Avaleht      Uudised      Artiklid      Partnerite pakkumised      Pood      Foorum       Chat

Tänane kuupäev 23.05.2024 09:35

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 645 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 43  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Eurotripp
PostitusPostitatud: 27.06.2012 20:00 

Liitunud: 21.12.2004 20:01
Postitusi: 305
Asukoht: Tallinn
Jep, 100% nõus eelmise postitusega, nina lõunasse ja andke kuuma. Pisiasjade pärast põdemiseks on terve pikk talv ees. Minu eelnevad planeerimise nõuanded olid ka rohkem selle mõttega antud, et väike kodune eeltöö ja asjade välja printimine on pmst tasuta (ja fun), saab ka ilma planeerimata, peaasi et seltskond tuju kõrgel hoiab.

_________________
Vineda Racing


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eurotripp
PostitusPostitatud: 27.06.2012 22:36 
Kasutaja avatar

Liitunud: 25.01.2005 16:34
Postitusi: 6334
Noormeestel on suund vist suurele diskole Belgias. Ma seadsin kahtluse alla Uzzaci plaani vara-vara minema tuisata ja korraga Brnosse sõita, et seal enne magamaminekut veel õlu teha. Nähtavasti sõidaks isegi, kuid mulle seab suurimaid takistusi mu kaasreisija ja arusaadavatel põhjustel. Seega Tallinn-Varssav on meile selline sobiv maksimum. Kunagi, kui viitsisin siis tuli sellised 36 tundi magamata Hollandist tagasisõite päris mitmeid ette - selle sees mitmed kauba pealevõtmis peatused Hollandis-Saksamaal. Enam arvatavasti ei viitsiks.

_________________
4WD igapäevasõiduks, FWD töötegemiseks, RWD pühapäevasõiduks


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eurotripp
PostitusPostitatud: 27.06.2012 23:01 
Kasutaja avatar

Liitunud: 22.07.2003 11:11
Postitusi: 6480
Asukoht: Tallinn
Varssav on jah sellise inimlikus tempos liikumise puhul hea peatuspaik. Ise mitmekesi tulles ka enamasti Varssavis pausi teinud ja siis rahulikult 10-11 paiku hommikul kodu poole (noh küll teises suunas arvestades, aga vahet ju pole). Siis saab nii südaöö paiku Talinnasse koos kella keeramisega (+ paar tundi muidugi kui peaks talv ja libe olema). Siit poolt minnes muidugi võidab tunni niiöelda.

_________________
Signalisatsioonide, mugavusmoodulite, parkimisabide müük ja paigaldus - kõikide autode diagnostika, VAG immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eurotripp
PostitusPostitatud: 28.06.2012 13:49 
Kasutaja avatar

Liitunud: 22.01.2010 11:51
Postitusi: 1061
.Alar. kirjutas:
uzzac kirjutas:
.Alar. kirjutas:
uzzac kirjutas:
14.07 endal ka stardiaeg. Seda küll Pärnust ja kohe, kui päike valgustama hakkab, et õhtuks Brno-sse jõuda. Suund Itaalia, Veneetsia ja Lido di Jesolo.

Suund ja väljumisaeg sama, mis mul. On sul rohkem autosid seltskonnas? Ja mis autoga minek üldse, vahest on liiga kiire me Corolla jaoks? :D


Ühe autoga, neiuga kahekesi lähme. Sõidan enda Volvo S40-ga. Sa magad alles õndsat und kui meie stardime ma kardan, sest tahame õhtuks raudselt Brno-sse kohale saada ja linnapeal mõne õlle ka libistada enne koiku peale keeramist.


Vaatan, et Pärnu-Brno on umbes-täpselt 1400km, mille läbimiseks annab ca 19 tundi. Et seal veel õlle jõuaks teha siis peaks väljumisaeg pigem sinna 13.07 hilisõhtusse jääma?
Endal plaanis Varssavini punnitada, seal õlu teha ja hotelli tuttu.
Endal minek justnimelt ökopunniga, nimelt 66kw diislit omava uue Corollaga, mis oma töömahu väiksusest hoolimata lippab suht nobedalt. Rootsi kiirteel jäi tiheda liikluse tõttu laeks 140km/h, mis tundus olevat ka selline lagi mugavaks kulgemiseks. Kehva tippkiiruse kompenseerib 5 liitrine keskmine kulu :D


Veab sul siis. Mul keskmiseks võetud 8L sajale. Praegu just teengi maanteekatseid et sellest 2.4-st võimalikult öko pill saada. Iga €uro on arval. Hetkel olen pigistanud välja 900km paagist(60L), pole paha :). Pärnu-Brno tehtud 17h-ga mille sees 30 mintsa Poola võmmidega jagelemist ja väga aeglane Varssavi liiklus. Seekord timmime Varssavisse kella 14 ajal laupäeval, ehk on rohkem õnne ja saab kiiremini läbi kui tookord reede kella 18 ajal :) Ei maksa neid guugli ennustusi väga tõepähe võtta, isegi meie riigi piires panevad 2h otsal 30+mintsaga puusse.

_________________
AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
Remondifirma.ee


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eurotripp
PostitusPostitatud: 29.06.2012 03:38 
Kasutaja avatar

Liitunud: 19.03.2005 13:09
Postitusi: 306
Asukoht: Tallinn City
to djelton:

Vaatan et enamik materdab ideed maha, kõik pehmoks muutunud et kiivik enam ei kära :D

Esmatähtis on et auto oleks tehniliselt heas korras (ootamatuid rikkeid ei välista miski, ka tuttuus auto võib saba anda, isiklik kogemus). Teiseks hea seltskond, keda tuntakse veidi kauem kui "kaks õlut baarileti taga", et välistada pinged pikal teekonnal.
Kolmandaks BS on mingi pikk planeerimine, rusikareegel on see et ootamatud ja üleöö tehtud üritused on super, samas kui mõni pikalt planeeritud "kaua tehtud kaunikene" kukub totaalselt läbi.
Kui ei taha et autoreisist tuleks ainult üks kilomeetrite mõõtmine, siis pakutud 800km päevas on igati norm. Sellega on võimalik ka teele jäävates linnades pikemaid kui 5min peatusi teha ja midagi muud ka peale autoklaaside näha. Lisaks juhtide vahetusele tasub võimalusel ka istekohti vahetada. Civic pole küll kõige mugavam aga ees on siiski parem kui taga.

Rääkigu siin kes mida tahes, kui kiiresti keegi saksas käis või kui kaua keegi üksi kettas on olnud, alati on naabrimehel kõvem :kill , siis kiirust väga palju ületatada ei soovita, mendid on väga maiad ja trahvid suht soolased, rääkimata kiiruskaameratest. Pole vist mõtet üks päev täiega uhada, et siis järgmisel päeval laiba kombel pool päeva maha magada :D
Ning oma ohutusele mõeldes, ma olen 99% veendunud et üleväsinud juht on ohtlikum kui promillise joobega juht, ei tasu vahemaadega ülepingutada. Sest see nn. uus ja puhas juht kes tagaistmelt kettasse ronib ei ole peale pikka sõitu enam sama puhanud kui hommikul otse rooli istunud juht, teekond väsitab kõiki.
Samuti unusta ära soovitus alustada sõitu õhtul, ma tean jah - hõre liiklus, poola rekkad, blä blä blä... - BS. Öine sõit väsitab väga palju, pigem alusta sõitu hommikul ja kui vaja/suudad siis jätka pimedas, öösel ja siis ka päeval sõita on ikka paras piin. Pealegi ei ole päeval midagi väga hullu liiklust või midagi ületamatut neil teedel. :)

Pigem mõelge selle peale kuidas teie vanemad omalajal roadtrippe tegid, zigullide ja mossedega ;) Vot nemad saavad tänapäeval vastu rindu taguda. See kui keegi oma uue mersu või mazdaga mitme tkm reisi teeb pole tänapäeval midagi erilist. Seega peaks üheks positiivseks motivaatoriks olema ka see kui hiljem saate öelda - ära tegime ;)
Endal mõlgub juba mingi aeg mõtteis midagi analoogset, st. pikem tripp mõne erilisema autoga. Siiani võin ainult öelda et kõik minu ~30a vanused klassikud on baltimaad risti-põiki läbisõitnud. Tänapäevaste autodega on loomulikult ka kaugemal käidud, aga tahaks ka veidi kaugemal ekstriimi teha :D

Kui plaanis säästureis, siis soovitan lennuk+rendiauto kohapeal. Aga kui tahad ka vahepealset euroopat näha, siis vali võimalikult öko auto, vahel tasub isegi rendikas ära. Ehk et arvuta kokku palju sul kütust kulub ja palju see maksma läheb, siis arvuta mõne öko rendika küttekulu hind ja vaata kas vahe eest saaksid autorendi tasutud. Lisaks saad korralikust rendifirmast suht uue auto millel on ka euroopas kehtiv hädaabi teenus. Kusjuures osad kohalikud rendifirmad pakuvad rendikaid ka vahtralehega juhtidele. Ning kui peaksid enne reisi veel oma autot spetsiaalselt putitama, siis võiksid sele raha samuti eelarvesse võtta.
Küttekulust rääkides, siis isiklikult on siiani üks parimaid kogemusi sõbra diisel v70, mille istmed on vist ühed parimad ja ei väsita üldse, ning millel sai 70L paagiga sõidetud 1450km (ei sõitnud vanaisa stiilis, 3in autos ja pagass laeni täis) :rokib

Ööbimisest, unusta kämpad. Bronni kas paar päeva varem kodus bookingu (pole veel siiani kaudu normaalne hotell (mis hinnalt tuleb soodsam kui kämpa ja mugavuselt parem, pealegi neljase toa saab kõvasti soodsamalt kui kaks kahest ;) ). Või kasuta looduses tasuta telkimist, pole minu telkimise ajaloo jooksul mind siiani keegi kusagilt ära ajanud või trahvi teinud või mõni karu öösel kummitanud :D

Liigset kola pole samuti mõtet kaasa vedada, eriti veel kiiviku pisikese pagassis, enamik riided-tarbed-toit, mujal suht sama hinnaga mis meil.

Ühesõnaga pikk ja loll jutt aga kuna vaja öösel üleval olla, siis unepeletuseks andsin näppudele valu :D Lisaks endal ka plaanis juuli lõpus jälle kuhugi lõuna poole ära veereda.

_________________
Hunt ei karda kui lammas peeretab!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eurotripp
PostitusPostitatud: 02.07.2012 23:06 
Kasutaja avatar

Liitunud: 25.01.2005 16:34
Postitusi: 6334
Mu plaan muutus nii palju, et Praha jätan tagasitee jaoks ning üritab punnitada otse Viini. Üleeelmine aasta sai nii tehtud, kell 14 Tallinnast välja ja järgmine hommik 10 olin ma Viinis, selle sees siis paar tundi tukkumist kuskil Tšehhis. Seekord väljun Tallinnast vast kuskil 11-12 paiku. Marsuut siis hetkel Tallinn-Viin-Veneetsia-Stelvios Pass(üks mu ammuseid unistusi)-Chamonix. Tagasi tuleku marsuudi jätab hetkel lahtiseks, vaatab kuidas ajaga on ehk jõuab-viitsib ka Monacosse põigata. Naine nõuab mingeid outlete Saksas - Metzingen on väidetavalt allakäinud ja erilisi soodukaid pole. Hetkel on silma jäänud http://www.ingolstadtvillage.com/ Jääb suht-koht tee peale ka. Ööbimisi tuleb igasuguseid, nii telgis kui hotellis.
Kes küüti mõistlikel tingimustel Viini tahab, võib teada anda :)

_________________
4WD igapäevasõiduks, FWD töötegemiseks, RWD pühapäevasõiduks


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eurotripp
PostitusPostitatud: 03.07.2012 03:12 
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.01.2009 16:55
Postitusi: 2200
Asukoht: Tartu
AL kirjutas:
to djelton:

Teiseks hea seltskond, keda tuntakse veidi kauem kui "kaks õlut baarileti taga", et välistada pinged pikal teekonnal.
Kolmandaks BS on mingi pikk planeerimine, rusikareegel on see et ootamatud ja üleöö tehtud üritused on super, samas kui mõni pikalt planeeritud "kaua tehtud kaunikene" kukub totaalselt läbi.


see teine punkt on väga oluline.
ma kuskilt raamatust lausa lugenud, et kui plaanid pikemale reisile minna, siis käi enne sama pundiga nädalane matk/reis läbi. kui ikka keegi iseloomult tropp on, võib ta kogu ürituse rikkuda. ja samas on neid inimesi palju, kes omavahel kokku ei sobi. (see jutt siis käib paar kuud ja rohkem reisi kohta)

ma usun et sa saad peale seda reisi aru, millele AL ja mina vihjame.

teine asi millele ma soovitaks sul mõelda, on jälle auto vahetus. vb on su vanematel näiteks uuem diisel ja saad N isaga diili teha, et kannatab selle nädalakese ära ja sõidab sinu autoga. usu mind, selle väikse civicuga on see "natuke" ebamugav. aga kui pole sellist võimalust, siis ära sellepärast reisi ära kaa jäta.

_________________
oopc ütles:Streetracerile oleks load nagu kõrghariduspaber ehk.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eurotripp
PostitusPostitatud: 03.07.2012 08:36 
Kasutaja avatar

Liitunud: 22.07.2003 11:11
Postitusi: 6480
Asukoht: Tallinn
.Alar. kirjutas:
Naine nõuab mingeid outlete Saksas - Metzingen on väidetavalt allakäinud ja erilisi soodukaid pole. Hetkel on silma jäänud http://www.ingolstadtvillage.com/ Jääb suht-koht tee peale ka.

Metzingeni kohapealt on õigus küll, selliseid megaalesid enam ei ole jah ja asi on päris suureks paisunud. Eks kui käive suureks läheb võib ju hakata hinda kõrgemaks ajama. Eks samas teatud hetkedel siiski võib miskit leida. Sõber näiteks sai Foxist sellise kergema (lühema) talvejope/mantli 20 euroga, samas kui hinnasilt oli vist 69 äkki. Samas oli see üks ainukesi mis jäänud oli ja oli mai algus, nii et hooaeg oli läbi. Samas Bossis näiteks küll miskeid väga häid hindu ei olnud, v.a samamoodi üksikud üle jäänud tooted.

_________________
Signalisatsioonide, mugavusmoodulite, parkimisabide müük ja paigaldus - kõikide autode diagnostika, VAG immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eurotripp
PostitusPostitatud: 03.07.2012 09:08 
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.03.2005 14:35
Postitusi: 1774
Asukoht: imavere-tallinn
Tundub et kisub ka ikka see aasta tripi poole. Esialgu siis plaanis väljasõit 27 juuli ja loppeatus rooma.

_________________
Madis. Http://freelander.planet.ee audi a6 avant 3.0bitdi


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eurotripp
PostitusPostitatud: 04.07.2012 13:22 
Kasutaja avatar

Liitunud: 15.04.2007 09:50
Postitusi: 697
Asukoht: Rakvere/Tallinn
Keegi, kes siit on Palangas käinud, võiksite muljetada selle koha kohta. Plaanis üks nädalavahetus seal veeta.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eurotripp
PostitusPostitatud: 04.07.2012 13:37 
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.03.2005 14:35
Postitusi: 1774
Asukoht: imavere-tallinn
Lahekas kirjutas:
Keegi, kes siit on Palangas käinud, võiksite muljetada selle koha kohta. Plaanis üks nädalavahetus seal veeta.


Vinge koht! Õhtul käib peatänaval ikka meeletu möll! Ja rahvast murdu...

_________________
Madis. Http://freelander.planet.ee audi a6 avant 3.0bitdi


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eurotripp
PostitusPostitatud: 04.07.2012 15:43 
Kasutaja avatar

Liitunud: 22.01.2010 11:51
Postitusi: 1061
Lahekas kirjutas:
Keegi, kes siit on Palangas käinud, võiksite muljetada selle koha kohta. Plaanis üks nädalavahetus seal veeta.


Palanga on the shit! Üks parimaid kohti kuhu siin kandis suvel minna. Terve linn on üks suur pidu ja pillerkaar. 20-21.07 on seal 1000km võistlus, siis on kohe eriti raju alates kolmapäevast kuni laupäeva õhtuni. Võistlusautod sõidavad mööda linna vabalt ringi, rahvast on nagu murdu. Õlu on baaris/restos hea odav juua ja söögid ka mõistliku hinnaga. Ööbimine oli ka väga mõistlik ja noh see rand, oi milline rand + uhke lainemurdja.

Edit - Kes viimasel ajal on Poolas käinud, siis kas Varssavi sõites oleks mõte minna mööda E67 läbi Bialystoki või teha otseks läbi Lomza? Lomza ots oli paar aastat tagasi kõvas ehituses, aga nüüd saab seal kiiremini läbi?

Palanga...mmmm
Pilt

Võistluste paraad linnas sees
Pilt

_________________
AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
Remondifirma.ee


Viimati muutis uzzac, 05.07.2012 12:23, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eurotripp
PostitusPostitatud: 04.07.2012 17:12 
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.03.2005 14:35
Postitusi: 1774
Asukoht: imavere-tallinn
ma vist viimanekord tulin läbi lomza... igatahes teeremonti mina ei täheldanud, mingis osas oli uus tee valmis. Üks kehva lõik oli, aga seda oli mingi 5km aint.

_________________
Madis. Http://freelander.planet.ee audi a6 avant 3.0bitdi


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eurotripp
PostitusPostitatud: 04.07.2012 22:03 

Liitunud: 26.06.2004 22:12
Postitusi: 932
Asukoht: Tallinn
uzzac kirjutas:

Edit - Kes viimasel ajal on Poolas käinud, siis kas Varssavi sõites oleks mõte minna mööda E67 läbi Bialystoki või teha otseks läbi Lomza? Lomza ots oli paar aastat tagasi kõvas ehituses, aga nüüd saab seal kiiremini läbi?
]


Sõidu koha pealt vahet pole. Lomza kaudu minnes pole rekkaid mingi hetk, aga oli mingi väike lõik tee ehitust.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eurotripp
PostitusPostitatud: 04.07.2012 22:08 
Kasutaja avatar

Liitunud: 25.01.2005 16:34
Postitusi: 6334
Narva-Jõesuus pole ju otseselt miskit. Meresuus on mingi Piano bar vms, kus turiste miskid tagasihoidlikud artistid lõbustavad ja see on ka pmst kõik. Sobib ta rahulikuks puhkuseks aga kui tahad erinevat oimetuks joonud liha hotellituppa õhtuti tassida siis ikka Palanga.

_________________
4WD igapäevasõiduks, FWD töötegemiseks, RWD pühapäevasõiduks


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 645 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 43  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.7