Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 30.04.2024 15:12

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 5580 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 356, 357, 358, 359, 360, 361, 362 ... 372  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Avariid Eestis
PostitusPostitatud: 01.08.2016 13:12 
C4V6
Kasutaja avatar

Liitunud: 11.02.2008 13:40
Postitusi: 4195
Asukoht: Kalsarikännit
Kas sellega mitte mingit teemat pole, et tagasipöörde ajal oled kohustatud kõigile teed andma ?

_________________
Jerry lee Lewis was the devil
www.HLautoosad.ee HL'i Facebooki leht tanel@Hlautoosad.ee 53 039 002 E-R 09:00-17:30


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Avariid Eestis
PostitusPostitatud: 01.08.2016 13:23 
Kasutaja avatar

Liitunud: 20.08.2005 16:20
Postitusi: 1256
Asukoht: Tallinn
Ei ole väitnud,et mul oli peatee...Viitasin ainult,et veendumuses,et tal on peatee avaldas soovi küljelt sisse tungida.
Ma ei jäänud talle kuidagi ette,minu pärast ta pidurdama ei pidanud,seda enam kui ta oleks omas tempos jätkanud...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Avariid Eestis
PostitusPostitatud: 01.08.2016 13:29 
Kasutaja avatar

Liitunud: 31.05.2015 16:06
Postitusi: 210
Sten-Martin kirjutas:
Ei ole väitnud,et mul oli peatee...Viitasin ainult,et veendumuses,et tal on peatee avaldas soovi küljelt sisse tungida.
Ma ei jäänud talle kuidagi ette,minu pärast ta pidurdama ei pidanud,seda enam kui ta oleks omas tempos jätkanud...

Kes siis süüdi on? Kas isik, kes tõstis tempot või isik, kes keeras peateele ette?

_________________
Totaalne randmetöö


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Avariid Eestis
PostitusPostitatud: 01.08.2016 13:32 
Kasutaja avatar

Liitunud: 20.08.2005 16:20
Postitusi: 1256
Asukoht: Tallinn
Noh...Mina ennast süüdi ei tunne...Pihta ta mulle ei saanud olgugi,et pedaali litsus.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Avariid Eestis
PostitusPostitatud: 01.08.2016 13:32 
C4V6
Kasutaja avatar

Liitunud: 11.02.2008 13:40
Postitusi: 4195
Asukoht: Kalsarikännit
ChinaTown kirjutas:
Sten-Martin kirjutas:
Ei ole väitnud,et mul oli peatee...Viitasin ainult,et veendumuses,et tal on peatee avaldas soovi küljelt sisse tungida.
Ma ei jäänud talle kuidagi ette,minu pärast ta pidurdama ei pidanud,seda enam kui ta oleks omas tempos jätkanud...

Kes siis süüdi on? Kas isik, kes tõstis tempot või isik, kes keeras peateele ette?


Tegelikult on nii, et see kellele olukord põhjustatakse peab üritama seda endast tulenevalt proovima vältida.
Kui Sten poole manöövri ajal näiteks juba veast aru saab ning seisma jääb ja teine talle ikka sõisse sõidab, siis võidakse üldse sissesõitja süüdi tunnistada.

Selle kohta oli täitsa kunagi isegi mingi lahend kus laagris kellelegi juhtus nii ning lõpuks peale väga pikki vaidlusi tehti 50:50 kuid seal oligi see, et sissesõitja ei jõudnud suurt midagi teha enam vaid libises vist otse.

Kui see telpenn nüüd tõesti nägi, et WOW, sinna saab ära crashida ja kukkus peale vajutama, siis piisavate pealtnägijate olemasolul tunnistataks tema ilmselt üldse süüdi, sest ta mitte ei proovinud õnnetust vältida vaid muutis selle tahtlikuks.

_________________
Jerry lee Lewis was the devil
www.HLautoosad.ee HL'i Facebooki leht tanel@Hlautoosad.ee 53 039 002 E-R 09:00-17:30


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Avariid Eestis
PostitusPostitatud: 01.08.2016 14:35 
Kasutaja avatar

Liitunud: 22.07.2003 11:11
Postitusi: 6480
Asukoht: Tallinn
Ei ole, tagasipööre toimub peateel ja sina oled peateel manöövri sooritaja ja anna teed on anna teed vahet pole kust poolt teine tuleb. Sarnane teema on näiteks kui on ainult tagasipööre teel (mitte ristmik), aga samal ajal suubub tagasipöörde kohale kõrvaltänav. Seal ju ka tundub, et justkui üks sooritab vasakpööret ja teine parempööret, ja parempöördel võiks eesõigus olla, aga ei ole see kahjuks või õnneks nii.

