Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 14.12.2017 21:59

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Tee uus teema Vasta teemale  [ 1450 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 93, 94, 95, 96, 97
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Populaarsed jutud eestimaalt
PostitusPostitatud: 04.12.2017 08:50 
Kasutaja avatar

Liitunud: 12.07.2004 13:43
Postitusi: 829
Asukoht: Tallinn
http://arileht.delfi.ee/news/uudised/ebatavaline-muugiskeem-on-toonud-tanavatele-tsehhi-numbrimarkidega-autod?id=80356616

Loeks.

_________________
AutoAksessuaarid


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Populaarsed jutud eestimaalt
PostitusPostitatud: 04.12.2017 11:16 
Kasutaja avatar

Liitunud: 27.04.2007 00:55
Postitusi: 118
Asukoht: Tallinn
Niki kirjutas:

err.ee


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Populaarsed jutud eestimaalt
PostitusPostitatud: 04.12.2017 11:26 
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.04.2003 09:41
Postitusi: 3023
Asukoht: Tallinn
Niki kirjutas:
Tsiteeri:
Uudne ärinipp on toonud tänavatele Tšehhi numbrimärkidega autod

Tšehhist tellitud odavamate autode müügiskeem tekitab segadust, aga seadustega vastuollu siiski ei lähe.

Viimasel ajal võib Tallinna tänavatel märgata Tšehhi numbrimärke kandvaid uhkeid autosid, esmajoones Mercedes-Benze. Nendega ei sõida rikkad Praha ärimehed, vaid tegemist on meie automüüjate nutika müügistrateegiaga.

Autod pärinevad Tšehhi maaletoojatelt, kes peavad tooteid müüma eelkõige oma siseturul. JMV Motorsi kaudu saavad aga ka Eestis elavad kliendid Tšehhist osta valmis auto või tellida uue sõiduki ja valida lisavarustuse. Kuid Tšehhi partneril on range tingimus - autod peavad kuni aasta aega Tšehhi registris olema ja alles seejärel võib neid edasi müüa. Kui kaua täpselt, sõltub juba mudelist. Seetõttu annab JMV Motors autod kõigepealt rendile. Kui klient on kindla aja, näiteks kuus kuud, Tšehhi numbrimärkidega rendiautoga ringi sõitnud ja nii Tšehhi partneri nõuded täitnud, siis vormistatakse ost-müük ning uus omanik kannab auto Eesti registrisse.

Konkurentidele selline skeem ei meeldi, sest Tšehhist tulevad autod on odavamad ja JMV Motors võidab nii hulganisti kliente. Eelmisel aastal oli ettevõtte müügitulu veidi üle miljoni euro, 2015. aastal aga ligi 1,5 miljonit eurot.

Autode müügi- ja teenindusettevõtete Eesti liidu (AMTEL) tegevjuht ja endine Silberauto nõukogu liige Arno Sillat ütles, et nende tehtud kontroll midagi keelatut ei näidanud. „Meile tuli vihje, milles väideti, et skeemi kasutatakse maksude vältimiseks, kuid nii see ei ole. Me tegime põhjaliku uurimuse ja kuigi me ei saa väita, et kõik autod, mis Tšehhist tuuakse, on puhtad, siis JMV Motorsi puhul me midagi kahtlast ei tuvastanud,” selgitas ta.

Sillati sõnul võib edasimüüja saada rahalist kasu, sest Tšehhi partner müüb autosid soodsamalt. „See on lihtsalt veidi ebatraditsiooniline müügivorm ja mittetavapärane konkurents. Eks ta natuke vastuoluline ole, aga kõik, mis pole keelatud, on vabas ettevõtluses lubatud. Kas see meile meeldib või mitte, seda ma ei kommenteeriks. Ma ei tahaks, et sellist ärimudelit tekiks palju, sest see tekitab segadust,” ütles ta.

Maksuprobleemi pole

Silberauto on Eesti üks suurimaid Mercedes-Benzi edasimüüjaid ja konkurendi uudne müügiviis, mis võimaldab müüa odavamaid autosid, ei tee neid arvatavasti õnnelikuks. JMV Motorsi tegevust Silberauto kommenteerida ei soovinud, küll aga soovitasid nad pöörduda maksu- ja tolliameti (MTA) ning politsei poole. „Küsige nende arvamust,” ütles Silberauto Mercedes-Benzide müügidirektor Toomas Kreek.

MTA maksuauditi osakonda juhtiva maksuaudiitori Siim Tamme sõnul pole autode Tšehhi registris hoidmine seotud maksudest kõrvalehiilimise, vaid lihtsalt müüja seatud tingimustega. „Seejuures registreeritakse enamik neid sõidukeid pärast müüja seatud ajalist tingimust siiski Eestis, seni aga sõidetakse välismaiste numbrimärkidega. Sarnastel tingimustel tuleb sõidukeid Eestisse näiteks ka Lätist, kuid erineva ajalise nõude ja lõunanaabrite autode rohkuse tõttu linnapildis ei hakka need niivõrd silma kui Tšehhi numbrid,” ütles ta.

Maanteeameti sõidukite registriosakonna juhataja Martti Kanguri sõnul on Eestis registreerimata või ümber registreerimata sõiduki juhtimise eest liiklusseaduses sätestatud väärteokaristus. „Arvata võib, et üldiselt vaatavad ja arvestavad ostjad teenuse või kauba kvaliteeti, hinda, teenuse osutamise kiirust jms aspekte. Ei tahaks uskuda, et määravaks saab lootus, et kiiruskaamerate trahviteated ja/või parkimistrahvid ei jõua kohale,” ütles ta.

Politsei- ja piirivalveameti juhtivkorrakaitseametnik Sirle Loigu toonitab aga, et välismaa ettevõttest autot rentida ei ole kuidagi keelatud.

Registreerida tuleb ostes

„Seadus näeb küll ette karistuse, kui auto on Eestis registreerimata. Kuid kui tegemist on rendilepinguga, siis ei kohusta mitte keegi registreerima. Autosid võivad Tšehhist rentida kõik inimesed, registreerimiskohutus kaasneb ostu-müügilepinguga. Euroopa Liidus on kaupade vaba liikumine. Rentimise ajal võib auto olla välismaa registris,” ütles ta.

Loigu sõnul välismaa numbrimärgid politseile lisatööd ei tekita. „Neid autosid pole väga palju. Kiiruskaamerate abil määratud trahvid saadetakse firmale, kes autot rendile annab, antud juhul Tšehhi. Teiste liikluseeskirjade rikkumise puhul saab trahvi autojuht, sõltumata sellest, mis numbrimärgiga ta sõidab,” ütles ta.

KOMMENTAAR

Konkurents on kliendile ainult kasuks

Jaak Laiksoo

JMV Motors OÜ juhatuse liige

JMV Motors OÜ põhitegevus on uute ja vähekasutatud sõidukite müük. Oleme oma tegevusega toonud Eestisse Euroopas juba mõnda aega kasutusel olnud mudeli, mis annab kliendile paindlikumaid võimalusi sõidukite soetamisel. Nelja tegevusaasta jooksul on meie klientide hulk pidevalt kasvanud, mis annab märku nende rahulolust meie pakutava teenusega.

Mis puutub vabaturumajandusse, siis sellest printsiibist lähtudes on üldtuntud fakt, et igas valdkonnas pakutavad teenused on avatud konkurentsile. See põhimõte tagab kliendile parimad lahendused nii hinna kui ka teenuse puhul. Kliendi heaolust lähtudes on igati tervitatav, kui turul on piisav valik teenusepakkujaid, kelle hulgast omale sobivaim valida.

Tõnu

_________________
Driven by goa ::: Caraudio.ee
Alla V8 mootoriga võite muru niita


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Populaarsed jutud eestimaalt
PostitusPostitatud: 05.12.2017 14:55 
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.04.2003 09:41
Postitusi: 3023
Asukoht: Tallinn
Seda loeks:
http://m.epl.delfi.ee/article.php?id=80377034

Tõnu

_________________
Driven by goa ::: Caraudio.ee
Alla V8 mootoriga võite muru niita


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Populaarsed jutud eestimaalt
PostitusPostitatud: 07.12.2017 13:51 

Liitunud: 01.07.2007 16:28
Postitusi: 757
Kas keegi palun seda jagaks? :)

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=80373908

Aitäh ette!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Populaarsed jutud eestimaalt
PostitusPostitatud: 08.12.2017 09:40 

Liitunud: 26.09.2016 19:40
Postitusi: 49
01tuner kirjutas:
Kas keegi palun seda jagaks? :)

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=80373908

Aitäh ette!


Soovitan neid "Loe edasi Expressist" jms selliseid linke seal vajutada ja vaadata, kas äkki sealt saab lugeda. Jällegi artikkel, mis on Expressis tasuta üleval: http://ekspress.delfi.ee/kuum/tootute-k ... d=80373908


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Populaarsed jutud eestimaalt
PostitusPostitatud: 08.12.2017 10:01 

Liitunud: 02.12.2007 19:35
Postitusi: 119
Asukoht: Tallinn
kassu kirjutas:
http://www.aripaev.ee/uudised/2017/11/21/henry-kallas-kaotas-taas-riigikohtus

Loeks meeleldi lähemalt Lambo mehe tegemistest.

1000 tänu ette 8) :rokibHenry Kallas kaotas taas riigikohtus
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20 ... 129961.jpg
FOTO: Andras Kralla

Riigikohus jättis rahuldamata Henry Kallase kaebuse temalt enam kui 100 000 euro sularaha arestimisele. Prokuratuur leiab, et Kallas on pööritanud enam kui 22 miljoni euro väärtuses raha.

Riigikohus jättis reedel muutmata Tallinna ringkonnakohtu 20. juuni määruse. Niisiis jäi rahuldamata ka Henry Kallase kaitsja Jaak Siimu esitatud kaebus, milles vaidlustati 108 150 euro sularaha arestimine.

See on vaid osa suurest rahapesusüüdistusest, mida Harju maakohus peagi arutama hakkab. Järgmisel neljapäeval toimuv eelistung pidi peetama juba augustis, kuid Kallas vahetas oma esindajat, mistõttu lükkus kogu protsess edasi. Süüdistust esindab kohtus juhtiv riigiprokurör Steven-Hristo Evestus.

Vaidlusaluse sularaha arestis riigiprokuratuur Kallaselt tänavu mais Harju maakohtu määrusega rahapesu käsitleva paragrahvi alusel, et konfiskeerida kuriteoga saadud vara. Raha võeti Kallaselt ära 2013. aastal tehtud läbiotsimisega ning sama summa arestiti korraks juba ka 2014. aastal Soome kriminaalmenetluses.


miljoni euro väärtuses majandusliku sisuta tehingutega liigutas Henry Kallas enda ja erinevate ettevõtete kontode vahel prokuratuuri hinnangul raha.

Kallas on väitnud, et tema kodust ja Swedbanki hoiulaekast ära võetud sularaha on 2011. aastal saadud dividendid ja Soomes osutatud sõnumiteenusest saadud tulu. Samas pole ta pangakonto väljavõtete järgi sellises summas sularaha välja võtnud. Osa rahast oli väidetavalt ka Kallase elukaaslase oma, ent tema pole raha jällegi nii suurtes kupüürides välja võtnud.

Prokuratuur leiab, et sularaha võis Kallas saada veel seni tuvastamata kuritegudest. Kallase legaalsete sissetulekute, kulutuste ja varalise seisu erinevus sel pooleteiseaastasel perioodil jaanuarist 2012 juunini 2013 oli üle 318 000 euro. Ülejäänud 210 000 euro eest tehtud isiklikud kulutused on prokuratuuri eeldustel tehtud samuti kuritegeliku rahaga.
661

tehingut tegi Kallas prokuratuuri süüdistuse järgi kuritegelikul teel saadud raha päritolu peitmiseks.

Kahtlustus miljonitesse ulatuvas rahapesus

Kallasele esitati kahtlustus suures ulatuses rahapesus. Kahtlustuse järgi toimetas Kallas 1. jaanuarist 2012 kuni 10. juunini 2013 kuritegelikul teel saadud 3,6 miljoni euroga, püüdes varjata selle päritolu ning tegelikku kasusaajat.

Nimelt tuvastas Helsingi linnakohus mullu jaanuaris, et vähemalt oktoobrist 2011 septembrini 2012 pani Kallas toime laenuandjakuriteo. Nimelt andis ta Soome klientidele SMS-kiirlaene ilma end laenuandjate registrisse märkimata. Soome laenukuriteost laekuski poolteise aasta jooksul Kallase firmade Eesti pangakontodele ligi 3,6 miljonit eurot.

Helsingi kohus mõistis eelmise aasta 22. jaanuaril Kallase iseenesest õigeks, sest kohtuotsuse tegemiseks ajaks oli asi juba aegunud. Siiski tuvastati, et kuritegu oli toime pandud.

Soomest saadud miljoneid kasutaski Kallas prokuratuuri hinnangul selleks, et teha iseenda ning tema kontrollitud Eestis, Soomes ja mujalgi registreeritud firmade pangakontode vahel ülekandeid, mis olid majanduslikult põhjendamatud.

