Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 04.05.2024 05:23

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 19 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Kuidas valida "õige" auto?
PostitusPostitatud: 07.01.2009 01:49 

Liitunud: 19.09.2007 21:55
Postitusi: 238
Asukoht: Eesti
Isegi vaatan endale hetkel masinat, et kevadepaiku ära osta.
Autota on suvel maru igav.

Markidest pakub huvi ainult BMW, teised ei huvita üldse pmst.
BMW pisik sees ja välja ei saa.

Miks Sa BMWst ei kribanud?


Kaalul on BMW E36, 1.6 kuni 1.8, äärmisel juhul kuni 2.5. Mingi rallimees pole.
Kui vaja, lepin ka 1.6-ga. Rahulikult kulgemiseks just paras ja benakulu tühine.

Üldiselt jah olen vaadanud IS'e, aga kui neid pole võtta, siis peab ju leppima sellega mis on.
Olen omanud kolme "tavalist" masinat: üks 1.6 ja ülejäänud kaks 1.8.
Jäin neid müües muidugi kahjumisse, aga kuna oli tõesti hädasti raha vaja, siis läksid odava raha
eest, nu viimased kaks hinnaga keskmiselt 25k, nagu soojad saiad.
Esimene kanti avariis maha.


Pole kunagi mõelnud ostes, auto mahamüümise peale tulevikus?
Ma küll ei tekita endale peavalu ja muresid sellega ostmise ajal. Ostmisest tuleb rõõmu tunda
ja nautida sõitu. Kui tuleb müümise hetk, siis vaatab.


Kuigi kahtlen, et ma nüüd auto maha müün, kui kevadel ostan. Ei näe põhjust.
Olen oma vigadest õppinud.

Teema peaks Ostuabi all olema tegelt


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kuidas valida "õige" auto?
PostitusPostitatud: 07.01.2009 08:56 
Kasutaja avatar

Liitunud: 01.01.2009 22:20
Postitusi: 55
Asukoht: Tartu
Omasin natuke aega tagasi e36, 1.6 bemarit, remondi kohapealt vägagi soodne, mis vaja vahetada sa tühiste kuludega ja ise vahetatud, bensukulu ootasin muidugi väiksemat, linnas oli küttekulu kusagil 9-10kanti, mis oleks ju sellise mootori puhul päris ränk, maanteel sai tõesti hakkama kompuutri järgi 5.5l sajale ja nii ka oli, aga see muidugi 90km/h stabiilse sõidu juures. mida rohkem vajutasid seda suuremaks kulu läks. Ning sai ka mõnda aega liigeldud e36 2.5 automaatvariandiga ja kui ma oleks teadnud nende vahet enne ostu oleks ma kindlasti valinud selle kahepoolese automaadi, küttekulu vahe on linnas ja maanteel võrreldes väga tühine, ning HÄÄL ning mineku vahe on iseenesestmõistetavalt midagi muud.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kuidas valida "õige" auto?
PostitusPostitatud: 07.01.2009 20:14 
Kasutaja avatar

Liitunud: 27.02.2008 12:31
Postitusi: 526
Asukoht: uugametsa
AVSK kirjutas:
Isegi vaatan endale hetkel masinat, et kevadepaiku ära osta.
Autota on suvel maru igav.

Markidest pakub huvi ainult BMW, teised ei huvita üldse pmst.
BMW pisik sees ja välja ei saa.

Miks Sa BMWst ei kribanud?


Kaalul on BMW E36, 1.6 kuni 1.8, äärmisel juhul kuni 2.5. Mingi rallimees pole.
Kui vaja, lepin ka 1.6-ga. Rahulikult kulgemiseks just paras ja benakulu tühine.

Üldiselt jah olen vaadanud IS'e, aga kui neid pole võtta, siis peab ju leppima sellega mis on.
Olen omanud kolme "tavalist" masinat: üks 1.6 ja ülejäänud kaks 1.8.
Jäin neid müües muidugi kahjumisse, aga kuna oli tõesti hädasti raha vaja, siis läksid odava raha
eest, nu viimased kaks hinnaga keskmiselt 25k, nagu soojad saiad.
Esimene kanti avariis maha.


Pole kunagi mõelnud ostes, auto mahamüümise peale tulevikus?
Ma küll ei tekita endale peavalu ja muresid sellega ostmise ajal. Ostmisest tuleb rõõmu tunda
ja nautida sõitu. Kui tuleb müümise hetk, siis vaatab.


Kuigi kahtlen, et ma nüüd auto maha müün, kui kevadel ostan. Ei näe põhjust.
Olen oma vigadest õppinud.

Teema peaks Ostuabi all olema tegelt


Mina arvestan autot ostes, kui kerge on seda müüa ja mis hinnaga on seda võimalik müüa, kui ma seda kohe sama hinnaga maha müüa ei suuda, millega just äsja ostsin siis järelikult maksan liiga palju ja tuleb see auto sinnapaika jätta.

_________________
http://www.hot.ee/liikluspart


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kuidas valida "õige" auto?
PostitusPostitatud: 11.01.2009 14:27 
Kasutaja avatar

Liitunud: 27.02.2008 12:31
Postitusi: 526
Asukoht: uugametsa
krss kirjutas:
Aitähh DevilDeVillele väga põhjaliku ülevaate eest. Siinkohal tahaks veel küsida GMi 5.7L diislite kohta: Buickile, Cadillacile, Chevile, Oldsmobilile ja Pontiacile valmistasid diiselmootoreid 2 suuremat tehast, nende kestvuse vahe nagu öö ja päev. Ei mäleta enam ja ei suuda ka netist leida, mis tehase mootorid mis masinatele peale läksid?

TO AVSK: ei kribanud BMW-st, kuna siin foorumis on palju inimesi, kes minust selle margiga palju rohkem kokku puutunud. Ma küsisin bemmi kohta hoopis paar küsimust, millele siin keegi eriti vastata ei taha. Endal osteti ülikorralik 525iX käest küll poolvägisi ja huvilisi oli oodatust rohkem, ometi paistavad mõned iX-id hirmus kaua müügis seisvat ja keegi ei taha... bemmirahva eelarvamused? Põhjendatud eelarvamused, või lihtsalt vähe neliveo fänne bemmirahva hulgas?


Neliveolisi bemme vähe vanemaid.
Nelivedudega on see teema, et küttekulu tõuseb märkimisväärselt ja kiirendus samuti langeb tuntavalt, oma asi kui seda ei tunnista.
samuti tekib neil tehnilisi probleeme jaotuskastidega, mille remont ei ole odav, eriti vel BMW puhul.
Isegi tahtsin kunagi osta omale E34 525ix -i, aga isu kadus, kui sain teada kütusekulu ja kiirenduse languse, üleüldse suuremad pidasmikulud tänu jaotuskastile ja suurem risk.
Seetõttu otsustasin siiski tagavevolise kasuks.
Kindlasti hakkad mulle vastu vaidlema, aga midagi pole parata, nelivedu võtab raha ja võimsust autolt, see on teada tuntud fakt, isegi maasturitel lähevad jaotustkastid tuksi pidevalt, mis siis veel sõiduautost rääkida, veel enam vanast.

_________________
http://www.hot.ee/liikluspart


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kuidas valida "õige" auto?
PostitusPostitatud: 25.01.2009 17:52 

Liitunud: 22.01.2009 12:18
Postitusi: 39
Vaatan kah Audi poole, aga otsustanud pole midagi veel.
Paistab, et neid saab kätte odavamalt kui BMW'd näiteks.

Isiklikult pakuvad mulle huvi Audi 80/90.
Audi klubi foorumist olen lugenud, et alati tasuks eelistada B4'ja.


Kas see isend on konkreetselt oma hinda väärt?

http://www.auto24.ee/webcache_kasutatud ... 24_ee.html


Tundub, et ikka tükk aega juba müügis, ära ei lähe kuidagi.

Minu arust on hind liiga kõrge, sama raha eest saaks BMW juba, mis muudab Audi ostu mõttetuks.

Oleks hind seal 20000 kandis siis hakkaks looma juba.

Muidu kena masin, hea aasta, läbisõit pole kõige suurem, värv kena, elektr. aknad.
Mina tahaks tegelt kangesti hinda alla kangutada, siis ehk isegi viiks ta ära.


Mis te sellest autost arvate?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kuidas valida "õige" auto?
PostitusPostitatud: 25.01.2009 19:13 
Kasutaja avatar

Liitunud: 21.03.2004 13:05
Postitusi: 1
Asukoht: Rakvere
66 kw-i ja ei quattro, eks ise tead. Muidu suht sile väljast. Ise eelistaksin 85 kw-st mootorit, kui esivedust vaadata.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kuidas valida "õige" auto?
PostitusPostitatud: 25.01.2009 19:13 
Kasutaja avatar

Liitunud: 27.05.2004 19:21
Postitusi: 1838
Asukoht: Tallinn/Harku vald
20k eest võta parem Audi 90Q ja ära osta aastaarvu.

Sellise plangu b4 eest ma küll 29k ei maksaks...sooviks ikka elementaarseid lisasid ka, aastaarvu pole mõtet ka nagu osta.

