Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 03.05.2024 23:45

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 16 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Opel Vectra
PostitusPostitatud: 27.05.2009 02:08 

Liitunud: 27.05.2009 01:31
Postitusi: 10
Asukoht: Tallinn
Plaanis osta 93 aasta opel vectra 1.6 55 KW . Mida tuleks selle auto puhul jälgida ?
http://www.auto24.ee/webcache_kasutatud ... 24_ee.html


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Opel Vectra
PostitusPostitatud: 27.05.2009 07:44 
Kasutaja avatar

Liitunud: 27.12.2005 02:07
Postitusi: 6898
Asukoht: Jüri
Et põrandast läbi ei kukuks


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Opel Vectra
PostitusPostitatud: 27.05.2009 12:10 

Liitunud: 27.05.2009 01:31
Postitusi: 10
Asukoht: Tallinn
Seda muret ei tohiks sellel vist olla , kere tundus korralik ja karbid olid ka enam-vähem. Kuidas muidu selline isend vastu peab ?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Opel Vectra
PostitusPostitatud: 27.05.2009 12:39 
Kasutaja avatar

Liitunud: 25.02.2008 02:46
Postitusi: 4718
Asukoht: Helsinki/Pärnu
Üldjuhul Vectra mureks see roostealdis kere ongi. Muidu on nad pommikindlad ja väga lollikindlad masinad. Ei oska paraku 1.6 55kw. mootori kohta midagi kaasa rääkida kuna ei ole sellega üldse kokku puutunud. Kuid arvan et see kah nii lihtsa ehitusega, Kui kohapeal töötab ilusti, pöördesse läheb, ei suitse ega muid anomaaliaid pole siis rohkem minu arvates ei olegi sellel autol midagi vaadata. Piltide peal tundub kena ja sile isend olevat. Selge on see et sellise isendi ülalpidamine ei maksa suurt midagi. Ise isiklikult soovitaksin!

_________________
BMW E39 520iA FL 2,2 125kw.´03, Mazda 6 1,8 88kw. ´02, MB Vito 2,2CDI 75kw.´03


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Opel Vectra
PostitusPostitatud: 27.05.2009 19:53 

Liitunud: 27.05.2009 01:31
Postitusi: 10
Asukoht: Tallinn
ja 16k eest tasub osta see ?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Opel Vectra
PostitusPostitatud: 27.05.2009 21:29 

Liitunud: 27.09.2004 21:36
Postitusi: 857
Auto tundub piltidelt igatahe väga korralik ning tehnika on neil pommikindel. Endal oli sama mootoriga astra ning probleeme igatahes ei esinenud. Muidugi kui sa konkreetselt vectrat soovid, siis ma pigem otsiks 2.0 mootoriga, sest kütusekulu erinevus neil praktiliselt puudub, see 1.6 võib vectral nõrgaks jääda. Mina isiklikult ilmselt ei ostaks 16k eest vectrat, kuigi korralike isendite hulk turul on suht piiratud. Mina isiklikult võtaks muidugi Audi 80 näiteks, mis on sarnases hinnaklassis aga kerekvaliteedilt on parem.

Muidugi kui siiski vectra osta, siis jah, kere eest ilusti hoolitseda, siis ei tohiks suuri probleeme olla. Tehnika hooldamine on odav ning juppe laialt saada, kütet ka eriti ei võta. Kindlasti kontrollida karbid altpoolt üle. Kõige olulisem ongi kere olukord, tüüpilised kohad on neil karbid ning tagumised tiivakaared.

Siiski soovitaksin konkureerivate markide toodangut samuti vaadata ning proovida.

_________________
Wanker (auto) - see on mehaaniline olend, mis koosneb kahest lahutamatust osast: masinast ja juhist. Mõlemal neist on iseloom, tahe ja nõrkused.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Opel Vectra
PostitusPostitatud: 28.05.2009 09:35 
Kasutaja avatar

Liitunud: 20.05.2005 13:54
Postitusi: 2931
Asukoht: Tallinn
Vanade(90-date) 8-klapiliste Opelite tüüpviga on see, et auto kipub ümbert ära roostetama. Otherwise - igiliikur

_________________
Miata
LS400


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Opel Vectra
PostitusPostitatud: 28.05.2009 09:36 
Kasutaja avatar

Liitunud: 25.01.2005 16:34
Postitusi: 6334
DevilDeVille kirjutas:
1,6 on tiba võrr, klassivend kunagi evis sellist ja nu oli ka üksi kulgedes lahja. vigadest peale rooste veel klassikaline opeli tehasestereo/pardakompjuutri tabloo koolemine

See viimane osa su jutust käib pigem Vectra B kohta. Olen 8-klapiilisi Opeleid omanud 3tk (kõik 2-e lirtsused) ja võin samui öelda, kui kere on OK siis on tegu igiliikuriga. 2lirtsusel pole isegi hammasrihma purunemine mingi kallis õnnetus-paned uue rihma , kui tahad autot hellitada siis ka veepumba ja rulliku ning sõidad jälle.

_________________
4WD igapäevasõiduks, FWD töötegemiseks, RWD pühapäevasõiduks


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Opel Vectra
PostitusPostitatud: 28.05.2009 10:19 
Kasutaja avatar

Liitunud: 21.04.2005 21:18
Postitusi: 269
Asukoht: Tartu
.Alar. kirjutas:
2lirtsusel pole isegi hammasrihma purunemine mingi kallis õnnetus-paned uue rihma , kui tahad autot hellitada siis ka veepumba ja rulliku ning sõidad jälle.


Parem vahetada rihm ikkagi ära. Ei ole huvitav kell 4 öösel miinus 30kraadiga kuskil pommiaugus külmetada ning mõelda kes mind nüüd koju veab. :)


Nagu eelpool räägiti siis ise soovitaks samuti vaadata 2liitriste isendite poole. Tuleks vaadata autot ka kindlasti altpoolt ning võtta mõni targem kaasa, et veenduda tiivaäärte ja karpide headuses. Sest võimalik, et on need pahtlist, kuid kindlalt saab väita alles autokõrval olles.
Suhteliselt töökindel pill on ta muidugi, ja nagu näha siis tal lisasid peal ei ole (loe eriti pole elektrit mis ownida võiks).
Vanavanematel samasugune Vectra, ainult et 2 liitrine. 10a Eestis sõitmist (ka talvel) ja roosteprobleeme ei esine (peale igat sõitu talvel pestakse korralikult ära ning loomulikult õlitatakse enne talve teda mõnuga).
Ise aga 16tuh eest vaataks kobedama MK1 Mondeo. Peamiseks põhjuseks, et Mondeoga kas tundub või ongi mugavam sõita. Samuti pole antud aasta Vectrat ka universaali (nii imelik kui see ka ei tunduks).


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Opel Vectra
PostitusPostitatud: 01.06.2009 15:29 

Liitunud: 01.09.2007 21:21
Postitusi: 334
Asukoht: Harju
mul on olnud nii 2.0 kui ka 1.8 ning mõned korrad sõitnud ka 1.6... nagu võimsust pole jah kiita kuid on ka hullemaid... eks ise vaatad kui vaja sul kiirust jne... kuid kerel vaata kindlasti tagumisi amordipüstikuid ja ültse tagant silla juurest roostet.. kuna mul kaks vecut olnud millel ühega oli õnn et terves tükis koju jõudsin ning teisel tahtis ka ühe poole ratas küljhest tulla... üldiselt kui roostet pole kuskil siis on OK masin aga hind on küll kuidagi liialt krõbe


Viimati muutis xr2, 01.06.2009 16:24, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Opel Vectra
PostitusPostitatud: 01.06.2009 15:42 
Kasutaja avatar

Liitunud: 10.09.2008 18:07
Postitusi: 1920
Asukoht: Põlva
ise oman 1,8 liitrist.....ja pole väga hätta jäänud ,elab üle.....muidugi pole 1,6sega sõitnud.....aga hinna suhtes ei oska öelda...mul endal ka vecu müügis paar aastat küll vanem, aga korraliku valuveljega ja isegi odavamalt kui see....nii et minuarust natuke kallis on 1.6 kohta see hind....ma isegi ei julge oma vecu eest niipalju küsida ....kuigi pöördesse läheb hästi ja liigub hästi..... ja välimust ka nagu on :beer


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Opel Vectra
PostitusPostitatud: 02.06.2009 09:30 

