s-roc kirjutas:
Loor kirjutas:
Õnnestus neljarealisel linnast välja kiirendades 47km/h üle lubatu radarisse sõita. Üle 1.5a tagasi juhtus sarnane asi, tookord jäid load alles.
Oskab keegi öelda, kas otsuse tegija näeb seda 1.5a vanust juhtumit ka või mitte? Kehtivaid all ei ole kuid see vana juhtum võib tema otsust mõjutada.
Täna just hommikul lugesin, et täna on piirkiiruse ületajad kõrgendatud tähelepanu all.
Karistust näeb, aga see on aegunud ja otsuse määramisel aegunud karistust ei arvestata.
Üldiselt karistuse määramisel ei raskendata karistatava olukorda. S.t et kui load on tööks vajalikud, siis neid ära ei võeta. Küll aga ei ole mul õnneks nii äärmuslikku näidet olnud.
See vist juba IV lõige ka. Äkki saad hoopis 7 päeva aresti.

Ma küll ei õigusta Sinu tegu, aga nüüd on Sul aega 14 päeva (oli vist), et kirjutada vastulause, iseasi muidugi kuidas Sa nii kiiret sõitmist põhjendad.
Ei see õnneks kolmas lõige, neljanda puhul oleks asi kurvaks läinud. Neljas lõige on alates 61km/h ja üles.
Ega seda kiiresti sõitmist kuidagi põhjendada ei oskagi, hetke ajendil paariks liiga pikaks sekundiks pedaali põrandasse jätmine, kiirema autoga tuleb see paraku kergelt.
Nüüd igatahes on jalg pikaks ajaks väga kerge, ei ole meeldiv riiki selliste summadega toetada enam.
Seda tean, et aegunud karistust ei arvestata, kuid otsuse tegija on siiski inimene ja sisimas see tema otsust võib ikkagi mõjutada
