Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 28.03.2024 23:15

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 25 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Auto ostmine Euroopast: kuidas raha ja ostuleping
PostitusPostitatud: 16.10.2016 14:17 

Liitunud: 16.10.2016 13:59
Postitusi: 3
Tere!

Vabandan, et teen jälle uue teema asja kohta millest üldiselt siin korduvalt juttu olnud, auto Euroopast ostmisest. Aga lugedes vanu teemasid ei leidnud ma ikkagi vastust kahele küsimusele:
1) Kuidas te auto eest maksate? Kas tõesti võtate need tuhanded eurod sulas kaasa? Ikka vist pigem ülekandega? Aga see ju võtab aega? See tähendab, et ilmselt autot ka enne kätte ei anta kui ülekanne laekunud, ilmselt alles järgmisel päeval?
2) Kui ostate näiteks eraisiku käest, siis kas te lähete koos kuskile "ARK" või teete lihtsalt ostu-müügi lepingu ja siis sõidate juba ise üksinda "ARK"i transiitnumbri järgi? Ja ostu-müügilepingu panete lihtsalt ingliskeeles oma suva järgi teksti paberile, auto kohta VIN kood kirja ja korras?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Auto ostmine Euroopast: kuidas raha ja ostuleping
PostitusPostitatud: 16.10.2016 16:03 
Kasutaja avatar

Liitunud: 22.07.2003 11:11
Postitusi: 6480
Asukoht: Tallinn
No eks sularaha kaasavedamine sõltub juba auto hinnast ka. Ilmselt mitukümmend tuhat maksvat autot ei hakka keegi sulas ostma. Raha jõuab kohale siiski suhteliselt kiirelt ju. SEPA maksed liiguvad 2-3h (eeldusel et tööajal tehtud, ehk enne 16:30).
Teine asi on aga see, et igas riigis on ilmselt regamisprotsess erinev. Saksas näiteks on autoregister lahti enamasti ainult hommikupoolikutel ja tööpäeviti, seega tõenäoliselt jah on sul ülekandega makstes raske ühe päevaga asju korda saada. Kõik muidugi sõltub. Oleme toonud Saksat Audi esindusest, auto sai hommikul üle vaadatud ja leping ära tehtud (ettemaks teatud summas oli juba varem tehtud). Siis tehti kuskil peakontoris arve ja sai ära makstud ja neile ka tõestuseks maksekorraldus e-mailiga saadetud. Siis firma esindajaga käisime autoregistris ära ja tegime transiidid ära. Õigemini enne oli veel ülevaatus ka vaja teha, sest seda millegipärast ei olnud 3a vanal autol :). Päris napiks läks see asi lõpuks, sest jõudsime vist isegi paar minti peale ARK sulgemist, aga noh eks esindusel oli seal vähe rohkem tutvusi kui suvaliselt jorsil välismaalt. Saime siis numbrid tehtud ja esindusse tagasi. Käisime vahepeal veel ise söömas oma autoga ja tulime tagasi. Raha ikka veel polnud. Kell oli muidugi juba suht palju, korra tekkis juba tunne, et terve nädalavahetus nüüd tuksis ja peame hakkama plaane ringi tegema. Oli reede õhtu ja oli esmaspäeval vaja juba sama autoga sveitsis olla. Õnneks siiski lõpuks said nad laekumise kontrollitud ja saime liikuma. Mis Saksamaasse ja koos registrisse minekusse puutub, siis esmalt pead välja uurima kas müüdav auto on arvel või arvelt maas. Kui müüjaks eraisik ja ta sellega igapäevaselt liikleb, siis on arvel ja sina jah ei saa enne midagi teha, kui tema selle arvelt maha võtnud. Siis jah valik, kas lähete koos või tema käib ära ja siis saad sina minna. Ehk eks tuleb arvestada, kuidas inimese töögraafik jne, et kas saab sinuga mässata. Platsidel või nii öelda teise auto korral on see tavaliselt maha võetud. Siis võid rahulikult ostu-müügi lepingu ja dokumentidega üksi registrisse minna. Siin tuleb jälle mängu see, et kas müüja usaldab sulle paberid enne kätte, kui sa ülekandega maksab. Samas on mul ka juhus olnud, kus platsil olev auto oli ka veel arvel ja müüja ütles, et tule järgmine õhtu tagasi, et selleks ajaks on tema "agent" paberid registris korda ajanud. Ma olin seal umbes 14:00 ajal päeval :). Lõpuks nõustus, et mine siis ise registrisse ja võta enne maha ja sain auto koos vanade numbrite ja paberitega enda kätte. Siis ma aga mõtlesin, et milleks ma enda aega raiskan ja asusin Eesti poole teele hoopis :) (müüja enne ülbitses ja üritas ka üle lasta, sest kuulutuses oli kirjas valuveljed kaasa, millest pärast enam juttu polnud - mingi türklane Berliinis). Tegin lihtsalt kindlustuse peale ära ja saingi rahulikult kodupoole sõita :). Kuidas see auto pärast Saksas maha saadi registrist pole küll minu mure, nagu küla koerale nii koer külale oli seekord :). Sellist varianti Saksas pole veel kohanud, et müüja ise annaks vanad numbrid ja dokumendid ja ostu-müügi lepingu ja sooviks head teed. Seega ei tasu loota, et saad ära sõita autoga kohe nagu meil, et leping ja tuld. Transiite pead ilmselt ka ikka oma transpordiga tegema minema, kui just müüjal sinuga aega mässata pole. Üks väike tähelepanek veel, on mõned maakonnad / külakesed, kus on jäänud ka transiidid tegemata, kuna Eesti dokumentides pole sissekirjutust, aga nemad ütlevad, et kohalik seadus käsib aadressis võtta dokumendist ja muud moodi ei saa. Õnneks nendel paaril korral on olnud nõus müüjad transiidid enda nimele tegema, aga noh mingi varuplaan peab olema.

