Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 12.08.2020 10:01

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Tee uus teema Vasta teemale  [ 6 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Hot Rod Drag Week 2019 8. - 13. September Virginia
PostitusPostitatud: 15.09.2018 23:59 
C4V6
Kasutaja avatar

Liitunud: 11.02.2008 13:40
Postitusi: 4225
Asukoht: Kalsarikännit
Esmakordselt ajaloos kuulutati juba nüüd välja järgmise aasta üritus !

Pilt

https://www.hotrod.com/articles/say-hot ... announced/

Hotrod Magazine teatab suurima ärevusega, et 2019 aasta kuupäevad ning asukohad on on lukus !
Maailma karmim tänavalegaalsete kiirendusautode üritus mis on toimunud aastast 2004. See üritus on midagi rohkemat kui töötavad tuled ja lahti käivad uksed. Lisaks viiepäevasele võistluskatsumusele peavad need autod suutma reaalselt, ilma kõrvalise abita läbima ca. 1600km teid ja tänavaid viie erineva raja ja võistluskoha vahel !
Võistlusel ei arvestata juhi reaktsioonikiirust vaid oluline on suurim võimalik veerandmiilil läbitud aeg. See tähendab, et iga juht saab oma autoga rajal paigalt võtta siis kui ta tunneb, et on valmis mitte siis kui kuusepuul lubav tuli seda lubab. See tähendab, et võistlus ei oota kohale ainult Pro- kuusepuu järgi sõitvaid proffesioonaale vaid oodatud on osalema kõik kes vähegi tunnevad, et nendel on kiire tänavalegaalne auto. Võistluse tulemusteks võetakse viie võistluspäeva keskmine läbitud aeg.

Need kes toovad enda autod kohale treileritel peavad enda treileri esimese võistluspäeva paigas ära parkima ning sinna ligipääsu rohkem nädala jooksul ei võimaldata kui sa just ei katkesta.

Võistluspäev algab kohaliku aja järgi reeglina kell 8 hommikul ning sõita lubatakse 6 tundi. Võistlusaeg jaguneb nii, et kõigepealt lastakse kaheks tunniks rajale kiired klassid, siis lubatakse tund aega sõita street eliminator maisnatel (indeks 10 sekundit millest ei tohi olla kiirem) ning lõpuks 3 tundi lubatakse peale kõik autod läbisegi. See aeg on hea neile kes esimese katsega ei suutnud sõita soovitud tulemust (kirja läheb päeva parim aeg) või siis näiteks üritasid magada mõni tund võistluse arvelt kui öösel on kusagil parklas mootoril kolbi vahetatud.
Üldine praktika näitab, et sõidetakse esimesel võimalusel enda sõit ära ning suundutakse järgmisesse võistluskohta kuna vahemaad on tavaliselt üsna pikad (300-400km korraga) ning lisaks enda hädade rahuldamisele tuleb teepeal ka palju tankida ning läbida teatud checkpointid mis on korraldajate poolt ette näidatud.

Kui klassiautodel on ka kindlad reeglid (vastavalt modifikatsioonidele jaotatakse sind kuhugi kindlasse klassi, vaadatakse ka puuride indekseid, ülelaadimist, kere ümberehitust jpm.) siis "aeglases" street eliminator võistlusklassis on ainus reegel, et auto ei tohi sõita kiiremini kui 10 sekundit.

Klassid on seni jagunenud nii
Unlimited:
Ultimate Iron:
Pro Street Power Adder:
Pro Street Naturally Aspirated:
Modified Power Adder:
Modified Naturally Aspirated:
Super Street Small Block Power Adder:
Super Street Small Block Naturally Aspirated:
Super Street Big Block Power Adder:
Super Street Big Block Naturally Aspirated:
Street Race Small Block Power Adder:
Street Race Small Block Naturally Aspirated:
Street Race Big Block Power Adder:
Street Race Big Block Naturally Aspirated:
Hot Rod:
Gasser A/Gas:
Gasser B/Gas:
Street Machine Eliminator

Kui veel pisut statistikast rääkida, siis 2018 aasta võistlusel osales 3 autot mis sõitsid kuue sekundi aega ning kõik ka lõpetasid edukalt. Seitset sekundit sõitis 23 autot ning kaheksat juba omajagu rohkem rääkimata 9 sekundi ajast. Street eliminator klassis oli 108 autot.