Liitunud: 01.04.2009 10:21
Postitusi: 24
Asukoht: Põlvamaa
Oman ise 1,6 isendit. olen temaga 3 aastaga 200 tuhhi sõitnud ja selle aja jooksul praktiliselt kõik osad ära vahetanud (2 doonorit on ka selle peale läinud). Esimese hooga ütlen, et hind on liiga palju. A Vectra eest üle 10 t maksta võib ainult siis, kui ta on nii korras nagu tehasest välja tulles. Kütusekulu saab kerge jalaga mees (nagu ka mina) maanteel kuhugi 6l kanti ja ega linnas kulgemine seda palju ei mõjuta, nii liitri või nati rohkem paneb juurde. Muidugi pane koorem peale ja kohe tuleb paar liitrit juurde. Järelkäruga tuli mul üldse 11l sajale. Samas tuli üks huvitav fenomen. Proovisin koonusfiltrit, maantee kütusekulu pigem tõusis, aga täislastis, koos käruga tegin pika sõidu ja paagitäiega (60l) sain kulgeda 730 kilomeetrit. Nii et koormaga sõitmise kulu vähenes tänu sellele.
Nõrgad on tal kondid, neid vahetan iga kuu, kaks ringi olen vahetanud amorte, kolm korda on läinud mootori rihm, sarniire neli korda ja tegelt üldse kõike, kõike. Samas on mul läbisõidud suured, nii et suht loomulik on see vahetustihedus.
Ostes tegin ka täis kere remondi ja nüüd läheb juba näpp poritiivast läbi.
Aga varuosade hinnad toovad alati naeratuse suule tagasi. Võta siis kohe ka Forssi kliendikaart ära.

_________________
Kasutatud varuosad http://jalg48.onepagefree.com/index.php?id=6216&


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Opel Vectra
PostitusPostitatud: 02.06.2009 18:12 
Kasutaja avatar

Liitunud: 10.09.2008 18:07
Postitusi: 1920
Asukoht: Põlva
jalg48 kirjutas:
Oman ise 1,6 isendit. olen temaga 3 aastaga 200 tuhhi sõitnud ja selle aja jooksul praktiliselt kõik osad ära vahetanud (2 doonorit on ka selle peale läinud). Esimese hooga ütlen, et hind on liiga palju. A Vectra eest üle 10 t maksta võib ainult siis, kui ta on nii korras nagu tehasest välja tulles. Kütusekulu saab kerge jalaga mees (nagu ka mina) maanteel kuhugi 6l kanti ja ega linnas kulgemine seda palju ei mõjuta, nii liitri või nati rohkem paneb juurde. Muidugi pane koorem peale ja kohe tuleb paar liitrit juurde. Järelkäruga tuli mul üldse 11l sajale. Samas tuli üks huvitav fenomen. Proovisin koonusfiltrit, maantee kütusekulu pigem tõusis, aga täislastis, koos käruga tegin pika sõidu ja paagitäiega (60l) sain kulgeda 730 kilomeetrit. Nii et koormaga sõitmise kulu vähenes tänu sellele.
Nõrgad on tal kondid, neid vahetan iga kuu, kaks ringi olen vahetanud amorte, kolm korda on läinud mootori rihm, sarniire neli korda ja tegelt üldse kõike, kõike. Samas on mul läbisõidud suured, nii et suht loomulik on see vahetustihedus.
Ostes tegin ka täis kere remondi ja nüüd läheb juba näpp poritiivast läbi.
Aga varuosade hinnad toovad alati naeratuse suule tagasi. Võta siis kohe ka Forssi kliendikaart ära.

ei tea kuidas sul see vecu nii laguneb ..ma oma 1,8-sega olen kaks aastat sõitnud ja polegi nagu midagi vahetanud...siduritross ,piduriklotse ja laia veljetõttu tagaratta laagreid....a lambda vahetasin ka ära...rohkem nagu polegi 2 aastajooksul teinud.....muidugi välja arvatud tihendid.....


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Opel Vectra
PostitusPostitatud: 02.06.2009 19:06 

Liitunud: 01.04.2009 10:21
Postitusi: 24
Asukoht: Põlvamaa
emmure kirjutas:
jalg48 kirjutas:
Oman ise 1,6 isendit. olen temaga 3 aastaga 200 tuhhi sõitnud ja selle aja jooksul praktiliselt kõik osad ära vahetanud (2 doonorit on ka selle peale läinud). Esimese hooga ütlen, et hind on liiga palju. A Vectra eest üle 10 t maksta võib ainult siis, kui ta on nii korras nagu tehasest välja tulles. Kütusekulu saab kerge jalaga mees (nagu ka mina) maanteel kuhugi 6l kanti ja ega linnas kulgemine seda palju ei mõjuta, nii liitri või nati rohkem paneb juurde. Muidugi pane koorem peale ja kohe tuleb paar liitrit juurde. Järelkäruga tuli mul üldse 11l sajale. Samas tuli üks huvitav fenomen. Proovisin koonusfiltrit, maantee kütusekulu pigem tõusis, aga täislastis, koos käruga tegin pika sõidu ja paagitäiega (60l) sain kulgeda 730 kilomeetrit. Nii et koormaga sõitmise kulu vähenes tänu sellele.
Nõrgad on tal kondid, neid vahetan iga kuu, kaks ringi olen vahetanud amorte, kolm korda on läinud mootori rihm, sarniire neli korda ja tegelt üldse kõike, kõike. Samas on mul läbisõidud suured, nii et suht loomulik on see vahetustihedus.
Ostes tegin ka täis kere remondi ja nüüd läheb juba näpp poritiivast läbi.
Aga varuosade hinnad toovad alati naeratuse suule tagasi. Võta siis kohe ka Forssi kliendikaart ära.

ei tea kuidas sul see vecu nii laguneb ..ma oma 1,8-sega olen kaks aastat sõitnud ja polegi nagu midagi vahetanud...siduritross ,piduriklotse ja laia veljetõttu tagaratta laagreid....a lambda vahetasin ka ära...rohkem nagu polegi 2 aastajooksul teinud.....muidugi välja arvatud tihendid.....

Eks ta pisut oleneb ka kus sõita ja kui palju. Endal on lambda kaks korda läbi põlenud- nii A kui B varuosa. Muidugi ülejäänud osad, kui A osana osta kestavad ka kauem. Ja tõsi on ka et 15 tolli 195 laiusega veljed- rehvid teevad kurja veermikule. Sõitsin 4 kuud 14 tollistega ja ei pidanud kätt kah külge panema.

_________________
Kasutatud varuosad http://jalg48.onepagefree.com/index.php?id=6216&


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Opel Vectra
PostitusPostitatud: 02.06.2009 23:45 
Kasutaja avatar

Liitunud: 10.09.2008 18:07
Postitusi: 1920
Asukoht: Põlva
jalg48 kirjutas:
emmure kirjutas:
jalg48 kirjutas:
Oman ise 1,6 isendit. olen temaga 3 aastaga 200 tuhhi sõitnud ja selle aja jooksul praktiliselt kõik osad ära vahetanud (2 doonorit on ka selle peale läinud). Esimese hooga ütlen, et hind on liiga palju. A Vectra eest üle 10 t maksta võib ainult siis, kui ta on nii korras nagu tehasest välja tulles. Kütusekulu saab kerge jalaga mees (nagu ka mina) maanteel kuhugi 6l kanti ja ega linnas kulgemine seda palju ei mõjuta, nii liitri või nati rohkem paneb juurde. Muidugi pane koorem peale ja kohe tuleb paar liitrit juurde. Järelkäruga tuli mul üldse 11l sajale. Samas tuli üks huvitav fenomen. Proovisin koonusfiltrit, maantee kütusekulu pigem tõusis, aga täislastis, koos käruga tegin pika sõidu ja paagitäiega (60l) sain kulgeda 730 kilomeetrit. Nii et koormaga sõitmise kulu vähenes tänu sellele.
Nõrgad on tal kondid, neid vahetan iga kuu, kaks ringi olen vahetanud amorte, kolm korda on läinud mootori rihm, sarniire neli korda ja tegelt üldse kõike, kõike. Samas on mul läbisõidud suured, nii et suht loomulik on see vahetustihedus.
Ostes tegin ka täis kere remondi ja nüüd läheb juba näpp poritiivast läbi.
Aga varuosade hinnad toovad alati naeratuse suule tagasi. Võta siis kohe ka Forssi kliendikaart ära.

ei tea kuidas sul see vecu nii laguneb ..ma oma 1,8-sega olen kaks aastat sõitnud ja polegi nagu midagi vahetanud...siduritross ,piduriklotse ja laia veljetõttu tagaratta laagreid....a lambda vahetasin ka ära...rohkem nagu polegi 2 aastajooksul teinud.....muidugi välja arvatud tihendid.....

Eks ta pisut oleneb ka kus sõita ja kui palju. Endal on lambda kaks korda läbi põlenud- nii A kui B varuosa. Muidugi ülejäänud osad, kui A osana osta kestavad ka kauem. Ja tõsi on ka et 15 tolli 195 laiusega veljed- rehvid teevad kurja veermikule. Sõitsin 4 kuud 14 tollistega ja ei pidanud kätt kah külge panema.



eks ilu nõuab ohvreid...mul velg 9tolli lai ja 16 tolli kõrge ja offset 25...ja peale venitatud rehv 215/40/16....ja kusjuures sõidan autoga suhteliselt palju.....algul mõtlesin ka et hakkab hullult liiga tegema aga ei hakkanud :D ...aind tagaratta laagrid :wink: ainuke jama et vagusid ajab jubedasti taga :beer


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 16 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 26 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7