Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 21.02.2019 11:13

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Foorumi reeglid

Palume kõikidel kellel on Lugejate autode all oma topic teha pealkiri selliseks:
Auto tootja, mark, aasta, omaniku foorumi nimi.
Näiteks: Audi S4 96a Audimees
Teema ei tohi sisaldada automüüki! Selle jaoks on eraldi alafoorum.

Auto teema peab olema sisukas, ning rangelt soovitatav on lisada ka pildid autost!
Ei ole põnev lugeda teemat -> Mul on audi S4, sinine. Lahe pill on.

Tee uus teema Vasta teemale  [ 40 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Jeep Grand-Metsakoll-Cherokee ZJ V8. Cb4_335
PostitusPostitatud: 27.01.2019 14:07 
Kasutaja avatar

Ükski heategu ei jää karistamata... :(

Eile päeval läksin korraks appi tuttavale arboristile, et hoida kõite abil pinges ühte väga suurt puud. Kõrgus hinnati 30m + ja alt tüvi 1m +. Puu oli kergelt maja poole kaldu. Peale 4h jändamist saime puu õiges suunas maha. Paraku lahkus koos puuga minu auto käigukast. Kuna tõmbasin tagurpidi ja suurendasin pidevalt pinget, siis sai kast ilmsel liigselt piina ja miski läks seal sees teise ilma.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 27.01.2019 16:17 

cb4_335 kirjutas:
Ükski heategu ei jää karistamata... :(

Eile päeval läksin korraks appi tuttavale arboristile, et hoida kõite abil pinges ühte väga suurt puud. Kõrgus hinnati 30m + ja alt tüvi 1m +. Puu oli kergelt maja poole kaldu. Peale 4h jändamist saime puu õiges suunas maha. Paraku lahkus koos puuga minu auto käigukast. Kuna tõmbasin tagurpidi ja suurendasin pidevalt pinget, siis sai kast ilmsel liigselt piina ja miski läks seal sees teise ilma.

Noh parem ikka kui see oleks lahkunud kuskil sügaval soos.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 27.01.2019 19:13 

Ja milleks autole,siis vintsi panid? Selliseid töid tehakse vintsi abi.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 28.01.2019 00:13 
Kasutaja avatar

Soos vast poleks olnud vaja 4h järjest tagurdada :D Aga tõsi. Olin kodust vaid 500m kaugusel.

Miks ei kasutanud vintsi? Ma ei tea :err
Alguses oli plaan puule pinge peale saada, ning siis kõik. Ei arvanud, et see nii kaua venib.

Kui pinge peal ja ja puu 95% oli läbi, siis saime aru, et latt ei ulata keskele. 20" latt. Aga lahti ei julgenud enam lasta puud. Kui kunagi peaks miski taoline asi olema, siiskohe vints!

Milline diffri lukk taha valida? Dana 35 sild. Silma jäi automaatne lukk "Aussie Locker" ja siis "Spartan Locker". Ühe neist peaks sisse pistma.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 29.01.2019 22:56 
Moderator
Kasutaja avatar

Keevis

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 08.02.2019 12:05 
Kasutaja avatar

saarlane kirjutas:
Keevis

See oli ka mõttes. Aga vist jääb Aussie Locker-i automaatne lukk. Ehk saab kuu lõpuks alla. Korduvalt olen selle puuduva luku tõttu kinni olnud :twisted:

Nii, käigukast on nüüd sisuliselt uus. Tagurpidi käigu ketta pakk oli väga kulunud ja metall osad sinised. Need said kogu täiega uued. Väga Kulunud oli teine käik. Kulunud olid ka trummli pidurid, mis said samuti uued.

Üldiselt kuna kast oli maas, siis vahetati välja kõik kuluvad osad. Kasti metall osade seisukord oli remondimehe sõnul üllatavalt hea. Sai ka paar tihendit uut. Loomulikult uus õli ja filter. Lõpuks sain toimima ka nn. kickdowni.
Vahe on päris suur. Venitamine kadunud, vahetab mõnusalt ja pedaal põhjas liigub nagu peab.

Kogu lõbu kokku oli ligi 700.-

Vahekasti õli sai ka uus, sest see oli ununenud vahetada.

Trossi kinnitused sai paremaks. Nüüd saab trossid küljest paari sekundiga ning pingutamine on mugav.

Kuu tagasi panin autosse maki. Kui alguses mängisid kõlarid täitsa okeylt, siis nädalaga hakkasid kõik krõbisema. Juhi ukse oma jäi sootuks vait. Lahti võttes selgus et, membraani kummid...noh neid enam polnud. Asemele sai võetud neli Rockford Fosgate Prime seeria R165X3 6,5" kõlarit. Suht soodsad, kuid kiidetud oma hinnaklassis. Kuna heli teema juba käsil oli, siis sobitasin kuuris seisva 10" sw mis mõnusalt kompaktses kastis koos võimendiga, ka pagassi. Paar h sättimist ja heli täitsa hea ning võimas.

Eelmine nv tegin pika tiiru metsas. Kohati ikka lund ka juba. Üks puu röövis auto peegli, sai lumes kinni oldud korduvalt jne.

Paar pilti.

