Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 21.10.2018 01:00

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 1548 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101 ... 104  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Populaarsed jutud eestimaalt
PostitusPostitatud: 03.01.2018 14:02 
Kasutaja avatar

Seda loeks:
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=80670185

Tõnu

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 04.01.2018 07:33 

Maksa ka vahest tasuliste artiklite eest. Sa käid siin tasuta lõunaid jube tihti küsimas.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 04.01.2018 12:08 
Kasutaja avatar

Nuta patja nüüd :D.
Seda loeks:
http://maaleht.delfi.ee/news/maaleht/uu ... d=80595743

Tõnu

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 04.01.2018 13:26 
Kasutaja avatar

WhoIsTheMaster kirjutas:
Maksa ka vahest tasuliste artiklite eest. Sa käid siin tasuta lõunaid jube tihti küsimas.

Kinopiletid tõmbavad kuivale ära.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 04.01.2018 15:30 

MantaOwner kirjutas:

See on nii pikk, selle jaoks peaks uue foorumi tegema...

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 06.01.2018 01:56 
Kasutaja avatar

See teema tuleks ebameeldivuste vältimiseks lihtsalt kustutada. Saate ka hiljem rahalise nõude.
Tänapäeval on neid võimalusi ka nii palju. 10 eurot kuus ja selle eest sai 15 lehte-ajakirja vist. Pluss võid jagada veel 5 inimesega.
http://www.lehed.ee/?type=digi
Võimalusi palju.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 07.01.2018 03:43 
Kasutaja avatar

Seda http://m.epl.delfi.ee/article.php?id=80690627 loeks küll

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 07.01.2018 11:46 
Kasutaja avatar

Mangi horoskoopi sooviks :beer

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 07.01.2018 12:21 

TEH kirjutas:
Mangi horoskoopi sooviks :beer

+1

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 07.01.2018 14:35 

Küsige Mallukalt

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 07.01.2018 21:01 
Kasutaja avatar

Sai trahvi juba ja lambad annetavad!

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 08.01.2018 10:52 

hea meelega loeks küll, miks sellise asja juht 10k kuus peaks saama

http://epl.delfi.ee/news/eesti/toovoime ... d=80714443

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 08.01.2018 13:00 
Kasutaja avatar

unis kirjutas:
Pilte ei hakanud uppima ja teksti eriti formattida ei viitsinud :) :

Urmas Ott elas 1999. aastal üle jõhkra rünnaku, mis tänapäevaste standardite järgi võttes pidanuks päädima põhjaliku uurimisega, kuni kurjategija on tabatud ja ühiskond rahustatud. Läks hoopis teisiti.
1999. aasta 3. aprillil ehmatas Eesti Päevalehe lugejaid laupäevaselt värvilise lehenumbri esiküljel ilmunud väike uudisnupp. Keset kevadpühade pikka nädalavahetust avaldatud uudisest selgus, et mõni päev tagasi langes armastatud teletäht Urmas Ott jõhkra noarünnaku ohvriks. Uudisnupp oli tilluke, vahest kümmekond rida, justkui poleks selles tänapäevaste standardite järgi ootamatus ja hirmsas juhtumis – ööl vastu 1. aprilli sai Urmas Ott oma autos istudes seitse noahoopi – midagi erakordset. Muidugi, aeg oligi teistsugune, jõhkram. Umbes samal ajal oma Kloostrimetsa kodus 40 noahoobiga mõrvatud ärinaine Larissa pälvis samuti lehes vaid mõne rea jagu tähelepanu. Leige suhtumine pole teletähe pussitamise loos ainus veider asjaolu. Mis siis õigupoolest juhtus?
Reklaam
Politsei kuulis kaela, jalgadesse ja kätesse kokku seitse noahaava saanud teleajakirjaniku ründamisest Mustamäe haigla kaudu, kuhu Ott 1. aprilli öösel pärast rünnakut ise oma Mercedesega sõitis. Kohale kihutanud kriminalistid kuulsid Urmas Oti esimest versiooni rünnaku kohta: teda olevat rünnatud ööl vastu neljapäeva Tallinnas Pirita linnaosas mereäärses parklas omaenda auto esiistmel. Väidet toetasid ka autost leitud verejäljed.
Politsei jäi nõutuks

Ott rääkis politseile, et ta olevat läinud lahutama parklas tülitsevaid isikuid, kes seepeale rahunemise asemel hoopis teda ründasid. Teletähe toonase jutu järgi jäi ta noarünnaku käigus ilma ka oma mobiiltelefonist. Tähelepanuväärne on, et juba reede, 2. aprilli lõuna paiku vastas ta mobiiltelefonile tulnud kõnedele.
5. aprillil, kevadpühade pikale nädalavahetusele järgnenud esmaspäeval, pääses Ott haiglast välja.
Politsei oletas hakatuseks, et küllap ei rünnatud Otti tema teletöö pärast, vaid kurjategija oli mõni narkomaan. Siinkohal keerabki lugu imelikuks. Ott ei soovinud nimelt sugugi politseile avaldust kirjutada, ta justnagu ei tahtnudki, et teda rünnanud isik(ud) leitaks ja karistada saaks(id). „Ott väldib politseid ega soovi nendega juhtunust rääkida,” teatas 5. aprilli Eesti Päevaleht. Teletäht olevat politseinikele öelnud, et küllap on noil tähtsamatki teha kui tema ründamist uurida.
6. aprilli EPL-ist võime lugeda, et Mustamäe haiglast koju pääsenud Ott keeldus Eesti meediale juhtunust rääkimast ja vältis ka kriminaalpolitseile edasiste seletuste andmist.
„Esitage kõik küsimused minu advokaadile,” ütles Ott haiglast lahkudes Eesti Päevalehele. „Selle, kes on minu advokaat, võiksite uuriva ajakirjanikuna ise välja uurida.”
Samal ajal arutati kohtus kirjanik Olev Remsu kaebust, et Ott solvas teleajakirjas Nädal ilmunud intervjuus tema väärikust, nimetades teda sitapeaks. Selles kohtuasjas nõustas telestaari advokaat Monika Mägi, kes keeldus toona ütlemast, kas ta esindab Oti huve ka Merivälja rünnaku küsimuses.
„Ma suhtlen Urmas Otiga tihti. Ta on praegu väga haige ega soovi sel teemal vestelda. Ka mina ei soovi teiega rääkida,” ütles Mägi Oti haiglast lahkumise päeval. Oma esialgsetele ütlustele keeldus Urmas Ott midagi lisamast ka politseiga vesteldes, juurdlus jäigi sinnapaika. Pärast seda kadus teema tükiks ajaks meediast, otsekui polnuks see avalikku turvatunnet riivav sündmus midagi tähelepanuväärset.
Pisut jutukamaks muutus Ott alles mõne nädala pärast venekeelse meediaväljaandega Moskovski Komsomolets rääkides.
Ott meenutas seal, et olevat 1. aprillil veidi pärast südaööd Merivälja ja Pirita vahelises autoparklas Tallinna siluetti imetlenud, kui tema juurde astus vene keelt rääkiv noormees, kes ütles, et Oti autol olevat kumm tühi.
„Kui ma auto juurde läksin, et kummi vigastust vaadata, lõi mees mulle vastu kaela ja nõudis autovõtmeid,” ütles Ott Moskovski Komsomoletsile.
Hoopis teine lugu
Ta kirjeldas, et ründajal olevat olnud käes silma järgi hinnates omavalmistatud terariist, millega too püüdis teda vigastada. Otil õnnestunud siiski autosse istuda, kuid ust ei suutnud ta sulgeda, sest noormees ründas edasi. Telestaari sõnul ehmus ründaja, kui nägi, et ohver on verine. „Ta ütles: „Jumal, sa oled üleni verine!”” rääkis Ott lehele. „Ma vastasin, et kui sa mu tapad või mu auto röövid, saadakse sind kiiresti kätte. Siis ta arvatavasti otsustas, et olen tähtis tegelane, ja põgenes,” selgitas Ott.
Selles versioonis ei ole sõnagi juttu ei mobiiltelefoni röövimisest ega tülitsejate lahutamisest. Avaldus jäigi politseile esitamata. „Midagi täpsemat pole me juhtunust talt siiani kuulnud,” ütles sellal Tallinna kriminaalpolitseid juhtinud ülemkomissar Mati Erik – sama mees, kelle hingemurdvat põhjakäimise lugu kajastas mõne nädala eest Eesti Ekspress – Eesti Päevalehele. „Meie pole temaga enam ühendust saanud,” nentis ka toonane kriminaalpolitsei komissar Artur Tšulitski.
