Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 01.05.2024 17:06

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 16 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: LED Tuled
PostitusPostitatud: 26.03.2009 22:53 
Kasutaja avatar

Liitunud: 22.05.2004 15:46
Postitusi: 338
Asukoht: tartumaa
Heh selline jutt et ammu nendest juba kuulnud, nüüd aga ühtesid lähemalt silmitsetud kus takisti ka sees.
Et efekt suht selline xeno laadne.
Ehk on siin keegi kes kasutab neid juba põhituledes ka H1 H7 või siis H4'na. Et kas näitavad kas E tähitus on, seega kasutada võib üldse ?

_________________
SQ see pole ikka mingi õige tümpsu värk.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: LED Tuled
PostitusPostitatud: 27.03.2009 00:08 

Liitunud: 27.03.2004 22:46
Postitusi: 390
Asukoht: Haapsalu/Tallinn
No mingi armatuuri pirnide pärast põdeda, nomaeitea .....

Aga see LED'ide toppimine käib pigem ikkagi tulede kohta, minuarust peaks vist LED tulede klaasidel olema mingi lisa täheke veel peal. ( kas mingi P või N või midagi sellist ei olnud ? :? ) Kui see tähis seal olemas siis vist ei tohiks keegi midagi teha.

Olen sarnast juttu kuulnud, kas see ka täielikult või üldse tõele vastab, ei tea, pole ise mingisuguse tulede pedereerimisega tegelenud.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: LED Tuled
PostitusPostitatud: 27.03.2009 08:35 

Liitunud: 24.07.2005 20:38
Postitusi: 199
selline loll küsimus siis, et kui sul ainult led tuled on, kas siis peavad tuledel mingi soojenduselemendid ka olema? led ju soojust eriti ei eralda, talvel mingi lörtsi, lumega ei hoia enam tuld puhtana.....parandage mind, kui ma eksin :?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: LED Tuled
PostitusPostitatud: 27.03.2009 09:06 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: 09.02.2005 12:47
Postitusi: 3594
Asukoht: Tartu
rutsik kirjutas:
sattusin peale ühele saatele (STOP vist) kus ülevaatusemees rääkis et autodel ei tohi olla seal LED-e kuhu tootja on sisse toppinud hõõgniidiga pirnid. mõtlesin ise kah käia ülevaatuseonude käest küsimas, mis nendega siis on. kui teada saad anna teada, kui ise enne jõuan, annan teada.

põhimõtteliselt peaks siis nii olema et kui Herr. Politseionu mind kinni peab ja mul armatuurinupud on ledidega siis saab mulle ära väänata. :D aga tuleb uurida, tahaks armatuuris vähemalt ära vahetada.


Ma loeks laternateks siiski vaid väliseid tulesid, seega armatuuri võid ka pimedaks teha, see ei tohiks kottida kedagi.

_________________
2018.Datsun masuudipress CVT. 1988.Turist, manuaal. 3 punnvõrri.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: LED Tuled
PostitusPostitatud: 27.03.2009 13:12 
Kasutaja avatar

Liitunud: 17.07.2008 16:05
Postitusi: 225
Asukoht: Pärnu
http://viastream.player.mtgnewmedia.se/video.php?catID=1999&boolRadio=0&PKVideoID=20247&PayStatus=1
Alates 25.00

_________________
RUST - So played out, Opel doesn´t even have it


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: LED Tuled
PostitusPostitatud: 27.03.2009 13:59 
Kasutaja avatar

Liitunud: 05.04.2003 18:07
Postitusi: 388
Asukoht: tallinn
kas neid tähiseid sinna kuidagi graveerida ei annaks?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: LED Tuled
PostitusPostitatud: 27.03.2009 21:31 

Liitunud: 24.04.2003 13:50
Postitusi: 929
Asukoht: Põhjas
LED lahendusega tuledel on nõutav alates 1. jaanuar 2009 tähis MD. hetkel otsida ei viitsi aga täitsa seadus ka olemas selle kohta ja samuti väitsid seda ühest suust ÜV mehed.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: LED Tuled
PostitusPostitatud: 27.03.2009 21:38 
Kasutaja avatar

Liitunud: 28.04.2003 21:17
Postitusi: 190
Asukoht: Viimsi/Tallinn/Mähe
kuidas valgustavad võrreldes hõõgniidi ja ksenooniga ?

_________________
Ostan Eesti Panga meenemünte


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: LED Tuled
PostitusPostitatud: 27.03.2009 22:49 

Liitunud: 07.01.2007 18:32
Postitusi: 130
Milleks Led pirne üldse vaja on? Esiteks Led-id maksavad päris palju raha ja nagu siingi foorumis pakutud parktule powerledidega näha on, põlevad need mõnel autol väga tihti läbi. Talvel tuledelt lund need ka ära ei sulata ja kes viitsib pidevalt tulesid kraapimas käia? Plast tulede kraapimine on muidugi väga mõistlik tegu :D Tavaline vanakooli halogeen on kõige parem, paned igaks pimedaks hooajaks uued korralikud osramid või philipsid sisse ja tee on mõnusalt valge. Ise vahetan kord aastas pirne, kuna nende valguseraldus väheneb ikka vananedes tublisti, uuel ja aasta vanal pirnil on ikka suur vahe.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: LED Tuled
PostitusPostitatud: 27.03.2009 22:52 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: 09.02.2005 12:47
Postitusi: 3594
Asukoht: Tartu
Ufonaut21 kirjutas:
Tavaline vanakooli halogeen on kõige parem, paned igaks pimedaks hooajaks uued korralikud osramid või philipsid sisse ja tee on mõnusalt valge. Ise vahetan kord aastas pirne, kuna nende valguseraldus väheneb ikka vananedes tublisti, uuel ja aasta vanal pirnil on ikka suur vahe.


Krt, ma olen kah neid Osram'i RüütliMurdjaid ostnud, näitavad küll hästi, aga läbi põlevad kõvasti tihemini kui kord aastas.

_________________
2018.Datsun masuudipress CVT. 1988.Turist, manuaal. 3 punnvõrri.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: LED Tuled
PostitusPostitatud: 28.03.2009 06:28 

Liitunud: 14.05.2003 11:48
Postitusi: 391
Asukoht: Tallinn
Umx kirjutas:
Ufonaut21 kirjutas:
Tavaline vanakooli halogeen on kõige parem, paned igaks pimedaks hooajaks uued korralikud osramid või philipsid sisse ja tee on mõnusalt valge. Ise vahetan kord aastas pirne, kuna nende valguseraldus väheneb ikka vananedes tublisti, uuel ja aasta vanal pirnil on ikka suur vahe.


Krt, ma olen kah neid Osram'i RüütliMurdjaid ostnud, näitavad küll hästi, aga läbi põlevad kõvasti tihemini kui kord aastas.



Mul põletasid nad reflektori ka ära :(

Aga kiidan neid siiski


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: LED Tuled
PostitusPostitatud: 28.03.2009 12:00 

Liitunud: 07.01.2007 18:32
Postitusi: 130
Umx kirjutas:
Ufonaut21 kirjutas:
Tavaline vanakooli halogeen on kõige parem, paned igaks pimedaks hooajaks uued korralikud osramid või philipsid sisse ja tee on mõnusalt valge. Ise vahetan kord aastas pirne, kuna nende valguseraldus väheneb ikka vananedes tublisti, uuel ja aasta vanal pirnil on ikka suur vahe.


Krt, ma olen kah neid Osram'i RüütliMurdjaid ostnud, näitavad küll hästi, aga läbi põlevad kõvasti tihemini kui kord aastas.


Eks oleneb autost ka muidugi, enda autol pidasid näiteks philipsi vision plusid ja ühed +30% pirnid vastu 1,5 aastat. Parktule pirne olen vahetanud 2,5 aasta jooksul ühe. No ma ei tea 200Eeki kaks korda aastas osta on siis palju või? Näiteks H3 LED pirn maksab peaaegu 300Eeki, seega 2 tk. maksab 600Eeki. Ei kujuta ette, kui palju siis veel H4 maksab ja kui need veel kord aastas läbi ka peaks põlema, siis täiesti mõttetu kaup. Selle raha eest saan mitu aastat terve ringi pirne vahetada. Ise kavatsesin parktule pirnid PowerLED-ide vastu vahetada, aga mingi 300 eegi eest nagu ei näe mõtet. Parem kasutan tavalist hõõglampi edasi, see maksab ca. 5 Eeki tk. ja vastu peab ka kordades kauem, kui siin mõnel foorumikaaslasel. Kui LED-le raha raiskamise isu on, siis miks mitte, paremaks need küll midagi ei tee.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: LED Tuled
PostitusPostitatud: 28.03.2009 12:05 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: 09.02.2005 12:47
Postitusi: 3594
Asukoht: Tartu
Ufonaut21 kirjutas:
Umx kirjutas:
Ufonaut21 kirjutas:
Tavaline vanakooli halogeen on kõige parem, paned igaks pimedaks hooajaks uued korralikud osramid või philipsid sisse ja tee on mõnusalt valge. Ise vahetan kord aastas pirne, kuna nende valguseraldus väheneb ikka vananedes tublisti, uuel ja aasta vanal pirnil on ikka suur vahe.


Krt, ma olen kah neid Osram'i RüütliMurdjaid ostnud, näitavad küll hästi, aga läbi põlevad kõvasti tihemini kui kord aastas.


Eks oleneb autost ka muidugi...


Opel Astra A, Peugeot 206, Ford Transit (kõigil H4 pirnid, läks ja läheb nagu leiba), Ford Focus II (H7 vist oli, kah iga natukese aja tagant põles läbi).

_________________
2018.Datsun masuudipress CVT. 1988.Turist, manuaal. 3 punnvõrri.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: LED Tuled
PostitusPostitatud: 28.03.2009 12:06 

Liitunud: 07.01.2007 18:32
Postitusi: 130
devil02 kirjutas:
Umx kirjutas:
Ufonaut21 kirjutas:
Tavaline vanakooli halogeen on kõige parem, paned igaks pimedaks hooajaks uued korralikud osramid või philipsid sisse ja tee on mõnusalt valge. Ise vahetan kord aastas pirne, kuna nende valguseraldus väheneb ikka vananedes tublisti, uuel ja aasta vanal pirnil on ikka suur vahe.


Krt, ma olen kah neid Osram'i RüütliMurdjaid ostnud, näitavad küll hästi, aga läbi põlevad kõvasti tihemini kui kord aastas.



Mul põletasid nad reflektori ka ära :(

Aga kiidan neid siiski


Kuidas see võimalik on, panid mingid 100W sisse või?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: LED Tuled
PostitusPostitatud: 29.03.2009 11:07 
Kasutaja avatar

Liitunud: 22.05.2004 15:46
Postitusi: 338
Asukoht: tartumaa
Ah see oli mingi hetke mõttevälgatus LED teema aga üldiselt probleem ka selles et ega nad ei valgusta ikka küll. Kellel xenon tuled nendele küll soovitaks parktuledesse LED pirne peris head näevad välja.

_________________
SQ see pole ikka mingi õige tümpsu värk.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 16 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 18 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7