_________________
Signalisatsioonide, mugavusmoodulite, parkimisabide müük ja paigaldus - kõikide autode diagnostika, VAG immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Auto ostmine Euroopast: kuidas raha ja ostuleping
PostitusPostitatud: 17.10.2016 12:33 

Liitunud: 07.01.2004 19:50
Postitusi: 2755
Asukoht: Tartu
Euroopa on lai mõiste. Mingitest riikidest on väga keeruline kui mitte võimatu sul mõistliku aja jooksul ise autoga minema sõita (Itaalia, Rootsi jne nt). Samas seda nalja ma tahaks näha, kui keegi Leedu platsiärikas sulle oma A/A annab (ja isegi kui annab, siis peaks peast soe olema, kui julgeks ülekande teha, enne kui autovõtmed peos ei ole ja jalg gaasi peal). Aga jah, igas riigis omad väikesed nõksud, seega adekvaatse info jaoks täpsusta riiki, kust plaanid auto tuua. Aga laias laastus, kui sa ikkagi esindusest (või arvestatavast autosalongist) ei osta siis arvesta sularahaga. Väga kallist autot muidugi sulas ei osteta aga neid müüakse ka tihti ikkagi mõne salongi kaudu. Igasugused netis olevad kuulutused kus eraisik müüb kallist sõidikut on suht kahtlased juba eos. Loomulikult võib olla, et kõik on korrektne, aga siis hakkavad tihti muud jeblad: mõned kodanikud (kartes pettust, ei valda keelt või mida iganes) ei viitsi välismaalastega üldse jamada ja ytlevad otse, et ei müü sulle jmt.
*Kallis on muidugi suhteline mõiste aga <20.000€ asjad ilmselt käivad paljusgi sulas (erand, kui plaanid auto osta esindusest / soliidsest salongist / oksjonikeskkonnast)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Auto ostmine Euroopast: kuidas raha ja ostuleping
PostitusPostitatud: 17.10.2016 16:55 

Liitunud: 16.10.2016 13:59
Postitusi: 3
Tänud vastuste eest, väga kasulik info minu jaoks.
Plaanin auto osta kas Saksast või Leedust ja hinnaks umbes 8000 kandis. Et siis iseenesest pole väga kallis auto aga endale tundub ikka väga kummaline sellist hulka sula taskus kanda. Ülekanne tundub turvalisem ka kõikvõimalike pettuste mõttes, jääb ju selge jälg maha kes kellele kui palju maksis. Ja otsustada tuleb see asi ju enne minekut ära, kui Saksas selgub et ülekanne ei sobi, siis seal ma enam ei saa seda summat vist automaadist kätte ka (ja isegi kui saaks läheb vist mingi 2,5% teenustasu otsa)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Auto ostmine Euroopast: kuidas raha ja ostuleping
PostitusPostitatud: 17.10.2016 17:48 

Liitunud: 23.10.2009 20:42
Postitusi: 2327
Asukoht: Tallinn
Santanist kirjutas:
Tänud vastuste eest, väga kasulik info minu jaoks.
Plaanin auto osta kas Saksast või Leedust ja hinnaks umbes 8000 kandis. Et siis iseenesest pole väga kallis auto aga endale tundub ikka väga kummaline sellist hulka sula taskus kanda. Ülekanne tundub turvalisem ka kõikvõimalike pettuste mõttes, jääb ju selge jälg maha kes kellele kui palju maksis. Ja otsustada tuleb see asi ju enne minekut ära, kui Saksas selgub et ülekanne ei sobi, siis seal ma enam ei saa seda summat vist automaadist kätte ka (ja isegi kui saaks läheb vist mingi 2,5% teenustasu otsa)

Sobib enamustele see ülekande asi seal. Lihtsalt pead paar tundi passima omaniku kõrval ja ootama kuni raha üle liigub.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Auto ostmine Euroopast: kuidas raha ja ostuleping
PostitusPostitatud: 17.10.2016 17:50 
Kasutaja avatar

Liitunud: 22.07.2003 11:11
Postitusi: 6480
Asukoht: Tallinn
Santanist kirjutas:
Tänud vastuste eest, väga kasulik info minu jaoks.
Plaanin auto osta kas Saksast või Leedust ja hinnaks umbes 8000 kandis. Et siis iseenesest pole väga kallis auto aga endale tundub ikka väga kummaline sellist hulka sula taskus kanda. Ülekanne tundub turvalisem ka kõikvõimalike pettuste mõttes, jääb ju selge jälg maha kes kellele kui palju maksis. Ja otsustada tuleb see asi ju enne minekut ära, kui Saksas selgub et ülekanne ei sobi, siis seal ma enam ei saa seda summat vist automaadist kätte ka (ja isegi kui saaks läheb vist mingi 2,5% teenustasu otsa)

Miks sa automaadist kätte ei saa :D? Paned aga limiidid siin paika ja võta aga. Mis puutub 2.5%, siis LHV-s on euroopas raha väljavõtmine 1 euro per kord. Ehk kui näiteks automaat annab välja maksimum 1000 eurot, siis 8 euroga on summa taskus, mitte ei pea 200 (ehk 2,5% kulutama). Aga jah 8000 nüüd küll nii suur summa pole ja eraisik - erasik ülekande korral pole ilmselt ka mingit tagatist sul (nn pettuste variant), et pärast väga midagi tagasi saaks anda.

_________________
Signalisatsioonide, mugavusmoodulite, parkimisabide müük ja paigaldus - kõikide autode diagnostika, VAG immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Auto ostmine Euroopast: kuidas raha ja ostuleping
PostitusPostitatud: 18.10.2016 16:16 

Liitunud: 07.01.2004 19:50
Postitusi: 2755
Asukoht: Tartu
dellu kirjutas:
Miks sa automaadist kätte ei saa :D? Paned aga limiidid siin paika ja võta aga.

Siiski, Eestis annab automaat päevas max. 3200 (Swedil 3500€), seega kui õhtul hilja avastad, et vaja öösel sõitma hakata, siis läheb jah raskeks, isegi kui 00:00 ajal kuupäeva muutust arvestades. Tõenäoline, et mingi limiit on ka mujal. Lisaks teavita panka oma plaanist kindlasti ette-muidu on oht, et pannakse kaart kinni keset sularaha välja lappamist, kuna nende jaoks on see ebaregulaarne muster ja kahtlus on, et kaart pole omaniku valduses, kui järsku hakkab tohutu sularaha välja kühveldamine võõras riigis. Aga kui plaanis nagunii osta auto selle raha eest, siis mine panka ja võta 500stes. 15 rahatähetähte pole just ulme kaasas kanda ja jääb kohapeal mõttetu ajaraisk ära 50ste lugemise näol. Isiklikult ei viitsi selliste summade juures mingi ülekandega jeblada. Ahjaa, ära sa jumala eest raha autosse jäta, kuniks lähed kaupa ja proovisõitu tegema-pole harvad juhud, kui lihtsalt lüüakse klaas sisse, kuna teada on, et kõik tulevad autot ostma ja vahest jäetakse kõik raha autosse "kindluse mõttes".


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Auto ostmine Euroopast: kuidas raha ja ostuleping
PostitusPostitatud: 19.10.2016 09:57 
Kasutaja avatar

Liitunud: 22.07.2003 11:11
Postitusi: 6480
Asukoht: Tallinn
ok pole sellist asja enne kuulnud, et automaadil limiit. Kas see äkki ikka su enda mingi päevalimiit ei ole? Ma ise olen küll selle reha otsa astunud et päevalimiit=kuulimiit, õnneks oli mitu kontot mille vahel kiirelt raha liigutada ja 1 päev veel varuks ka, et kontoris asju muuta. Tollel korral küll jutuks LHV ja kui tahtsin järgmiseks korraks limiiidi varuga panna, siis öeldi et üle kontol oleva summa nad ei pane :). Ehk kui tahad päevalimiiti 10 000 peale peab sul 10 000 kontol olema, default lagi on 5000, edasine käib juba kuskil suurema bossi juures kooskõlastamise alusel, teller seda muuta ei saa.