Üldiselt peale esimest võistluspäeva on ka kõige rohkem väljalangejaid- umbes 30, sest tavaliselt löövad igasugused nõrgad lülid välja kui hakatakse mööda maanteesid järgmisesse kohta liikuma. Kõige levinumateks vigadeks on jäikade tõukurite, nuka jms. kasutamine ameerika V8 mootoritel (üldiselt võistlusmootorite teema), ülekuumenevad kütusepumbad, erinevad jõuülekande probleemid (käigukastid, sidurid, reduktorid) ning seejärel kõik muu. Üldiselt teadjamatel meestel on kaasas kõik mida selliste mootorite puhul saab kuluosadeks pidada. Näiteks nookurid.

Võistlusel on osalemas tänaseks väga palju sõitjaid Austraaliast kellest osad lasevad enda kiire auto kohale tuua ning mõningaid on soetanud selle kohapealt. 2014 oli vist esimest korda osalemas üks Soomlane kes küll palju tähelepanu ei saanud enda üsnagi tagasihoidlikute sõitude pärast ning 2016 aastal osalesid esmakordselt illegaalselt tänavakiirendus ürituselt Stockholm open tuntud kuuekordsed võitjad Opel Asconaga saavutades parimaks ajaks 8,0
Kasutusel on Big Block chevrolet tüüpi nitromootor
Pilt

2017 aastal osalesid lisaks samale rootsi seltskonnale ka Soomlased Plymouth VIPiga.
Rootslased suutsid 2017 aastal enda aega juba parandada 7.8 peale
Pilt
Pilt

Soomlasi kahjuks saatis terve nädal ebaõnn. Küll läks plokiaas hapuks, küll käigukast.
Ebaõnne sõduritena kasutatakse sellel autol veel väga harulasi kaasi ning imekombel suudeti ikkagi kohe uus leida.
Võistlust nad ei lõpetanud kuid olid pea alati kohal ning neil lubati poolest nädalast teha demosõite kuna tuldud on kaugelt ja vaeva nähtud palju


See aasta, 2018 osales lõpuks ka esimene Eestlane. Andres Arnover
Rootslased ehitasid spetsiaalselt seda võistlust silmas pidades ka teise Ascona juurde ning pidid sõitma kahe autoga kuid firma kes nende autosid transportis Ameerikasse käperdas midagi ära ning autod jõudsid kohale liiga hilja. Hetkel kohapeal, floridas testides õnnestus juba kolmandal katsel uue opeliga sõita aega 6.8 !
Pilt

Loodan, et need poisid on ka järgmine aasta ikkagi kohal !

Pilt
PiltAndrese parimaks tulemuseks jäi siis 8.6 ning nädala keskmine oli 8,74 @ 161,4mph
Nende 2018 tegemisi saab jälgida sellest facebooki grupist https://www.facebook.com/Fast-Ford-Raci ... 177069011/


Kuna tegemist on Ameerikaga, siis on ilmselgelt kohal väga radikaalseid autosid. Meie mõistes on küll Andrese Taunus juba pigem kosmosevaldkond, siis USA's on see täiesti tavaline tänalegaalne auto. Täpselt nagu Soomes ja Rootsis on ka seal lubatud turvapuur ning 4 link vedrustus rääkimata mootori vahetusest või muudest modifikatsioonidest. Oluline on, et auto oleks turvaline liikluses mitte ei ajata sõrmega taga mingeid põhimõttelisi nõudeid. Kui rootslaste autod on näiteks juba üsnagi radikaalsed, siis aastaid on osa võtnud mitu promod tüüpi autot mis on kohandatud tänaval sõitmiseks (tuled- viled ja topsihoidjaid on külge pandud :D ) ning loomulikult kärukonks käru vedamiseks kus on vajaminev kraam alates rehvidest kuni lisakütuse ja enda olmekraamile.
Minu läbi aegade lemmik auto osales see aasta. See on Richie Cramptoni Shit box of doom elik 1957 Chevy Bel Air universaal millega sõidab Stockholmist pärit professionaalne Funny Cariga sõitev Jonnie Lindberg. Tulenevalt mootorist mis sinna vahele visati ei tohi Richie sellega ise sõita. Lindberg aga sõidab alkoholi klassis NHRA's funny cariga ning temal on luba olemas. Trikk mis tehti on siis see, et funny cari vahelt visati mootor koos lenco kastiga tuima kolhosniku näga lihtsalt selle bel airi vahele ja umbes mingi neljanda sõiduga ever tõmmati juba 6.9 sekundi aega. Autol on täiesti rauast kerega ja väga raske

