Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 09.05.2024 20:40

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 3 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Soovitage akut
PostitusPostitatud: 14.02.2010 14:20 

Liitunud: 13.02.2007 00:46
Postitusi: 308
Asukoht: Tallinn
Teist sellist teemat ei leidnud, võib jääda ka teistele soovitustele avatuks.
Megane II 1.5Dci-le (diisel) oleks uut akut vaja. Arvan, et alates 70Ah ja 700A, või mis?
Väike eripoint selles, et auto seisab tihti pikalt ja sõidetakse suht harva, nädalas korra sõitmine on normaalne.

Mida peaks aku valikul sellisel puhul eraldi jälgima? Mahutavust või käivitusvoolu? On ka mingid eriseeria akud olemas pikemalt seisvate autode jaoks?
Ma arvan, et vana aku veel tegelikult päris laip ei ole (ca 3-4a vana), aga lihtsalt need pikad kuivalt seismised tõmbavad praeguse külmaga aku tühjaks.

Laiendaks teemat pisut mõne lisaküsimusega:

1) Kas brändidel on ka reaalne vahe? (Nt. kallimatest Bosch, Varta vs odavamatest nt. Hankook, Deta, Sznajder)

2) Kas sama raha eest tasub osta odavama brändi suurema mahutavuse/käivitusvooluga aku või kallima brändi madalama vastavate näitajatega aku?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Soovitage akut
PostitusPostitatud: 14.02.2010 14:59 
Kasutaja avatar

Liitunud: 11.12.2005 19:55
Postitusi: 5322
Asukoht: Rae
Ei usu et neil niiväga vahet on ja garantii neil kõikidel. Ise ma krabasin Akukeskusest Znajderi aku ja siiamaani sellega rahul. Eks kui diisel ka siis käivitusvool võiks suht tugev olla. Akukeskus muidu oskab soovitada mis akut sinna panna ja samas saad ka vana aku ära lasta testida


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Soovitage akut
PostitusPostitatud: 15.02.2010 15:06 
Kasutaja avatar

Liitunud: 22.07.2003 11:11
Postitusi: 6480
Asukoht: Tallinn
Eks diisel tahab jah natuke rohkem käiamist kohati, aga seismine küll probleem ei tohiks olla. Mul pirukapütt/võistlus-hobiauto seisid teinekord kuu või rohkem ja paugust käisid.Aku pole kummalgi uus. www.avt.ee on suht head hinnad Tallinnas. Mina saaks veel tavahinnast natuke alla, aga seda võib juba PSis arutada.

_________________
Signalisatsioonide, mugavusmoodulite, parkimisabide müük ja paigaldus - kõikide autode diagnostika, VAG immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 3 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 66 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7