Süüdistaja arvates oli selle taga soov varjata raha päritolu ja kasusaajat. Niisiis peab Eesti riigiprokuratuur Soome kiirlaenudega seotut eelkuriteoks rahapesule, milles Kallast praegu kahtlustatakse.

Pooleteise aasta pikkusel ajavahemikul 2012–2013 tehti nii edasi-tagasi kokku 661 ülekannet ehk kokku enam kui 22 miljoni euro väärtuses tehinguid, kasutades vaid üldsõnalisi selgitusi nagu "ülekanne" või "laen".

Kontodel oli prokuratuuri hinnangul sel perioodil nii legaalselt kui kuritegelikku päritolu raha, kokku pea 6 miljonit eurot. Prokuratuur leidis, et legaalne osa sellest on alla poole ehk ligi 2,4 miljonit eurot. Kulutusi aga tehti nendel kontodel ringelnud rahaga 4,6 miljoni euro väärtuses ning vara soetati 1,2 miljoni euro eest. Seega kasutati kulutuste jaoks suuresti kuritegelikku päritolu raha.

Kallase kaitsja Jaak Siim põhjendas rahuldamata jäänud kaebuses, et Kallas mõisteti Soomes õigeks kõigis kolmes talle esitatud süüdistuses: registrikandega seotud kuriteos, turunduskuriteos ja laenuandjakuriteos. Otsusega peab kaasnema õiguskindlus ja -rahu, märkis kaitsja.

Seega ei ole tema sõnul lubatav Eestis menetletavas rahapesu kriminaalasjas lugeda eelkuriteoks neid tegusid, milles Soome kohus on teinud õigeksmõistva otsuse, sest juhindada tuleks põhimõttest, mille järgi ei saa ühe teo eest mitu korda karistada.

Riigikohus märkis aga, et Helsingi kohtu otsuses ei käsitleta Kallasele esitatud kahtlustuse faktilisi asjaolusid seoses Eestis toimunud majanduslikult põhjendamatute ülekannete tegemisega, mille väidetavaks eesmärgiks oli varjata raha ebaseaduslikku päritolu.

Seega ei saa praeguses menetlusetapis väita, et on rikutud mitmekordse karistamise põhimõtet, selgub otsusest. Seda saab otsustada alles rahapesuasja sisulise arutamise käigus.

Lisaks leidis riigikohus, et ringkonnakohus on piisavalt põhjendanud kahtlust, et Kallas on pannud toime rahapesukuriteo. Seetõttu on ka Kallase raha arestimine riigikohtu hinnangul põhjendatud.

Oktoobris jäi Kallas lõplikult süüdi maksukuriteos, mille eest määrati talle ka tingimisi vangistus

_________________
kodu kauniks, kõik ehitustööd, maja ehitus, vannitoad, saunad jne.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Populaarsed jutud eestimaalt
PostitusPostitatud: 08.12.2017 11:54 

Liitunud: 02.03.2017 09:23
Postitusi: 7
Seda loeks:
http://epl.delfi.ee/news/valismaa/kuuba ... d=80417008

Tänud ette!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Populaarsed jutud eestimaalt
PostitusPostitatud: 08.12.2017 18:16 

Liitunud: 27.08.2013 20:39
Postitusi: 115
thommailand kirjutas:


Kummalisi juhtumeid pole suudetud millegagi seletada, kuid päevavalgele on tulnud uusi fakte.

USA Kuuba saatkonna töötajaid hakkasid mullu sügisel Havannas kimbutama kummalised tervisehädad, mille ühine joon oli see, et enne sümptomite ilmnemist kuulsid nad kõik kummalist heli. Võimud ega arstid pole seni suutnud müstilisi haigusjuhtumeid millegagi seletada, kuid nüüd on uurimises toimunud esimene läbimurre: arstid on avastanud kannatanute ajust füüsilisi muutusi.

Mitu kõrget USA ametnikku kinnitasid sel nädalal uudisteagentuurile AP, et saatkonna töötajate aju valgeolluse juhteteedes on avastatud muutused. Juhteteid võiks lihtsamini võrrelda informatsiooni kiirteedega, mille kaudu aju eri osad omavahel suhtlevad. Uurijad pole avalikustanud, kas muutusi on leitud kõigi ohvrite või neist ainult mõne ajust.

New Yorgi Columbia ülikooli biomeditsiinitehnika professor Elisa Konofagou kinnitas AP-le, et varasemast pole teada juhtumeid, kus helilained oleksid muutnud inimese aju valgeollust. „Mind üllataks selline seos väga, me pole kunagi täheldanud valgeolluse juhteteede probleeme,” kinnitas Konofagou.

Kahtlane sirin või metalli kriipimine
Paljud ohvrid on kinnitanud, et kõigepealt kuulsid nad valju heli, mis pärines mõistetamatust allikast. Algul kahtlustasid uurijad, et tegu võib olla helišokirelvaga. Kolm uurimise käiguga kursis olevat USA ametnikku on meediale kinnitanud, et helišokirelva hüpotees on nüüd kõrvale heidetud ja arvatakse, et heli on hoopis tundmatu rünnaku kaasnähe.

Uurimise muudab keeruliseks seegi, et ohvrite kirjeldused selle kohta, mis nendega täpselt juhtus, on üsna erinevad. Ühed ärkasid öösel toas kõlanud kahtlase sirina peale, mille allikat nad ei leidnud. Teised kuulsid imelikku madalat suminat või midagi, mis meenutas metalli kriipimist. Mõni tundis, nagu oleks õhus midagi kuulda, kuigi teised ruumis olijad seda ei märganud. Heli kadus, kui seda kuulnud isik astus paar meetrit eemale.

Ohvreid ravivad arstid käsitlevad sümptomeid kui senitundmatu haiguse avaldumisnähte.
Kõigil, kes olid midagi sellist kogenud, tekkisid varsti tervisehäired. Nad kaotasid nägemise või kuulmise, tundsid iiveldust ja peapööritust. Mõnel kannatanul tekkisid mäluprobleemid ja ta ei suutnud meenutada üht või teist tavalist sõna.

Kannatanuid on praeguse seisuga kokku 24 ning Pennsylvania ja Miami ülikooli arstid otsivad seni vastust küsimusele, mis neil viga on. Paljud on nüüdseks täiesti paranenud, kuid umbes veerandil kestsid sümptomid pikka aega või kestavad seniajani. Neid ravivad arstid suhtuvad sümptomitesse kui senitundmatu haiguse avaldumisnähtudesse.

Kõigi ohvrite tervist jälgitakse tõenäoliselt terve ülejäänud elu.

Nagu öeldud, said kahtlased juhtumid alguse mullu sügisel, kui esimesed inimesed kurtsid imelikku enesetunnet. Teine haigestumislaine algas tänavu augustis. Peale ameeriklaste on teatatud ka paarist USA Kanada saatkonna töötajast, kes olevat langenud samasuguse rünnaku ohvriks.

Kuigi juhtumeid uurivad peale arstide ka luureametid ja föderaalne juurdlusbüroo (FBI), on segadust endiselt rohkem kui selgust. USA võimud on süüdistanud rünnakutes Kuubat, kuid Havanna väidab, et polevat haigusjuhtumitega mingil moel seotud.

Uudisteagentuuri AP andmeil kavatsevad ohvreid ravivad arstid avaldada uuringutulemused selle kohta, mis inimeste organismiga pärast helide kuulmist täpsemalt juhtus. Seal kajastub ka nüüd päevavalgele tulnud asjaolu, et nende ajus on toimunud füüsilised muutused.

USA kaalub hiljuti avatud saatkonna sulgemist

USA on palju saatkonnatöötajaid Havannast kodumaale kutsunud ja kaalub alles 2015. aastal uuesti avatud saatkonna sulgemist. USA välisminister Rex Tillerson ütles eile, et ta olevat Kuuba valitsusele teatanud: nad võiksid lõpetada. Ühtlasi nentis Tillerson, et USA ei tea seniajani, kes on rünnakute taga, kuid Kuuba peab oma riigis viibivate diplomaatide turvalisuse ja heaolu eest vastutama. Havanna on seni rõhutanud, et USA-l pole mingeid tõendeid, kuid äsjane uudis ohvrite ajus toimunud muutuste kohta võib olukorda muuta.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Populaarsed jutud eestimaalt
PostitusPostitatud: 13.12.2017 12:54 

Liitunud: 17.03.2011 21:30
Postitusi: 80
http://ekspress.delfi.ee/kuum/ekspressi ... d=80458070

see kvaliteet huumor


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 1450 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 93, 94, 95, 96, 97

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: rain0102 ja 13 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7