Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 27.04.2024 09:45

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 13 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Diisel Skoda Superb !?
PostitusPostitatud: 26.01.2016 18:52 

Liitunud: 17.04.2013 07:14
Postitusi: 78
Vilksamisi vaatan uue auto poole . Skoda Superb , universaal kerega . Hinnaklass 10 000 - 15 000 . Kipub ost siiski minema rohkem diisli poole . Nüüd olekski vaja tarkade inimeste tagasisidet , mis Superbi mootoritest on kõige mõistlikum , mis on üleüldised vead , mida tuleks ostu korral kindlasti kontrollida .


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Diisel Skoda Superb !?
PostitusPostitatud: 26.01.2016 22:03 
Kasutaja avatar

Liitunud: 25.01.2005 16:34
Postitusi: 6334
See on NIIII levinud mootor, et natuke netti kasutades, vaadates Skoda foorumisse, VW foorumisse ja kui rahu ei anna siis ka Seati ja Audi foorumisse ning saad rohkem vastuseid kui sul küsimusi võib eales tekkida.

_________________
4WD igapäevasõiduks, FWD töötegemiseks, RWD pühapäevasõiduks


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Diisel Skoda Superb !?
PostitusPostitatud: 27.01.2016 07:05 

Liitunud: 17.04.2013 07:14
Postitusi: 78
1,6 TDI CR DPF/77 kW ja 2,0 TDI CR DPF/103 kW või 125 kW mootorid eksisteerivad . Eks SR foorumis ka inimesed omavad neid , tahaks lihtsalt tagasisidet teada , kuidas keegi seda autot hindab . Kuidas käigukast toimetab ( DSG) ja palju üldse keegi kulutanud on remondi / hoolduse peale . Googeldanud olen ma selle teema kohta loomulikult , artikleid palju ,nii uusi kui vanu ,aga aastad teevad oma töö ja kindlasti on persoone ,kes oma tagasisidet pole kuskil avalikustanud .


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Diisel Skoda Superb !?
PostitusPostitatud: 27.01.2016 10:22 
C4V6
Kasutaja avatar

Liitunud: 11.02.2008 13:40
Postitusi: 4195
Asukoht: Kalsarikännit
Kui DSG kasti on algusest saadik väga hoolikalt hooldatud ja pole mingi rallimehe käes olnud, siis on hirm, et võib isegi koos püsida. Keskmine omanik on neid vähemalt korra ikka vahetanud - remontinud.

Nendele 2.0 diiselmootoritele olen müünud nii nukkasid kui ka plokikaasi mis on täiesti vabalt varuosana kättesaadavad. Pihustitega üldiselt mure pole. Need nuka ja plokikaane probleemid tulevad muidugi sellest õlipumba trianglist. Keegi väitis mulle, et need uuemad kahenukaga masinad on sellest murest vabad aga täpselt samamoodi vempsidel mingi hetk hakkab sisselaskesse juba lööma ja nii nad lähevad.

Ühe nukaga mootori puhul on remont tegelikult naljahinnaga. 2k euri eest saad endale uue ülemise otsa ja kõik rihmad-asjad vahetatud ning võiks järgmised 120k muretu olla, siis tuleks jälle rihma vahetada.

Üldiselt superb ise on päris vastupidav auto kui võtta arvesse, et seal on VAG grupi karvane käsi mängus. Paljud mu tutvusringkonna inimesed muidugi on üdini pettunud selles autos. Sitaks suur on küll aga koostekvaliteet ja sõiduomadused on ikkagi sellised, et paljudele ei meeldi... pole päris premium klassi masin siiski.

Üldiselt ma arvan, et kui sa tahad endale pikaks ajaks sellist osta, siis pane 3-4k reservi ja peaks selle rahaga kõik tehtud saama.

_________________
Jerry lee Lewis was the devil
www.HLautoosad.ee HL'i Facebooki leht tanel@Hlautoosad.ee 53 039 002 E-R 09:00-17:30