Politseinikud pidasid rünnaku ohvriks langenud telestaari käitumist õigusega kummaliseks. „Ma ei mäleta, et inimene, keda ta enda väitel noaga rünnati ja paljaks rööviti, väldiks hiljem politseid,” ütles komissar Tšulitski toona. Miks politsei asja uurimise lõpetas? „Kui ma õigesti mäletan, siis rünnati teda maniküürikääridega, seda arvestati kerge kehavigastusena, võib-olla seepärast. Aga täpsemalt ma ei mäleta,” vastas Tšulitski eile hommikul LP küsimusele. Politseistki kinnitatakse, et üksnes ohvri soovi alusel korrakaitsjad menetlust ei lõpetaks.
Igatahes jäi õhku rippuma hulk küsimusi. Mis Otil uurimise vastu oli? Kas see paljastanuks asjaolusid, millest ta pidas paremaks vaikida? Väidetavalt saabus verd tilkuv Urmas Ott haiglasse aluspüksteta – sellise anonüümsest allikast pärit väite leiame Eesti Päevalehest. Küllap on see pärit mõnelt uurimisega seotud politseinikult, sest ilma selge allikata saame veel lugeda, et esialgu jätnud Oti haavad ekspertidele mulje, nagu oleks hoopis pussitaja ennast tema eest kaitsnud. Infokillud viitavad seega, et ründaja polnud Otile võõras.
Oti vaikimine õhutas kuulujutte. Väideti, et kogu juhtum võis olla dramaatiliseks pööranud romantiline õhtu.
Olen solvunud nende isikute peale, kes pidasid vajalikuks nüüd, kui Urmast enam pole ja ta end kaitsta ei saa, tasakaalust väljas olevat informatsiooni levitada
Monika Mägi
Erakliku ja üksildase eluviisiga Oti seksuaalse sättumuse üle küll arutleti, kuid küsida julgesid seda vähesed. Hiljuti ETV eetris olnud dokumentaalis „Urmas Ott. One Man Show” meenutab ajakirjanik Olavi Pihlamägi, kuidas ta edastas Otile 1993. aasta mais Raadio 2 jutusaates „C’est la vie” kuulaja küsimuse. „Kas ta on homoseksuaal?” tahtnud raadio ees istunud inimene teada.
Ott põikles otsesest vastusest kõrvale. „Räägitakse. Väga hea, et räägitakse. Ma olen ikkagi absoluutselt seda meelt, et inimene elab ühe korra elus ja ta peab oma kaifi saama sellest, millest ta selle kaifi saab. Ja kui küsimus on selles, kellega mina magan, siis mina magan üksinda. Tunnen ennast suurepäraselt,” sõnas Ott toona. Pihlamägi märkis nüüd, et Ott isegi tänas teda pärast saadet ja ütles, et hea oli, et see küsimus sai esitatud.
Kas siis oli joove või polnud?
Ent veidraid küsimusi on veelgi. Näiteks öeldi algul haiglast politseile, et telestaari veres oli 3,1 promilli alkoholi – väga tugev joove, mis niisama lihtsalt märkamata ei jää. Hiljem väitis haigla toonane peaarst Teet Lainevee, et Ott oli kaine.
Nüüd, peaaegu 19 aastat hiljem, ei soovi Lainevee Oti juhtumist kõneleda. „Ma andsin talle lubaduse, et ei räägi midagi, ja ma ei saa seda rikkuda,” ütles ta LP-le. Juhul kui politsei tuvastanuks Otil säärase alkoholijoobe, pidanuks ta hiljem purjuspäi autoga sõitmise eest kõvasti trahvi maksma.
Ma andsin talle lubaduse, et ei räägi midagi, ja ma ei saa seda rikkuda.
dr. Teet Lainevee
Kidakeelseks jääb ka advokaat Monika Mägi: „Ma ei soovi Otiga seonduvast rääkida, kuna olen pettunud nendes inimestes, kes Vahur Kersna saates rääkisid. Autorile mul etteheited puuduvad, kuid olen solvunud nende isikute peale, kes pidasid vajalikuks nüüd, kui Urmast enam pole ja ta end kaitsta ei saa, tasakaalust väljas olevat informatsiooni levitada,” ütles Mägi LP-le.
