Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 30.04.2024 07:04

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 36 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Uus Astra vs konkurendid
PostitusPostitatud: 22.09.2014 10:03 
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.04.2003 09:41
Postitusi: 2771
Asukoht: Tallinn
FlammablE kirjutas:
.. Aga särtsakad on nad kindlasti ning soetushinnalt odavamad sarnase või parema dünaamikaga diislitest..

Nt Yeti puhul jäävad kõik diislid kiirenduselt parasjagu maha bensukatest võrreldava töömahu juures:
http://www.skoda.ee/models/yeti/skoda-y ... sed-andmed
Samas uued diislid on ikka väga head sõita, ei ütle ühtegi paha sõna - sai just hiljuti uue Superbiga (2.0TDI DSG 4x4) eestile ring peale tehtud ning väga mugav ja parajalt kiire masin on.
A see läheb juba teemast vähe mööda.

Tõnu

_________________
Driven by goa ::: Caraudio.ee
Alla V8 mootoriga võite muru niita


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Uus Astra vs konkurendid
PostitusPostitatud: 07.08.2015 14:05 

Liitunud: 03.02.2005 19:00
Postitusi: 262
Põhimõtteliselt oleme uuesti sarnase probleemi ees, nii et ootaks palju toredaid mõtteid. Muidu tuleb teine ceed või i30 veel osta :D

Teema lõppes tol korral ceed bensukaga. Üldiselt võib iseloomustada kui "normaalset" autot. Mugavus, juhitavus, kütusekulu, dünaamika, kvaliteet jne on kõik iseloomustatavad kui "ok". Midagi ultraerilist pole üheski mõttes(võibolla ma ei oska ka sama klassi autosid hinnata), aga nii vähe kui ma selle autoga olen ise sõitnud, siis ei pane ka ühtegi probleemi tähele. Miinuseks võibolla ongi see, et mingit elamust ta üheski mõttes ei paku. Plussid on selle raha eest mõttetult palju lisasid ja pikk garantii.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Uus Astra vs konkurendid
PostitusPostitatud: 07.08.2015 15:25 
Kasutaja avatar

Liitunud: 19.01.2009 00:54
Postitusi: 1518
Asukoht: Tallinn
Peugeot 308?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Uus Astra vs konkurendid
PostitusPostitatud: 08.08.2015 01:19 

Liitunud: 03.02.2005 19:00
Postitusi: 262
Peugeotist ei oska küll midagi arvata. Pärast käredamaid 205/305/405 mudeleid on minu jaoks eksisteerinud sõiduautode osas kui maailma kõige mõttetum automark. Võibolla olen täiega eksinud. Tunduvad suht ühekordseks kasutamiseks. Citroen vähemalt pingutab ja teeb neid paistes liistudega seksuaalvähemustele orienteeritud erimudeleid. Kaktus vist oli nimeks. Aga hinnad kukuvad neil mõlemil sellise tempoga, et kahtlustan, et sellel on ka mingi põhjus.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Uus Astra vs konkurendid
PostitusPostitatud: 08.08.2015 12:05 
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.04.2003 09:41
Postitusi: 2771
Asukoht: Tallinn
Olen viimase aasta jooksul erinevate 1.6L Kia Cee'd-idega proovisõitu teinud (kõik võimalikud mootori-käigukasti kombinatsioonid), tehnilist poolt uurinud ja hindu jälginud päris tihti. Võrreldes konkurentidega on Kia põhiprobleem suht viletsad mootorid, mineku/kütusekulu suhe on ikka nõrk. Lisaks muudab automaatkast auto ulmeliselt januseks, nt 1.6L diisli puhul on kütusekulu automaadi puhul linnas 3L(!) suurem (4,2L vs 7,2L):
http://www.kia.com/fi/mallisto/ceed/tekniikka
POLTTOAINEEN KULUTUS
1.6 CRDi VGT 128 hv Kaupunki, l/100km, (A/T) - 4,2 (7,2)
Võrdluseks nt Škodal on automaadi puhul kütusekulu kohati isegi väiksem kui manuaali puhul, go figure.
Cee'd-i puhul on ainuke mõistlik kombinatsioon - kui on palju linnas sõitmist - 1.6L diisel manuaal, sel jääb ainukesena linnakulu sinna kuskile 5-5,5L alla raske jala korral, teistel kõigil läheb üle 8 liitri, mis tänapäeval pole selgelt enam konkurentsivõimeline. Lisaks maanteel on diisel-manuaaliga päris äge sõita (jutt käib 1.6L väikestest pereautodest), kui meeldib kiirelt kurve läbida või palju möödasõite teha.
Cee'd-i plussid on muidugi 7-aastane garantii, millele konkurentidel pole midagi vastu panna, väga hea varustus antud raha eest ning üsna kaasaegne välimus/sisemus. Naelrehve ei kannata alla panna talvel, kuna müra tahab siis ära tappa salongis, mürasummutus muidugi aitab siin suurel määral. Samas kasutatud auto hind kukub kivina ning garantiiaja lõpus on vähegi normaalse hinnaga müümine väga problemaatiline. Parim aeg müümiseks peaks olema siis, kui garantiid on veel 2-3 aastat järgi.
Kokkuvõtteks - kui manuaali ei põlga, siis on diisel Cee'd täitsa hea valik, automaadi soovi korral koguks veidi raha juurde ja vaataks pigem juba Octavia/Jetta poole.

Tõnu

_________________
Driven by goa ::: Caraudio.ee
Alla V8 mootoriga võite muru niita


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Uus Astra vs konkurendid
PostitusPostitatud: 08.08.2015 21:17 

Liitunud: 03.02.2005 19:00
Postitusi: 262
Viimane ceed oli bensukas, sest diisleid oleks tulnud kusagilt tellida jnejne ehk esindusel oli selge soov müüa bensukas. Esindusega asjaajamine oli muidugi omaette huumor, aga see selleks. Anaalkastiga rüüpab keskmiselt 7-8 ja liigub 1.6 bensuka kohta normaalselt. Heliisolatsiooni ma ei oska kummaski mõttes eraldi välja tuua. Enamikel sama klassi autodel on see viletsam kui neil, millega ma olen harjunud sõitma. Pole palju selliste autodega naastudega pidanud sõitma, nii et ei oska neid ka omavahel võrrelda. Võrreldes näiteks Focusega on kindlasti parem.
Vw-grupi autodesse suhtun teatud ettevaatusega. Turbobensukad välistaks ja dsg kasti suhtun eelarvamusega. 1.6tdi tundub iseenesest ahvatlev. Reaalselt peaks alla 5l/100 hakkama saama. Reaalselt räägitakse keskmistest 4-5 vahel. Kia-l see automaat on vist tavaline automaat, škodal dsg, mis tehnoloogiliselt on manuaalkast. Automaadi lülitused enamikel uutel natuke kõrgtehnoloogilisematel kastidel täpsemad kui manuaalil, sealt ka võit kütusekulu numbrites. Rääkimata sellest, et automaatlülitustega 0-100 ajad on paremad. Mingitel vanakooli 5-k automaatidel on kulu kindlasti manuaalist suurem. Kui võtta seda kui elementaarauto vajadust ning kia puhul mitte arvestada seda kohati mõttetut lisaderohkust, siis polegi plank octavia combi 1.6tdi nii palju kallim.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 36 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7