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Diisel Skoda Superb !?
PostitusPostitatud: 27.01.2016 11:35 
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.04.2003 09:41
Postitusi: 2771
Asukoht: Tallinn
Kui diislitest ja kastidest rääkida, siis seniloetu põhjal on kõige murevabam kooslus 1.6 manuaal (kas see seda suurt kere ka normaalselt edasi viib, ei oska öelda, pead ise proovima). Parimat sõidurõõmu ja ülihead mineku/kütusekulu suhet pakub muidugi 2.0 125kW DSG, aga selle võimalik remont võib nutma ajada. Olen sõitnud kokku ca 7000km facelift 2013. a 2.0 125kW DSG 4x4 Superbiga ning 5000-kildise raske jalaga sõidetud Euroopa tripi keskmiseks kuluks sain 6,7L sajale.
Kui eelarve üle 15k ei lähe kuidagi, siis pead leppima vähemalt 150 000km-se läbisõidu ning facelifti-eelse ehk kuni 2012. a kerega, mis näeb koledam välja (maitseasi muidugi). Hetkel üks erand ka saadaval (http://www.auto24.ee/used/2151351), mille võid 15k eest kätte saada heal juhul. Parajalt suur osa neist on olnud taksod, niiet tasub silmad lahti hoida.
Ise valiks eesti ajalooga auto, millel on ka roolinupud olemas.
Kui auto välja valitud, pikema proovisõidu linnas-maanteel oled ära teinud ja auto meeldib, siis esindusse kontrolli (50-100euri läheb täiskontroll esinduses maksma tavaliselt sõltuvalt margist) ning saad auto seisukorrast pildi ette.

Tõnu

_________________
Driven by goa ::: Caraudio.ee
Alla V8 mootoriga võite muru niita


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Diisel Skoda Superb !?
PostitusPostitatud: 27.01.2016 11:40 
C4V6
Kasutaja avatar

Liitunud: 11.02.2008 13:40
Postitusi: 4195
Asukoht: Kalsarikännit
Tegelt ma saan aru, et siin võetaksegi auto liiparisse aga mina ise sellise lükke puhul vaataks ise, et varustus , värv ja sisu oleks kõik titimiti ja siis üritaks võimalikult odava pilli saada ja sinna kohe reinvesteerida kõikvõimalikud asjad ja peaks olema murevaba sõit hiljem. Ma arvan, et kui võtta mingi libe masin kallima raha eest, siis paratamatult ootavad täpselt samad tööd ees.

_________________
Jerry lee Lewis was the devil
www.HLautoosad.ee HL'i Facebooki leht tanel@Hlautoosad.ee 53 039 002 E-R 09:00-17:30


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Diisel Skoda Superb !?
PostitusPostitatud: 27.01.2016 11:43 

Liitunud: 20.10.2012 13:09
Postitusi: 1632
muide autoteeninduse kontroll ei ole alati pädev, isegi margiteenindus mitte. nägin ise põhja alt autot mis käis margiesinduses kontrollis kus väideti et igati timmis pill. katkiseid asju oli seal hulgi, peale põhjakaitsme eemaldust selgus veel et mootori plokk mingi plögaga lapitud, jah mootori plokk lapitud. roolilatt vms oli sellest tüki välja löönud kunagise avarii käigus.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Diisel Skoda Superb !?
PostitusPostitatud: 27.01.2016 11:54 
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.04.2003 09:41
Postitusi: 2771
Asukoht: Tallinn
Superbi plussiks on muidugi veel see, et kui klaasid tumedaks toonid ning 1-2 antenni katusele viskad, siis ümbritsevad kaasliiklejad võtavad asja ikka suht rahulikult, eriti kui peaksid maanteel kuskil teeääres ohukatega seisma :D. Kui rohkem närvikõdi tahad, siis võid maanteel teeäärest kiirendades mõnele vennale sappa võtta, reaktsioon on teinekord priceless (peab ainult vaatama, et vend hirmuga teelt välja ei sõida).

Tõnu

_________________
Driven by goa ::: Caraudio.ee
Alla V8 mootoriga võite muru niita


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Diisel Skoda Superb !?
PostitusPostitatud: 27.01.2016 16:21 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: 09.02.2005 12:47
Postitusi: 3594
Asukoht: Tartu
Helkurvest või siis nö. "kõrgnähtav tööjope" on ka alati abiks :)

_________________
2018.Datsun masuudipress CVT. 1988.Turist, manuaal. 3 punnvõrri.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Diisel Skoda Superb !?
PostitusPostitatud: 27.01.2016 18:52 
Kasutaja avatar

