Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 28.03.2024 17:33

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 97 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Juhtimisõiguseta rooli taga - tagajärjed auto omanikule?
PostitusPostitatud: 29.12.2013 04:59 

Liitunud: 29.12.2013 04:13
Postitusi: 19
Tere ööd

Sirvisin seda foorumit siin ja kuna siin tundub palju teadjamehi ja -naisi koos olevat, siis palun tarka nõu järgmises küsimuses:help :

Käin hetkel autokoolis, kuid oli tarvis hädasti sõita ja jäin väga lollilt politseile vahele lubadeta sõitmisega. Ei olnud tarvitanud alkoholi jne, seega ainus rikkumine oli lubadeta sõit. Onud politseinikud olid minu vastu väga viisakad ja üllatavalt heatahtlikud. Ise arvasin, et mul väänatakse käed selja taha, aga ei midagi sellist, õnneks. Mulle tehti kiirementlus ja pean maksma trahvi 400 eurot. Öeldi, et võin minna kas komisjoni või valida selle kiirmenetluse, võtsin siis viimase, lootuses, et maksan vähem kokkuvõttes.

Siit esimene küsimus - kui nüüd selline asi juhtus, kas siis autokooliga kööga? Olen aru saanud, et ARK minusuguseid eksamile ei lase? Kas kõik senini autokoolis tehtud (makstud) on nö vetsupotist alla lastud?

Ja teine küsimus - mis veelgi rohkem muret teeb - kas ma nüüd "määrisin" oma sõbranna auto registrinumbri ära selle tembuga? :? Ma nägin, et neil oli masinas mingi arvuti, kuhu nad andmeid sisse toksisid ja sealt siis vaatasid, et kas mina olen volitatud kasutajate nimekirjas või mitte. Mind selles nimekirjas loomulikult ei olnud, pidin auto kõigest paari km kaugusele ema majja viima, mitte iga päev sellega ringi tiirutama. Ma saan aru, et minu isikukoodile jääb see plekk külge mingiks ajaks, kuni see arhiivi kaob, ent kas auto regnr on nüüd ka märgistatud vaatamata sellele, et minul ei ole selle masinaga mingit seost...? Ma olen aru saanud, et politsei võib teinekord kasvõi niisama igavusest auto numbri kuhugi sisse toksida ja siis peaks kohe näitama, et mingi jama on olnud? Pabistan, sest sõbranna on mul suht "raske" jalaga ja ta on paar korda trahvi ka saanud ning ma kujutan ette, kui nad peaksid kasvõi kusagil linnas tal taga passima ja toksivad numbri sisse, siis võivad kasvõi niisama "profülaktika" mõttes ta maha tõmmata (et kontrollida ega "tema" jälle lubadeta rooli taga pole olnud?)? Samas, kuidas see värk toimiks näiteks rendiautode jms selliste puhul, kus masinat võib kasutada suurem hulk erinevaid inimesi, kas siis need autod on ka kohe kõik nö punases nimekirjas?

Igatahes olen tänulik kõikidele, kes antud teemast oskavad midagi rääkida.
Liis


Viimati muutis liis24, 29.12.2013 22:25, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Juhtimisõiguseta rooli taga - tagajärjed auto omanikule?
PostitusPostitatud: 29.12.2013 05:12 

Liitunud: 08.04.2006 21:33
Postitusi: 3611
Ühe aastane eksamikeeld peaks vist sellele järgnema küll nüüd.
Autokool ei ole vastu taevast, võid seal jätkata, kenasti ära lõpetada tolle osa, peale seda jääda ootama kuniks su eksamikeeld läbi saab ja arki suunduda. (Kui nüüd ei ole ma saanud valesti aru seadustest).

Need seadused muidugi muutuvad ka vist vahest. Ise ma jäin 2008a vahele lubadeta+kiirus. Läksin mõni nädal hiljem eksamile ja polnud probleemi.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Juhtimisõiguseta rooli taga - tagajärjed auto omanikule?
PostitusPostitatud: 29.12.2013 05:18 

Liitunud: 17.04.2008 23:03
Postitusi: 1517
Asukoht: Tallinn
Jah, auto läheb "musta" nimekirja, vahet pole, kes roolis on olnud rikkumise hetkel. Kui ei ole just 3,5,7'da seeria bmw, siis pole ohtu, et iga politsei seda uurima hakkab. Ma sõidan juba üle poole aasta tumedad klaasid esiustel ja xenonid udutuledes, kedagi ei huvita - sõida ees, taga või külje peal. Bmw'ga aga saad eest, tagant ja külje pealt.

_________________
Chuck Norris hommikul ärkab, ringutab, läheb kööki, teeb külmkapi ukse lahti, vaatab sisse ja ütleb: "Sült, ära värise, ma tulin ainult piima võtma".


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Juhtimisõiguseta rooli taga - tagajärjed auto omanikule?
PostitusPostitatud: 29.12.2013 07:23 
Kasutaja avatar

Liitunud: 16.06.2011 15:46
Postitusi: 1645
Autokooli võid ilusti ära lõpetada ja aastane nö ARK keeld hakkab jooksma siis kui trahv makstud.
Autole läks kindlasti märge külge.


Viimati muutis Aular, 29.12.2013 10:42, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Juhtimisõiguseta rooli taga - tagajärjed auto omanikule?
PostitusPostitatud: 29.12.2013 10:40 
Kasutaja avatar

Liitunud: 14.05.2010 10:40
Postitusi: 508
Asukoht: Tallinn
Tuttaval mul oli suhteliselt sama stsenaariumi, käis autokoolis ja jäi lubadeta vahele. Tegi autokooli ära ja ark-i vist polnud info veel jõudnud ja sai arki ka ära tehtud. Load on tal igatahes käes.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Juhtimisõiguseta rooli taga - tagajärjed auto omanikule?
PostitusPostitatud: 29.12.2013 10:57 
Kasutaja avatar

Liitunud: 21.06.2007 16:18
Postitusi: 5875
Asukoht: Ida-lääne-viru
Aular kirjutas:
Autokooli võid ilusti ära lõpetada ja aastane nö ARK keeld hakkab jooksma siis kui trahv makstud.
Autole läks kindlasti märge külge.


Keeld hakkab kehtima peale otsuse jõustumist, ehk kuu aja pärast.Ja lõppeb aaasta peale maksmist. Kui võimalik, käi ennem eksamitel ära. Kui ei ole võimalik, siis kaeba otsus edasi ja saad paar kuud lisaaega load ära teha.

Autole märget ei jää.Jääb siis kui omanik või kasutaja näiteks on joobes juhtimisega vahele jäänud. Või kui ühel neist peaks peatatud olema juhtimisõigus.

_________________
Kui minema hakkab, siis kaardilugeja külge ette ja "Las minna!!".


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Juhtimisõiguseta rooli taga - tagajärjed auto omanikule?
PostitusPostitatud: 29.12.2013 12:32 
Kasutaja avatar

Liitunud: 30.06.2010 19:53
Postitusi: 294
ma ei saagi aru, mis tagajärjed autoomanikule olla saavad? Kui talle nüüd just selle eest trahvi ei tehta, et ta teadlikult Sulle, kui lubadeta juhile, auto andis, siis mingeid muid tagajärgi siin olla ei saagi. Mingi must nimekiri vms, ei tähenda mitte midagi.

_________________
postitust saab muuta ainult postitaja ise. Mõnikord ka Chuck Norris.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Juhtimisõiguseta rooli taga - tagajärjed auto omanikule?
PostitusPostitatud: 29.12.2013 12:35 
Kasutaja avatar

Liitunud: 09.11.2011 13:58
Postitusi: 612
Asukoht: kohila/tallinn
pmst jah , kes maksab kiiremini trahvi ära saab kiiremini load , kes maksab osade kaupa saab veel pikema aja pärast load. mängitaksegi selle peale välja et sind ei lasta eksamile ja sa jääd veel sõiduga vahele et sa maksaksid riigieelarvesse jälle pisut tulu. üsnagi totter süsteem aga ametnikele meeldib.

_________________
bmw325325 kirjutas:
Kui muun vb varst ei muugi.auto hea ja olen ise rahul taga amortid korda.ja soidan edasi ukonoomse pilliga.
Ja ostku muugi lepingu saab 6 kuu parast.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Juhtimisõiguseta rooli taga - tagajärjed auto omanikule?
PostitusPostitatud: 29.12.2013 13:48 
Kasutaja avatar

Liitunud: 12.10.2009 15:36
Postitusi: 745
Asukoht: Eesti,Tallinn
Kas see aastane eksamikeeld on ka siis, kui on load ära võetud 6 kuuks ja pärast uuesti eksamitele tahad minna, et uued load saada?

_________________
Haagiste, kaubikute, puhastustehnika ja autode lisavarustuse rent
Transport ja veoteenused.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Juhtimisõiguseta rooli taga - tagajärjed auto omanikule?
PostitusPostitatud: 29.12.2013 13:59 

Liitunud: 08.02.2013 21:39
Postitusi: 316
MartinQ kirjutas:
Kas see aastane eksamikeeld on ka siis, kui on load ära võetud 6 kuuks ja pärast uuesti eksamitele tahad minna, et uued load saada?


Ei. Kas mitte selliseid inimesi ei olnud kombeks saata anonüümsete kiirendajate vestlusringi, mille tasumist ja läbimist võis minna eksamile?

_________________
Tõnis_S kirjutas:
Aga kas X mehed üldse tavaliste bemmi meestega suhtlevad? Kolm- ja viissada ikse on suhteliselt vähe ja x5, x6 vennad tunduvad sellised ülbed, umbes nagu lolo ja pepe filmis need teised pingviinid


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Juhtimisõiguseta rooli taga - tagajärjed auto omanikule?
PostitusPostitatud: 29.12.2013 14:35 
Kasutaja avatar

Liitunud: 11.01.2010 22:08
Postitusi: 1334
Asukoht: Tartu
Tahan öelda sama mis killer, kui load on kohe kohe pmst käes, siis kaeba edasi ja saad selle paari kuu jooksul load ära teha ARKis

_________________
lihtsalt ei koti


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Juhtimisõiguseta rooli taga - tagajärjed auto omanikule?
PostitusPostitatud: 29.12.2013 14:53 

Liitunud: 20.10.2012 13:09
Postitusi: 1632
kui mul 2 aastased load oli vaja vahetada ümber, siis oli suht alles jõustund süsteem et kui vahepeal trahvi saad siis pead uuesti eksameid tegema jms.
mingi 2-3 päeva enne ARKi minemist sain korraliku arve erinevate rikkumiste eest, tegu oli vist reedega ja esmasp läksin siis lube vahetama, tädi ütles et registris veel pole ja saan load ära vahetada :D


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Juhtimisõiguseta rooli taga - tagajärjed auto omanikule?
PostitusPostitatud: 29.12.2013 15:07 
Kasutaja avatar

Liitunud: 17.02.2011 20:19
Postitusi: 54
Mine vaata mida sulle paberivaba ark räägib.

_________________
Miku


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Juhtimisõiguseta rooli taga - tagajärjed auto omanikule?
PostitusPostitatud: 29.12.2013 15:21 
Kasutaja avatar

Liitunud: 20.03.2009 04:31
Postitusi: 1075
Asukoht: Pärnu /// 55199viis6
Paberivaba ark on suht mõttetu koht kus piiranguid vaadata, seal võib leht täiesti puhas olla aga MNT'sse minnes naeratab ikka tädi rõõmsalt vastu ja teatab, et oodata tuleb.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Juhtimisõiguseta rooli taga - tagajärjed auto omanikule?
PostitusPostitatud: 29.12.2013 16:05 
Kasutaja avatar

Liitunud: 21.12.2007 00:25
Postitusi: 379
Harry_R kirjutas:
Jah, auto läheb "musta" nimekirja, vahet pole, kes roolis on olnud rikkumise hetkel. Kui ei ole just 3,5,7'da seeria bmw, siis pole ohtu, et iga politsei seda uurima hakkab. Ma sõidan juba üle poole aasta tumedad klaasid esiustel ja xenonid udutuledes, kedagi ei huvita - sõida ees, taga või külje peal. Bmw'ga aga saad eest, tagant ja külje pealt.

Sa oled natuke piider peast? Sõidan juba päris mitu aastat päris mitme erineva BMWga ja kinni pidamise kordi saab sõrmede peal üle lugeda.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 97 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 23 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7