Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 28.04.2024 00:04

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 353 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5 ... 24  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Söömise ja pildistamise mäng 2015
PostitusPostitatud: 25.01.2015 18:50 
Kasutaja avatar

Liitunud: 19.01.2008 13:47
Postitusi: 869
Asukoht: E/T
lähen siis kana järgi :S nädal läheb linnutiivul :D

edit: Minu kui kokandushuvilise jaoks väga huvitav mäng. Suurem osa foorumirahvast ei taha kuidagi kaasa tulla ainult. Menüüs tõesti ainult turbokad ja burgs?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Söömise ja pildistamise mäng 2015
PostitusPostitatud: 25.01.2015 19:42 
Kasutaja avatar

Liitunud: 30.06.2014 11:24
Postitusi: 627
Mäng on huvitav jaa, aga vaata ma ei ole eriline kokkaja. Pole teab mis ajast ise süüa teinud, kui kodus, siis teeb naine söögi, kui väljas, siis käin söön kuskil.
Seni, kuni labast vorsti võileiba siin ei küsita, mina kaasa ei mängi :D

_________________
Müüa: Citroen C4 Cactus
Müüa: BMW 323 e46 huvikorral PS.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Söömise ja pildistamise mäng 2015
PostitusPostitatud: 25.01.2015 19:53 
Kasutaja avatar

Liitunud: 12.04.2008 00:43
Postitusi: 3632
Menüü selline lihtne supp ja kartul, liha, kaste.
Ma ootaks siia näiteks sellised asju, kus õpetatakse erinevate kastmete tegemist, liha-kala maitsestamiseks. Näiteks nagu Uncle Bens- aga seda ise teha. Ja maitsvaid köögivilju võiks ka osata teha, selliseid nagu pakutakse toidukohas Talleke ja Pullike. Ainult ma nüüd ei tea kas need olid veinis või grillil tehtud köögiviljad.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Söömise ja pildistamise mäng 2015
PostitusPostitatud: 25.01.2015 19:56 
Kasutaja avatar

Liitunud: 03.04.2012 22:40
Postitusi: 161
Asukoht: kohila/Tallinn
teeks järgmise ülesande aga äkki keegi targem ütleb mida peetakse silmas õllekana all. Googlis tuleb tulemusi koivast supini :uhoh


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Söömise ja pildistamise mäng 2015
PostitusPostitatud: 25.01.2015 20:15 

Liitunud: 22.01.2009 01:38
Postitusi: 206
Lauur kirjutas:
teeks järgmise ülesande aga äkki keegi targem ütleb mida peetakse silmas õllekana all. Googlis tuleb tulemusi koivast supini :uhoh

Seda ilmselt tahetakse http://profatoitub.blogspot.com/2010/03 ... urgil.html

_________________
Google


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Söömise ja pildistamise mäng 2015
PostitusPostitatud: 25.01.2015 22:43 
Kasutaja avatar

Liitunud: 19.01.2008 13:47
Postitusi: 869
Asukoht: E/T
õlles marineeritud kana, õllega hautatud kana jne... söögi valmistamine on loov tegevus :D


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Söömise ja pildistamise mäng 2015
PostitusPostitatud: 26.01.2015 12:36 
Kasutaja avatar

Liitunud: 04.04.2003 21:57
Postitusi: 2079
Asukoht: Tallinn
Ma hoian ka teemal silma peal, aga tavaliselt ei jõua enne poodi toorainete järelegi, kui juba siia pilt tekib :D
Mul tegelikult õlle ja kana on kodus küll. Kui keegi teine teha ei viitsi, siis võin täna lõunaks kokata kokku selle toidu.. kui keegi veel planeerib, siis andke teada - ilmaasjata ei hakkaks tegema, sest kanaga oli tegelt teised plaanid :D

EDIT: Sorri, ei jõudnud ikkagi täna. Ehk keegi teine teeb.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Söömise ja pildistamise mäng 2015
PostitusPostitatud: 26.01.2015 23:20 

Liitunud: 24.04.2010 00:43
Postitusi: 109
Asukoht: Tartu
1. Acquire potatoes - kuna ahju ei ole, siis läksid loosi Konsumi ahjukartulid koos hakklihakastmega.
Pilt
2. Sebi kanafilee
Pilt
3. Kaks vabalt valitud õllet
4. Kana raiu pilbasteks
5. Pane kana pannile koos poole õllega

Pilt

6. Vaiksel tulel 15 min las muliseb, siis kalla õlle ära ja pruunista.

Pilt

7. Lisa karduffel

Pilt

8. Enjoy

Pilt




Söödikute edetabel:

Jopakoll - 1
Muri - 1
Offline - 1
Skewp - 2
SpikeBMW - 1
superior - 1

Järgmine ülesanne:
Itaalia pada (easy task oleks poest valmis pakk osta ja hakkliha lisada, hard task kui ise kõik teed)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Söömise ja pildistamise mäng 2015
PostitusPostitatud: 28.01.2015 21:03 
C4V6
Kasutaja avatar

Liitunud: 11.02.2008 13:40
Postitusi: 4195
Asukoht: Kalsarikännit
MDB kirjutas:
See mäng teil vedu küll kuidagi ei võta, kuid niisama retsepte ja tegemisi pildiga võiks teema arenduseks võtta küll.


