Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 28.03.2024 14:53

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 13 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: ProDrift Academy päev
PostitusPostitatud: 22.03.2010 01:40 
Kasutaja avatar

Liitunud: 19.05.2008 18:22
Postitusi: 2840
Täna oli siis see päev, kus mina, kes pole elus kunagi driftinud, noh ega ka diffinud, Prodrifti algajatele mõeldud õppepäev.
Viimati oli mul tagaveoline auto 4.5 aastat tagasi, kui parseldasin siin maha oma mürkrohelise bemmi, mis paljudele teada tuntud kuulus oli 2005a SR avalaksust. Sel ajal oli aga moes ja kombeks kohapeal kummi põletada ja striitreissida, mõned üksikud korrad kui küljetada sai, ei loe vast siin kohal, see selleks.

Tänasest üritusest siis lähemalt:

Algas see ca 10 ja lõppes kl 18, 1-2 oli lõuna.
Programm koosnes kuuest etapist, millest 4 peeti ennelõunat. Kogu ürituse eesmärk on tuua täiesti driftivõõras inimene ühe päevaga driftile nii lähedale, kui võimalik, mis minu arvates neil ka väga hästi õnnestub, instruktoreid (kõik kohalikud meistrid ja kaks neist euroopa mitmekordes meistrid, Eric O'Sullivan oli 1 neist, teiste nimed ei jäänud meelde :D ) a autosi oli 4, 1 ca 400 hp võistlusauto, 2 neist ca 300hp koolituse jaoks kohandatud autot ja 1 twin cam, e36 325 bemm varastati neil eelmine nädal ära :D
Kokku oli meid 17 ja jaotati 4-ja gruppi.

Etapid siis:

1. donuts, ehk auto kontroll kohapeal ringe tehes
2. sama aga järgult ringid suuremaks
3. käsipiduri kasutamine ümber koonuse sõitmisel, 1 või 2 käiguga, vastavalt oma enesetunde järgi
4. 8-te tegemine
5. juba raja moodi teemal suuremal (30-50km/h) kiirusel esimese kurvi läbimine käsipiduriga
6. 3 kurvi
7 finaal ehk siis tiimidevaheline võistlus

Rada kasteti märjaks, rehvide kokkuhoid, samas ni võimsate masinatega on see ka oluliselt raskem, ma arvan, spinne tuli nagu seeni peale vihma kõigil ...

Ette rutates, et enamus siinsetest, kel asja vastu huvi, omavad vähemalt sierrat, millega käiakse ööpimeduses ringteesi ümaramaks muutmas, mina ja vast ehk paar inimest tulid täitsa tühjalt kohalt :D

Esimeseks sai meie tiim kätte selle 400hp võistlusauto. Ringe teha ei olnudki nagu probleem, peale paari minutit tuli täitsa okilt välja, ka teine etapp, kus ringid suuremaks järgult läksid oli OK mul
Kolmas etapp ja käsipidur, toimus autovahetus ja kätte anti valge 180. Sidur lahutas järsemalt ja kogu setup on igal autol täiesti erinev. Nalja sai palju, 6-7 korda proovimist, millest ehk 2 õnnestus, tuju hakkas nulli minema, krt polegi nii kerge kui ma arvasin :D
Veel hullemaks läks siis, kui kaheksaid hakkasime tegema ja Twin Cam (Toyota AE86) kätte anti. Just hakkas nagu see turbo viivitus "käppa saama" ja siis see krdi kärakas, millel power kohe taha tuleb. Ma ei saanud mitte ühegi kaheksaga hakkama. Vesteldes instruktoritega, väitsid nemad, et Nissanitega ongi lihtsam päris algajal alustada, aga kui põhitõed selged, siis twin camiga rohkem funni rajal. see selleks.
Lõuna paus ja ja raja moodi teema.
Neljast katsest 1 spinn ja 3 puhtalt käsipiduriga, ohh tuju hakkas tõusma, sest O'Sullivan jagas näpunäiteid, mida minu instruktor ei teinud, nimelt selle spinnimisega oli minu see teema, et kartsin, et kui gaasi piisavalt ei vajuta, siis jõudu ei jätku ja .... IRW
Kogu teema siis gaasiga mängimine suurelt jaolt ja pole vaja palju vajutada eksole :D

Ja siis see kõige põnevam osa, 3 kurvi practice.
Neljast korrast 2 tulid eri lahedalt välja, 1 ringidest isegi paremini kui mu finaalis parim ring ja kahel ringil oli paar spinni, aga mis peamine, tunnetus hakkas sisse tulema, sest twincam andis selleks ajaks saba ja kolm 180-t ainult rajal, mis kõik sobisid mulle.