Kui quattro võtad, siis ei pea pettuma :P
Siin samas foorumis 1 väga korralik 90q müügis, mis on väga korras, hind vist oli 24k ja tingitav.

b4 ja b3`l ainult välimuses vahe, tehnika põhimõtteliselt sama(k.a. sillad), b3`l bensupaak pagassis, b4`l põhjaall. Mõlemad tsingitud.
80/90 väga vastupidav auto nii 4wd`na kui ja 2wd`na.
Nelikveolisena poleks see auto lihtsalt ApunktB auto vaid lumega pakub see ka elamusi ja ajaviidet :)

Audi vs BMW ...asi on maitses, kes mida eelistab, tee sinagi oma valik.

_________________
Tee tööd ja näe vaeva, siis tuleb tulumaksu tagastus.


Viimati muutis DeLaBig, 25.01.2009 23:21, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kuidas valida "õige" auto?
PostitusPostitatud: 25.01.2009 19:17 

Liitunud: 22.01.2009 12:18
Postitusi: 39
Valiku teeb tegelt auto hind.
Korralikku BMWd selle raha eest ei saa, pigem läbilastud masina.
Audi aga saab ja 25k vms on täitsa OK mu jaoks.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kuidas valida "õige" auto?
PostitusPostitatud: 25.01.2009 19:22 
Kasutaja avatar

Liitunud: 27.05.2004 19:21
Postitusi: 1838
Asukoht: Tallinn/Harku vald
Kui raha olemas, siis mine esimesel võimalusel seda vaatama/ostma http://www.motors24.ee/Default.aspx?pag ... &sort=paid

kui see just juba ära pole ostetud...4wd/lisad/värske värv = suht tikutulega otsitav 90q ja hinda hoiab ka hästi vb isegi kogub juurde
Kütusekulu peaks normaalsõidel 9-11l/100km olema, vähemalt minu neljal r5`l on see nii olnud.

_________________
Tee tööd ja näe vaeva, siis tuleb tulumaksu tagastus.


Viimati muutis DeLaBig, 25.01.2009 23:23, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kuidas valida "õige" auto?
PostitusPostitatud: 25.01.2009 22:29 
Kasutaja avatar

Liitunud: 17.03.2006 11:19
Postitusi: 1292
Asukoht: Harjumaa
Audi 80 nest rääkides siis b3l on ka omad eelised b4 suhtes. Pidamine peaks märksa odavam tulema kuna rehvid 14 vs 15 tolli. Keredetailid on b3l odavamad. Keskeltläbi peaks sama mootoriga b3 võtma u 1 l vähem kuna auto ise ka u 150...200 kilo kergem. Praegusel ajal see aina olulisem :(

_________________
quote oopc /naljakas ka neid videoid näha kus mingi aeg tuntakse eest sõites end nagu mingis kosmose laevas kuid muis politsei auto kaamerast näeb välja nagu ajast räsitud silo käru kus lugematu hulk hingavaid organisme sees./


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kuidas valida "õige" auto?
PostitusPostitatud: 26.01.2009 15:05 
Kasutaja avatar

Liitunud: 01.02.2004 21:22
Postitusi: 841
Asukoht: Tallinn
Cadillacidest, 4.9 on palju janusem ja lahjem kui nortstar (näiteks eldorado ja seville peal olid paralleelselt saadaval). Aga DevilDeville äkki oskab öelda, miks northstar remonti tahab. Ise ei mäleta täpselt aga kuskil 150 000km kandis pidid juba tahtma samasuurt sekkumist nagu varajased 2.5 v6 tdi VAG-d.

Üleüldiselt ei soovita kunagi valida põnevat ja lahedat varianti, mida on hästi vähe liikvel (näiteks jaapanlane prantslase motoga, mis teistpidi vahel, megapalju varustust jne). Mehhaanik kirub ja ise maksad arveid ning knowhow-d on vähe. Samuti on osa juppe tihti veidi muudetud ja ei sobi b-osad.

BMW puhul tõesti vanadest (e32 ja varajased e38) 4.0 mõtekam kui 5.0, kw vahe olematu, kaaluvahe päris suur ja küünlaid on ka lõbus v12nel vahetada + kolm aju ja muud toredused.

_________________
Lameda maa klubi


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kuidas valida "õige" auto?
PostitusPostitatud: 30.01.2009 01:34 
Kasutaja avatar

Liitunud: 20.05.2005 13:54
Postitusi: 2931
Asukoht: Tallinn
Kuna viimasel ajal odavama otsa Porschedega pistmist, siis paar sõna nendestki..

924

Kui vajad autot ringrajale, siis sobib hästi enne 1977 toodetud auto. Käigukast(koos sillaga) on jäigalt kere küljes ja saab väga lihtsalt torsioonverdusi seadistada (tagaotsa kõrgus). Selle jaoks on eraldi eemaldatav kork kere küljes, kust alt saab siis reguleerida.

Selle tunneb ära kui vaadata kere alumist serva enne tagumist ratast

Pilt

Samas on enne 1980 aastat toodetutel galvaniseerimata kere. Lisaks pole neil ka tagatiiba.

1980 - 1985 toodetutel on galvaniseeritud kere ja roostetama ei kipu neist ükski

924 kasutab paljus osas VW ja Audi varuosi, seega hooldus on üliodav (´a Golf II)

Kiiremaks sõiduks tasub valida 1985 - .... 924-d(924S). Kasutab see 944 mootorit ja on viimasest tänu kergemale kaalule väheke nobedam. Odavast mootori ja veermikuhooldusest aga enam rääkida ei saa.

Lisaks peavad kõik 924 omanikud arvestama 70-date alguse interjöridisainiga

Pilt

Eraldi tasub märkimist 924 Turbo (931). Kasutab odavaid 924 juppe kuid on väga väle. Väheke kaasa aidates kuratlikult väle. Kahjuks on hinnad korralikemal 100k+

Kõikide enne 1985 toodetud 924-de konnasilmaks on kehv mehaaniline pritse. Tujukas ja väsinud. Stock mootor VEMS vms ajuga annab mitukümend hobust lisaks ja vähendab oluliselt kütusekulu.

944
944-d jagatakse laias laastus kahte põlvkonda. Esimene on 1982-1985,5. Teine siis sealt edasi. Tegelikult võiks ära mainida veel ühe nö rudimendi. "Põlvkond 85,5 - 87. Sel ajal kasutas 944 veel vanema mudeli kitsast silda, kuid sisu oli juba uuema põlvkonna oma. Siin on maitse küsikmus, mida eelistada. Enne 85.5 toodetud autosi on odavam hooldada, kuid interjöör on sama vanamoeline, nagu 924-l.
85,5 - 87 autod on uue interjöriga, ning kitsas sild laseb kasutada legendaarseid porschede velgesi (Fuchs, lai BBS jms 911 veljed),
PiltPilt

Samas ei saa kasutada uuemaid, nn turbo twist velgesi, mis sobivad alla vaid laia sillaga 87+ autodele.
Pilt

Kindlasti tasuba kaaluda 944 S/S2 mudeleid. Väheke kallimad on, kuid võimsust on rohkem. 944 Turbo(951) hinnad kahjuks lähevad Boxteri hindade tasemele. Muide, 80-datel oli soodsamas hinnaklassis 944 Turbole vastast väga raske leida (5.7 sec 0-100 km/h stock).

944 moodsam interjör

Pilt

Vanem 944 esiots

Pilt

944 S2 ja uuema esiots

Pilt

_________________
Miata
LS400


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kuidas valida "õige" auto?
PostitusPostitatud: 30.01.2009 23:38 

Liitunud: 27.09.2004 21:36
Postitusi: 857
Mida oskate Saabidest rääkida? Eriti huvitaks arvamused viimase seerida 900-st ning vabalthingavatest mootoritest. Aitäh :)

_________________
Wanker (auto) - see on mehaaniline olend, mis koosneb kahest lahutamatust osast: masinast ja juhist. Mõlemal neist on iseloom, tahe ja nõrkused.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kuidas valida "õige" auto?
PostitusPostitatud: 07.02.2009 23:16 

Liitunud: 23.09.2008 20:33
Postitusi: 63
Asukoht: Pärnu
Mida 91/92 aasta Audi 100`st rääkida oskate? Laguneb väga ja kuidas ülalpidamisega on? V6 mootor väga kulukas? Ning kas 20-30k eest on mõttekam Audi 100 või Bmw E36?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kuidas valida "õige" auto?
PostitusPostitatud: 15.02.2009 01:43 
Kasutaja avatar

Liitunud: 09.07.2008 17:20
Postitusi: 1141
Asukoht: Norge
Tuttava palvel üks küsimus, kuna ise midagi pakkuda või soovitada ei osanud.

20 000.- eest auto. (Hakkab liigutama nii sõpru, pere kui tegema tööd, pisemat sorti veostega).
Tingimused pidid olema:
1. Ruumikas
2. Mitte üle 10l/100km
3. 4 ust
4. soodne ülal pidada (st. vastupidav, ning mõistlikute juppide hinnetega).

Hetkel ise vaadanud taolisi sõidukeid:

*Ford Mondeo Universaal kerega, 1.8 ja 94a.

*Mersu e260 (vb võimsam, vb lahjem) alates 90 aasta.

*bmw e34 2.5 alates 90 aasta.

Või mida muud vaadata sellisel juhul.

_________________
Kiireks sõiduks pole vaja suurt mootorit, vaid külma närvi!


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 19 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 20 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7