Kaks erineva maailma vanurit:
Pilt

Silt mis pidi iseloomustama minuga sõitmist :D
Pilt

Originaal kõlar:
Pilt

Ja uus...karbis
Pilt

uus trossi kinnitus.
Pilt

Mõned lume klõpsud.
Pilt

Lume raskus peal, vahel, all on teinud madalduse. :D
Peale soojas seismist tõusis masin jälle normaal kõrgusele tagasi.
Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Kuna igapäeva autol lendas turbo, siis sai kolliga tööl käidud Tallinnas. 100-150km päev. Kütusekulu just väike ei ole :err
Pilt

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 08.02.2019 14:52 
Kasutaja avatar

Juhul kui keegi tahab oma nelikveolist tuulutama minna siis plaan tuleval laupäeval ehk siis 09.02 sõitma minna ühiselt. Sedapuhku alustame Lintsi raketibaasi ümbrusest (harjumaa ja läänema piiril), liigume alguses Järveotsa järve juurde ja sealt edasi Valge järve poole mööda vanu teid ja siis proovime Paldiskisse minna. Paldiskis kas poolsaare tiir teha või klooga sõjaväe õppeväljakule. Otsustame jooksvalt. Kõik teed on avalikud teed kuid pole enam suuresti kasutuses va. õppeväljak. Sinna saab ja tohib minna, kui kaitseliit ei harjuta.

Kaasa või tulla iga maastur, aga AT rehv soovituslik. Enamus teest on mulla pinnal vanad teed, mis lükkamatta ja ehk ka sellel aastal osaliselt sõitmatta. Tuimalt metsa ja sohu ei lähe. Paaril korral pisut kruusateid ja ehk ka lõik asfaldit. Kogu lõigus on mäge, on auke, ja ehk ka vett. Mõned takistused saab soovikorral vältida. :)

Alustame pigem varem, ehk siis 10.00. Lisa info PS-i kaudu või siia alla kommentaar.

Ps: tee saab valida nii et vintsi pole vaja. Ning saab hakkama ka lamell rehviga auto. Enamikes raskemates kohtades on kõrval lihtsam lõik.

Tallinna poolt tulija:
Koguneme kell 9.20 ja stardime 9.40. Kogunemis kohas ka tankla ja kaks poodi.
Keila-Haapsalu mnt ja Paldiski-Padise tee ristmikul. Kusti poe parklas Padisel.
59°13'38.0"N 24°09'51.6"E
59.227222, 24.164324

Haapsalu poolt tulija:
Koguneme 9.45 alates.
Keila Haapsalu mnt ja Lintsi tee ristmikul.
59°07'48.1"N 24°04'20.4"E
59.130034, 24.072326

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 09.02.2019 22:21 
Kasutaja avatar

Pilt

Müramisest paar pilti ka :)
https://imageshack.com/a/pFZo/1

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 19.02.2019 08:50 
Kasutaja avatar

Stiilinäide....
https://youtu.be/QDsjStysmj8

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 21.02.2019 10:42 
Kasutaja avatar

Mis siis vahepeal on olnud.

Säästu masina ehitus jätkub! :P

Autol üks tagumine vedru andis otsad. Asendasin tagumise vedrud hoopis esimestega mõlemal pool. Esimesed on oma 3.5-4“ pikemad, seega jäi auto tagumik nüüd ka lisa 3,5“ kõrgem. Kuna vedru all ka 3“ puks siis on kogu tõste teoorias umbes 6,5“. Kuna pagass aga igasugu nodi täis, siis reaalsuses on vast 6“ kogu tõste. Amordid said klassikalisel viisil omale pikenduse otsa. Sellise kompotiga sai ka üks pikk päev metsas oldud. Metsas sai masin korralikku siht-osterbelist kasutamist, ning miskeid anomaaliaid ei tähendanud(ok, üks sahin oli, kuid see oli lahtine plastik).
Tõsi on see, et pean nüüd asendama nn. Lääbad (control arms) ja track bar-id. Hetkel sillad igas asendis vales kohas.

Kuna ees on tõste 3“ ja taga 6,5“ siis tellisin ette ka uued 3,5“ pikemad vedrud. Saab ka esiosa maast veidi enam lahti. Sama lahendusega nagu taga, tuleb pikendamise trikk ka esi amortidega. Usun, et eest jääb lõplik tõus siiski veidi alla 6“ tänu vintsile.

Vett palju, ning külge sai snorkel. Paigaldus oli küllaltki lihtne, kui paar osa välja arvata. Snorkel paigas julgesin ka vähe isasemalt „auku sukelduda“. Päeva lõpus avastasin, et vesi oli ka aku peal ära käinud. Poleks snorkel olnud oleks vist uut mootorit hetkel otsimas.
Ilmad lähevad aina ilusamaks ja vett tekib aina enam.

Varsti saab ka küljelaiendid äkki autole külge pista. :D

Kallist tõste serja vist ei ostagi, sest odav lahendus tundub toimivat, seega panustan selle raha hoopis uutele rehvidele, ning plaanin alla panna 33“ asemel 35“ rehvid. Parim valik tundub 35x12.5-15 M8090 Maxxis CREEPY CRAWLER. Sellel ka muster suts sügavam, kui mu praegusel. Selline kärna muster sobib mulle vast kõige paremini. Vist vajan ka vähe teist velge, et rehv laiendini välja tuleks ilusasti. Aga see alles kevadel või suvel.

Mõni pilt ka hiljem...

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 40 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis