Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 28.04.2024 10:42

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 7 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Lüliti ühendamine süsteemi
PostitusPostitatud: 22.10.2009 13:43 
Kasutaja avatar

Liitunud: 27.12.2005 02:07
Postitusi: 6898
Asukoht: Jüri
Mul on vaja ühendada bensupumba relee asemel lüliti autole, sattusid kätte kolme klemmiga lülitid kõik, kus on pirn sees...proovisin, mis ma proovisin, aga ei saanud ühegi kombinatsiooniga ( mul on kaks juhet, lülitil kolm klemmi) tuld meelejärgi põlema..küll põleb lihtsalt tuli, siis põleb tuli siis, kui lüliti off asendis, küll ei põle midagi jne..kordagi ei saanud tuld põlema siis, kui lüliti ON peal on .
Lülitil taga skeem :
earth
load
supply

Mul on need kaks juhtmejuppi ühendatud load ja supply alla, ainult nii töötab lüliti nagu ta töötama peaks, aga lampi põlema ei saa ...
Siis loobusin lüliti lambi töölesaamisest, ja proovisin LEDiga ...sellega on täpselt sama lugu...
Ühesõnaga, oskab keegi öelda, kuidas ma saaks selle lüliti tule toimima kahe juhtmega nii, nagu ta peaks töötama...või kuidas eraldi kahe juhtmega LED vahele panna süsteemile veel..
Elekter on liiga keeruline mu jaoks :lol
Vast keegi sai aru, mida mõtlen..
Tänud ette


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Lüliti ühendamine süsteemi
PostitusPostitatud: 22.10.2009 14:02 
Kasutaja avatar

Liitunud: 22.07.2003 11:11
Postitusi: 6480
Asukoht: Tallinn
Esiteks mida see lüliti sul tegema peab? Pensupumpa sisse/välja lülitama? Koormus tema jaoks liiga suur ei ole? Halvimal juhul ei pea sul see lüliti vastu sellele. Lüliti peaks ikkagi releed lülitama, mitte otse juhtmeid.

Teiseks 2 juhet? Kui sa sama lülitiga üritad midagi lülitada siis on seda ju vähe. Kui lülitisse tuleb sisse + vool ja see peab teistpidi tagasi minema siis ei jätku ju kahest juhtmest. Põlemiseks on tal massi ka vaja, arvatavasti praegu seetõttu sul üldse põleb, et kuskilt jookseb mass tagurpidi peale.
Earth tuleb ühedada massi
Load peaks minema siis relle sisendiks
Supply peaks olema +, mida sa lülitiga edasi annad.

_________________
Signalisatsioonide, mugavusmoodulite, parkimisabide müük ja paigaldus - kõikide autode diagnostika, VAG immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Lüliti ühendamine süsteemi
PostitusPostitatud: 22.10.2009 16:17 
Kasutaja avatar

Liitunud: 27.12.2005 02:07
Postitusi: 6898
Asukoht: Jüri
Peab pumpa lülitama jah ...need kaks juhet, mis lülitisse tulevad, on relee asemel releeplokis nendel klemmidel, mida kokku lülitades pump tööle läheb..releel oli 6 klemmi muidu, sealt jooksid juhtmed ajudesse-kaitsmeplokki-tühikäigumootorisse, aga see pole tähtis.
Praegu töötab lüliti nii, nagu ma tahan, ehk ühes astmes on pump vait ja teises töötab, mida ma tahtsingi saavutada, aga oleks tulukest vaja, et kogemata ei unustaks tööle pumpa...
Lülitile muidu 30a peale kirjutatud (peaks olema Hella tuledekomplekti oma) , pumbal 25a kaitse, niiet teoreetiliselt peab vastu küll..
Ilmselt pean siiski pumbast otse ühe juhtme ledile vedama, et asi tööle saada..
Praegu leidsin sellise järjekorra juhtmetel, et lamp lüliti küljes ei põle, aga lüliti ise toimib


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Lüliti ühendamine süsteemi
PostitusPostitatud: 22.10.2009 16:36 
Kasutaja avatar

Liitunud: 22.07.2003 11:11
Postitusi: 6480
Asukoht: Tallinn
Järelikult on sul ikkagi Earth massi ühendamata.
Selle tule põlema hakkamiseks on ikka maandust ka vaja. Sealt releest tuleb pluss ja see läheb edasi pumpa ju. kui sa niiöelda proovisid ja põlema läks, siis järelikult jooksis talle pumba poolelt maandus vastu.
Nupp peaks sobima jah, kui 30A on. Aga miks sa ei võta plussi ainult süüte sees olles lülitile? Siis süüte välja keeramise peale kaoks ju pinge ka ära. Eraldi võid selle lüliti ju igaks juhuks jätta.

_________________
Signalisatsioonide, mugavusmoodulite, parkimisabide müük ja paigaldus - kõikide autode diagnostika, VAG immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Lüliti ühendamine süsteemi
PostitusPostitatud: 22.10.2009 16:44 
Kasutaja avatar

Liitunud: 27.12.2005 02:07
Postitusi: 6898
Asukoht: Jüri
Sellepärast mul üldse lülitit vaja ongi, et bensupump vabatahtlikult ei tööta enam, ei tea, kas jama süüteluku põhjas, kuskil juhtmetes, või kus iganes...sellepärast sai see relee ka ära võetud, kuna ei töödanud läbi selle enam asi...Pean asja lahendama nii, et kui autot käima tahan panna, pean ise eraldi lülitist pumba tööle panema, ja kui auto seisma jätan, pean ise nuppu vajutama...sellepärast hea olekski, kui oleks tuli, mine tea, võib unustada...
Aga tänud, lähen proovin kohe, ehk pääsen eraldi juhtme vedamisest..


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Lüliti ühendamine süsteemi
PostitusPostitatud: 22.10.2009 16:47 
Kasutaja avatar

Liitunud: 22.07.2003 11:11
Postitusi: 6480
Asukoht: Tallinn
no kuidagi pead ju autole nn "ON" asendi ikka selgeks tegema. Sealt samast võta ka pumba nn sisend, sealt edasi nuppu ja pumpa.

_________________
Signalisatsioonide, mugavusmoodulite, parkimisabide müük ja paigaldus - kõikide autode diagnostika, VAG immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Lüliti ühendamine süsteemi
PostitusPostitatud: 22.10.2009 16:48 
Moderator

Liitunud: 03.06.2005 21:50
Postitusi: 2116
Ühesõnaga maksa dellule natuke ja teeb sulle asja, mis töötab ja kestab. :P

_________________
SR.ORG @ FACEBOOK!


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 7 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 50 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7