Ma siis võtan sellest otsast kinni ja loodan, et naiffima ei hakata.
Üritaks siis omalt poolt pakkuda rubriiki: Kiirelt, maitsvalt ja lihtsalt
Olgu öeldud, et ma ei söö väga paljusid asju (Muna, maks etc.)

See on nüüd see ots kui ma kukkusin rustize peale siin röökima, et jumala eest milleks kusagil villemis raha eest poissmehe praadi söömas käia. Valmistamise aeg 15 minutit. Valmistamiseks kuluvad asjad mida on kõike natukene ja millega pole eraldi suurt palju peale hakata kuna nii ehk naa peab kauplusesse uute produktide järgi jooksma. Boonusena on see tervislik - palju valku, vähe süsivesikuid
Veise kebabi laastudes on vist üsna 0 süsikat, veise suitsusink on ka OK, see suitsuvorst on küsitav.


Pilt

Pann õrnale tulele, pannile törts punast veini, pigistga sidrunit (Ma panen igale poole sidrunit), küüslauguga chillikastet
Pilt

Lisad kõik järgnevad komponendid

Pilt

Viskad vaiksel tulel kaane peale ja lased seal mürtuda neil, segad läbi korduvalt.
Lõpusirgel lisad chilli explosionit ja liha üldmaitseainet
Pilt

Segad veelkord normaalselt läbi.
Serveerid.
Juurde pärlsibulad, hakitud salat, mingi sousik kapist. Peale lõikad sibulat (mulle julmalt meeldib sibul)

Pilt
Pilt

Väljas maksad sellise lobi eest 5 kulli vähemalt. Kodus saad jalust ära asjad mis tahavad pahaks minna.


Järgmine on söögiteemast kunagi läbi käinud.

Pelmeene söön ma üli harva aga kui söön, siis peavad nad olema head. Uvicu kollased on tõesti pisut kehvemaks läinud ja seega ma olen juba kordi ja kordi veidi lihvinud ja proovinud aga retsept mis minul keele perse ära viib on siis selline...

Pelmeenid potti ja vesi peale (ei pritsi kööki täis kui vee hiljem selga lased). Koheselt tõmbad potti turskelt liha üldsemaitseainet, ikka nii, et vesi pruuniks läheb. Pisut karrit, chilli explosionit (lisan ka veidi chilliga oliiviõli), natukene persilladeli/basiilikut ning soola asemel panen veidikene vegeta maitseainet. Rohkelt võib sisse hakkida tilli ning ise panen ka natukene ruccolat. Keedad neid seni kuni nad värvi külge võtnud ja ühes tükis veel (et ei lagune ja pole plögad). Vahepeal oled ahju kuumutanud ilusti 220 kraadi peale. Siis paned nad ahjuplaadile üsna kõrgele ja ehmatad neid seal seni kuni näed, et hakkavad pruuni jumet külge tõmbama ja näevad kuivad välja. Noh, kõrvale tegin veel mõned Šampinjonid peekoni ja suitsukana merevaiguga ning ikka vana hea Saku ele

Edit: Kes tahab võib veel muidugi konsumeerimiseks võtta ka äädikat. Isiklikult ma pelmeene äädikaga süüa ei taha kuigi äädikas väga meeldib.

Pilt

NB ! Pildil olevad Šampinjoni rullid on ka ülilihtne ja tore amps.
Seeni ma ei söö, ainus variant seentest mida ma söön ongi sellised
Pilt
Pilt
Pilt

Ostad poest karbi neid junne, peekonit (mida toekama peekoni leiad, seda parem) ja oma maitsele sobivat merevaiku (mina söön murulauguga reeglina). Viskad junnidelt sabad naher (väga lihtsalt eemalduvad koos sisuga), täidad kõik junnid merevaiguga. Keerad peekoni ümber junnide rulli. Ahju ! Küpsetad kuni peekon enamvähem krõbedaks hakkab minema. Tarvita koheselt, külmast peast ja uuesti soojendatult need süüa ei kõlba !

Lõhe / Forell ahjus (Värskeid pilte võin järgmisel vamistamisel teha, see on kunagi mul siia söögiteemasse pandud)
Pilt

Laiskloomana ostad poest lõhe või forelli filee. Lõhe on siis rasvasem, forell kergem.
Tasub ka jälgida kus kohast osta. RIMIst saab reeglina kõige mõistlikuma hinnaga. Elu kõige kallima filee olen ostnud Prismast. 1,5kg lõhet maksis 23 eurot (räige kalaisu oli, rimis polnud)

Viskad rõba ahjuplaadile. Tõmbad kergelt soolaga üle. Raputad õrnalt kala maitseainega üle, persillade (seda võib turskelt panna), räigelt palju tilli. Mina ujutan kõik sidruniga üle (pigistan peale). Võiks normaalselt sisse imenduda tänu sellele. Peale sibulat. Kui võimalus, siis lase tunnike seista. Kui ei, siis pole ka midagi katki. Ahju kuumutad 200 kraadini ja viskad 20-25 mintsaks ahju. Küpsetusastmeid on maitsest olenevalt palju aga mulle meeldib umbes nii. Kala ehmatab tegelikuses end üsna ruttu valmis
Pilt

Voilaa...

Pikkpoiss. Ütlen ausalt, et mina kasutan kartulipulbrit valmistamiseks, sest päris kartulit tihti kodus ei hoiagi ja toiteväärtus on neil ilmselt üks ja sama pask. Pulbrimassi saad vastavalt vajadusele ära maitsestada.

Kes pikkapoissi teha ei viitsi, võib selle osta poest, näiteks Rakvere oma aitab süüa kuid ise teha on lihtne ja pealegi saad enda maitsejärgi hakkliha ning maitsestamiseks minevaid asju kasutada.

Retsepti saab näiteks siit http://www.nami-nami.ee/Recipe/View/1747
Täiesti omal käel võib pisut ka improviseerida, selles minuarust võlu ongi.
Endale meeldib paprikat sisse hakkida

Pilt

Iga üks ise otsustab kas need on söögid või mitte. Minu arust on nende kõigi valmistamine sama lihtne kui potil ajakirja lugedes ning õlut juues häda ajada. Ajakulu jääb peale pikkpoisi kõigil max. 30 mintsa juurde.

Ärge peksa andke,
Head isu !

_________________
Jerry lee Lewis was the devil
www.HLautoosad.ee HL'i Facebooki leht tanel@Hlautoosad.ee 53 039 002 E-R 09:00-17:30


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Söömise ja pildistamise mäng 2015
PostitusPostitatud: 28.01.2015 22:46 
Kasutaja avatar

Liitunud: 12.04.2008 00:43
Postitusi: 3632
Väga hea! Kala ja pelmeenide tegemine saab lähiajal kindlasti ootusrikas olema.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Söömise ja pildistamise mäng 2015
PostitusPostitatud: 28.01.2015 22:59 
C4V6
Kasutaja avatar

Liitunud: 11.02.2008 13:40
Postitusi: 4195
Asukoht: Kalsarikännit
Unusasin veel ennem mainida, et kalarasv on julmalt kasulik asi kes ei tea. Samuti on kala hea süüa kaalulangetamise ajal. Minu arust kalarasv aitab ainevahetust kiirendada päris korralikult.


Miks ma siia kogu seda valgu ja süsivesiku ja kasulikuse sousti kirjutan on see, et ma pole elus päevagi trenni teinud ning mul on istuv töö. Ma söön täiega palju rämpsu tegelikult ja ühtlasi pean ma rõvedalt jälgima mida ma söön - käest ära ei saa lasta.

_________________
Jerry lee Lewis was the devil
www.HLautoosad.ee HL'i Facebooki leht tanel@Hlautoosad.ee 53 039 002 E-R 09:00-17:30


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Söömise ja pildistamise mäng 2015
PostitusPostitatud: 29.01.2015 18:20 
Kasutaja avatar

Liitunud: 08.01.2006 01:23
Postitusi: 139
Asukoht: Tallinn
Küsimus nende pärlsibulate kohta. Millisest poest neid osta saab? Kui poodides suur valik siis millised täpselt need kõige paremad on? Ise pole osanud otsida poodidest neid.


Tsiteeri:
Serveerid.
Juurde pärlsibulad, hakitud salat, mingi sousik kapist. Peale lõikad sibulat (mulle julmalt meeldib sibul)

Pilt



Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Söömise ja pildistamise mäng 2015
PostitusPostitatud: 29.01.2015 18:27 

Liitunud: 12.07.2006 23:47
Postitusi: 3707
Mitu punkti Tanel saab nüüd? Krt sa tegid katki selle mängu. Ja ära nori mind enam, ma sõidan nüüd bemmiga ju :(


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Söömise ja pildistamise mäng 2015
PostitusPostitatud: 29.01.2015 18:27 
C4V6
Kasutaja avatar

Liitunud: 11.02.2008 13:40
Postitusi: 4195
Asukoht: Kalsarikännit
Mina ostan kõik enda ostud ainult Prismast.