Mul on oma arvamus, aga ma ei soovi oletusi välja paisata. Ott on mulle liiga kallis ja oluline inimene. Ma arvan, et ta on ka terve Eesti rahva jaoks liiga oluline inimene, et tegeleda sellise lollusega.
Harri Kingo
Veel mitugi Otti toona tundnud inimest loobusid võimalusest sündmustele valgust heita. Näiteks Oti endine kolleeg rahvusringhäälingu päevilt Reet Oja kinnitas LP-le, et tal pole toona toimunust midagi rääkida. Otti lähedalt tundnud teleajakirjanik Harri Kingo, kes oli rünnaku ajaks ammu televisioonist lahkunud, ütles LP-le, et ta aimab, mis võis juhtuda. Ühtlasi rõhutas ta, et ei tea konkreetset situatsiooni, ründajat ega tema motiive. „Mul on oma arvamus, aga ma ei soovi oletusi välja paisata. Ott on mulle liiga kallis ja oluline inimene. Ma arvan, et ta on ka terve Eesti rahva jaoks liiga oluline inimene, et tegeleda sellise lollusega nagu näiteks Mihkel Raud, kel polnud mingit tõrget kirjutada oma lähimate sõprade kohta oma „Musta pori näkku”.”
Vaikimise ja kuulujuttude rägastikku sumbunud lugu pole seega seniajani ammendavat lahendust saanud.
Mis ikkagi juhtus? Paar võimalust
1. Kõik oligi nii, nagu Urmas Ott ajalehele Moskovski Komsomolets rääkis. Olev Remsu oli Oti hiljuti enda solvamise pärast kohtusse kaevanud ja Ott ei soovinud peale kohtusaaga veel üht meediatsirkust.
2. Ründaja oli Otile tuttav. Teletäht ei soovinud, et uurimise käigus jõuaks meediasse jutt tema sättumuse kohta.
3. Urmas Ott oli rünnaku ajal raskes joobes ega soovinud, et avalikkus sellest teada saaks. Ehkki olid 1990. aastad, võinuks niisugune hoolimatus tema renomeed tõsiselt kahjustada.
Umbes siin, rabava vaatega Merivälja muuli ääres rünnati Urmas Otti 1999. aastal noaga. Rauno Volmar
Miks ei heitnud loole valgust Vahur Kersna teledokumentaal?
Eesti ajaloo säravaima, vastuolulisima ja edukaima telereporteri elust, loomingust ja saatusest suurejoonelise teledokumentaali „Urmas Ott. One Man Show” teinud Vahur Kersna arvates oli toonane juhtum kolmandajärguline ja sellepärast ta seda oma saates ei puudutanudki.
„Ma saan aru, et sellised kriminaalsed episoodid pööblit väga huvitavad ja puudutavad, aga see ei olnud tähtis. Ma rääkisin sellest Monika Mägiga ja olen ka teiste allikate põhjal üsna kursis, mis seal toimus ja kuidas need asjad läksid, aga ma ei arvanud, et see peaks olema siin saates. Kui oli valida, siis oli asju, mis olid minu jaoks huvitavamad ja tähtsamad,” ütles Kersna Delfile.

Tallinn oli tollal palju hirmsam
Urmas Oti pussitamine kroonis toonast rünnakulainet, millele Eesti Päevaleht paar päeva hiljem ilmunud juhtkirjas viitas. Lühikese aja jooksul rünnati linnas laulja Kirile Lood, helilooja Urmas Sisaskit ja teletäht Urmas Otti. Rünnakud ei tähenda, nagu oleks avaliku elu tegelastele hakatud jahti pidama, vaid ilmestavad pealinna kriminogeenset olukorda, kus vägivalla eest pole kaitstud mitte keegi, sedastas ajaleht.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 09.01.2018 18:07 
Kasutaja avatar

Tänks!

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 24.01.2018 11:26 
Kasutaja avatar

Neid loeks:
http://arileht.delfi.ee/news/uudised/ko ... d=80845109
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=80838657

Tõnu

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 1548 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101 ... 104  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis