Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 28.03.2024 17:57

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Foorumi reeglid


Palume kõikidel kellel on Lugejate autode all oma topic teha pealkiri selliseks:
Auto tootja, mark, aasta, omaniku foorumi nimi.
Näiteks: Audi S4 96a Audimees
Teema ei tohi sisaldada automüüki! Selle jaoks on eraldi alafoorum.

Auto teema peab olema sisukas, ning rangelt soovitatav on lisada ka pildid autost!
Ei ole põnev lugeda teemat -> Mul on audi S4, sinine. Lahe pill on.



Tee uus teema Vasta teemale  [ 236 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Bmw 540i Supercharged; 1998; Salupa
PostitusPostitatud: 22.05.2011 21:51 
Kasutaja avatar

Liitunud: 08.12.2008 02:57
Postitusi: 627
Asukoht: Tallinn
Nonii, tegelikult olen selle autoga juba üle kolme aasta sõitnud, kuid nüüd tundub hea idee olevat sellest siin pajatada. Oma kodulehel autost rääkimine on nagu omaette pobisemine - siin foorumis saab ehk vastukaja, ideid, nõu ja võibolla mõne diskussiooni peetud, nagu 540 teemades vahest ette tuleb.

Auto on toodetud 03/1998 ning müüdud uuena Itaaliasse. Mina ostsin ta Leedust, kuna Eestist ei õnnestunud poole aastaga sobivat isendit leida (e39-d oli muidugi sitaks saadaval, kuid ma olin varustuse suhtes üsna valiv).

Varustuse kohapealt meeldib mulle beež sisu, mis sobib tüüpiliste puitliistudega minumeelest väga hästi kokku, mäludega istmed (el. istmed oli minu jaoks kindel kriteerium, kuna 90-datel tekkis allergia Eestisse toodud plank-varustusega autode vastu, pealegi on hea end ummikus oodates istmega sõitu tehes lõbustada), comfort istmed (seljatoe ülemist osa saab eraldi kallutada) ja pakettaknad.

Pilt

Pilt

Pilt

Edasi välimusest, mida olen omale meelepärasemaks teinud:
Esistangele sai lisatud "lätituuningu" stangelisa. M-tüüpi stangedest hoidusin meelega, kuna neid on tänavapildis liiga palju ja ma tahtsin midagi isikupärasemat. Tagastangele sai lisatud samuti "lätituuningu" stangelisa, kuid seda sai ümber tehtud - natuke madalamaks (või siis maast kõrgemaks), et ei oleks visuaalselt küljekarpidest madalamal ning summutikoha kaotasin ka ära. Minumeelest on päris kena vaheldus selline vaatepilt, kus tagantvaates pole summutitoru üldse näha. Et nagu "clean look" vms. Samal põhjusel võtsin BMW märgid ära ja valasin alles jäänud lohud tina täis.

Tagaluugi spoileriks või antitiivaks panin M-paketilt pärit pisikese riba, sest see on lihtsalt kenamaid tiibasid minuarust. Peeglid on ka M5 omad, sest originaal kandilised ja paksu raamiga peeglid ei meeldi mulle eriti. Viimane muutus välimuses on uue tüübi Hella esituled. Need rõngastega. Rõngaste kollaka tooniga pirnid vahetasin "valgete" LED lampide vastu. "Valgete" selles suhtes, et nende toon oli tegelikult 7000K ning see oli pigem sinakas. Peale seda, kui üks LED u aastaga läbi põles, vahetasin mõlemad 5000K LEDide vastu ja tulemus on õige valge.
Mõned pildid, mis on küll tehtud mõnda aega tagasi (hetkel, eriti pärast viimast kõvade hangederohket talve pole stanged enam nii läikivad):

Pilt

Pilt

Pilt

Velgedest. Tuleb tunnistada, et alguses oli mu suur unistus saada AC Schnitzeri Type II veljed:
Pilt
Kuid originaalid (tagumised laiemad, kui esimesed) maksid rohkem kui ma neile kulutada raatsisin. Siis aga leidsin juhuslikult Auto24-st sellised veljed:

Pilt

Need peaks olema Ronal R15 ning toodetud aastal 1991. Praeguseks meeldivad nad mulle isegi rohkem, kui Schnitzeri omad ning hea boonus on veel see, et ma pole teisi taolisi veel kohanud (ei väida, et nad oleks ainukesed Eestis vms, lihtsalt neid on vähe). See tekitab umbes sama hea tunde kui naistel, kes ei kohta peol sama kleidiga isendit.

Tagumise velje laius on 9.5" ning hetkel on peal rehv mõõdus 275/40R17
Eesmise velje laius on 8.5" ning hetkel on peal rehv mõõdus 235/45R17


Praeguseks kõik, järgmisena räägin multimeediasüsteemist.

_________________
BMW 540 SUPERCHARGED! + Mazda 626 + Frontera TURBO


Viimati muutis Salupa, 26.01.2012 23:55, muudetud 2 korda kokku.

Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Bmw 540i; 1998; Salupa
PostitusPostitatud: 22.05.2011 21:58 
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.04.2003 00:22
Postitusi: 1923
Asukoht: Edgarlandia
jah..kobe pill...ja Tammsaare teel ei tohi krt kiusata vaest masuudipressijat sedasi :P ...see oli küll ammu kuid ikkagi :D :D

Ikkagi respect ja loodan seda mingi hetk ka lähedalt näha 8)

_________________
-=Eestlane ei astu ämbrisse, eestlase jaoks on ämber jalanõu.=-


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Bmw 540i; 1998; Salupa
PostitusPostitatud: 22.05.2011 22:03 
Kasutaja avatar

Liitunud: 07.04.2003 15:31
Postitusi: 164
Asukoht: Tallinn/Rakvere
Noh... Ütleme nii, et 2.0 Pegott tõmbas foori all ikka koti pähe ära.

Uimased on need saksa autod. Mis kasu sellest suure kubatuuriga mootorist kui see ainult kütust neelab ja isegi prantsuse pisipunnile järgi ei saa.

Sisu muidugi śeff ja jutud. Ja siduri saab ka kärssama kui tihend õige on.

_________________
Eritellimisel mööbel. Köögid, kontorid, eluruumid jms.
http://www.marklai.ee


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Bmw 540i; 1998; Salupa
PostitusPostitatud: 22.05.2011 22:12 
Kasutaja avatar

Liitunud: 29.10.2005 18:57
Postitusi: 1971
Asukoht: Jõhvi
Vipp kirjutas:
Noh... Ütleme nii, et 2.0 Pegott tõmbas foori all ikka koti pähe ära.

Uimased on need saksa autod. Mis kasu sellest suure kubatuuriga mootorist kui see ainult kütust neelab ja isegi prantsuse pisipunnile järgi ei saa.

Sisu muidugi śeff ja jutud. Ja siduri saab ka kärssama kui tihend õige on.


Kuradima lapsik jutt.
Tõmbas koti pähe?Kuhuni 20 m?Pigem kui mingi antud situatsioon oli siis Bmw ei vajutand lihsalt.
Unusta ära oma loll jutt

_________________
Parem olla autopede, kui lihtsalt pede !


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Bmw 540i; 1998; Salupa
PostitusPostitatud: 22.05.2011 22:15 
Kasutaja avatar

Liitunud: 08.12.2008 02:57
Postitusi: 627
Asukoht: Tallinn
Mehed, te ei saa aru, fooritaga määrab 90% taktika:

Pilt

_________________
BMW 540 SUPERCHARGED! + Mazda 626 + Frontera TURBO


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Bmw 540i; 1998; Salupa
PostitusPostitatud: 22.05.2011 22:36 
Kasutaja avatar

Liitunud: 19.05.2008 21:27
Postitusi: 1194
Asukoht: Värvikambris
Ega Salupa juhuslikult ühes Usa massinatega tegelevas ettevõttes ei toimeta?

