Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 04.07.2020 23:35

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Tee uus teema Vasta teemale  [ 1580 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 102, 103, 104, 105, 106
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Populaarsed jutud eestimaalt
PostitusPostitatud: 11.01.2020 23:48 
Kasutaja avatar

Liitunud: 02.11.2007 20:11
Postitusi: 1786
Asukoht: vantaa
folver kirjutas:Tsiteeri:
Uhked autod, jutt äsja mahamüüdud jahist, meetripikkused tumepunased roosid, lõunasöögid, taskuraha, survestamine, armastusavaldustega SMS-id ja lõputud valed. Need on vaid mõned näited sellest, kuidas "aasta gigolo" kasutas naistelt raha väljapetmiseks keerulisi psühholoogianippe. Veebruaris algab kinnine kohtuistung, kus selgub, millise karistuse saab möödunud aasta märtsis vahistatud Alar Mikfelt, kes süüdistuse järgi pettis aastate jooksul naistelt välja üle miljoni euro.
Eesti Päevaleht kirjutas sellest juba sarnaste tegude eest karistatud mehest möödunud aasta oktoobris. Praegu ootab Alar Mikfelt, kes aastatel 2015–2019 pettis vähemalt 16 naiselt ja ühelt juriidiliselt isikult välja üle miljoni euro, veebruaris algavat kohut. Kõige suuremat kahju kannatas üks naine, kes andis Mikfeltile kokku ligi 450 000 eurot. Nüüd jagavad Eesti Päevalehega oma lugu kaks Mikfelti ohvrit, kelle juhtumid 2017. aasta kevadel õiguskaitseorganite tähelepanu ei köitnud. Kui oleks köitnud, poleks ehk rohkem inimesi tema ohvriks langenud.

Praeguseks endale ametlikult Mikfelti perekonnanime võtnud Alar (sündinud 28. juulil 1972) on varasemalt kasutanud perekonnanimesid Tamm, Kattai, Hüva. Teda ei tasu segi ajada sünnipäraselt või läbi abielu Mikfelti nime saanud inimestega - nendega pole Alar Mikfeltil mingisugust seost.

Nüüdseks on selgunud, et samal ajal kui need kaks naist, kes meile oma lugu jagavad, oli Mikfeltiga suhtes veel kolm naist ehk see mees suutis korraga laveerida vähemalt viie naise vahel. Kurameerida see mees oskab. Ta on suurepärase sisendusjõuga, hoolitsev, hell, soe. Vesteldes vaatas Mikfelt kaaslasele pidevalt silma, ta jutt tundus siiras ja otsekohene ning ohvritel ei tekkinud kahtlustki, et midagi võiks valesti olla. Mikfelt tunneb psühholoogia keerukamaid nippe. Miks muidu suutis ta enda võrku meelitada igati nutikad, kenad ja endaga hakkama saavad naised. See mees võiks olla suurepärane mänedžer – niivõrd filigraanselt suutis ta eri kohtumisi ajastada. Mikfelt ei eksinud oma jutus ja suutis kõigile veenvalt valetada, selgitades kannatanute jaoks praegu absurdsena kõlavate põhjendustega, miks ta näiteks mõnel päeval kokkulepitud kohtumisele ei jõudnud.

Oma lugu jutustavad Katri ja Triin (nimed naiste anonüümsuse huvides muudetud), kes on suutnud Mikfelti tekitatud koledast kogemusest üle saada. Nad pole kõigi inimeste vastu usaldust kaotanud ja on oma eluga edukalt edasi läinud. Mõlemal on hea töö, kuid mis peamine – armastavad mehed ja laps. Osa Mikfelti ohvreid usub aga siiani, et ta armastab neid, mõni ei soovi suhteid temaga rikkuda, lootes talle antud rahast midagigi tagasi saada. Kõik naised pole nii tugevad nagu Katri ja Triin, paljud on haavatavamad. Sealjuures on nii mõnelgi neist Mikfeltiga laps.

