Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 28.03.2024 23:07

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 7 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: 4 kanaliga võimendi ja 6 kõlarit?
PostitusPostitatud: 04.01.2016 17:48 

Liitunud: 05.11.2015 16:23
Postitusi: 6
Tere

Ühendasin autosse võimendi Hertz HCP 4 (65 W x 4 (4 Ω)) http://www.hertzaudiovideo.com/car-audi ... fier-hcp4/

Järgi ühendasin 2x Hertz ecx 130 (4Ω ja 50W RMS)

Teised 2 kanalit hõivasin 2x Hertz dcx 130 (4Ω ja 40W RMS) ja Alpine SPG-10C2 (4Ω ja 45W RMS), paralleelselt.

Ma ei ole kuigi pädev selles vallas. Ma tean, et selliselt ühendades on oomidega mingi kamm. Tean ainult, et nüüd on heli palju kehvem kui oli enne. Bassi ei ole absoluutselt ja nats valjemaks keerates hakkavad kõlarid üle mängima. Plärisema ja praksuma.

Autoks on e90 2006 "base" helipaketiga. Esimesed kõlarid saavad signaali millel on madal ots (bass võimendatud) ja tagumisted kõlarid on võimendatud kõrgetega ja madal ots ära lõigatud. Ma kasutasin võimendile signaali andmiseks esimeste kõlarite signaali ja high input sisendit.
http://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=395987

X-overid seadistatud HI- peale

Minu küsimus teile, kas nõnda võib ühendada?
Pilt


Viimati muutis Andruss, 06.01.2016 17:10, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: 4 kanaliga võimendi ja 6 kõlarit?
PostitusPostitatud: 04.01.2016 19:15 
Kasutaja avatar

Liitunud: 27.11.2014 15:08
Postitusi: 873
4+4 ohm parralleelis on 2Ohm jadas aga 8Ohm.
Kui siganaal on eest võetud kus ongi madal ära lõigatud juba eos, siis seda ei saa ju peale võimendnust tulla. Kui sul on võimendi filtrid pandud HI peale, siis see tähendab seda, et see võim lõikab madalad ära.
Võim proovi panna flat või mis iganes valik seal low ja hi vahel on, ning ette ja taha võtta eraldi signaal nii eets kui tagant. Teine variant oleks saada signaal kätte enne bose võimu. Kui seal just mingi digiühendus juba pole?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: 4 kanaliga võimendi ja 6 kõlarit?
PostitusPostitatud: 05.01.2016 09:18 

Liitunud: 05.11.2015 16:23
Postitusi: 6
Hei

Tänud vastamast.

Signaal on võetud just esimestelt kõlaritelt ehk nendelt millel on kõrgem ots võimendatud, bassi aga lõigatud pole.

Kuna minu pill on "õnnistatud" base paketiga siis sellel on ainult head unit ja otse 6 kõlarit järgi ühendatud, võimendit vahel ei ole. Võimendiga oleks juba Hi-Fi või Logic 7 või veel kangem.

Kui seadistan võimendi kas flati või high peale ega suurt vahet ei ole, kui üldse. High peale käskis võimendi manual panna kui kasutan coaxiale. Flat on mõeldud, manuali alusel, komponentidele kus on veel crossover vahel, viimased tahavadki flat signaali saada.

Hi filter annab edasi alates 80Hz, mis on juba küllalt madal, et peaks mingisugune bass olema, mul on aga täilik hiire peer, mingit bassi pole.

Mis võiks veel olla probleemiks? Kuna tegemist on, võrreldes tehase kõlaritega, päris palju suuremate kõlaritega siis ega sinna mingit kõlakoda ei jäänud.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: 4 kanaliga võimendi ja 6 kõlarit?
PostitusPostitatud: 05.01.2016 10:57 
Kasutaja avatar

Liitunud: 27.11.2014 15:08
Postitusi: 873
Esiteks tee kindlaks, kas see võimendi kannataba 2ohm kanalis, see ilmselt selle praksumise jama. Teine asi mida võiks kontrollida, et kas kõikide kõlarite faasid on paigas. Pane nii kõvaks kui saab ja proovi balantsi j afeideriga mängida, kas äkki tuleb bassi juurde. Kui nii siis on mõni juhe valesti.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: 4 kanaliga võimendi ja 6 kõlarit?
PostitusPostitatud: 05.01.2016 11:19 

Liitunud: 05.11.2015 16:23
Postitusi: 6
Ma vaatasin võimendi tehnilistest andmetest et võimendi annab välja ka 4x95 @ 2 Ohm. Kas nii tohib, et 2 kanalit on hõivatud 2 oomise takistusega ja teised 2 kanalit 4 oomise takistusega?

Faaside all mõtled + - juhtmed, et kas need on õigesti?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: 4 kanaliga võimendi ja 6 kõlarit?
PostitusPostitatud: 12.01.2016 22:19 

Liitunud: 01.07.2015 10:44
Postitusi: 10
Nii, kuna võim kannatab 4x2ohm(95w) siis võib ilusti sinu skeemi järgi ühendada. Seda, kas sinu võimendile tulev signaal on ära lõigatud või mitte saad kontrollida nii, et crossoveri lülitad low peale ja kuulad. Kui faasid (+ ja -) on kõlaritel paigast siis ühe kõlari heli võib teise kõlari heli just summutada.
Igasugune testimine peaks toimuma crossover flat peal.
Kui ikka midagi peetis siis tuleb sulle normaalne sisend tuua sinna, et asi hästi mängiks.
Edit - selles mõttes, et kui su sisendis on kogu spektrist 20-20000hz asemel mingi 60-300 siis ongi heli kräpp.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: 4 kanaliga võimendi ja 6 kõlarit?
PostitusPostitatud: 15.01.2016 11:45 

Liitunud: 05.11.2015 16:23
Postitusi: 6
Tere

Vot see on üks väärt mõte. Teoreetiliselt ma võiks ju lausa iPodi sinna järgi ühendada?

Kas nõnda tohib, et ma võtan iPodi 3,5mm ja suunan selle võimendi high inputi?


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 7 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7