_________________
Powered by IŽ 212501, JAWA 638, Mercedes Benz 230 CED


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Bmw 540i; 1998; Salupa
PostitusPostitatud: 22.05.2011 22:42 
Kasutaja avatar

Liitunud: 08.12.2008 02:57
Postitusi: 627
Asukoht: Tallinn
Nii ta on.

_________________
BMW 540 SUPERCHARGED! + Mazda 626 + Frontera TURBO


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Bmw 540i; 1998; Salupa
PostitusPostitatud: 22.05.2011 22:45 
Kasutaja avatar

Liitunud: 07.04.2003 15:31
Postitusi: 164
Asukoht: Tallinn/Rakvere
AntiL kirjutas:
Vipp kirjutas:
Noh... Ütleme nii, et 2.0 Pegott tõmbas foori all ikka koti pähe ära.

Uimased on need saksa autod. Mis kasu sellest suure kubatuuriga mootorist kui see ainult kütust neelab ja isegi prantsuse pisipunnile järgi ei saa.

Sisu muidugi śeff ja jutud. Ja siduri saab ka kärssama kui tihend õige on.

sellise masina rõõmud tulevad eelkõige välja maanteel. Paigalt 50-ni kiirendades võib kerge 1.3 pesoopunn isegi mingitel üüberpauermasinale koti pähe tõmmata. Fakk mis näitaja see fooriall kotipähetõmbaine üldse on?


cali kirjutas:
Vipp kirjutas:
Noh... Ütleme nii, et 2.0 Pegott tõmbas foori all ikka koti pähe ära.

Uimased on need saksa autod. Mis kasu sellest suure kubatuuriga mootorist kui see ainult kütust neelab ja isegi prantsuse pisipunnile järgi ei saa.

Sisu muidugi śeff ja jutud. Ja siduri saab ka kärssama kui tihend õige on.


Kuradima lapsik jutt.
Tõmbas koti pähe?Kuhuni 20 m?Pigem kui mingi antud situatsioon oli siis Bmw ei vajutand lihsalt.
Unusta ära oma loll jutt


Kuulge vennikesed. :D

Salupa enda sõnad minu Pegoti teemast:
Salupa kirjutas:
Oi see punn astub jõhkralt edasi. Ntx 540 pemmile fooritaga kott pähe tõmmata polnud eile mingi probleem. Pane sport shifter ka, siis ei saa ka M5 sulle vastu.

Aga noh 100kW ja jää peal tühja lasta - see on vist juba kõrgem liiga. Meiesuguste blõukide jaoks ulme 8)


Vabanduseks võtan vastu Premium 4-pakke. :rokib

_________________
Eritellimisel mööbel. Köögid, kontorid, eluruumid jms.
http://www.marklai.ee


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Bmw 540i; 1998; Salupa
PostitusPostitatud: 22.05.2011 22:47 
Kasutaja avatar

Liitunud: 12.04.2010 18:01
Postitusi: 315
Olen sõitnud 96-nda aasta e39-ga ,aga oli 3,5liitrine mootor vahel.Varustus sama aga must nahk ning automaatkast.See küll liigub kui koha pealt kiirendada,hoog sees ja siis kiirendada,siis nagu uimane jah,manuaaliga ei tohiks seda jama olla.Muidu auto välimuselt ilus ja piltidel need läti lisad ei tundu midaig hullu olevat.Edu ja muretuid kilomeetreid:)

_________________
G3 3.2
Kolmapäeva sõitja.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Bmw 540i; 1998; Salupa
PostitusPostitatud: 22.05.2011 22:54 
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.10.2006 14:38
Postitusi: 27
Kas see on auto, millega õnnetus juhtus Leedust tuues?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Bmw 540i; 1998; Salupa
PostitusPostitatud: 22.05.2011 22:55 

Liitunud: 08.10.2008 19:25
Postitusi: 7189
Asukoht: Mängult .Välismaa,soomes jne sarnastes kohtades kus teisedki sarnased piiksukotid
Omanik ei teagi .et keegi temaga kusagil võidu sõitis ja ta kaotas selle võistluse :D

_________________
KALEVIPOEGTÜTAR ORJADEL POLNUD EELMISES ELUS VAHENDEID ISEGI LEIVA JAOKSNUKKER KUID PAREM ON OLLA TÖÖTU KUI VÄLISMAAL ORI (EHK KALEVIPOEGTÜTAR ORI)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Bmw 540i; 1998; Salupa
PostitusPostitatud: 22.05.2011 23:06 

Liitunud: 13.04.2007 18:34
Postitusi: 1329
Asukoht: Harjumaa
olen ise sõitu saand sellises autos, isa kunagisel ülemusel oli selline 540 küll autom.kastiga aga tal oli täis arustus va. roolisoojendus :D vanamees oli öelnud, et kindaid saab odavamalt osta aga see selleks, ning ma arvan, et minu 2.0L 100kw pesoo sellest 540-ist kui see reaalselt vajutab küll jagu ei saaks kuna kui me sellega korraks möödasõidule läksime siis 100-160 km/h tundus küll, et tuli mõne hetkega ning 0-100 peaks selline 6,2 sec jõudma ning minu pesoo jõuab sinna alles 8,5-8,7 sec jooksul seega pole see isegi mingisugune vastane sellele Bmw-le :D ja oiii kui mugavad on selle auto istmed +1 ka mulle meeldib beez sisu üle kõige ja üldse väga väga kena auto :) pole küll viisakas küsida V8-a puhul :D aga palju ta linnas neelab ?

_________________
Elu nagu lill ...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Bmw 540i; 1998; Salupa
PostitusPostitatud: 22.05.2011 23:07 
Kasutaja avatar

Liitunud: 12.04.2010 18:01
Postitusi: 315
oopc kirjutas:
Omanik ei teagi .et keegi temaga kusagil võidu sõitis ja ta kaotas selle võistluse :D


Kiirendused foori alt ongi sellised...ühe poolsed :rokib

_________________
G3 3.2
Kolmapäeva sõitja.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Bmw 540i; 1998; Salupa
PostitusPostitatud: 22.05.2011 23:13 
Kasutaja avatar

Liitunud: 07.04.2003 15:31
Postitusi: 164
Asukoht: Tallinn/Rakvere
Tsiteerides targemaid mehi: "Kas sõjaga või rahuga, meile meeldib jahuda..." (allikas: http://www.youtube.com/watch?v=IouLBVZL ... C11AB9750F)

_________________
Eritellimisel mööbel. Köögid, kontorid, eluruumid jms.
http://www.marklai.ee


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Bmw 540i; 1998; Salupa
PostitusPostitatud: 22.05.2011 23:15 
Kasutaja avatar

Liitunud: 14.03.2004 21:04
Postitusi: 3142
Asukoht: Tartu
FreeFaller kirjutas:
olen ise sõitu saand sellises autos, isa kunagisel ülemusel oli selline 540 küll autom.kastiga aga tal oli täis arustus va. roolisoojendus :D vanamees oli öelnud, et kindaid saab odavamalt osta aga see selleks, ning ma arvan, et minu 2.0L 100kw pesoo sellest 540-ist kui see reaalselt vajutab küll jagu ei saaks kuna kui me sellega korraks möödasõidule läksime siis 100-160 km/h tundus küll, et tuli mõne hetkega ning 0-100 peaks selline 6,2 sec jõudma ning minu pesoo jõuab sinna alles 8,5-8,7 sec jooksul seega pole see isegi mingisugune vastane sellele Bmw-le :D ja oiii kui mugavad on selle auto istmed +1 ka mulle meeldib beez sisu üle kõige ja üldse väga väga kena auto :) pole küll viisakas küsida V8-a puhul :D aga palju ta linnas neelab ?

Saa aru mees. Vanad tögavad üksteist :D

_________________
Audi C6 Quattro; Tighter than your girlfriend
Street.ee - Autoüritused


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 236 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 14 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7