Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 06.05.2024 01:49

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 18 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Opel Corsa D ja Ford Fiesta
PostitusPostitatud: 27.10.2014 22:35 
Kasutaja avatar

Liitunud: 23.11.2005 15:12
Postitusi: 1109
Corsa kohta rääkida ei oska aga Fiesta on küll suht OK valik.
Emale sai just ostetud 2010 aasta 1,25 60kW bensukas Fiesta ja ei oska ühtegi halba sõna öelda.
Seda miski 40kW bensukat ei võtaks, 60kW on täitsa paras juba, liigub tiba paremine edasi kui eelmise põlvkonna 59kW 1.4 bensukas. 4 inimest autos jõuab vedada väga kenasti ja kiirendusel pole kah üldse viga. Ruumi on väikse auto kohta päris palju. Kui mina oma 190cm pikkusega roolis olin siis enda taha mahtusin veel istuma. Põlveruumi jäi natuke väheks aga amputeerima veel ei pidanud. Kui natuke lühem inimene roolis oli siis oli juba väga hea taga.
Sõidumugavus on samuti täitsa hea, maanteel pole tunnet, et kohe puhub teelt minema. Rool on kohapeal manöövedades väga kerge aga sõites läheb sujuvalt raskemaks, tunnetus on väga hea. Sidur on samuti hästi kerge, see on mõne auto pealt tulles natuke imelik aga naisteka ja linnaauto puhul jälle hea, eelmisel põlvkonnal samuti sidur hästi kerge ja lühikese käiguga.
Sisu näeb minu meelest väga kena välja ja materjalid on kah head(Kui võtad veel mõne mõnusamat värvi sisu mitte kõige tavalisemat plangu halli, tumepunane näiteks).
Vastupidavuselt on ta üks parimaid Forde mis toodetakse, seda näitavad nii testid kui ka enda kogemused. Sillad on tal väga lihtsad ja ei kulu, mootori juures kah midagi ulme keerulist ei ole.
Soojaks lähevad üli kiiresti, nii vana kui uus.

Pikem kogemus on mul eelmise põlvkonna Fiestaga ja sellel pole ikka hea mitme aasta jooksul ühtegi silla jubinat vahetanud, ainult esimesed piduriklotsid. Sillad on neil uuega põhimõttelsielt samad. Kannatab 16" velgedega väga kenasti sõita ja mugavuse üle kurta ei saa.

Ise valisin Fiesta, Fabia ja Polo vahel ja Fiesta puhul tundus, et saab kõige rohkem autot selle raha eest ning välimuselt näeb kah välja oma 10 aastat uuem kui konkurendid.

Eestis on nende uuemate Fiestade valik väga väike ja nii kui midagi head tuleb siis kohe läheb müügiks kah. Saksamaal on asi veel hullem, ma jäin oma 5 autost ilma kindlasti, sest nina alt osteti ära. Lõpuks sain Eestist ja esindusest ning sellega oli kah nii, et nii kui üles tuli oli broneeritud, 3 päeva helistasin ja lõpuks ikka hüppas ostja alt ära ja sain endale. Esindus ütles, et viimane auto mis sisse tuli ja esimene mis müügiks läks. Selle kolme päeva jooksul oli veel terve hunnik helistajaid ja kirjutajaid olnud.

_________________
Street B 148.4dB......Street C 150,9dB......Extreme 162,5dB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Opel Corsa D ja Ford Fiesta
PostitusPostitatud: 02.11.2014 22:54 
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.11.2012 19:35
Postitusi: 1018
Asukoht: Tallinn
2008a Corsa peres uuena ostetud, 1,4 bens, manuaal. Hetkel läbisõit üle 100tkm ja probleeme olnud ei ole. Kütusekulu sõltub väga kiirusest, rahuliku juhiga on 6 ja vähemgi, minul pigem 7l/100km. Roostega probleeme ei ole. Väga hea linnaauto, aga pikemate otsade peale hakkab mul selg valutama (samas mul see enamus autodega nii). Soovitan valida heade lisadega auto - roolisoojendus jms vidinad suht levinud. Naise emal oli 5a 07a 1,3 disla ja oli ka murevaba.

2013a 1,5diisel Fiestaga ka veidi kogemust just sõidu osas ja jättis väga hea mulje, vastupidavuse kohta ei oska öelda. Välimus ka ok.

_________________
TEH kirjutas:
17:24 TEH (mobiil) diisel tanklas juba 0.799
17:24 TEH (mobiil) liiga rott juba diisliga sõita


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Opel Corsa D ja Ford Fiesta
PostitusPostitatud: 02.11.2014 23:40 

Liitunud: 23.03.2011 22:30
Postitusi: 118
Asukoht: Tallinn
konkreetsest ei tea, aga 17 tolline velg eesti teedele on overkill ja tapab rattalaagrit ja ilmselt on salong hirmsasti naginaid täis. juba 16 tolline velg st jäigemate vedrudega ja madalaprofiililise rehviga käib kere pihta, rääkimata 17" veljest ja madaldusest. sellel vöib olla ka relakamadaldus, kuigi pildi järgi seda hinnata keeruline, igatahes on rohkem kui 40 mm madalam.

st tyypviga on differ, mis pidevalt peeneks lastid autodel laiali tahab lennata. köiges muus aga väga äge auto ja kestab hea omanikuga ilusti. jupid ei maksa ka palju. kui neid veel vahetatud pole, siis on mootoripadjad läbi ja need ongi yhed kallimad osad :-)

_________________
instagram @accelerista
Facebook @accelerista
www.accelerista.com


Viimati muutis Ulmabakhanaal, 04.11.2014 14:51, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Opel Corsa D ja Ford Fiesta
PostitusPostitatud: 03.11.2014 17:40 

Liitunud: 23.03.2011 22:30
Postitusi: 118
Asukoht: Tallinn
Kui sõita (Tallinna) linnas hoogsamalt, siis on kütusekulu ca 11 sajale; Kui ökonoomitada, siis saab ca 8,5 kuluga hakkama (mu õde sõidab hetkel sellega, tal on stabiilselt selline). Maanteel on tempokalt sõites kulu ca 7...8 sajale; ökonoomitades olen paar korda ka 6,3...6,5 kulu saanud.

Kui tahad mida iganes ST kohta teada, siis kirjuta PM. Olen tavafiestaga sõitnud 50 000 km ja ST-ga 80 000 km ning ST olen pärast difri/käigukasti plahvatust ise pulkadeks võtnud, jupid hankinud ja pärast edukalt kokku tagasi lappinud. Tunnen hingeelu ja tujusid, rõõme ja muresid :)

P.S Mul on müüa Fiesta ST strutbarid. Ees regullitav, taga jäik roostevaba toru. Tootnud ja müünud Jam-Sport inglismaal. Kui tahad Fiesta ST originaalseid 16 tolliseid velgesid (millega ida-euroopa turule müüdi), siis nende osas võime ka kokkuleppele saada.

_________________
instagram @accelerista
Facebook @accelerista
www.accelerista.com


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Opel Corsa D ja Ford Fiesta
PostitusPostitatud: 03.11.2014 18:34 
Kasutaja avatar

Liitunud: 23.11.2005 15:12
Postitusi: 1109
Mul on Fiestal all 16" originaal ST velg 195/45 rehvidega ja kolme aasta jooksul pole ühtegi veermiku osa vahetanud ja pole ka veel märku hakkanud andma, et miski kulunud oleks. Mul ei ole ST vedrustus ja sõidumugavus on täitsa hea ja ei ole kuskilt otsast jäik, täpselt paras on.

ST puhul võtaks facelift variandi kui võimalik. Ilusam rool, ilusamad tuled, ilusam armatuur ja veel nipet-näpet asju mis on paremad. Faceliftil saab ka normaalse summa eest 1 din maki panna. Vanema armatuuriga peab terve konsooli ära vahetama ja neid ei ole mitte kuskilt normaalse hinnaga võtta. Olen ise otsinud kõikjalt ja hetkel kõige odavam mis leidnud olen on umbes 130 eurot ja seda ainult paigaldusraami ja konsooli eest. Faceliftiga on palju lihtsam ja odavam.