_________________
1 tekiila, 2 tekiila, 3 tekiila, 4 tekiila, 5 ketila, 6 kilate, ... , 10 telika


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Populaarsed jutud eestimaalt
PostitusPostitatud: 19.01.2020 05:49 

Liitunud: 23.07.2016 12:08
Postitusi: 57
https://ekspress.delfi.ee/kuum/saaremaa ... d=88643517


Tänud!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Populaarsed jutud eestimaalt
PostitusPostitatud: 19.01.2020 11:15 

Liitunud: 12.02.2005 16:59
Postitusi: 295
456 kirjutas:
https://ekspress.delfi.ee/kuum/saaremaa-liiklusmaniaki-hullud-soidud-olin-nii-purjus-et-otsustasin-autoga-soitma-minna?id=88643517


Tänud!

Saaremaa liiklusmaniaki hullud sõidud: „Olin nii purjus, et otsustasin autoga sõitma minna“
KOLM ON KOHTU SEADUS: Kohtutoimikud näitavad, et laupäeval Saaremaal ränga avarii põhjustanud Andres Reinart oli varem kaks korda politsei eest purjuspäi põgenenud. Kolmandal korral sai temast liiklusmõrvar.
ROOLIS: Andres Reinarti sotsiaalmeedia fotoalbumi sisu koosneb peamiselt temast koos erinevate sõidukitega. Siin jäädvustus 2015. aastast.
Erakogu

Saaremaal, Orissaare-Leisi-­Mustjala maanteel toimub 20. oktoobril 2012 pöörane tagaajamine. Politsei jälitab 15 minutit Mitsubishit, mille juht keeldus peatumast.

Selle Mitsubishi roolis istub Andres Reinart.

Kui politseinikud kell 19.55 autole peatumismärguande andsid, teadsid nad, et roolis võib istuda purjus juht. Sellise vihje oli politsei mõned minutid varem saanud.

Korrakaitsjad lülitavad sisse patrullauto vilkurid, et ­Mitsubishi peatuks. Reinart aga hoopis kiirendab. Politsei sõidab talle järele ning Reinarti jalg surub gaasipedaali aina sügavamale. Kiirus kasvab kohati 180 km/h peale.

Kui Reinart keerab Orissaarest Leisi poole, kalpsab talle Ranna teel ette kits. Reinart teeb järsu põikemanöövri, et rehv tuleb veljelt maha. Auto lendab kraavi, kuid Reinart pääseb vigastusteta.

Politsei saab ta sealsamas kätte ja protokolli läheb kirja: mehe silmad punetavad, kõne on kiire, suust hoovab alkoholilõhna.


FOTO TOIMIKUST: Andres Reinart armastas pööraselt kiirust ületada ja purjuspäi politsei eest põgeneda.
Foto: Politsei
Reinart käitub politseinikega omamehelikult, on rahutu. Mees keeldub aga metsas alkomeetrisse puhumast ja ta viiakse politseijaoskonda. Seal puhub Reinart välja 1,13 mg/l ehk vere alkoholisisaldus on 2,26 promilli – see liigitatakse keskmiseks joobeks.
„Plaanisin eest ära sõita“
Järgmisel päeval, kui Reinart on kaineks saanud, räägib ta ülekuulamisel, et oli eelmisel päeval pidanud naise sünnipäeva.

„Jõin palju rummi. Olin nii purjus, et otsustasin autoga sõitma minna.“ Mees tunnistab, et kui ta oleks vähem purjus olnud, poleks ta sõitma läinud, kuid seekord tahtis Orissaare tanklast bensiini võtta.

Reinart räägib, et ehkki ta märkas üsna kohe, kuidas politsei sõidab tal järel ja käsib seisma jääda, ei peatunud ta meelega. „Ma ei tahtnud kinni pidada ja kiirendasin. Plaanisin neil eest ära sõita. Kiirus läks suureks ja spidomeetrit ma ei vaadanud. Mingit sõidusihti mul ei olnud, lihtsalt plaanisin eest ära sõita.“

„Kahetsen tegu,“ sõnab ta lõpuks.

Algatatakse kriminaalasi, Reinartile määratakse tõkendiks elukohast lahkumise keeld. Ta ei tohi kodust ilma menetleja loata lahkuda kauemaks kui kolmeks päevaks.

Reinart pole kaugeltki eeskujulik liikleja – tal on sel hetkel kolm kehtivat ja kümme kustunud väärteokaristust. Selsamal 2012. aastal on ta juba kolm korda politseile vahele jäänud.

