Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 19.04.2024 21:11

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 480 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 32  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Autokaamerate videod
PostitusPostitatud: 22.01.2014 09:49 

Liitunud: 27.12.2004 00:41
Postitusi: 2489
Asukoht: Tallinn
Neid kahjuks jagub sealpool. Eelmisel reedel mõtles mingi Audi omanik, et pikivahe on täiesti olematu asi ja sitsis mingil kärakal perses. Kui ma möödasõitu tegema hakkasin ja tema ette tahtsin maanduda ( vastu tuli auto ja ei hakanud pikemalt möödasõitu jätkama ), siis tuli ju ometi pressima hakata et ma sinna ei mahuks. Sellised lambad ajavad närvi, ise mööda minna ei julge ja sitsivad tuled perses ning siis teisi vahele ei taha ka lasta.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Autokaamerate videod
PostitusPostitatud: 23.01.2014 12:17 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: 09.02.2005 12:47
Postitusi: 3594
Asukoht: Tartu
Muide, kui keegi seda bemmi ja jetta vidjovärki otsima hakkab, siis tõstsin selle kahest eri teemast üheks kokku.

_________________
2018.Datsun masuudipress CVT. 1988.Turist, manuaal. 3 punnvõrri.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Autokaamerate videod
PostitusPostitatud: 28.03.2014 01:59 
Kasutaja avatar

Liitunud: 10.04.2011 10:29
Postitusi: 329
https://www.youtube.com/watch?v=L4L4cHcw3Zo
idikas teel

_________________
Polo Classic 1.6 74kw → 300M 2.7 150kw → Passat b5 1.9TDI 66+++kw → Vw G2 1.6 51+kw-vw G2 1.6 1974. 245kw→G4.1998 75kw


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Autokaamerate videod
PostitusPostitatud: 26.04.2014 17:39 
Kasutaja avatar

Liitunud: 24.01.2005 22:01
Postitusi: 318
Hondamees arvas vist, et mul on vaja temast ka veel mööda sõita ja tegi mul tagasireastumise praktiliselt võimatuks.
https://www.youtube.com/watch?v=Mu9TpCDW0Uo


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Autokaamerate videod
PostitusPostitatud: 26.04.2014 18:22 
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.06.2005 12:35
Postitusi: 633
Kui meeldib kolonnidest möödasõite teha, siis peab ka võimas ja kiire auto olema 8)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Autokaamerate videod
PostitusPostitatud: 26.04.2014 19:26 

Liitunud: 05.07.2010 00:14
Postitusi: 14
revolt kirjutas:
Hondamees arvas vist, et mul on vaja temast ka veel mööda sõita ja tegi mul tagasireastumise praktiliselt võimatuks.
https://www.youtube.com/watch?v=Mu9TpCDW0Uo



ju sis nägi, et eest tuleb auto ja tagant tuleb üks möödasõidul ja tõesti arvas et sa ilmselt sõidad mööda...sellisel hetkel usun et ta ei arvanudki, et sa tema taha keerad..niiet mai näe tema süüd


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Autokaamerate videod
PostitusPostitatud: 26.04.2014 19:53 
Kasutaja avatar

Liitunud: 18.03.2009 17:35
Postitusi: 337
Asukoht: Tallinn
FTSL kirjutas:
revolt kirjutas:
Hondamees arvas vist, et mul on vaja temast ka veel mööda sõita ja tegi mul tagasireastumise praktiliselt võimatuks.
https://www.youtube.com/watch?v=Mu9TpCDW0Uo



ju sis nägi, et eest tuleb auto ja tagant tuleb üks möödasõidul ja tõesti arvas et sa ilmselt sõidad mööda...sellisel hetkel usun et ta ei arvanudki, et sa tema taha keerad..niiet mai näe tema süüd


+1 Tundub et mõni mees sai alles hiljuti load?Pigem pidurdas et sa loll ennast surnuks ei sõidaks kurvipeal.Ajugeenius

_________________
Trahve ja tsikleid loetakse sügisel!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Autokaamerate videod
PostitusPostitatud: 26.04.2014 19:58 
Kasutaja avatar

Liitunud: 11.10.2008 13:44
Postitusi: 4559
Ei tea, mulle õpetati autokoolis kunagi ikka, et kui näed mingit kaskadööri ulmeasendis möödasõitu tegemas, siis ise tõmba lihtsalt teeserva, aga ära pidurda ega kiirenda, kuna möödasõitja ju ei tea kumba sa teed. Kõlab igati loogilise käiguna ju. Praegu oligi täpselt see, et kuna onda pidurdas, siis läks keeruliseks.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Autokaamerate videod
PostitusPostitatud: 26.04.2014 20:15 
Kasutaja avatar

Liitunud: 25.02.2008 02:46
Postitusi: 4718
Asukoht: Helsinki/Pärnu
No aga mis mõte siis üldse mööda sõita on, kui ühest paugutad mööda ja lähed kohe teise taha toppama? Niisama mõtetult süstides toodetakse ainult Reporterile saatematerjali. Kui kiiret pole siis pole ju ka mõtet sõeluda??? Kiire on siis ikka lippad mitmest mööda kenasti ei pea teised ka võimlema ja mingi venna pärast mõtlema, et kas nüüd paugutab kokku vms.

_________________
BMW E39 520iA FL 2,2 125kw.´03, Mazda 6 1,8 88kw. ´02, MB Vito 2,2CDI 75kw.´03


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Autokaamerate videod
PostitusPostitatud: 26.04.2014 20:19 

Liitunud: 08.10.2013 20:33
Postitusi: 31
revolt kirjutas:
Hondamees arvas vist, et mul on vaja temast ka veel mööda sõita ja tegi mul tagasireastumise praktiliselt võimatuks.
https://www.youtube.com/watch?v=Mu9TpCDW0Uo


Raske kommenteerida seda videot, aga väga suur protsent laupkokkupõrkega lõppevatest liiklusõnnetustest juhtuvad just selliste manöövrite läbi nagu siin videos näha. Ütleme nii, et siin on veel suhteliselt hea nähtavusega lauge kurv, kust läheneb vastutulev sõiduauto. Honda juhti ei saa siin kindlasti "ajuvabaks" tembeldada, kuna tema ei teadnud sinu kavatsusi ja auto Kw- kas sa sõidad ka temast mööda või reastud tema taha. Tahavaatepeeglitest ei hinda auto tegelikku sõidukiirust ja ju ta oli veendunud, et kui tema hoo maha laseb, jõuad sina temast mööda. Aga juhtus hoopis vastupidine. Usun, et sinu reastumine tema taha tuli ka talle väga suureks üllatuseks. Ohtlik möödasõitja + vastutulev kaasliikleja põhjustab möödasõidetava (antud juhul Honda juhis) alateadvuses automaatselt pidurdamise efekti. Videopildist jääb arusaamatuks kas ka vastutulev sõiduauto pidi antud manöövri tõttu kiirust vähendama.

Põhimõtteliselt Liiklusseadusest lähtuvalt jääksid sina sellises olukorras süüdi ja see on karistatav § 242 lg 2 kohaselt, kuna tekitasid oma manöövriga nii Honda juhile, kui ka tõenäoliselt vastutulevale sõidukile liiklusohtliku olukorra. Kirjutame ka mõiste lahti, mis on liiklusoht: see on siis olukord, mis sunnib liiklejat ohu vältimiseks järsult muutma liikumissuunda või -kiirust või peatuma.

Antud olukorras sõitis Honda juht endale sobiva sõidukiirusega ning nähes sinu poolt tekitatavt manöövrit oli ta sunnitud järsult muutma enda kiirust, mis nähtub väga hästi ka videopildis. :)

+ Lisaks

Liiklusseadus § 51 (Möödasõit)

(3) Enne möödasõidu alustamist peab juht veenduma, et:

1) ükski tema järel sõitva sõiduki juht pole alustanud temast möödasõitu; OK!
2) samal sõidurajal ees sõitva sõiduki juht pole andnud märku vasakpöördeks; OK!
3) möödasõit ei ohusta ega takista teisi liiklejaid; NOT OK! Sellise Honda taha pidurdamisega ohustasid sa nii möödasõitu sooritanud VW´t, kui vastutuleva Ford Transiti juhti. Nagunii nad pidurdasid, see on fakt!
4) sõidurada, millele juht suundub, on piisavas ulatuses vaba; NOT OK! Oleks vaba olnud, poleks ka seda "Ajuvaba" videot Youtube sündinud.
5) sõiduki, millest alustatakse möödasõitu, suhteline kiirus võimaldab sellest mööda sõita piisavalt lühikese ajaga; NOT OK! . Möödasõit ju ebaõnnestus, kuna juhi poolt valitud suhteline kiirus ei olnud selleks piisav, et kolonnist ohutult mööduda.
6) tal on võimalik tagasi reastuda, ohustamata ja takistamata juhti, kelle sõidukist mööda sõidetakse. NOT OK! Sooritasid möödasõitu nii KIA´st, kui VW- kuid olen veendunud, et nende ette pidurdamine (loe: tagasireastumine) pani ka nemad antud manöövrist pidurdama.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Autokaamerate videod
PostitusPostitatud: 26.04.2014 21:43 

Liitunud: 15.04.2006 18:56
Postitusi: 609
Asukoht: Paide/järvamaa
Ohutussaar1 kirjutas:
Liiklusseadus § 51 (Möödasõit)

(3) Enne möödasõidu alustamist peab juht veenduma, et:

1) ükski tema järel sõitva sõiduki juht pole alustanud temast möödasõitu; OK!
2) samal sõidurajal ees sõitva sõiduki juht pole andnud märku vasakpöördeks; OK!
3) möödasõit ei ohusta ega takista teisi liiklejaid; NOT OK! Sellise Honda taha pidurdamisega ohustasid sa nii möödasõitu sooritanud VW´t, kui vastutuleva Ford Transiti juhti. Nagunii nad pidurdasid, see on fakt!
4) sõidurada, millele juht suundub, on piisavas ulatuses vaba; NOT OK! Oleks vaba olnud, poleks ka seda "Ajuvaba" videot Youtube sündinud.
5) sõiduki, millest alustatakse möödasõitu, suhteline kiirus võimaldab sellest mööda sõita piisavalt lühikese ajaga; NOT OK! . Möödasõit ju ebaõnnestus, kuna juhi poolt valitud suhteline kiirus ei olnud selleks piisav, et kolonnist ohutult mööduda.
6) tal on võimalik tagasi reastuda, ohustamata ja takistamata juhti, kelle sõidukist mööda sõidetakse. NOT OK! Sooritasid möödasõitu nii KIA´st, kui VW- kuid olen veendunud, et nende ette pidurdamine (loe: tagasireastumine) pani ka nemad antud manöövrist pidurdama.


