja raskeks minema, mingi puks vms pidi olema... 2.0 mootor oli minu kasutuses isegi ökonoomsem kui Mitsubishi Galandi 2.0 mootor... tulede plast-hajutid lähevad kollaseks, siis ei näe mitte m*nnigi, 300.- tk pidi olema... aga no see on minu arvamus mis põhineb lühikesest ajast mondeoga liigeldes....


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mondeo mk1
PostitusPostitatud: 20.04.2009 22:47 
Kasutaja avatar

Liitunud: 27.05.2004 19:21
Postitusi: 1838
Asukoht: Tallinn/Harku vald
markus_m kirjutas:
Mina olen kokku puutunud kahe 94.a Mondeoga ja negatiivne mulje jäänud. Salong väsib kiiresti ja plastik on odav, igasugu asjad jäävad katsudes pihku. Käigukang kipub aja jooksul väga tihkeks ja raskeks minema, mingi puks vms pidi olema... 2.0 mootor oli minu kasutuses isegi ökonoomsem kui Mitsubishi Galandi 2.0 mootor... tulede plast-hajutid lähevad kollaseks, siis ei näe mitte m*nnigi, 300.- tk pidi olema... aga no see on minu arvamus mis põhineb lühikesest ajast mondeoga liigeldes....


Kõik on väga õige, isal mul samuti 2 * 2.0 Mondeot olnud, auto liigub päris reipalt, seejuures kütusekul jääb keskmiselt sinna 7-8 kanti.
Mondeo tagumised tiivad ja karbid roostetavad aplalt, samuti üldjuhul tekivad universaalkerega Mondeote tagastangesse pragu/praod.
Suureks plussiks nimetaks mugavust, just juhi mugavust.
Tegemist suht-koht hea autoga, kui ta ainult vähem roostetaks ja veermik paremini vastu peaks.
Summutisüsteem on ka ikka päris huumor...pütte jagub mõlemasse serva tagumise stange taga :P

Edit: käigukastidega probleeme pole olnud, tehnilises osas on nõrgaks kohaks hüdrotõukurid, mis kipuvad väsima päris kiirest...midagi halba ei tähenda aga klõbin käib ajudele.

_________________
Tee tööd ja näe vaeva, siis tuleb tulumaksu tagastus.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mondeo mk1
PostitusPostitatud: 21.04.2009 21:54 
Kasutaja avatar

Liitunud: 21.04.2005 21:18
Postitusi: 269
Asukoht: Tartu
Remontinud tuttavate masinaid ning omanud kahte universaal mk1 Mondeot.
Üks oli täislisadega Ghia ning teine täiesti plank. Ghial on parem müra summutus ning paremad materjalid salongis. Samuti kas mulle tundub, või ongi veidike parema kvaliteediga kokku laotud.
Vigadeks jah roostetab. Siiski miks ta roostatab ? Sest kividega peksab karpidelt-tiivaäärtelt värvi maha ning natuke soola kah ja ei lähe kaua aega kui on mäda mõnusalt kõik juba. Sellevastu aitab tegutsemine, kui näed et pind on kahjustatud tuleks see korda teha mitte lasta läbi ussitada.
Mugavuse poolepealt on jah küllaltki suur ja mugav auto. Tagastange pragude kohta ei oska midagi öelda, pole enda omadel neid esinenud. Remontimine on küllalkti odav ning tegemist suhteliselt lihtsa autoga. Esitulede plaadid kisuvad jah tuhmiks, samas niisama tuled lahtivõtta ja seest ära puhastada korralikult annab ikka palju juurde (aastatega tekib tulesisse igast tolmu jne).
Käigud lülitusid ka minu masinal raskelt. Aga kui võtsin käigukangi koti ja selle plastiku ära et puhastaks ja määriks hoobasid leidsin sealt alt ühe mobiiltelfoni ning paki hubba-bubbat ning nüüd on nagu kõik nii nagu peab. Eelmine omanik veel kurtis et 1 käik läheb raskelt sisse et eitea mis viga on.
Mootorid on küllalki ökonoomsed nagu eelpool mainitud. Hüdrotõukurite tiksumise vastu aitab tavaliselt kvaliteetsema õli kasutamine. Klapikambri kaanevahelt kipuvad lekkima, aitab poltide pingutamine.
Aga üldiselt nii vana auto on küllaltki palju sõitnud, seega tekivad tüüpilised kasutamisest tingitud vead. Jube palju oleneb eelmisest omanikust, et kuidas autot hoitud on jne. Mõni sõidab autoga 200tuh ning auto on nagu uus, teisekäes 20tuhat ning on totaalne romu.
Minu soovitus - vaata kõige kobedam välja ja enne kui ostad kontrolli põhjalikult autot. Pole mõtet osta kõige odavamat, pigem osta kallim ja korralik (kui just endale remontida ei meeldi).


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mondeo mk1
PostitusPostitatud: 22.04.2009 10:50 

Liitunud: 28.10.2008 22:49
Postitusi: 21
tänud asjalike kommentaaride eest:)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Ford Mondeo MK1 2.0 100kw
PostitusPostitatud: 22.08.2018 12:24 
Kasutaja avatar

Liitunud: 17.07.2006 14:05
Postitusi: 847
Asukoht: Tallinn/Pärnu
ostsid ära või?


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 10 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7