Jaanuaris sõitis mees lahtise turvavööga ja sai 12 eurot trahvi. Mais sai ta 36 eurot trahvi, sest auto ei vastanud tehnonõuetele. Augustis ületas lubatud kiirust rohkem kui 21 km/h ja sai 180 eurot trahvi.

Varasemad, kustunud väärteokaristused näitavad Reinartit kõva kihutajana.

22. oktoobril on Reinart Kuressaares kohtu ees ja läheb prokuröriga kokkuleppele. Talle mõistetakse kuus kuud vangistust, kuid trellide taha mees ei lähe – karistus on tingimisi, 18 kuu pikkuse katseajaga. Kohus on Reinartiga leebe, sest kodus on tal viiekuune beebi, naine tööl ei käi ja kogu pere on mehe ülalpidamisel. Reinart jääb kriminaalhooldaja järelevalve alla, lisaks võetakse juhiluba neljaks kuuks ära.


2012. aastal politsei eest põgenemisel avariid tehes oli Reinartil kolm kehtivat ja kümme kustunud väärteokaristust. Samal aastal oli ta juba kolm korda politseile vahele jäänud.

Reinart käitub eeskujulikult ja allub kenasti kriminaalhooldusele, ühtegi ettekannet tema kohta ei tehta.

Põgene – ja sa saad kergema karistuse
2017. aasta 7. oktoobri varahommikul kell 6.58 astuvad kaks meest sisse Kuressaare Olerexi tanklasse. Teenindaja märkab kohe, et mõlemad on silmanähtavalt joobes. Seda saab aru meeste kehvast koordinatsioonist ja segasevõitu kõnest, samuti hoovab nende poolt alkoholilõhna. Mõlemad kelgivad, et tulid just lokaalist ja ise sõidavad autoga. Üks meestest tellib süüa ja jääb leti äärde, teine läheb õue, istub autorooli ja jääb kaaslast ootama.

Hilisemad tankla turvakaamera pildid tuvastavad, et see mees on Andres Reinart.

Tanklatöötaja teavitab purjus sohvrist kohe politseid.

Kell 7.14 on mõlemad mehed autos, Reinart lehvitab tanklatöötajale rooli tagant ja annab gaasi. Politseipatrull saabub mõned sekundid hiljem ja kihutab kohe neile järele. Reinart suundub Kuivastu poole ning politseinikud näevad vaid tema auto tagatulesid. Lähemale jõudes annab politsei nii siniste kui ka punaste vilkurite ja sireeniga märku peatumiseks.

Reinart aga ei peatu. Ta teeb seda mida varemgi – annab gaasi. Auto kiirus kasvab ajuti kahesajani, kimatakse nii suurtel kui ka külavaheteedel. Pool tundi tagaajamist lõpeb tulutult – kell 7.50 kaob Reinart Laimjalas politseinike vaateväljast.

Politseiauto suundub tagasi Olerexi tanklasse ja korrakaitsjad hakkavad turvakaamera ­salvestisi üle vaatama. Nad tuvastavad piltidelt Andres Reinarti isiku ja lähevad talle koju järele. Meest seal pole. Siis võtab politsei ühendust Reinarti emaga, kes helistab seepeale pojale, kuid Reinart ei vasta ka talle.


SÕIT: Andres oli oma rekajuhi töö üle uhke. Kohtus tõi ta siiski välja ameti väikese vea: veoautoga ei saavat kihutada.
Foto: erakogu
Kolm päeva hiljem, 10. oktoobri hommikul peab politsei Andres Reinarti tema oma kodus kinni. Mehel on vasakul kulmul haav, mida on õmmeldud.
11. oktoobril kuulab politsei üle ka mehe, kellega koos Reinart Olerexi tanklasse saabus ja kes kogu põgenemise kaasa tegi.

Mees räägib, et 7. oktoobril öösel käisid nad kahekesi Kuressaare baarides joomas.

„Olime öösel kesklinna baarides, täpselt ei mäleta, aga Lokaalis ja Vaekojas kindlasti. Kuna joodud oli piisavalt juba eelmise päeva õhtust alates, ei ole kõik meeles, mida tegime. Hommiku poole, kui koju tahtsime minna, käisime läbi Olerexi tanklatest, et burgerit osta. Autot juhtis kogu aeg Andres Reinart, kes oli samuti tarvitanud alkoholi,“ tunnistab sõber politseile.

Burksid käes, hakati koos Tornimäele sõitma.

„Kui olime veidi maad sõitnud, mainis Andres, et meie taga sõidab vilkuritega politseisõiduk ja tahab meid peatada. Sain aru, et Andres ei kavatse peatuda ja püüab politsei eest põgeneda. Kuna olin kõvasti tarvitanud alkoholi, ei tea kõiki asjaolusid, kuid sain aru küll, et Andres sõidab politsei eest ära. Kui kaua sõit kestis, ei mäleta. Järgmisena mäletan, et olin oma kodus saunas, kus magasin.“

Kuna Reinart suutis purjuspäi politsei eest ära põgeneda, päästab see ta kriminaalasjast. Algatatakse väärteoasi liiklusseaduse paragrahvi 234 lõige 1 – peatumismärguande eiramine – alusel. Karistus on sel juhul rahatrahv või arest kuni 30 päeva, samuti sõiduki juhtimisõiguse äravõtmine kuni kaheks aastaks.

Reinarti üle mõistab kohut sama kohtunik, kes talle 2012. aastal karistuse määras – Kristel Pedassaar.

Kohtunik küsib Reinartilt, mida mees ise arvab sellest, et politsei taotleb talle 20 päeva aresti ja juhtimisõiguse äravõtmist kümneks kuuks.

„Natuke palju,“ kostab Reinart.

Kohtunik palub põhjendada, kui palju oleks parasjagu ja miks.

„Kuna autoload on mu ainus leib, siis ma pikalt ei tahaks juhtimisõiguseta olla.“

Kohus uurib, et kuidas meeldiks 20 päeva aresti.

„Seda tingimisi ei saaks?“ kaupleb Reinart edasi.

Kohtunik selgitab, et väärteo puhul ei saa, arest on reaalne. Võib rääkida lühemast või pikemast ajast, aga mitte tingimisi. Reinart arvab, et arest võiks olla lühem.

Siis uurib kohtunik juhtimisõiguse äravõtmise kohta. Alla 3 kuu ei saa, maksimum on 12 kuud.

Reinart arvab, et see ka ei sobi. „Sõidan väljaspool Eestit autoga, mul on lube vaja töö tegemiseks.“

VIIMANE PEREPILT: Möödunud aasta detsembri lõpus käisid Kati ja Ott fotosalongis ja lasid teha oma perest korralikud fotod. Õnnetuses hukkus Kati koos pere pesamunaga.
Erakogu
Kohtunik palub selgitada, miks pole varasemad karistused mõjunud. „Tehke mulle selgeks, siis saan õiglase karistuse mõista. Suurel kiirusel võib tulla tee peale jalakäija, jalgrattur, metsloom. Mis siis saab? Võivad olla inimohvrid ja kes teab, kuidas teie enda eluga lood. Püüdke mind veenda!“

Reinart ütleb, et välismaal ta ei joo ega kihuta, ei käi väljas ka.

„Mis seal teisiti?“

„Veoautoga ei saa kihutada,“ põhjendab Reinart.

Kohtunik ütleb, et karistus peab mõtlema panema. Seda enam, et avalikkuse tähelepanu on tema suhtes suur. Aga kohtunik on mõistev ja uurib mehe kodust elu.

Reinart räägib, et maksab tütrele vabatahtlikult 235 eurot kuus elatist, samuti on tal auto liisingumaksed.

Kohtunik uurib, mis juhtuks, kui ta kümme kuud kodus oleks.

Reinart ütleb, et sel juhul ei saa ta midagi.

„Aga kuidas te enne ei mõtle?“ küsib kohtunik. „Autojuhina peaksite ju teadma, mis tagajärjed teol on.“

„Eks kunagi on arvestatud ka sellega,“ tunnistab Reinart.

„Miks kunagi ja mitte nüüd?“

„Tahtsin koju minna,“ ütleb Reinart.


„Ta käis tööl, tal oli sissetulek, mida tema sõprade kohta öelda ei sa. Neid ei saa isegi nimetada sõpradeks – pakuvad teisele alkoholi, kuigi teavad, et see ajab inimese segi.“

Politsei esindaja palub jääda karistuse juurde, sest võib arvata, et Reinart oli ka alkoholijoobes: „Kutsega autojuht, kes keerab rooli välismaal, peaks arvestama liikluseeskirju. Isikul on ka 6aastane tütar. Seda kõike peaks arvestama enne tegu.“

Samal päeval, 11. oktoobril teeb kohus otsuse ja tõesti arvestab eraeluga, määrates Reinartile 15 päeva aresti. Juhiloast jääb ta ilma kuueks kuuks.

Tolle oktoobriöise tagaajamise jooksul Reinarti kõrval istunud sõber räägib Ekspressile, et hiljem pole ta Reinarti autosse oma jalga tõstnud. Suhelnudki õieti pole.

Sõbrad olid tema suurimad vaenlased
„Viimasel ajal ei tahtnud keegi temaga suhelda, ta kogu aeg jõi. Kogu aeg oli purjus. Ja kõige hullem, et ta ise üldse aru ei saanud, et midagi on temaga valesti. Et purjus peaga ei tohi sõita. Et ta oma elu on ka ohus.“

Ta tundis ka hukkunud noort naist – see oli tema naabrimehe ja sõbra naine. „Me siin kõik ju tunneme kõiki, õudne lihtsalt,“ lausub ta.

Kuus aastat tagasi Andres Reinartiga tutvunud naine räägib Ekspressile, et Andres polnud lausjoodik. „Ta ei olnud alkohoolik, aga ei suutnud alkoholile ei öelda. Südames polnud ta halb inimene. Mäletan, et saime kunagi kokku ja mu lapsed ronisid ka rekasse. Ta näitas, kuidas miski töötab, oli uhke oma töö üle, mida ta teeb.“

Naise sõnul olid Reinarti suurimad vaenlased tema sõbrad.

Kolme hukkunuga liiklusõnnetus Saaremaal
Foto: Irina Mägi
„Ta käis tööl, tal oli sissetulek, mida tema sõprade kohta öelda ei saa. Neid ei saa isegi nimetada sõpradeks – pakuvad teisele alkoholi, kuigi teavad, et see ajab inimese segi. Ma ei pakuks kunagi kellelegi alkoholi, kui ma teaks, kui suur probleem tal sellega on.“

Naine meenutab, et pani Andresele südamele: autorooli purjus peaga ei minda.

„Rääkisime pikalt sel teemal ja siis ta nagu sai aru, kuna oli kaine. Purjus olles inimesed kahjuks ei mõtle ja teevad seda, mis parasjagu pähe tuleb. Samas mul endalgi on sõpru päris palju otsa leidnud, kuna istusid purjus peaga rooli. Kas lõpetasidki ise enda elu või võtsid ka teisi elusid kaasa.“

Jooma ajas Andrest ka lootusetuse tunne ehk lahkhelid lapse emaga, sest mees ei näinud tütart piisavalt.

„Mul on kohutavalt kahju selles õnnetuses hukkunutest!“ sõnab sõbranna.

Ekspressile teadaolevalt on Andres Reinart haiglas endiselt raskes seisundis intensiivraviosakonnas. Praegu koomaseisundis viibiv liikluspätt jääb ilmselt veel kauaks aparaatide külge aheldatuks. Võib ka juhtuda, et kohtu ette ta seetõttu ei jõuagi.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Populaarsed jutud eestimaalt
PostitusPostitatud: 19.01.2020 14:20 

Liitunud: 10.10.2005 17:25
Postitusi: 69
Asukoht: Lõuna-Eesti
Kirgas kriit, paistab et siis sõbrad hoopis süüdi ja need tuleks vangi panna. :rokib
Kohtunik Kristel Pedassaar ka päris pehmo olnud. Kurb.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Populaarsed jutud eestimaalt
PostitusPostitatud: 30.01.2020 22:11 
Kasutaja avatar

Liitunud: 04.04.2003 17:00
Postitusi: 686
Asukoht: tln
https://www.ohtuleht.ee/990500/video-na ... EdOZE-Ime4

_________________
30/36


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 1580 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 102, 103, 104, 105, 106

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 19 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7