Finaal oli siis selline, et iga tiimiliikme punktid liideti kokku ja parim tiim sai tasuta päeva hooaja lõpuks, kus võita tiimid omavahel võistlevad ja suur karikas välja läheb.

5 ringi ja parim läheb arvesse, hahahahaha, mul 4 esimest nulli ringid :D
Neljast kaks oli kaks esimest kurvi väga head, aga kuna vimases kurvis oli ülilibe just kallaku pärast, kuhu enamus vesi kogunes, siis see ka enamuse mu sõitudest "ära rikkus"

Viimane ring tuli enam vähem ja viimases kurvis, mitte just viga, aga hirm et taas spinni ja nulli ring, siis mitte kõige ilusam kurv.

AGA, ProDrifti kohtunikelt 81 punkti ja nelja kogenud sõitja järel viies, kas ma olen nüüd PRO ? :D
Esimene sai 92, teine 91, kolmas 89, neljas 87 punkti

Igatahes funni kogu raha eest ja pole vist väga kaugel see päev, kui tuleb omale ka rajaauto moodi asi osta :

Oma parim ring siis minu arvates:

http://www.youtube.com/watch?v=OIAZHMnH-CE

81 punkti ring finaalis:

http://www.youtube.com/watch?v=LombgRZwkOs

Paar pilti:

Pilt

Pilt

Pilt

_________________
161.9db official DB drag result, get louder !


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: ProDrift Academy päev
PostitusPostitatud: 22.03.2010 02:41 

Liitunud: 16.04.2005 23:23
Postitusi: 17
Päris huvitav üritus. Koli või Eestist ära...
Eestimaal vist pole selliseid üritusi olemas.
Mis see päev maksma läks, kui saladus pole?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: ProDrift Academy päev
PostitusPostitatud: 22.03.2010 03:17 
Kasutaja avatar

Liitunud: 19.05.2008 18:22
Postitusi: 2840
Grupi teema, 300€ per face ...

_________________
161.9db official DB drag result, get louder !


Viimati muutis MarkoC, 22.03.2010 11:50, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: ProDrift Academy päev
PostitusPostitatud: 22.03.2010 11:04 
Kasutaja avatar

Liitunud: 22.01.2010 11:51
Postitusi: 1061
tõsiselt asine üritus. eks parempoolse rooliga ole ka asi raskem

_________________
AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
Remondifirma.ee


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: ProDrift Academy päev
PostitusPostitatud: 22.03.2010 12:38 
Kasutaja avatar

Liitunud: 19.05.2008 18:22
Postitusi: 2840
C4V6 kirjutas:
uzzac kirjutas:
tõsiselt asine üritus. eks parempoolse rooliga ole ka asi raskem


Mis seal vahet on kui oled harjunud :D

Tegelikult ma ise arvan ka et paremakäelistel oleks vasaku rooliga lihtsam alustada vähemalt, ma rebisin kässari asemel paar korda käigukangi ka, kui autosi vahetati :D Parema äega oleks minul kindlasti parem kontroll kässari ja käigukangi üle, rooli puhul tõesti see rolli ei mängi, keerab samamoodi ja pedaalide asetus ka sama :)

_________________
161.9db official DB drag result, get louder !


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: ProDrift Academy päev
PostitusPostitatud: 22.03.2010 12:43 
Kasutaja avatar

Liitunud: 12.06.2006 23:07
Postitusi: 486
Asukoht: London
Hea et sealtki rabasid mitte ei avanud ust :)

_________________
Taevas mind ei taha ja põrgu kardab,et võtan juhtimise üle!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: ProDrift Academy päev
PostitusPostitatud: 24.03.2010 01:44 
Kasutaja avatar

Liitunud: 19.05.2008 18:22
Postitusi: 2840
Selle päeva instruktorid olid, vasakult paremale:

Peden Nielsen
Ian Bergin
Eric O'Sullivan
Nigel Colfer

Pilt

_________________
161.9db official DB drag result, get louder !


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: ProDrift Academy päev
PostitusPostitatud: 24.03.2010 08:46 
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.12.2009 14:18
Postitusi: 291
Asukoht: Järvamaa,Türi vald,Kabala/Pärnu
C4V6 kirjutas:
Eks see vist on rohkem inimeses ka kinni, mina usun, et ma ei suudaks üldse parema poolse rooliga sõita :D Samas naabri juurde tuli paar aastat tagasi inglismaalt üks kutt, kes hüppas lennujaamas rendika sanga mis on vasaku rooliga, ta polnud kunagi varem vasaku poolega sõitnud ja tuli rabinal 60km tallinnast ära. Ei teinud teist nägu ka 8)

Parempoolse rooliga autot pole küll proovinud,aga parempolse rooliga traktoreid küll T-150K ja K-701,pole hullu midagi,vasakpoolne peegel peab ainult sigahästi näitama,muidu võib jamasid juhtuda.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: ProDrift Academy päev
PostitusPostitatud: 24.03.2010 11:47 
Kasutaja avatar

Liitunud: 28.11.2005 18:34
Postitusi: 123
Mind hakkas huvitama palju sellel twincamil ka jõudu oli? Muidu igati asjalik ettevõtmine,selliseid teemasi on alati hea lugeda.

_________________
GS430 ja S14a


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: ProDrift Academy päev
PostitusPostitatud: 24.03.2010 13:02 
Kasutaja avatar

Liitunud: 19.05.2008 18:22
Postitusi: 2840
herx kirjutas:
Mind hakkas huvitama palju sellel twincamil ka jõudu oli? Muidu igati asjalik ettevõtmine,selliseid teemasi on alati hea lugeda.

Standard 95kw vist ja keerutab saba "all day long" :)

_________________
161.9db official DB drag result, get louder !


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: ProDrift Academy päev
PostitusPostitatud: 29.03.2010 01:27 
Kasutaja avatar

Liitunud: 19.05.2008 18:22
Postitusi: 2840
Mikserdasin elus esimest korda midagi kokku ...
Kaamera on kehva, ehk siis fotokas, esimene vid klipp jooksis ka kokku, ei tea miks, aga kokkuvõttes olen ise rahul :D

http://www.youtube.com/watch?v=tEFO43wlhII

_________________
161.9db official DB drag result, get louder !


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: ProDrift Academy päev
PostitusPostitatud: 29.03.2010 02:25 

Liitunud: 21.09.2009 02:41
Postitusi: 101
ViktorT kirjutas:
Mikserdasin elus esimest korda midagi kokku ...
Kaamera on kehva, ehk siis fotokas, esimene vid klipp jooksis ka kokku, ei tea miks, aga kokkuvõttes olen ise rahul :D

http://www.youtube.com/watch?v=tEFO43wlhII


Täiesti normaalne, kui mitte öelda, et väga hea. :wink: Tundub, et oli asjalik päev. :)


Kahju, et Eestis taolisi üritusi pole.. Või tähendab on küll- libedasõit. 8)


E: Natuke teemavälist ka.. Mis lugu taustaks kasutasid? Tänud ette. :)

_________________
Anti-L kirjutas:
Oh, nägin jälle martot. Kruiisisime koos mööda niisket tartu maanteed linnasüdame poole. Kaks musta sedaani öövalguses...pisar tuli silma.



Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: ProDrift Academy päev
PostitusPostitatud: 29.03.2010 03:00 
Kasutaja avatar

Liitunud: 19.05.2008 18:22
Postitusi: 2840
banzaii kirjutas:
E: Natuke teemavälist ka.. Mis lugu taustaks kasutasid? Tänud ette. :)


Bass Mekanik - Phoenix

_________________
161.9db official DB drag result, get louder !


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 13 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 14 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7