Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 27.04.2024 13:37

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 24 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: K: Küsimus automaatkasti kohta
PostitusPostitatud: 15.11.2009 13:40 
Kasutaja avatar

Liitunud: 20.05.2005 13:54
Postitusi: 2931
Asukoht: Tallinn
jutuks hea küll.

Kunagi 90-datel reklaamis BMW, et nende kastides saab ühe õliga lõpuni sõita. Saigi.
Kuid kasti lõpp tuli kaunis kiiresti.

Puht füüsiliselt ei ole võimalik, et üks hüdrosüsteem suudab näitek pool miljonit kilomeetrit ilma õli vahetamata läbida.

_________________
Miata
LS400


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: Küsimus automaatkasti kohta
PostitusPostitatud: 15.11.2009 14:00 
Kasutaja avatar

Liitunud: 04.12.2008 21:16
Postitusi: 627
Asukoht: läänemaa/Tallinn
TO:Charly
JEP!
Selle peale vanasti õeldi:Ära usu hülge mõla,anna aeruga!
Mul kunagi töökaaslane ka ostis omale miski automaatkastiga bemmi,miski uuema!Kui tööle tuli siis uurisin ka natuke,et kas mahlad ja asjad vahetatud,ütles et jah.Kui küsisin et kas kastis ka,siis jube tähtsa näoga vastas,et sellel eluaegne ja pole vaja vahetada!Hakkasin suurehäälega naerma,kuna ise ikkagi jagan suhtkoht autodest,tema aga mitte midagi.Seletasin siis talle et see ongi mõeldud kasti eluaegne õli,kui eei vaheta,ikka ei uskunud.Saatsin ta siis ühte töökotta,ja kui sealt vastati et see on jama et pole vaja vahetada,alles siis jäi uskuma,ja oli pettunud,kuna lootis ,et ta pääseb automaatkastiga igasugusest hooldamisest!
Aga noh,kui inimene ei tea siis sõidabki selle nn.eluaegse õliga niikaua kui kasti eluaeg läbi,ja siis nutab....!
Selliseid kaste ja mootoreid jms..,pole autodel olemas mis eluaeg ei vaja õlivahetust vms...!Iga õli on ükskord vana,ja kui seda ei vaheta,siis saab üsnapea uue kasti või moto vms osta,ja see paraku tavaliselt kordi kallim,kui õlivahetus!
See siis puhtalt minu arvamus!Igatahes,oma autodel vahetan pigem tihemini igast õlisid ja muid vedelikke,kui tehases ette nähtud!
Niiet!
Parimat.
Priit

_________________
89a BMW E30, 2.5L R6, 164Kw,
Lowered and Tuned


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: Küsimus automaatkasti kohta
PostitusPostitatud: 16.11.2009 00:48 

Liitunud: 02.10.2006 02:18
Postitusi: 255
Mõni vahetab iga 5000km tagant mootori õli ja teine mees sõidab selle sama vahetatud õliga veel südame rahuga 10000 peale. Et selles suhtes peaks mõtlema kui suur majanduslik-ratsionaalne ja emotsionaalse kindlustunde vahe, et kas päriselt tihedama mahlavahetusega oled sa loonud suurema väärtuse kokkkuhoitud remondi pealt, kui seda on su emotsionaalne kindlustunne, et sa käitud õigesti tihedamini mahlu vahetades.

Ma ei taha üldsegi midagi halvustavat öelda vaid juhtida tähelepanu sellele, et kas saab väita, et variant a) liiga sagedane autohooldus omab eeliseid variant b) ees - ehk siis "õigeaegselt" tehtav autohooldus. Just sellepärast, et keegi teeb nii moodi ja väidab, et see on õige lähenemine ei saa ma nõustuda, kuna vaja oleks siiski faktilist tõestust kulu ja amortisatsiooni arvutuste näol.

Kui me nüüd aga räägime automaatkasti kulumisest, siis niipalju kui ma kirjandusest olen selle kohta ammutanud, siis kõige enam mõjutab ikkagi liigne koormus (loe nt. kickdowniga sõitmisest) mehhaanilist kulumist ja sellest tulenevat kiiremat õli saastumist.

Kuid selleks et olla kindel, kas oled säästnud ennast remondist selle õli vahetamisega enneaegselt, siis palun saada vana õli analüüsimiseks laborisse, mis kinnitaksid neid kahtlusi. Võibolla oleks hoopis säästnud hilisema vahetusega raha ja keskkonda.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: Küsimus automaatkasti kohta
PostitusPostitatud: 16.11.2009 20:30 
Kasutaja avatar

Liitunud: 04.12.2008 21:16
Postitusi: 627
Asukoht: läänemaa/Tallinn
Eelkõnejale siis:
Ma ei ole väitnudki ,et see õige on ,et ma PIGEM varem,kui hiljem ettenähtud aega vedelike vahetan!
Ma üritasin seda õelda(ju ma siis väljendasin ennast ebaselgelt),et parem varem kui hiljem!
Ei ole ka seda alati saanud teha,on juhtunud ka minul,et pole parasjagu kas aega või sel hetkel vajalikku raha,et õli vahetada,tänu sellele on juhtunud ka seda et olen ka hiljem vahetanud!
Niiet Peace TC:elite :beer
Parimat!
Priit

_________________
89a BMW E30, 2.5L R6, 164Kw,
Lowered and Tuned


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: Küsimus automaatkasti kohta
PostitusPostitatud: 17.11.2009 00:27 
Kasutaja avatar

Liitunud: 28.04.2003 21:17
Postitusi: 190
Asukoht: Viimsi/Tallinn/Mähe
charly kirjutas:
jutuks hea küll.


Ütlen ausalt, olen samuti skeptiline selliste ulme juttude suhtes.
Kui nüüd lugeda vene VW foorumit, siis seal maal väidetavalt Passatite ATMid sõitnud üle 300tuh. õlivahetusteta ja pole
viga midagi. Samas mõnel on ka 50 tuh pealt kast jupsima hakkanud.
Endal hetkel 90 tuh. ees ja mõtlen samuti n.ö. huvi ja profülaktika mõttes vahetada esimest korda. Kuigi jällegi Saksa autos
väidetakse, et uutes Tiptronicutes ei vahetata õli.

Edit: Kuigi võiks arvata, et teenindus peaks olema huvitatud hooldustööst.

_________________
Ostan Eesti Panga meenemünte


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: Küsimus automaatkasti kohta
PostitusPostitatud: 17.11.2009 00:48 
Kasutaja avatar

Liitunud: 20.05.2005 13:54
Postitusi: 2931
Asukoht: Tallinn
Nujah. Ega naljalt üks omanik autoga 300 000+ km läbi ei sõidagi. Seega auto esimesel ja teisel ja ka kolmandal omanikul peaks suht savi olema.

Kas see DSG kast polnud oma olemuselt manuaalkast, mis siis elektroonika ja 2 siduri abil käike vaetab?

_________________
Miata
LS400


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: Küsimus automaatkasti kohta
PostitusPostitatud: 18.11.2009 22:14 
Kasutaja avatar

Liitunud: 28.04.2003 21:17
Postitusi: 190
Asukoht: Viimsi/Tallinn/Mähe
Mul ei ole DSG, tegu Tiptronicuga, 6 käiku.

_________________
Ostan Eesti Panga meenemünte


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: Küsimus automaatkasti kohta
PostitusPostitatud: 24.11.2009 15:52 

Liitunud: 02.10.2006 02:18
Postitusi: 255
charly kirjutas:
Kas see DSG kast polnud oma olemuselt manuaalkast, mis siis elektroonika ja 2 siduri abil käike vaetab?


Kõrvits on ka oma olemuselt melon aga teise maitse, värvuse ja suurusega.

DSG sarnaneb manuaalkastile ainult nii palju et seal on võllidel hammasratta paarid mille kaudu ülekandearvu muuta saab.

Pilt

Tiptronic
Pilt


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: K: Küsimus automaatkasti kohta
PostitusPostitatud: 14.12.2009 22:58 

Liitunud: 24.07.2004 02:55
Postitusi: 46
mootor (10 000-15 000km )ja kast võiks ikka iga aasta õlivahetust saada, pidurid, roolivõim iga 2 aasta tagant ja jahutusvedelik oli 3 aastat minuteada.(olenemata läbisõidust, sest iga õli kogub niiskust ja kondents mootoris, kastis, roolivõimus.. ei tee iial head)
ega jah teenindus ei näe ette ,aga 100 000km või 2-3 aastat ja su garantii on lõppenud ja ega teenindused ka lollid pole.. (loe: tööd tuleb hoida)


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 24 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 35 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7