_________________
Signalisatsioonide, mugavusmoodulite, parkimisabide müük ja paigaldus - kõikide autode diagnostika, VAG immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Avariid Eestis
PostitusPostitatud: 01.08.2016 14:55 

Liitunud: 15.12.2004 17:12
Postitusi: 348
Sten-Martin kirjutas:
v6sa kirjutas:
keeratakse ette lihtsalt väsimusest või hooletusest, kuid siiski mõistuse piires sõites või läheb näpust teadlik reeglitele sülitav rebelaktsioon.


Kuidas hooletu juht erineb "rebel" aktsiooni korraldavast juhist?
Väsinud juht pigem ohtlikumgi kui "rebel" aktsiooni korraldav juht kuna ühel juhul on inimese meeled erksad...Samas pole sellest kasu kui lihtsalt kuskile ette libised.
...


Ega tegelikult olulist vahet olegi, eriti süütult surmasaanu jaoks.

Kõrvalseisjaile tunnetuse küsimus. Esimesel juhul on lihtsalt näpukas, teisel juhul minnakse teadlikult piire kompama. Selleks on võistlused või äärmisel juhul piiratud juurdepääsuga platsid näiteks neljapäevaõhtuti, kust alahoidlikum osa inimkonnast teab eemale hoida.

On minulegi üritatud sisse driftida, aga seni on piisav pikivahe ja õnn (ma ise küll pean seda tagasihoidlikult kaasasündinud oskuseks :D ) silmanurgast kahtlane läheneja ära näha, füüsiliselt kontaktist päästnud. Aga pakutud on taganurki piisavalt mahasõitmiseks, paraku alati valele autole või äärmiselt ebasobival ajal.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Avariid Eestis
PostitusPostitatud: 01.08.2016 15:27 

Liitunud: 12.07.2006 23:47
Postitusi: 3707
dellu kirjutas:
Ei ole, tagasipööre toimub peateel ja sina oled peateel manöövri sooritaja ja anna teed on anna teed vahet pole kust poolt teine tuleb. Sarnane teema on näiteks kui on ainult tagasipööre teel (mitte ristmik), aga samal ajal suubub tagasipöörde kohale kõrvaltänav. Seal ju ka tundub, et justkui üks sooritab vasakpööret ja teine parempööret, ja parempöördel võiks eesõigus olla, aga ei ole see kahjuks või õnneks nii.

Jep täpselt nii. Anna teed märgi puhul pead andma teed kõigile peateel liikujatele, ükskõik kui kiiresti või mispidi liigutakse. Tehku see vend kasvõi autoga uperpalle, ikka pead teed andma. Peateel liiikujatele pead tagasipöördel muidugi teed andma...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Avariid Eestis
PostitusPostitatud: 01.08.2016 16:07 
Kasutaja avatar

Liitunud: 25.02.2011 18:35
Postitusi: 2044
Asukoht: Middle-East
Siis on vasakpöörde lõpetaja ka juba peateel liikuja(kui on suutnud ennast kyljega vastutulija poole keerata) ja otseliikujad peaks talle teed andma? Kui mõlemad tulid mööda kõrvalteed.

_________________
..ja punaste supportitega Cayenne´i ..


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Avariid Eestis
PostitusPostitatud: 01.08.2016 16:32 
Kasutaja avatar

Liitunud: 31.05.2015 16:06
Postitusi: 210
Welllo kirjutas:
Siis on vasakpöörde lõpetaja ka juba peateel liikuja(kui on suutnud ennast kyljega vastutulija poole keerata) ja otseliikujad peaks talle teed andma? Kui mõlemad tulid mööda kõrvalteed.

Ma sõidan peateel vastassuunas , aga vastutulevad isikud on vasakut kätt järelikult nad annavad mulle teed

_________________
Totaalne randmetöö


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Avariid Eestis
PostitusPostitatud: 01.08.2016 17:03 
Kasutaja avatar

Liitunud: 22.07.2003 11:11
Postitusi: 6480
Asukoht: Tallinn
ChinaTown kirjutas:
Welllo kirjutas:
Siis on vasakpöörde lõpetaja ka juba peateel liikuja(kui on suutnud ennast kyljega vastutulija poole keerata) ja otseliikujad peaks talle teed andma? Kui mõlemad tulid mööda kõrvalteed.

Ma sõidan peateel vastassuunas , aga vastutulevad isikud on vasakut kätt järelikult nad annavad mulle teed

Kui sina sõidad peateel vastassuunas ja vastutulijaga kokku põrkad, siis jah sina oled süüdi, kuna olid vastasuunas. Kui sulle aga anna tee alt küljepealt keegi sisse põrutab, siis ta rikkus tee andmise kohustust, mi siis et sa vastassuunas tulid. Piisavalt on selliseid kes maanteele või teele välja keeravad nii, et korraks pilk vasakule ja tuld, aga peateel võib keegi hoopis parasjagu möödasõitu sooritamas olla. Alles mul oli Pärnust dritilt tulles juhus, kus minu ees olev isik ja mina möödasõidul olime ja kuskilt külavahelt vana teele välja keeras (meile vastu). Eessõitjaga oli ikka väga napikas, välja keeraja jõudis tee äärde tagasi põigata.

_________________
Signalisatsioonide, mugavusmoodulite, parkimisabide müük ja paigaldus - kõikide autode diagnostika, VAG immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Avariid Eestis
PostitusPostitatud: 01.08.2016 18:00 
Kasutaja avatar

Liitunud: 25.02.2011 18:35
Postitusi: 2044
Asukoht: Middle-East
Ei no ma räägin sellest, et üks tüüp(roheline) teeb oma e39ga(näiteks) kummide vilisedes vasakpöörde tammsaarel ja punane tõmbab talle küljepealt sisse. Siis punane on süüdi, kuna selleks hetkek roheline liikleb juba peateel.

Pilt

_________________
..ja punaste supportitega Cayenne´i ..


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Avariid Eestis
PostitusPostitatud: 01.08.2016 18:21 

Liitunud: 28.06.2007 19:38
Postitusi: 138
http://jarvateataja.postimees.ee/378444 ... utole-otsa
huvitav agregaat pagassis, tundub olevat mobiilne kiirusekaamera.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Avariid Eestis
PostitusPostitatud: 01.08.2016 18:30 

Liitunud: 26.12.2008 13:11
Postitusi: 336
hanr kirjutas:
http://jarvateataja.postimees.ee/3784449/tallinna-tartu-maanteel-soitis-veok-soiduautole-otsa
huvitav agregaat pagassis, tundub olevat mobiilne kiirusekaamera.

Tsiteeri:
Toyota juhi ütlust mööda soovis ta teha vasakpööret, et sõita teisel pool teed asuva kiiruskaamera juurde.

tahtis minna kaamerat paigaldama ehk

_________________
Jaanus
Merkur XR4ti kere


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Avariid Eestis
PostitusPostitatud: 01.08.2016 20:38 

Liitunud: 16.04.2013 21:11
Postitusi: 65
v6sa kirjutas:
Tanel kirjutas:
...
Asjad lihtsalt juhtuvad kuigi antud juhul ei ole jah õigustust ilmselt, sest eks ta ise korraldas selle olukorra.


Säärane asi ei "juhtu", säärane sitt tehakse valmis ülbuse ja ignorantsuse koosmõjul. Kaks laipa ühe hooletu liigutusega. Jobu... :ouh

Aga mõni muudmoodi alandlikkust ei õpigi, kui pideva näopeksu abiga. Loodetavasti piisab temale vaid kahest laibast ja edaspidi oskab oma tegude tagajärgi hinnata enne, kui asi pöördumatult käest läheb.


Esiteks- kustkohast Sina seda tead? Võibolla just see kord ei soovinud esineda, aga auto läks lihtsalt käest. Jah, kutil oli tõesti selline maine, aga üldiselt tegelevad uurimisega ikkagi politseinikud.

Liikluses driftimine ei ole tõesti kõige targem mõte, aga inimlikkust võiks sellegipoolest jätkuda ja vähegi täiskasvanud inimesed võiks parastamise soovist ka siiski üle olla.

Reeglid on mõeldud inimestele, kes ei tunneta piire, reeglid ei ole mõeldud inimeste headuse või ükskõik millise iseloomuomaduse hindamiseks. Sisuliselt sai seal autos 4 inimest surma- autojuhi saatust ei soovi ka kõige suuremale vihavaenlasele.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 5580 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 356, 357, 358, 359, 360, 361, 362 ... 372  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 54 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7