Pilt
Pilt
PiltVideo kuidas nad teel on -> https://www.facebook.com/JonnieLindberg ... 271780061/
Video https://www.facebook.com/hans.stenerlof ... 964010867/Võistlusele saab registreerida alles Märtsis ning see aasta läks eelregistreerimine lukku 7 minutiga !
See tähendab, et 400 osavõitjat suutis ennast registreerida 7 minutiga ning rohkem kahjuks registreerida ei ole võimalik. Väga paljud kiired autod jäävad osalemata just sellepärast, et ei jõuta registreerida. Kohapeal küll üldiselt saab ca. 100 autot tavaliselt elava järjekorra alusel samuti osalame nende arvelt kes kohale ei jõdnud kuid see on kurnav ning paras loto


Sunday, September 8 (tech) North Dinwiddie, VA Virginia Motorsports Park
Monday, September 9 North Dinwiddie, VA Virginia Motorsports Park
Tuesday, September 10 Rising Sun, MD Cecil County Dragway
Wednesday, September 11 Atco, NJ Atco Dragway
Thursday, September 12 Budds Creek, MD Maryland International Raceway
Friday, September 13 North Dinwiddie, VA Virginia Motorsports Park

2017 aasta kajastus minu poolt viewtopic.php?f=7&t=164853
2018 aasta kajastus minu poolt viewtopic.php?f=7&t=165463

Pilt

_________________
Jerry lee Lewis was the devil
www.HLautoosad.ee HL'i Facebooki leht tanel@Hlautoosad.ee 53 039 002 E-R 09:00-17:30


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Hot Rod Drag Week 2019 8. - 13. September Virginia
PostitusPostitatud: 16.09.2018 02:58 
C4V6
Kasutaja avatar

Liitunud: 11.02.2008 13:40
Postitusi: 4225
Asukoht: Kalsarikännit
https://www.google.com/maps/dir/Virgini ... 651417!3e0

Siia lisanduvad osalejate jaoks siis igasugused checkpointid mis venitavad selle teekonna kokku ca. 1000 miili pikkuseks aga võistluspaigad on näha.

_________________
Jerry lee Lewis was the devil
www.HLautoosad.ee HL'i Facebooki leht tanel@Hlautoosad.ee 53 039 002 E-R 09:00-17:30


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Hot Rod Drag Week 2019 8. - 13. September Virginia
PostitusPostitatud: 09.09.2019 09:41 
C4V6
Kasutaja avatar

Liitunud: 11.02.2008 13:40
Postitusi: 4225
Asukoht: Kalsarikännit
Täna siis hakkab pihta !
Või no tegelikult testpäev oli eile juba.

_________________
Jerry lee Lewis was the devil
www.HLautoosad.ee HL'i Facebooki leht tanel@Hlautoosad.ee 53 039 002 E-R 09:00-17:30


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Hot Rod Drag Week 2019 8. - 13. September Virginia
PostitusPostitatud: 09.09.2019 15:47 
C4V6
Kasutaja avatar

Liitunud: 11.02.2008 13:40
Postitusi: 4225
Asukoht: Kalsarikännit
https://www.motortrendondemand.com/deta ... _2mi9uhuf/

_________________
Jerry lee Lewis was the devil
www.HLautoosad.ee HL'i Facebooki leht tanel@Hlautoosad.ee 53 039 002 E-R 09:00-17:30


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Hot Rod Drag Week 2019 8. - 13. September Virginia
PostitusPostitatud: 20.09.2019 10:10 
Kasutaja avatar

Liitunud: 22.01.2010 11:51
Postitusi: 1066
Päris raju võitja keskmine aeg sel aastal ja uus DW rekord 5.994

Andrese kohta ei suuda protokollidest infot leida, kuidas neil lõpuks läks?

_________________
AruveeRacingTeam Petrolheads.ee


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Hot Rod Drag Week 2019 8. - 13. September Virginia
PostitusPostitatud: 20.09.2019 10:19 
C4V6
Kasutaja avatar

Liitunud: 11.02.2008 13:40
Postitusi: 4225
Asukoht: Kalsarikännit
Andres oli as a spectator see aasta.
Meile lähimad olid rootslased kahe asconaga millest üks, kiirem (6,4 @ 241mph) keerati teisel päeval katusele.

Lükkasin 1320 ja ausside videod jälle kokku üheks pikaks kokkuvõtteks. Kellel vähegi huvi näha mis toimus, siis ilmselt maksaks kuni 10 õlut valmis panna ja rahulikult istet võtta


_________________
Jerry lee Lewis was the devil
www.HLautoosad.ee HL'i Facebooki leht tanel@Hlautoosad.ee 53 039 002 E-R 09:00-17:30


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 6 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7