Mida on härra liiklusseadusel öelda, Honda taga sõitva Passati ja Kia pikivahe kohta, mina ütlen NOT OK. Kui seal oleks olnud normaalne pikivahe, siis ei oleks seal olnud mingit probleemi, antud hetkel põhjustas kogu probleemi lihtsalt Honda juhi omastarust äss manööver lasta kiirem mööda. Rivi keskele annab ka üsna lühikese pikivahe korral tagasi reastuda tegelikult nii, et taga sõitev auto ei pea pidurdama. Ise peab lihtsalt oskama väga hästi ära tunnetada eesoleva auto kiirus, et sa ennast temast aeglasemaks ei pidurdaks.

Mina olen ka poolt selle ütlusega, et kui näed kahtlast möödasõitu ära pidurda, ega kiirenda, tõmba lihtsalt serva. Kui on näha, et seljataha ei reastu, siis võib juba hakata pidurdamisele mõtlema. Üle ei ole mõtet reageerida, see tekitab uue probleemi.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Autokaamerate videod
PostitusPostitatud: 26.04.2014 21:57 

Liitunud: 08.10.2013 20:33
Postitusi: 31
pokemon kirjutas:



Mida on härra liiklusseadusel öelda, Honda taga sõitva Passati ja Kia pikivahe kohta, mina ütlen NOT OK. Kui seal oleks olnud normaalne pikivahe, siis ei oleks seal olnud mingit probleemi, antud hetkel põhjustas kogu probleemi lihtsalt Honda juhi omastarust äss manööver lasta kiirem mööda. Rivi keskele annab ka üsna lühikese pikivahe korral tagasi reastuda tegelikult nii, et taga sõitev auto ei pea pidurdama. Ise peab lihtsalt oskama väga hästi ära tunnetada eesoleva auto kiirus, et sa ennast temast aeglasemaks ei pidurdaks.


Kui juba tähte närida, siis olen selle pikivahe hoidmisega täitsa nõus sinuga :D . Aga mida ütleb liiklusseadus, enne kui minnakse möödasõidule ? § 51 lg 3 punkt 6 ütleb, et enne kui minnakse möödasõidule peab juht veenduma, et tal on möödasõidetavatest võimalik tagasi reastuda neid ohustamata ja takistamata. Antud videosituatsioonis kodanik revolt ei veendunud selles ja läks möödasõidule, mida ta ei oleks pidanud tegema. Aga noh, kogu selle loo juures meeldib mulle kaasfoorumlase "GTIDriver" ütlus, et kui meeldib kolonnidest möödasõite teha, siis peab ka võimas ja kiire auto olema :D


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Autokaamerate videod
PostitusPostitatud: 28.04.2014 06:22 
Kasutaja avatar

Liitunud: 19.01.2008 13:47
Postitusi: 869
Asukoht: E/T
revolt kirjutas:
Hondamees arvas vist, et mul on vaja temast ka veel mööda sõita ja tegi mul tagasireastumise praktiliselt võimatuks.
https://www.youtube.com/watch?v=Mu9TpCDW0Uo



Sul load on üldse? Kuradi idioot oled! Sisuliselt pimedas kurvis hakkad mingi jõuetu pasaga mööda pressima ja nüüd ulud siin? Selles videos on näha kahte asja. Sitt auto ja ajudeta juht.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Autokaamerate videod
PostitusPostitatud: 28.04.2014 08:05 
C4V6
Kasutaja avatar

Liitunud: 11.02.2008 13:40
Postitusi: 4195
Asukoht: Kalsarikännit
Mingi hale paanika. Minge nutke jõgi endale.

_________________
Jerry lee Lewis was the devil
www.HLautoosad.ee HL'i Facebooki leht tanel@Hlautoosad.ee 53 039 002 E-R 09:00-17:30


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Autokaamerate videod
PostitusPostitatud: 28.04.2014 08:46 
Kasutaja avatar

Liitunud: 24.01.2005 22:01
Postitusi: 318
Ei saa ka aru, mida te halate. Oli möödasõit siis oli, ühtegi keelavat märki ei olnud. Ega möödasõidu turvalisuses ei saagi veenduda, kui mõni sell otsustab trikke teha. Load on aastast 2004, jutu järgi mõni polnud siis veel sündinudki. Pealegi mu jõuetu pask on vast kiirem, kui enamuse foorumlaste autod.


Viimati muutis revolt, 28.04.2014 09:05, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 480 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 32  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 30 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7