1. Ma olen harjunud
2. Lähedal
3. Väga väga suur ja lai valik, SH. asju mida minuarust paljudest teistest kohtadest ei saa
4. Kella 11'ni lahti mis tähendab seda, et ma saan sinna peale kümmet minna (juhul kui alksi pole vaja) ning pood on täiesti tühi, mingid marutõbised memmed ei ürita sind surnuks rammida arvates, et sa nende hapukoort tahad just parasjagu ära rottida riiulist....

RustyZ kirjutas:
Mitu punkti Tanel saab nüüd? Krt sa tegid katki selle mängu. Ja ära nori mind enam, ma sõidan nüüd bemmiga ju :(



See polnud üldse norimisena mõeldud aga ma lihtsalt püüan siiani ka enda seisukohta kaitsta mis tundub minuarust üsna põhjendatud :D


Ja mina ei taha mingeid punkte. Vaadates eelnevaid siia pandud roogasid, siis ma ei vääriks neid ka...

_________________
Jerry lee Lewis was the devil
www.HLautoosad.ee HL'i Facebooki leht tanel@Hlautoosad.ee 53 039 002 E-R 09:00-17:30


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Söömise ja pildistamise mäng 2015
PostitusPostitatud: 30.01.2015 21:44 
C4V6
Kasutaja avatar

Liitunud: 11.02.2008 13:40
Postitusi: 4195
Asukoht: Kalsarikännit
Nii.
Tuled koju. Laod mandi külmarisse, samuti ära unusta ka jooke külma panna. Šhampa kohe sügavkülma, seal ta digimuutub tunniga pandavaks. Tähista..... mida iganes, keegi persest sündinud pederast või lehm äestas täna jälle poe parklas mu taga stanget, see on piisav põhjus tähistamiseks ehk.

Võtad õlle, avad, naudi....
Keera ahi 200 kraadi peale ja jäta soojenema.

Täna sain värsket hommikul püütud forelli. Laotad selle ahjuplaadile.
Lisa soola
Pilt

Kalamaitseaine
Pilt

Rüüpa õltsi ja mõtle, et tahaks naiffida neid värdjaid kes juba viiendat korda su autole sisse uhavad parklates.

Persillade http://www.santamaria.ee/sortiment/mait ... le_id=1117
Pilt

Viie pipra segu veidi
Pilt

Haki värske till ning lõika pooleks sidrun
Pilt

Pigista pool sidrunit fileede peale tühjaks, lisa till
Pilt

Aeg on kiirelt õltsi rüübata. Mine jookse teise tuppa ja vaata mis tema teeb. Süüta aroomi küünal (suurem võimalus pärast romantilist nussi saada)

Naase kiirelt kööki. Haki üks suuremat sorti värske sibul ning lisa kartulid (Ostsin Prismas valmis Ranbow toodangut, vaja lihtsalt ahjus üle küpsetada)
Pilt

Küta stuff ahju ja võtta mõnusat külma õltsi.
Puhasta korralikult köögi tööpind ning aseta sinna lavašš (Pärast hea veini kõrvale võtta)

Määri merevaiguga kokku
Pilt

Lisa maitseainega forell, kurk, värske salat
Pilt
Pilt

Rüüpa õltsi ning aseta järgmine lavašš
Määri kõik jälle merevaiguga kokku ning aseta sinna sink (ise kasutan õhemast õhemat veisesinki)
Pilt

Viska sinna kalast alles jäänud till
Pilt

Silo segu
Pilt

Tulemuse peaksid lõpuks midagi sarnast saama...
Pilt

Lõpeta oma õlts ära (see peaks nüüd otsa saama)
Salatit ei viitsinud täna kõrvale teha kuna igast muud manti on ka järada

Laksa veel mingit värki taldrikule mida njämmida. Viinamarjad ja juust sobivad ka hästi aga nendest siiber, võtsin midagi labasemat.

Pilt

Serveeri mingi meelepärase kastme ning kerge siloga

Pilt


Kui olete söömise lõpetanud, siis tõmba enda keel per*est välja ning rüübake šhamp lõpuni.
Mine tee suitsu. Too välja külm valge vein. Endale meeldivad sellised pigem hapumad. Riesling on tavaliselt kindlapeale minek. Nautige peeti ja vaadake mingit head filmi (Two lane blacktop, Death Proof, Pulp Fiction...) Kui õhtu on lõppenud, siis ilmselt tänu eelpool mainitud aroomiküünla süütamisele saad sa täna ka otsa peale, kui veel ei paista, siis too lisapudel veini ja mine uuele katsele.

Head isu.

_________________
Jerry lee Lewis was the devil
www.HLautoosad.ee HL'i Facebooki leht tanel@Hlautoosad.ee 53 039 002 E-R 09:00-17:30


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 353 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5 ... 24  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 89 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7