Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 21.11.2018 01:04

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 830 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 52, 53, 54, 55, 56  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Toyota Supra Turbo. Vol 2. Cb4_335
PostitusPostitatud: 18.06.2018 11:11 
Kasutaja avatar

Kaua plaanitud/tehtud tööd said lõpuks valmis. :)

1. Uus sidur. Nagu varem kirjutasin, siis seekord enam säästu varianti ei kasutanud ja sisse läks ACT Extrem korv ja keraamiline 6 labaline ketas. Reklaamitud 1500kg survejõudu päris välja ei andnud, kuid 1425 tuli pressi all kellale küll. Korv on pea poole kergem, kui originaal. Kõik sobis kenasti Polt-on külge. Siduri pedaal on pisut raskem, kui ennem.
2. Koos uue siduriga vahetasin ära ka käigukasti siduri koja. Vana sai ühel katsel viga, ning meenutas pigem sveitsi juustu. Tänud Kristjanile uue koja ees.
3. Diffri uued tihendid ja uus õli. Peab nüüd vähe paremini õlikest.
4. Nuka uued tihendid.
5. Klapisääre tihendite vahetus. Vot see oli nu*s töö, mida ma enam ise vist kunagi teha ei tahaks. Esiteks terve aeg seljale julm koormus. Teiseks hangitud tööriist ei sobinud, vanade tihendite eemaldamine paras nuhtlus jne. 24-jast tihendist 11 olid pesast lahti ja tilpnesid niisama. Aga lõpuks sai tehtud.

Aga uus sidur siis... Päris jäik on pedaal ikka. Kohalt minek on pigem väike hüpe, kui sujuv liikumine, aga harjub ruttu ära. Sidur peab täit jõudu igas asendis ja eile oli vist esimene päev, kus sai täis jõuga ka paar „tõmmet“ teha. Juhtus ka nii, et üks tuttav soovis oma Yamaha R6-ega möötu võtta. Pikk jutt lühidalt, Supra läheb 88Kw bike-il eest ära. Suuremal kiirusel pole tsiklist enam üldse vastast.

Mulle soovitati Lexus LS400-ja piduri supportid ja kettad panna. Suuremad ja paar kolbi enam. Pidavat sobima üks-ühele suprale. Kas keegi on vahetanud? Võimendi ei jää hätta?

Kuskilt tuleb dragi slickid hankida ja siis üritusel ilus number sõita lõpuks.

Sellises asendis olid 11 klapisääre tihendit:
Pilt

Vahetus meenutab operatsiooni :D
Pilt

Uus sidur:
Pilt

Uus sidur sees:
Pilt

Puruks koda:
Pilt

Pilt

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 15.07.2018 23:46 
Kasutaja avatar

Ilmad on ilusaid ja palju on ringi sõita saanud. :D
Õhtusel ajal Tallinnas sõites selle autoga on ikka paras tsirkus. Lisaks see heli mida see auto teeb, paneb siiani mind lollakalt irvitama :kill

Uus sidur on nüüd veidi enam, kui kuu kasutuses olnud, ning toimib nagu peab. Olen korduvalt ka linna ennast tipptunnil suutnud sättinud ja üsna harjunud selle siduriga nüüdseks. :)

Lõpuks valmistasin sisselaske filtrile eraldus koja, millele panin ka vastava kuuma "tõrjuva" mati peale. Kuuma ilmaga sõites on IAT ikka ulmeliselt kõrge. Kiiremini sõites suudab õhk juba jahutada. Kuid vaikselt tiksudes on paras katel kapoti all.

MIski asi lekib ikka mootori paremal küljel. Paraku ei suuda leket tuvastada. Olen korduvalt otsinud, ning paar mõtet on. Eks tuleb järjest vahetama hakata tihendeid.

Vahepeal hangitud brembo piduri sadulatele lisandusid brembo kettad(330mm) ja klotsid. Proovisin ka külge, ning vaja paar vahevõru treida, ning siis lõplikult paika panna. Ennetavalt vahetasin pidurisüsteemi õli ära. Valasin uut peale, ning pumpasin kuni kõikidest sadulates hägune ja tumekollane vedelik asendus heleda ja selge õliga. Uus õli on ATE Typ200 SuperRacing. Vb pseudo effekt, kuid, mulle tundub, et uue vedelikuga on pidur palju tundlikum.

Tellitud sai autole esi pampri lisa-lip-põll. Saabub usast, siis läheb koos pampriga värvi :)
Hetkel eest nii kõrge :D
Selline: peaks olema....
Pilt

Ühtlasi peale selle pildi vaatamist...peaks tellima eesmised valged park tuled ka. Kena on!

Paar pilti:

Pilt

Pilt

Pilt

JDM meet...
Pilt

Otsustasin piduri proovi teha maja taga muru sees ja nautda ilma. Korra tuppa jooma, tagasi tulles olid mu väiksed pätid juba asjatamas hoolega :D
Pilt

Lihtsalt katseks all.
Pilt

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 14.08.2018 21:33 
Kasutaja avatar

Ajasin pikalt taga miskit kummalist lõrinat. Ilmnes ainult siis, kui vajutada. Paar päeva sõitsin ära, siis ei andnud hing rahu ja võtsin väljalaske juppideks, ning hooolega kokku tagasi. Lootuses, et mõni liide oli kehvasti.
Paraku lõrin ei kadunud. Veel üks sõidu päeva. Lõrin vist valjeneb ja tunudub, et turbo rakendub 500 pööret hiljem. Turbol müts peast ära ja...turbol kõik neli polti lahti :-D

Panin uued kangemad seibid ja "pikad" mutrid, kuid õrn kõrvaline heli jäi. Ilmselt tihend kutu.

ABIPALVE....

1. Kui keegi hea inimene omab üleliigset T3 divided tihendit ja tahab seda mulle müüa, siis PS või 53437020.

Vaja on seda homme. Tallinna ja selle ümbruses oleks ideaalne. 50km siia sinna on ka kõkimõki!

2. Ebaolulisem, kuid siiski. Ehk on taas kellelgi üle kasutult üks paar dragi rehve, mis ideaalis on velgedel, siis ka selle vastu oleks huvi. Augud 5x114,3.

Tahan nädala lõpus veidi seadet sättida dünos, ning viimasel EDRA-l see kuramuse 12.xxx s ära sõita. :)

Nipet-näpet olen siin veel teinud, kuid ei midagi suurt. :)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 16.08.2018 15:36 

Tihend vkms letikaup.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 17.08.2018 10:38 
Kasutaja avatar

Dünos leidsime + ~80kw ja mõned Nm :D

Seade on parem ja jõud ühtlasem.

Rattast 380kw ja 630Nm

Boost 1.6br ja süüde läks ka vähe teravamaks. Päris vahva on :twisted:

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 20.08.2018 01:48 
Kasutaja avatar

MIs siis vahepeal on olnud...

Paar nädalat tagasi tekkis kummaline sumpa lõris. Ajasin jupi aega taga seda heli. Ilmnes ainult siis, kui vajutada "paremat" pedaali. Paar päeva sõitsin ära, siis ei andnud hing rahu ja võtsin väljalaske alt ära ja juppideks. Kõik tundus kena ja ladusin hooolega kokku tagasi, lootuses, et mõni liide oli kehvasti vms.
Paraku lõrin ei kadunud. Veel üks sõidu päeva. Lõrin vist valjeneb ja tunudub, et turbo rakendub 500 pööret hiljem.
Võttis juba päris nõutuks. Ajasin üks õhtu garaazi, vahtisin kolle poole ja toetasin turbole ühe käe, ning kostus kolks...Turbo täiesti lahti. Kõik neli mutrit lahti. Vahetasin mutrid "Pikemate vastu" ning panin kangemad seibid, kuid kahjuks oli juba hilja ja tihend täiesti kutu.

Kuna Düno plaani oli paika pandud, sai tehtud pisem "hooldus". Uus õli, filter, uus õhu filter, uus EGT andur (vana suri ära), turbo tihend ja veel 7 pisi-asja. Paigaldatud sai ka Knock kell, mis ajuga ühenduses ja ehk ka veidi ohutust lisab. :)
Nipet-näpet sai kapoti all ka kenamaks tehtud.

Eelmise nädala lõpus käisin tartus autot taas seadistamas. Eesmärgiga seade üle vaadata ja võimalusel veidi juurde võimsust lisada. Varasemalt oli maksimum 320Kw tagarattast, kuid ohutuse eesmärgil jäi igapäevaselt 300Kw. Map andur sai uus 4Bar, sest boosti piik kippus vahel üle 1.5bar käima, kuigi target 1.25bar.

Seadistamise päeval ilm just jahe polnud, kuid ei midagi hullu ka. Peale mõningast sättimist tuli tagarattast jõudu 376Kw ja 630Nm, mis siis optimistlikul arvutusel annab mootorist ligemale 600Hp ja 730Nm :mrgreen:
Turbo rõhk 1.6Bar

Seade on palju parem kui ennem. Jõud ühtlasem, ja mootor tundub erksam igas vahemikus.
600CC pihusti on 100% avatud. See jõud on ühtlasi maksimum ohutu piir originaal kepsule ja diffrile. :oops:

Öösel kell 1.30 hakkasin Tartust tagasi liikuma. Suureks rõõmuks sõitsin ühe 70 ala veidi pikemaks ja Hr. politseile kohe sülle. Tegelikult jälgisid vist juba varem. Aga jah, tehti noomitus ja sooviti head teed. Tore, et veel on ka mõistlike sinikuubesi olemas.

18.08 oli Edra viimane üritus, kuhu ennast ka regasin. Lootus oli sõita madalat 12s. Liimiga kaetud rada justkui oleks võinud head 60 jala aega ka lubada. Kahjuks ei olnud ei pidamist ega ka õiget jõudu. Sai vaid kaks sõitu teha, mis mõlemad läksid täiesti võssa. Lihtsalt ei oska enam sõita :D Kord ei saanud neljandat käiku sisse, ja teinekord ei saanud teist ja kolmandat sisse.
Kolmas sõit oli finaal sõit. Kuna ilm oli palav ja sisselaske temp oli kohutav, siis eemaldasin autol esi tule ja ka pargi. Võtsin sõitu rahulikult, et saada mingigi aeg kirja. Start oli rahuldav, ning ilma Flat shiftita kenasti lõpuni. Kahjuks varastasin, seega olid sõidud sõidetud :D

Ajaks 12.9, 180Km/h, 60 jalga 2.1. Jabur on see, et ma olen selle autoga sõitnud 60 jalga 1.9, kui oli vaid 300Hp.
Hiljem selgus, et esi tule eemaldamisega olin katki teinud Blow offi vaakum volla. Seega rõhk oli jumal teab kus ja õiget jõudu polnud ilmselt. Lisaks oli sisselaske temp ligemale 100C. Maanteel sõites kukub temp alla, ning jõudu mõnuga, kuid dragi jaoks on praegune sisselaske toruse lahendus jama. Kuum mootoriruum kütab meeletult ja see ei ole üldse hea.

Plaan on sisselase nüüd ringi teha. Mis ja kuidas...kas lasta teha uus kolle, muuta olemasolev või kasutada 2JZ-i oma...?

Üldiselt on väga vinge. Üks päev käsin pulmas ja järgmine päev dragil :mrgreen:

Paar pilti:

600Hp graafik
Pilt

Preili poseerib :)
Pilt

Pilt

Supra poseerib
Pilt

Pilt

Pilt

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 18.09.2018 22:40 
Kasutaja avatar

Tea, kas seda foorumit ja seda teemat üldse keegi loeb aga...... :?

Vahelduseks panin auto põlema....

Mõni päev tagasi tegin väikse sõidu, ning umbes 1km ennem kodu lõi salongi kummalise kärsaka, sellele järgnes kiiresti tossuvine auto järel, ning mõni hetk hiljem sain aru, et kapotialune põleb. Kuna salongis oli vaid 2kg kustuti ja olin selleks hetkeks kodust vaid 500m kaugusel, keerasin süüte välja ja veeresin kodupoole. Mõned meetrid ennem kodu teeotsa lõi leegi kapitivahelt välja nii paremalt küljelt, kui ka klaasi juurest, see hetke hakkas pea päris kiiresti kalkuleerima, mida ja kuidas teen. Hoopealt keerasin koju sisse(maja on sõuduteest 50m kaugusel), jätsin auto sissesõidu tee keskele, rabasin pagassit kustuti ja avasin kapoti...leek oli juba üsna äge, ning sellel hetkel tundus, et masin põleb maha...

Tuli oli peamiselt turbo ja väljalaske kolle kohas...2kg kustuti lasin paari sekundiga tühjaks, see paraku ainult summutas leeki ja lõke mu 7M-i all huugas täie jõuga edasi...

Tormasin tuppa, kus oli kaks 6kg kustutit veel...nii umbes kolme sammuga olin toas ja teise kolme hüppega tagasi auto juures, kuid juba oli leek saanud uue hoo, tule kuma tundus ka auto all. 6kg oli suunav voolik, millega sai edukamalt kolle peale lasta pulbrit, ning leek õnnestus mõnekümne sekundiga maha saada. Paari hetke pärast ilmnes väike tuluke siin-seal, kuid see käis kähku kustu.

Kui enam paar minutit uuesti leeke näha polnud, läksin lähima kuuse alla, tegin väikse okse ja läksin kahjusi hindama, ning süüdlast tuvastama.

Esialgu tundub, et turbosse peale minev hüdroscandi õli voolik on liite kohast lekkima hakanud ja see lendas otse turbo kuumakoja peale, turbo koti vahele, ning VL kolle peale. See seal ilmselt tuld ka võttis. Kahjuks on ära põlenud ka jahutusvedeliku voolik, ning süsteem tühi. (Hiljem selgus, et jahutusvedelik oli nii 1km kaugusel juba eemaldunud).

Kahjudeks on seega mõned voolikud, kuuma kott, paar lähedal olnud jullat, ilmselt kuuma saanud kaan, tahmane kapotialune, põlenud kapoti matt...ning kindlasti veel midagi. Hetkel tirisin katuse alla ja ootan kuiva ilma, et siis veidi puhastada ja lahti võtta. :(

Kõige hullemast pääsesin tänu sellele, et olin kodule lähedal ja kodus olid suured kustutid.

Paar pilti:
Pilt

Pilt

Pilt

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 19.09.2018 08:30 
Kasutaja avatar

cb4_335 kirjutas:
läksin lähima kuuse alla, tegin väikse okse ja läksin kahjusi hindama
Aus :D
Aga kuradi kahju, sul ikka juhtub.
Kiiret paranemist autole!

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 19.09.2018 09:14 

cb4_335 kirjutas:

Ikka loeb, tore on kui keegi asja hingega võtab ja sellest ka märgi maha jätab.

Nagu Raghza ütles, siis sul ka juhtub koguaeg midagi, mis teeb kaasaelamise põnevamaks.

Jõudu :beer

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 19.09.2018 20:11 
Kasutaja avatar

Loetakse ikka, aga ei märganud kas tagajärjed pesid kui ei kannatab kiirelt põhjalik pesu teha see pulber on julm asi. Jõudu :beer

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 21.09.2018 10:02 
Kasutaja avatar

Holy crap. Joppas ikka megalt, et olid kustutitele nii lähedal.

Ringraja päästekoolitusel räägiti, et kapotti ei tohi täiesti avada, sest tekib tõmme ja leek kasvab meeletu hooga. Volla tuleks toppida kopti serva vahelt sisse ja sealt praost enamus tööd ära teha. Kuigi samas olukorras oleks ise ka tõenäoliselt esimese asjana kapoti lahti tõmmanud ja piserdama hakanud.

Nagu sharan kirjutas, siis see pulber tuleb ASAP maha pesta, mudu on perse majas. Too söövitab üli kiirelt end kõigi pindade sisse. Pidama on saadud kui kõik haljaks ja uuesti nullist värvi alla.

Edu!

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 21.09.2018 16:14 
Kasutaja avatar

cb4_335 kirjutas:

Vahelduseks panin auto põlema....

..

Loen igati huviga, üks väheseid asjalikke teemasid, mis alles jäänud.

Tõnu

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 22.09.2018 11:16 
Kasutaja avatar

Just tahtsin kirjutada et vägev kapotialune on :(

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 26.09.2018 22:52 
Kasutaja avatar

Ikka loetaksegi. :D
Tänud positiivsete sõnade eest!

Põlemisele järgnenud õhtul ei olnud motti midagi teha. Venitasin ainult katuse alla.

Järgmisel päeval aga pesin hoolega puhtaks kõik. Tean, et see pulber on äge, eriti kui veidi vett saab. Ma arvan, et leotasin miski 3-4h kokku. Kapotialuse ja ja kogu ülejäänud auto...hoolega puhtaks.

Nagu arvasin, siis saatuslikuks sai turbo pealevoolu toru. See oli sõna otses mõttes pooleks läinud. Ega väga rohkem ei süvenenud. Vaikselt hakkan uusi juppe tellima ja ennem 2019a kevadet pole väga lootust sõita enam.

Negatiivne on see, et jahutusüsteem on tühi ja õli varras ei näita midagi. Et mitte kevadel hakata kukalt kratsima, lasen kaane igaks juhuks üle käia, uus tihend kolledele, turbole ja kaanele. Uus sisselase on nagunii vaja aretada. Ilmselt jääb 2jz-i ja 7M-i hübriid. 7M-i runnerid ja 2Jz-i kolle. Siis ei jookse sisselase üle mootori. Karter tuleb alt ära võtta, uus kangem õlipump on plaanis ja uued saaled igaks juhuks.

Ainus positiivne on see, et sain lõpuks mõistliku hinnaga esimese lipi.

Siit on tuli vist alguse saanud:
Pilt

Kui kergelt liigutasin süüdistavat voolikut:
Pilt

Esimene põll :)
Pilt

Ja sedasi ta mul talve ootama jääb.
Pilt

Paar pilti sellest aastast, mis pole veel kuskil olnud:

Pilt

Pilt

Pilt

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 27.09.2018 10:01 

Mis asutuses turbo pealevoolu toru teha lasid?

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 830 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 52, 53, 54, 55, 56  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis