Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 04.05.2024 18:11

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 3089 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203 ... 206  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Tõelised ostjad vs. tilganäppijad
PostitusPostitatud: 10.12.2016 12:05 
Kasutaja avatar

Liitunud: 05.10.2016 21:28
Postitusi: 102
Automaks tuleb siis Offil sitt koos


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Tõelised ostjad vs. tilganäppijad
PostitusPostitatud: 10.12.2016 12:20 

Liitunud: 29.03.2012 16:27
Postitusi: 287
Küsimustel pole häda midagi aga sellise ahvi käest nagu est-rus pole mõtet midagi küsida, veel vähem temalt autot osta. Ma põhimõtte pärast ei toetaks mingi rondiärika tegevust.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Tõelised ostjad vs. tilganäppijad
PostitusPostitatud: 10.12.2016 12:21 
Kasutaja avatar

Liitunud: 26.09.2011 15:46
Postitusi: 1192
No ma ei tea, sellise vana audi puhul sooviks ise ka tõesti eelnevalt teada, kas ja mis tehtud on üldse. Pole mõtet maksta 700 euri ainult selleks, et koduni heal juhul sõita ning siis veel teine 700 remondiks alla laduda.
Mõned ärikad lihtsalt järelikult ei taha müüa oma autot, kui nad ei suvatse küsimustele vastama hakata.
Nõmedate küsimuste alla vanade autode puhul liigitaks mina pigem a'la kas roostet/kriime/defekte kerel on, kas salongis on kulumismärke jne. Nende küsimuste vastused on üsna ilmselged ja vastupidist loota oleks rumal (vähemalt sellises hinnaklassis). Tehnilise korra kohta käivaid küsimusi ei saa liigitada tilganäppimise alla.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Tõelised ostjad vs. tilganäppijad
PostitusPostitatud: 10.12.2016 12:25 
Kasutaja avatar

Liitunud: 22.07.2003 11:11
Postitusi: 6480
Asukoht: Tallinn
v6sa kirjutas:
GZM kirjutas:
...
Alla tonnise autoga ongi juba hästi, kui seest käima läheb ja ÜV olemas, kõik ülejäänu on juba boonuseks.


Esimese Eesti jaoks ilmselt jah. Aga meil on terve hulk palgast elavaid inimesi ka.

Nii vana auto puhul ei ole üldse vahet, on seal hästipestud katlaruumi bens või diisel. Loeb vaid ja ainult seisukord... Ja müüja suhtumine. :think

Diisel vs bens siiski natuke kahtlen. Usun et samavana ja hinnaga diisel müüakse kordades ennem maha, kui bensukas. Eriti kui veel sama kere peal mitte üldse edasi liikuv ja kõik kütuse ära joov 2.6 näiteks.

Aga:
Kas kesklukk on puldist? Mitu toimivat pulti, mitu võtit autol on? - mis vahet seal on mitu võtit. 1 võti suvalises ostukeskuse töökojas mingi 10 eurot?
Kas kõrgsurvepump on remonditud? Lekkevaba? - Isegi kui oleks remonditud, siis mida see teadmine annab? Kui läheb tuksi siis võtad varuosalehed lahti ja alla 100 euro on uus kasutatud pump küljes ja elu lill.
Millal on vahetatud hammasrihm ja pihustiotsad? - pihustiotsad? Ostad paarikümne euroga kasutatud pihusti külge ja elu lill taaskord. Mul vedeleb neid komplekte mitmeid, keegi isegi ei küsi selliseid pihusteid, seega parimal juhul keegi kingib sulle need.
Kas lisatuled kinnituvad otse stangele või on kooriku all tugiraam ka? - no vaevalt need nüüd plastiku küljes on, ju nad ikka stangetala küljes on.

Aga jah paras kvaliteethuumor tõesti 700 eurose auto korral. Mis puutub väitesse, et 100 euroseid ostad tõesti silmad kinni, siis lahe. Seal pole tõesti mingit riski, sõidad kuusakoski väravast vea korral sisse ja elu lill (saad veel äkki kopika rohkem kui makstes). Ma üldse ei saagi aru, miks selliseid 100 euroseid autosid üldse müüakse ja endale hilisemat peavalu võetakse igasugu parkimistrahvide, kaamera trahvidega jne, sest ümbes anyway ju keegi neid ei kirjuta. Ise viisin ühe nii 500 eurose väärtusega auto lihtsalt kuusakoskisse ära. 500 oli küll jah korras olekus, aga sellel tahtis sidur vahetust ja veel kõpitsemise. Oksjonil ilmselt oleks mingi 200-300 ikka kätte saanud, aga seda peavalu pärast vaja.

Aga jah nii ta on, et mida odavam auto, seda ulmelisemad nõudmised inimestel on. Isegi täheldanud, et neid 1000 euroseid pille ongi elutüütu müüa. Just oma aeg on see millest kahju on, a la eelmine suvi mingid maakad mul kahe autotäie rahvaga ühte odavaimat diisel Golf 4 vaatamas käisid, tund aega uurisid, proovisid, üritasid diagnostikat teha jne ja siis leidsid, et ei vigu on ikka nii palju, et väärt umbes poole vähem kui küsisin. Lubasid edasi autorahaks platsile ühte vaatama minna :), aga see on ka täna veel müügis, nii et ilmselt oli neid õnnelike tol päeval veel, kes nendega said jahuda. Paar päeva hiljem müüsin soovitud hinnaga ära.

_________________
Signalisatsioonide, mugavusmoodulite, parkimisabide müük ja paigaldus - kõikide autode diagnostika, VAG immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Tõelised ostjad vs. tilganäppijad
PostitusPostitatud: 10.12.2016 12:50 
Kasutaja avatar

Liitunud: 15.11.2016 18:09
Postitusi: 56
aru ma ei saa mis kiun ja hala käib nende 1000euriste pannidega.reaalselt pole vahet kas auto maksab 1000 või 3000euri.samamoodi lagunevad,ise ostsin ühe 1000eurise jaapani diisli.see sõitis enne mind mitu aastat.mu käes pidas mitu aastat ilusti vastu ja uue omaniku käes sõidab samamoodi,vahel ei saa ülevaatuselt läbi mädanenud piduri toru või mõne vedrustuse vidina pärast,aga need osad on üsna odavad.1000eur eest saab päris kaua kestva auto millele raha üsna vähe kulub

_________________
autol pole väga vahet kas 50kw või 250kw,minekut ikka õiget pole


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Tõelised ostjad vs. tilganäppijad
PostitusPostitatud: 10.12.2016 13:04 

Liitunud: 15.12.2004 17:12
Postitusi: 348
dellu kirjutas:
...
Aga jah nii ta on, et mida odavam auto, seda ulmelisemad nõudmised inimestel on. Isegi täheldanud, et neid 1000 euroseid pille ongi elutüütu müüa. Just oma aeg on see millest kahju on, a la eelmine suvi mingid maakad mul kahe autotäie rahvaga ühte odavaimat diisel Golf 4 vaatamas käisid, tund aega uurisid, proovisid,
...


Jämedalt ma mõistan Su seisukohta. Ei nõustu iga punktiga, sest ka tonnine auto saab olla korras. Olen selliseid soetanud, küll otse omanikult ja mitte huiarilt. Tõsi, selleks tuleb iga kord kohale sõita ja enamasti tõdeda, et kokkuluuletatu selle auto kohta küll ei käi... Võib arvata, et ka see isend on iseenesest roogitav räim, aga kuna müüjal ei ole müügisoovi, siis ma ei hakka selle pärast paarisadat kilomeetrit sõitma vaid tõdemaks, et pump lahmab kütet, mootor suitseb sinist ja karbist tõstes kaob tungraud raginal autopõhja...

Valus tõde on küll ka see, et inimesed ei anna endale aru, et tonnine auto ei saa olla uus ja vigadeta. Samas oluliste puuduste väljaselgitamiseks ei kulu tundi (sigadus müüja suhtes :waah ), vaid veerand tundi kuni 20 minutit. Või kauem, kui selle ajaga kusagilt karupersesoost või südalinnaparklast maanteele ei jõua. Iga säärane näpuga roosteplekke (ja mitte läbivaid auke!) lugev tegelane on samasugune jobu. Aga igaüks ei loe ju roosteplekke...

Kõnealuse paraolümpia võti on vist tõesti immokiibita ja seega on teise tegemine soodne. Ühe võtmega on luksutatud ukse taha jäämine vaid aja küsimus, on elu näidanud. Puldist kesklukk on mugav, aga puldi kopeerimine pole enam 10 €.
Ühe suitseva pihusti vahetamine teise samasuguse vastu on sihuke kondoomilappimine. Aga eks ülevaatusevahe võib jälle edasi saada ka nii. On isegi tehtud :D
20+ aastat vana auto puhul on alati rooste olemas. Samas paneelidel olev on vaid kosmeetiline probleem. Kasutaja jaoks tülikaim on tungraua kasutamist takistavalt pehme karp. Ohtlikeim on põhjast lahti mädanenud sillakinnitus. Mis võib tekkida hooldamata Mazda puhul juba 5-6 aastaga, kui määda kive põhja lohistada :waah
VAG 66 kW padade rikkumata pumpasid siiski lademes ei vedele. Õnneks osatakse neid ka remontida.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Tõelised ostjad vs. tilganäppijad
PostitusPostitatud: 10.12.2016 13:10 
Kasutaja avatar

Liitunud: 15.11.2016 18:09
Postitusi: 56
no kui tonnine auto nii roim on siis peaks ostma 4000eur eest 1998a 5 seeria bemmi või

_________________
autol pole väga vahet kas 50kw või 250kw,minekut ikka õiget pole


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Tõelised ostjad vs. tilganäppijad
PostitusPostitatud: 10.12.2016 13:23 

Liitunud: 15.12.2004 17:12
Postitusi: 348
OnuAhmed kirjutas:
...
1000eur eest saab päris kaua kestva auto millele raha üsna vähe kulub


Nõus, saab küll. 8)

Lihtsa auto ostja ei pea tingimata uut Daciat soetama. Kuigi see on oluliselt vähem närvesööv.

Aga selle korraliku leidmiseks tuleb läbi ratsutada persetäis jobusid, kes "oma" korralikuksvaletatud autosid "müüvad".

Aga nagu ma esmase tagasiside alusel tõdema pean, siis valetamine ja varastamine on elunorm ja minusuguste osaks jääbki autolotot mängida. :waah


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Tõelised ostjad vs. tilganäppijad
PostitusPostitatud: 10.12.2016 15:47 
Kasutaja avatar

Liitunud: 22.07.2003 11:11
Postitusi: 6480
Asukoht: Tallinn
Mul vedeleb juba aastaid VW passat B4/Golf 3 pealt 81kw kõrgsurvepump riiulis. Ei ütleks et teab mis nõutud kaup. Ilmselt on sama asi ka Audi peal, ei viitsi praegu googeldada koodi.

Immoga võtme tegemine tõesti veidike kulukam, aga sellel jah seda olla ei tohiks. Samas ei ole ka oluliselt kulukam kui just esindusse ei lähe seda soetama. Puldist sisenemise saab minult 32 euroga kui vähegi viitsimist on ja kolme juhtmega natuke mässata viitsid. Kui ei siis elektriku maksimum pool tunnikest juurde selle auto puhul. Kusjuures see on veel klappvõtmega.

Läbimädanenud karbid ja ärakukkuvad sillad on jah iseasi, nende lappimine ilmselt vähe kulukam.

Muidugi parim ostja küsimus on küsimata, et "Miks müüte".

_________________
Signalisatsioonide, mugavusmoodulite, parkimisabide müük ja paigaldus - kõikide autode diagnostika, VAG immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Tõelised ostjad vs. tilganäppijad
PostitusPostitatud: 11.12.2016 10:44 

Liitunud: 15.12.2004 17:12
Postitusi: 348
dellu kirjutas:
...
Muidugi parim ostja küsimus on küsimata, et "Miks müüte".


Seda pole mõtet küsida enne, kui on selge, et autot ei müü vahendaja. Esimeses kontaktis puudub sellel igasugune mõte, sest julgelt 2/3 müügisolevatest autodest on vahendajate käes. Nende aus vastus peaks olema:"Sest tahan vaheltkasu teenida". No seda ma märkan ju isegi, kui kokku saame. :D Mind see ei aita, teda ainult ärritab. Et see ei jääks pelgaks kõvatamiseks: olen ostnud rikkega auto, mille parandamiseks vajalik hinnaline tükk mul olemas oli. Inimene oli õnnelik, et sai tülika rikkega autost lahti, mina sain soodsalt minu õde aastaid teeninud auto.

Dellu, Sa ometi ei väida, et 81 kW mootori KSP sobib maintud 66 kW pajale vigase asenduseks? Äkki võrdleks ikka apelsine apelsinidega...

Et ei jääks pelgaks kõvatamiseks, siis kes teist müüb seda autot:
http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php ... d6c5e2849c

Taustakontrolli järgi viimasel aastal kaks omanikuvahetust, rändauhind seega. Või lihtsalt halva karmaga auto.

Kas selle puhul juba tohiks läbivate roosteaukude (auto on 20 aastat vana!) kohta küsida? Või on ikkagi veel selles hinnaklassis, kus tuleb müüjale sügava kummarduse saatel küsitud rull ulatada ja vaikselt vasakpöördega ära sõita?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Tõelised ostjad vs. tilganäppijad
PostitusPostitatud: 11.12.2016 13:18 
Kasutaja avatar

Liitunud: 26.09.2011 15:46
Postitusi: 1192
Igal juhul pead kummardama. Viska sajakas peale ka veel müüja hinnalise aja raiskamise eest.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Tõelised ostjad vs. tilganäppijad
PostitusPostitatud: 11.12.2016 14:43 
Kasutaja avatar

Liitunud: 12.07.2004 13:43
Postitusi: 773
Asukoht: Tallinn
Kas hr v6sa arvates on auto automaatselt rändkarikas kui aastas kaks korda omaniku on vahetanud ?
Ise vahetan enamvähem sama tihedalt isikliku autot. Ja ei ütleks, et enne mind või müües mõni autodest teab mis rämps oleks.

_________________
AutoAksessuaarid


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Tõelised ostjad vs. tilganäppijad
PostitusPostitatud: 11.12.2016 15:03 

Liitunud: 20.10.2012 13:09
Postitusi: 1632
Rändkarikatel üldiselt omanikuvahetused ajaloos ei kajastu


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Tõelised ostjad vs. tilganäppijad
PostitusPostitatud: 11.12.2016 20:55 

Liitunud: 23.10.2009 20:42
Postitusi: 2327
Asukoht: Tallinn
Hr v6sa vist ostab esimest korda elus autot, et 1000 euriste junnidega viitsib siin teemas oma pead vaevata.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Tõelised ostjad vs. tilganäppijad
PostitusPostitatud: 11.12.2016 21:32 

Liitunud: 03.10.2013 11:59
Postitusi: 204
Mulle tundub,et siin vägisi kaudselt kaitstakse neid huiareid kes inimesi petta üritavad.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 3089 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203 ... 206  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7