_________________
Signalisatsioonide, mugavusmoodulite, parkimisabide müük ja paigaldus - kõikide autode diagnostika, VAG immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Auto ostmine Euroopast: kuidas raha ja ostuleping
PostitusPostitatud: 19.10.2016 12:43 

Liitunud: 07.01.2004 19:50
Postitusi: 2755
Asukoht: Tartu
Automaadil polegi, kaardil on ilmselt päevane sularaha väljavõtmise limiit automaadist. Olen ka Swediga sõdinud antud teemal, aga sisuliselt saadeti pimedasse kohta, kuna nende jaoks ei suutnud "adekvaatselt ära põhjendada, et kui ma avan kaardi ja tahan normaalset limiiti panna siis peaksin sinna raha peale panema ennem tohutus koguses, et tõestada, et mul seda limiiti vaja on ja mille jaoks mul üldse vaja on nii palju jne" Põhjendused et vahest on vaja sularaha kiiresti ja peale töövälist aega, lisaks igast kontorist ei saagi üldse sulli jne ja siis kui mul üks hetk vaja on siis ma pean ennast tühast kohast ogaraks jeblama ei sobind neile. Lõpuks ütles teller ilmatuma targa lause: maximum limiiti nende pangal tõesti ei ole, aga maximaalselt saad 3500 välja võtta päevas :kill ja sellega oli case closed pm.
Rohem tahad, siis peab vist keegi kuskilt "tagantruumist" heaks kiitma ja siis hakkab mingi "pangapoliitka" crappi tulema ja rahapesu tõkestamise seadused jne. LHV kuuldatavasti on nendest rootsi t*rapeadest oluliselt paindlikum, aga mõrudaks teeb asja see, et Tartus neil kontorit pole ja 2 sularahaautomaati asuvad kaubanduskeskustes, mis sulgevad uksed 2200 hiljemalt.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Auto ostmine Euroopast: kuidas raha ja ostuleping
PostitusPostitatud: 21.10.2016 17:56 
Kasutaja avatar

Liitunud: 20.05.2005 13:54
Postitusi: 2931
Asukoht: Tallinn
automaat annab välja nii palju kui tal kõhus raha on.
Kaardi ATM päeva ja kuulimiidi määrad sa ise 8või taotled eraldi suuremat limiiti) pangas.
Ütled pangas et sul on vaja sellist suurt limiiti näiteks 3 päeva jooksul ja siis ei kobise keegi. Igaveseks ei taheta jah suuri limiite võimaldada kuna pangale kaasneb sellega suurem risk.

_________________
Miata
LS400


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Auto ostmine Euroopast: kuidas raha ja ostuleping
PostitusPostitatud: 21.10.2016 18:06 
Kasutaja avatar

Liitunud: 31.08.2012 23:57
Postitusi: 712
Asukoht: Narva-Jõesuu
moned olevat cracki vahel rulli liigutanud üle piiri, siis asi vähemalt kindel

_________________
Pussymoneyweed


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Auto ostmine Euroopast: kuidas raha ja ostuleping
PostitusPostitatud: 29.10.2016 13:23 
Kasutaja avatar

Liitunud: 25.01.2005 16:34
Postitusi: 6334
Pole mingit probleemi olnud sulas 60000 eurot (tollal) maksvat bemmi ostma minna lennukiga nii, et ühes põue taskus 30k ja teises 30k :D

_________________
4WD igapäevasõiduks, FWD töötegemiseks, RWD pühapäevasõiduks


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Auto ostmine Euroopast: kuidas raha ja ostuleping
PostitusPostitatud: 29.10.2016 16:59 
Kasutaja avatar

Liitunud: 22.03.2016 21:42
Postitusi: 199
Asukoht: Tallinn
No pic, no proof

_________________
E34 520


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Auto ostmine Euroopast: kuidas raha ja ostuleping
PostitusPostitatud: 01.11.2016 22:53 
Kasutaja avatar

Liitunud: 26.10.2008 13:38
Postitusi: 1359
Asukoht: Tartu.
Suuremad autoärikad toovadki pille ainult sulas. Minnakse mitut pilli korraga tooma raha spordikotis enam-vähem :)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Auto ostmine Euroopast: kuidas raha ja ostuleping
PostitusPostitatud: 01.11.2016 22:56 
C4V6
Kasutaja avatar

Liitunud: 11.02.2008 13:40
Postitusi: 4195
Asukoht: Kalsarikännit
Kusjuures näiteks saksamaal lasevad täis ennast selle suure sulli hunniku peale. Lepid veel järgnevaks päevaks kokku visiidi panka (hui seal miski normaalsetel aegadel lahti on, et ühe päevaga asjad ära ajada) ja siis seal toimetatakse asjad ära ja kui väga joppab, siis samal päeval veel saad enda aparatuuri mille järgi läksid... kui ei joppa, siis pead järgmist päeva ootama, et näiteks kohaliku MNT registri keskusesse minna.

_________________
Jerry lee Lewis was the devil
www.HLautoosad.ee HL'i Facebooki leht tanel@Hlautoosad.ee 53 039 002 E-R 09:00-17:30


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 25 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7