Mul on autosse pandud ka ST poolnahk sisu ja selle puhul peab arvestama, et on tehtud ikka kõhnemate inimeste jaoks. Minu jaoks on täpselt hea aga mõni laia persega mutt vist sinna küll ära ei mahuks. :D Samuti on isteasend veidi harjumatult kõrge kui oled pikem inimene. Pearuumi on kõvasti aga istet ei saa piisavalt alla lasta, koguaeg on selline hiiglase tunne. :D

_________________
Street B 148.4dB......Street C 150,9dB......Extreme 162,5dB


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Väikeauto naisele.
PostitusPostitatud: 03.11.2014 22:32 
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.11.2012 19:35
Postitusi: 1018
Asukoht: Tallinn
Selle Yarise salong on maailma kõige ebameeldivam paik, kus olla. Tehtud on see tictaci karpidest ja välja näeb ka okse.

_________________
TEH kirjutas:
17:24 TEH (mobiil) diisel tanklas juba 0.799
17:24 TEH (mobiil) liiga rott juba diisliga sõita


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Väikeauto naisele.
PostitusPostitatud: 04.11.2014 09:28 
Kasutaja avatar

Liitunud: 12.02.2008 00:20
Postitusi: 6582
Asukoht: Tln
http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php ... rhash=050e

5000 annan ära.
1 omanik ja auto nagu uus.
Väga ökonoomne.

_________________
Ostan sõiduautosid, rehve , velgi jne jne... Tel 55522223


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Väikeauto naisele.
PostitusPostitatud: 04.11.2014 13:12 
Kasutaja avatar

Liitunud: 30.06.2014 11:24
Postitusi: 627
Yaris on ilmselt töökindlam kui see megane, aga kui on tarvis naisega koos mõnikord kuskile kaugemale sõita (maale ämmale külla vms), siis on selle meganniga seda otsa ilmselt oluliselt mugavam teha.
Yarisel on näidikud ka kole ebamugava kohapeal.. :uhoh

_________________
Müüa: Citroen C4 Cactus
Müüa: BMW 323 e46 huvikorral PS.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Väikeauto naisele.
PostitusPostitatud: 04.11.2014 14:29 
Kasutaja avatar

Liitunud: 26.10.2008 13:38
Postitusi: 1359
Asukoht: Tartu.
Vabatahtlikult küll Yarise eest 6500 välja ei käiks.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Opel Corsa D ja Ford Fiesta
PostitusPostitatud: 04.11.2014 14:50 

Liitunud: 23.03.2011 22:30
Postitusi: 118
Asukoht: Tallinn
jarxz kirjutas:
Mul on Fiestal all 16" originaal ST velg 195/45 rehvidega ja kolme aasta jooksul pole ühtegi veermiku osa vahetanud ja pole ka veel märku hakkanud andma, et miski kulunud oleks. Mul ei ole ST vedrustus ja sõidumugavus on täitsa hea ja ei ole kuskilt otsast jäik, täpselt paras on.


Seda ma ütlesingi, et 17" hakkab veermiku pihta. Mul kogemus lisaks enda autole veel ühe Soomes elava STga - 50 000 km soome teid tappis suure veljega tagumised rattalaagrid ning sharniirid-rooliotsad tahtsid ka vahetust. 60 000 km hiljem on üks sharniir jälle läbi ja üks rattalaager. See auto sõidab nii talvel kui suvel originaalse 17" veljega (mis ka siin ülevalpool pildil on). Ja see ei ole ainult konkreetse isendi viga, inglismaal (kus 17" on standard), räägitakse ka aktiivselt kasutatavate autode puhul samadest muredest. Samas jupid on odavad, seega väga vahet pole.

16" velg veermiku pihta kuidagi ei hakka ja veermik üldiselt kestab kenasti - minu auto on tänaseks 105 000 km sõitnud, sellest enamuse Tallinnas ning vahetatud on üks rattalaager ja üks tagumine amort, see ka omal süül. Muu kõik alles tehasest ja tihe. Aga koos ST omade (jäikade) vedrudega hakkavad halvad teed kere pihta. Seda tahtsin öelda. Ja 17" veljega tulid salonginaginad palju rutem. STl on esimesed uksed väga suured ja rasked ning need hakkavad esimesena nagistama, kui väga palju suure velje ja jäiga veermikuga halbasid teid kolistada. Hiljem tuleb armatuurlaud juurde. Aga see pole ju midagi uut, iga auto puhul tähendab suur velg ja madal/jäik vedru kere surma. ST ja tavafiesta vedrustuse vahe on ikka mäekõrgune. ST on väga (liiga) jäik tavakasutuseks tallinna teedel; tavalise fiestaga neid salonginaginaid ja muid muresid ei tekkinud. Kujutan ette, et tavafiesta vedrustus ST all töötab ilmselt väga hästi, sest kui palju sa ikka reaalselt seda jäika ja sportlikku juhitavust vajad. Ma vahepeal isegi otsisin kedagi, kes oleks nõus ära vahetama minuga püstakud - tavafiesta ST vastu :)

_________________
instagram @accelerista
Facebook @accelerista
www.accelerista.com


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Väikeauto naisele.
PostitusPostitatud: 04.11.2014 16:46 
Kasutaja avatar

Liitunud: 31.01.2005 09:16
Postitusi: 119
Asukoht: Tallinn
Kui keskmisest kiiremad topsikud emotsioone tekitavad ja oluline on ka ökonoomsus, siis äkki säärane Mitsubishi Colt CZC oleks sobilik aparaat.. Suvel peaks antud eksemplar eriti meelt mööda olema.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Väikeauto naisele.
PostitusPostitatud: 06.11.2014 23:39 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: 09.02.2005 12:47
Postitusi: 3594
Asukoht: Tartu
Mis Yarist Sa vaatad? Mul proua sõidab ühega, 1,3 vist, eelviimase kerega (u. 5-6 aastat vana). Muidu päris mõnus väikeauto linnas sõitmiseks - seest suurem kui väljast. Aga kui Sa vähegi saad, vali midagi muud kui robotkast. See robotkast, kus kolm üksteisega tülis olevat neegripoissi* käiku vahetavad, on enesetapjale mõeldud**. Aga üldiselt, auto ei lagune ja kütet ei võta kah üleliia. Tavaline linna-auto.

* - on küll 5 käiku, aga no üle kolme neegri seal tööd ei tee, nii aeglane käiguvahetus on.
** - "enesetapjale mõeldud", s.t. proovi sellega ristmikul liiklusvoole vahele süstida, siis saad aru.

_________________
2018.Datsun masuudipress CVT. 1988.Turist, manuaal. 3 punnvõrri.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Väikeauto naisele.
PostitusPostitatud: 07.11.2014 09:03 

Liitunud: 23.10.2009 20:42
Postitusi: 2327
Asukoht: Tallinn
Sain ka kunagi sõita ühe Corolla Versoga millel oli robotkast ja midagi aeglasemat pole vist kunagi kogenud, käiguvahetus käis aegluubis. Väga ebameeldiv kogemus oli. Ega jah, süstida pole võimalik kuna kast mõtleb ikka jube kaua, enne kui liikuma hakkab.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Väikeauto naisele.
PostitusPostitatud: 07.11.2014 19:36 
Kasutaja avatar

Liitunud: 12.04.2008 00:43
Postitusi: 3632
Opel Corsa diisel ja 1.2 bensiin vist olid need, millel tahad käigukangi küljest tõmmata, et kiiremini liiguks. Nii hingetud asjad...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Väikeauto naisele.
PostitusPostitatud: 07.11.2014 21:58 
Kasutaja avatar

Liitunud: 12.04.2008 00:43
Postitusi: 3632
vokipann kirjutas:
Atm kast on maailma parim, miks üldse manualiga sõita. Pohhui kaua venib vahetus, nii hea mugav on ju

Selle Corolla kast ilmselt on see, mis on maailma kõige hullem automaatkast. Üks vanem mees ütles selle kohta, et Mercedesel olid esimesed automaatkastid samasuguse käiguahetusega.
Selgitavalt võiks öelda, et enne iga käigu vahetust on tunne, nagu vajutaks järsult pidurit või laseks piirajasse. Uued on sellest kastist vabanenud.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 18 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7