Liitunud: 09.10.2007 22:05
Postitusi: 718
Asukoht: b5.5 v6 4x4, e91xd, e60 535d, b7 4mo, b6 tdi
Vaatasin ka ise paar kuud tagasi ca 15-17 kilo univ kerega diisel atm superbi, esmased huvid olid: xenon, atm, webasto, kliima. pea kaks kuud istusin ja vaatasin kuulutusi ja käisin vaatamas ja proovimas. eestist ostetud kaks masinat olid nii plangud, et lausa ime, et taga vändaga aknad polnud. pikalt uudistasin ja siis loobusin, et et pole midagi selle raha eest saada, sest tahaks ka mugavust. see peale hakkasin passat b7 vaatama, kus mootor sama ( sain 125kw variandi), nelikvedu, konks, webasto, panoraam katus, igasugused assistid, kessy ja kõik muud jutud. tehniliselt ju sama platvorm, paar cm lühem aga mugavust palju rohkem juba standardis. kõik, mis vaja ja tahtsin peal jja lisaks palju rohkem veel. 200tuh ls juures juba hooratta mured, mis rohkem nagu kuluosa. ise ostsin 2,5 a vana auto, millel 210tuh kellal, tegin korralise suure hoolduse, rihmad, rullikud, veepumbad, õlid filtrid, lisaks läks ka hooratas (autol 6-ne dsg), ja auto nagu uus. sild tihe, probleeme pole. liigub edasi hästi, kütusekulu väike ja mugav sõita. eks kui masinat vaatad, siis uuri ajaloost ikka, et oleks korralikult ja õigeaegselt tehtud asjad, dsg puhul et ikka 60tuh hooldused alati korrektsed.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Diisel Skoda Superb !?
PostitusPostitatud: 07.02.2016 19:53 
Kasutaja avatar

Liitunud: 12.12.2008 17:28
Postitusi: 150
Asukoht: Tallinn
Pannes otsingusse järgnevad parameetrid:

http://www.auto24.ee/kasutatud/nimekiri ... &otsi=otsi

Leiad täpselt nii palju enam vähem LS-iga autosid. Ehk siis enamus diislid vähemalt 200k sõitnud ning hakka ainult remontima... palju õnne. Ise ei ostaks elu sees 3-5a 200k sõitnud diislit. See on ilmselge raha raiskamine... Pane veits liisingu kuumaksele juurde ning ma olen 99% kindel , et uuema ning kordades vähem sõitnud auto kuumakse VS see 200k diisel 15k + remont kuumakse tuleb esimene variant soodsam. Ning sa ei sõida saksas lõpuni sõidetud Superbiga...

Ning kindel laks on see , et DSG sidureid saad igal juhul vahetada ;) halvemal juhul plokki

Kuigi ausalt öeldes... praegu ei ole seal Superbi universaali turul üldse valikut. Seega tasub oodata.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Diisel Skoda Superb !?
PostitusPostitatud: 07.02.2016 20:40 
Kasutaja avatar

Liitunud: 09.10.2007 22:05
Postitusi: 718
Asukoht: b5.5 v6 4x4, e91xd, e60 535d, b7 4mo, b6 tdi
kermps2 kirjutas:
Pannes otsingusse järgnevad parameetrid:

http://www.auto24.ee/kasutatud/nimekiri ... &otsi=otsi

Leiad täpselt nii palju enam vähem LS-iga autosid. Ehk siis enamus diislid vähemalt 200k sõitnud ning hakka ainult remontima... palju õnne. Ise ei ostaks elu sees 3-5a 200k sõitnud diislit. See on ilmselge raha raiskamine... Pane veits liisingu kuumaksele juurde ning ma olen 99% kindel , et uuema ning kordades vähem sõitnud auto kuumakse VS see 200k diisel 15k + remont kuumakse tuleb esimene variant soodsam. Ning sa ei sõida saksas lõpuni sõidetud Superbiga...

Ning kindel laks on see , et DSG sidureid saad igal juhul vahetada ;) halvemal juhul plokki

Kuigi ausalt öeldes... praegu ei ole seal Superbi universaali turul üldse valikut. Seega tasub oodata.

Ära aja mingit jama suust välja, et vaja remontida kohe ls 200tuh masinat. remondid ikka katkist autot ja üldjuhul sa sellist ei osta omale. korralikke superbe meilt ei leiagi (mõtlen siis varustuse kooslust), niiet siinkohal pole midagi vaja oodata. mõistlikum lasta tuua. dsg hooratas on juba tavaline kuluosa, see pole sul ainult superbi probleem. see juba igal uuemal automargil küljes.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Diisel Skoda Superb !?
PostitusPostitatud: 09.02.2016 19:05 
Kasutaja avatar

Liitunud: 25.06.2012 15:34
Postitusi: 430
Ei saa ka aru miks niihullult maha laidetakse.
Sugulane mul sõitnud 350tuhat 2.0 disla superbiga, 2012aasta masin.DSG muidugi
Selle ajajooksul vahetanud ära aint hooratta sellel( 300tuhat kestis imelikul kombel), eelsüüte küünlad, webasto tsirkulatsioonipumba. Ülejäänd kõik tavahooldus,sillakaikad,õlid rihmad.
Ei ütleks,et ei kestaks.

_________________
C4 tdi Q


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 13 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 27 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7